Nikolaj Berdjajev

Milena_9

Primećen član
Poruka
501
Jednom prilikom smo na potforumu Književnost pokušali o Berdjajevu, ali nešto nije išlo. Ako Sizif i Incognito dozvole, pošto je ipak u pitanju filozofija, pokušajmo ovde isto.

Bez obzira kakvi smo i koji nas motivi dovode ovde / opšte mišljenje je da mi koji dolazimo na Forum imamo neku " skrivenu manu "/, vidim da ima dosta mislećih ljudi. Volela big stoga da razgovaramo o smislu stvaralaštva, a tu je Berdjajev nepravazidjen. Mislim na njegovo shvatanje smisla stvaralaštva.
Hoće li neko da se nastavi ?
 
Milena_9:
Volela big stoga da razgovaramo o smislu stvaralaštva, a tu je Berdjajev nepravazidjen

Berdjajev je neprevazidjen pre svega na temu smaralaštva. Znachi toliki je davez da ti se creva uplitju u cvorove a mozdane vijuge ispravljaju i rasplitju dok pokushavash da pronadjesh recenicu s miligramom neceg jasno izrecenog. I sve dok coeku tako mozak curi niz bradu jasno mu je da "zabijanje nosa u knjigu" moz da bidne fatalno ako se medju koricama nalaze listovi koristjenog (Berdjajevljevog, ocigledno) wc papira.

Nije ni chudo sto covek otkrije, kada sretne neku paljevinu filozofchitja, mediokritetsku depresivnu slinavu piiiiiiiiiizdu (koji kada ima nesto "filozofsko" da izbljuzga ukljuci "Berdjajev mod", pa krene da budali satima o svemu i svachemu, sve nadugo i nashiroko, arhaicnim recnikom a pri tome nishta aman nishta smisleno ne kaze... sto je i poenta of kors) da mu je idol isti taj Berdjajev.

Nista lichno, baj d vej...
 
Milena_9:
Rak rano, naravno da je licno. E sad da li je dolicno?...No, ne pricamo o tebi i meni, ja bih o Berdjajevu. Hajd iscitaj ga, pa da onda pricamo


Tetka Milena, ( ja to vama, familijarno, posto se znamo, od negde ! ), ja nisam u nekoj ljubavi sa Pak Pahom, ali Vam je covek lepo rekao !!! Btw. i ja sam probao sa tim stivom, svojevremeno, pa da ne duzim, UKISELILO MI SE MLEKO, U FRIZIDERU !!! Naravno, nista nedolicno....
 

Back
Top