lose updateovan bios na laptopu - pomagajte!

vladimirko

Zainteresovan član
Poruka
132
imam laptop acer 1362LMI i pokusao sam mu updateovati bios. Skinuo sam sa acerovog sajta najnoviji 1.15 bios za njega , pokrenuo update , comp se ugasio i...

Kada ga upalim samo zapisti jednom dugo i dva puta kratko i na monitoru se ne pojavljuje nista.
Na netu nadjoh i ovo :
"There are 2 main beep codes for the Award BIOS:
* one long beep and two short beeps - Video error (reset or replace video card)...."

Mozda je update biosa prosao dobro ali je zapelo negde oko graficke karte jer je u starom biosu pisalo BIOS VERSION ali i posebno VGA BIOS VERSION

Da li bi iko mogao pomoci ?
 
Poslednja izmena:
imam laptop acer 1362LMI i pokusao sam mu updateovati bios. Skinuo sam sa acerovog sajta najnoviji 1.15 bios za njega , pokrenuo update , comp se ugasio i...
A glavno je pitanje... zašto si to uopšte probao?! Imao si nekih problema ili...
"Neko" reče potpuno je bezbedno... i jeste, kao da instaliraš neki manji program. Ali takođe nikad ne možeš znati da li će nešto krenuti po zlu! A Marfi sa svojim čuvenim Zakonom uvek čuči tu negde u nekom uglu i vreba priliku. ;)
 
Ljudi najcesce misle da novom verzijom biosa dobijaju spektakularno bolje performanse i eto, desi se sta se desi. Imao sam priliku da vidim kako je jedan HP lap top prsao apgrejdovanjem biosa-tastatura je ostala mrtva posle te operacije, nije reagovala na bilo kakve komande.prikljucivanje eksterne tastature takodje nije urodilo plodom. :(
 
Nema veze sto nema sliku na monitoru. Bootabilni cd ce najpre plasirati standardni vga driver i valjda ce se pojaviti slika. Kako god, uopste mi nije jasno da proizvodjaci nisu predvideli takve mogucnosti a kace upgrade za bios po netu???? Da covek upropasti laptop radi fajla od par stotina kilobajta.
 

Back
Top