Sta mislite o sexu sa HIV pozitivnom osobom

Bas tako ljubav cini cuda!
Naravno da treba da stupis u kontakt s tobom osobom, ako ti je stvarno stalo! Niko nije kriv sto je imao tu nesrecu da se zarazi. Mislim, iskreno, umemo uvek da osudjujemo druge, a ne pitamo se nikad da je to moglo i nama da se desi?!
Ovo je demokratska zemlja, i svi imaju ista prava!
 
Znam par koji je u braku, čovjek bolestan od AIDS-a, bivši narkoman, žena intelektualac, HIV-negativna, imaju divnu kćer, također HIV negativna....Često su na TV kada je o AIDS-u riječ...Žive kao da sutra ne postoji.....
Žao mi je zbog njega, ali sa druge strane bar je uspio da se vrati na pravi put i osjeti pravu sreću
 
bebidoll:
dr:
Ukoliko se majka ne inficira i dete uspe da se rodi kao hiv -.

ok, ne razumem! kako se majka nece inficirati ako joj muz ima HIV?

Ne znači da se baš uvijek moraš inficirati....Neke prostitutke u Afričkim zemljama su prosto imune na virus, i sada su one predmet intenzivnih ispitivanja. Možda baš te žene nose tajnu lijeka od ove bolesti...
 
"Kada sretnemo nekog uz koga se osecamo savrseno dobro, tesko nam je da odbijemo priliku da dozivimo prijatnu ljubavnu pricu, cak i ako je neko seropozitivan"
Postoji jedna sjajna knjiga koja se zove "Serorazlicita ljubav"... Navodno je istinita, pisana u prvom licu...
"Nisam zelela da propustim priliku da budem srecna. Vise sam volela da dozivim tu vezu, cak i ako je morala da se jednog dana pretvori u bolno iskustvo, nego da ne dozivim nista", kaze autorka.
 
analiticar:
Ne znači da se baš uvijek moraš inficirati....Neke prostitutke u Afričkim zemljama su prosto imune na virus, i sada su one predmet intenzivnih ispitivanja. Možda baš te žene nose tajnu lijeka od ove bolesti...
Naravno da nose - samo, to je kod njih u stvari jedna urođena mana. HIV se veže za jedan kompleks na površini T limfocita koji se zove CD4 (ovi limfociti su zaduženi da "mobilišu" ostatak imunog sistema). Ove žene (mada ne vidim zašto i muškarci ne bi mogli da upadnu u tu grupu, valjda nisu našli prikladnu mušku prostitutku) imaju defekt CD4 kompleksa i virus nema za šta da se "uhvati" kada uđe u krv. Ovo nama ostalima ne može direktno pomoći u smislu pronalaženja leka, jer smo mi rođeni sa zdravim pravim CD4 molekulima...

Što se tiče one priče (hehe... rimuje se) o HIV+ ocu i HIV- majci, takve stvari su moguće. Mada je gotovo neverovatno da su uspeli da naprave dete na "tradicionalan" način a da se majka ne zarazi - ali dešava se.

Što se tiče originalnog pitanja... ako ti činjenica da ti je partner HIV+ ne smeta i nikako ne utiče na tvoj libido, by all means, izvoli. Samo pamet u glavu i kondom na glavu...

Nemojte da mislite da 100% dobijate HIV ako spavate sa HIV+ osobom. Ja imam poznanika koji je spavao bez zaštite sa provereno HIV+ ribom (samo što on to tada nije znao...) Evo testira se jadničak već 3 godine, ali na sreću čist je...

Nije džaba HIV najrasprostranjeniji među pederima. I hetero ljudi se promiskuitetišu na sve strane, ali kod njih je manja šansa da se zaraze jer... recimo samo da su stvari malo urednije i zaustavimo se na tome.
 
analiticar:
Znam par koji je u braku, čovjek bolestan od AIDS-a, bivši narkoman, žena intelektualac, HIV-negativna, imaju divnu kćer, također HIV negativna....Često su na TV kada je o AIDS-u riječ...Žive kao da sutra ne postoji.....
Žao mi je zbog njega, ali sa druge strane bar je uspio da se vrati na pravi put i osjeti pravu sreću

Da nije mozda to nije bilo u "Klopki" dok je jos bila na TV PINK-u, secam se tog slucaja!

A sto se tice tih pretpostavki, ovaj se nije zarazio, ovaj jeste... Mislim da je bolje spreciti, nego leciti. Ili bolje receno, ovo se ne moze izleciti :oops:
Tako da ili stroga opreznost (mislim zastita i to), ili nista!
 
smeh:
"Kada sretnemo nekog uz koga se osecamo savrseno dobro, tesko nam je da odbijemo priliku da dozivimo prijatnu ljubavnu pricu, cak i ako je neko seropozitivan"
Postoji jedna sjajna knjiga koja se zove "Serorazlicita ljubav"... Navodno je istinita, pisana u prvom licu...
"Nisam zelela da propustim priliku da budem srecna. Vise sam volela da dozivim tu vezu, cak i ako je morala da se jednog dana pretvori u bolno iskustvo, nego da ne dozivim nista", kaze autorka.

bravo super citat :)
 
eh, ljudi, farmaceutska industrija i proizvodjaci kondoma su ucinili svoje... :(
propaganda siri lazi da su kondomi svemocna zastita...
u stvarnosti, kondomi prakticno ne stite od HIV-a (to sto su naizgled nepropusni nije istina).
to sto mnogi znaju ljude koji se nisu zarazili i pored seksa sa seropozitivnim osobama, samo je jos jedan u nizu dokaza da se HIV veoma slabo prenosi normalnim seksualnim putem. to naravno ne znaci da kondomi ne mogu da zastite od nekih drugih polnim putem prenosivih bolesti i da ih ne treba koristiti, samo nemojte da verujete statistickim izvestajima ciju izradu finansiraju finansijski magnati, tacni su koliko i predizborna "istrazivanja" raznih potkupljenih agencija.
sto se tice pedera i narkomana, zaista ih niko nije terao na to sto su radili kad su se zarazili, dok je tragedija kada se dogode slucajevi zaraze prilikom transfuzije, cemu smo nazalost i ovih dana svedoci... to je bar moje misljenje.
bilo bi mnogo bolje kada bi se ljudi udruzili na malo visem nivou, u cilju otpora globalizaciji i prokletim multinacionalnim kompanijama koje ce, ako treba izmisliti i neke nove bolesti da bi nam posle prodavali patentirane lekove protiv njih.
 
Dobro, de, nemojmo preterivati...

to da se HIV veoma slabo prenosi heteroseksualnim putem nije baš istina... doduše manji je procenat prenosa nego kod homoseksualaca ali nije baš toliko manji...

Nije ti šansa prenosa 1% kod hetero i 90% kod homo. Svaka čast na antiestablišment i antiglobalističkim tendencijama, ali ipak nije sve zavera multinacionalnih kompanija.

Evo na primer to da li kondomi štite od STDa ili ne... pa naravno da štite i da je dokazano da štite, postoje epidemiološke studije koje to dokazuju...
 
dve rechi : RUSKI RULET !

nista drugo.. sa druge strane, sex nije jedini nachin da se zarazis... to valjda znate... trece, sperma zarazenog coveka ima HIV virus, tako da je nemoguce ne ostati zarazen, pogotovo se to odnosi na trudnice... cetvrto, nisam chuo da ljude imune na HIV iz razloga sto je HIV virus koji menja DNK coveka... kada kazem menja DNK, mislim na to da je HIV zapravo DNK informacija koja ulazi u sastav DNK T4 celije.. neka me Dr. ispravi ako gresim.. razmislite o tome...
 

Back
Top