Како родитељи у србији васпитавају децу?

Омладина у Србији је:

  • препуштена сама себи

  • посвећена свом усавршавању

  • уништена

  • запостављена


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Aegishjalmur

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
298
Сведоци смо тоталног суноврата нашег друштва.Млађе генерације у Србији неправедно су запостављене и препуштене саме себи.Шунд и кич пинка,гранда, разноразних шабана и естрадних наркомана, негативно утиче на интелигенцију деце.Поставља се питање имају ли родитељи појма где се налазе њихови клинци, у каквом се друштву крећу,да ли се дрогирају, алкохолишу, баве криминалом, проституишу? Да ли ово друштво има снаге и квалитета да изнедри здраву, позитивну атмосферу за живот младима?
 
Поставља се питање имају ли родитељи појма где се налазе њихови клинци, у каквом се друштву крећу,да ли се дрогирају, алкохолишу, баве криминалом, проституишу? Да ли ово друштво има снаге и квалитета да изнедри здраву, позитивну атмосферу за живот младима?

Odgovor je ne. Nazalost
 
Ne podlegnu sva deca toma, bar ne jos uvek.
Ne sva, ali vecina, 80 % dece jeste pod velikim uticajem narodne muzike, kica i sl. Tu glavnu ulogu imaju roditelji koji su, u vecini slucajeva i sami takvi, stoga ne pruzaju deci nista vise, ne trude se da ih upute na neke stvari koje bi im pomogle u obrazovanju ili kulturnom uzdizanju na bilo koji nivo.
Dakle, jako je tuzno sto je omladina pala pod uticaj vecine i sto se zadovoljavaju necim tako plitkim i jednostavnim.
 
Сведоци смо тоталног суноврата нашег друштва.Млађе генерације у Србији неправедно су запостављене и препуштене саме себи.Шунд и кич пинка,гранда, разноразних шабана и естрадних наркомана, негативно утиче на интелигенцију деце.Поставља се питање имају ли родитељи појма где се налазе њихови клинци, у каквом се друштву крећу,да ли се дрогирају, алкохолишу, баве криминалом, проституишу? Да ли ово друштво има снаге и квалитета да изнедри здраву, позитивну атмосферу за живот младима?

društvo? koje društvo?
mislim da zapostavljena i deca prepuštena sama sebi predstavljaju, na žalost, ubedljivo najveći procenat naše omladine. ne očekujem od društva da nešto uradi na tu temu, jer je društvo isuviše obuzeto parama (odnosno - nemanjem istih)....obraduje ponekad vest kako nam deca osvajaju zlatne medalje na olimpijadama znanja, ali iz ličnog iskustva znam da takvo dete mora prvo jako dobro da se pokaže i da bode oči, takoreći, da bi društvo obratilo pažnju na njegov talenat...
 
Ne sva, ali vecina, 80 % dece jeste pod velikim uticajem narodne muzike, kica i sl. Tu glavnu ulogu imaju roditelji koji su, u vecini slucajeva i sami takvi, stoga ne pruzaju deci nista vise, ne trude se da ih upute na neke stvari koje bi im pomogle u obrazovanju ili kulturnom uzdizanju na bilo koji nivo.
Dakle, jako je tuzno sto je omladina pala pod uticaj vecine i sto se zadovoljavaju necim tako plitkim i jednostavnim.

није ваљда толики проценат дебила међу младима?:eek:
 
Ne sva, ali vecina, 80 % dece jeste pod velikim uticajem narodne muzike, kica i sl. Tu glavnu ulogu imaju roditelji koji su, u vecini slucajeva i sami takvi, stoga ne pruzaju deci nista vise, ne trude se da ih upute na neke stvari koje bi im pomogle u obrazovanju ili kulturnom uzdizanju na bilo koji nivo.
Dakle, jako je tuzno sto je omladina pala pod uticaj vecine i sto se zadovoljavaju necim tako plitkim i jednostavnim.

Ali ne možeš kriviti roditelje za sve. Mojoj maloj komšinici od 13 godina roditelji su od malena puštali Madonu jer su je i oni sami voleli...Ta moja mala komšinica već danima dolazi kući plačući jer je doživela odbacivanje u školi zbog toga što nije znala ko je Seka Aleksic i zbog toga što nije dolazila našminkana na časove !!! Šta ćemo u takvoj situaciji...pošto očigledno...dete pati...roditelji pate...

A osim toga...ne smeš tvrditi da je 80% dece ako prethodno nemaš neko istraživanje kao argument...
 
није ваљда толики проценат дебила међу младима?:eek:

pa, sad - preterano je nazvati ih debilima, ali slušaju takvu muziku....uostalom, tako je bilo i kad sam ja bila ''omladinka'' - bio je uzan krug koji je išao u muzičku školu i slušao nešto što nije narodnjak...
ne mogu da tvrdim da je slušanje tzv. narodne muzike povezano sa debilnim ponašanjem, kako ga vi zovete....mada možda :roll:
 
pa, sad - preterano je nazvati ih debilima, ali slušaju takvu muziku....uostalom, tako je bilo i kad sam ja bila ''omladinka'' - bio je uzan krug koji je išao u muzičku školu i slušao nešto što nije narodnjak...
ne mogu da tvrdim da je slušanje tzv. narodne muzike povezano sa debilnim ponašanjem, kako ga vi zovete....mada možda :roll:

не знам у каквим круговима се крећеш,у мојој породици,ужој и широј,слушање народњака је непожељан реликт деведесетих:mrgreen:
 
Jel mogu da te zamolim da mi objasniš razliku između odogovora ,,prepuštena sama sebi,, i ,,zapostavljena,,.

запостављена је блажи облик од "препуштена сама себи", ово друго се односи на децу која се васпитавају на улици и у разноразним наркоманским рупама:roll:
 
Сведоци смо тоталног суноврата нашег друштва.Млађе генерације у Србији неправедно су запостављене и препуштене саме себи.Шунд и кич пинка,гранда, разноразних шабана и естрадних наркомана, негативно утиче на интелигенцију деце.Поставља се питање имају ли родитељи појма где се налазе њихови клинци, у каквом се друштву крећу,да ли се дрогирају, алкохолишу, баве криминалом, проституишу? Да ли ово друштво има снаге и квалитета да изнедри здраву, позитивну атмосферу за живот младима?

омладину систематски уништавају, а то и није тешко урадити у овој земљи без икаквог система вредности...
 
Сведоци смо тоталног суноврата нашег друштва.Млађе генерације у Србији неправедно су запостављене и препуштене саме себи.Шунд и кич пинка,гранда, разноразних шабана и естрадних наркомана, негативно утиче на интелигенцију деце.Поставља се питање имају ли родитељи појма где се налазе њихови клинци, у каквом се друштву крећу,да ли се дрогирају, алкохолишу, баве криминалом, проституишу?
Uh covece, strpao si ovde babe i zabe zajedno. Kic, narodnjake, narkomane, prostituciju, kriminal...
Да ли ово друштво има снаге и квалитета да изнедри здраву, позитивну атмосферу за живот младима?
Ima i pozitivnih sadrzaja za sve uzraste samo je pitanje sta ko voli.
 
омладину систематски уништавају, а то и није тешко урадити у овој земљи без икаквог система вредности...

па ваљда ће нам увести те европске вредности, то ће им дати перспективу:ok:
 

Back
Top