Problem.... pomozite ako mozete...

M

Milicica

Gost
U vezi sam vec vise od 2 godine... Svadjamo se cesto ali se i mirimo...
On se potpuno promenio u odnosu na ono kakav je bio u pocetku... Postao je pasivan... Nece da izlazimo, samo hoce da ja dolazim kod njega... Kada razgovaramo ozbiljno, imam utisak da me ne slusa.
Sex nikada nije bio sjajan a sada mi je postao extra dosadan... on bi ovo on bi ono... Ja ne bih nista. Ne mogu posteno ni da se napalim a kamoli... znate vec.
Pitam se kako je ljudima koji us po 6-7 godina u vezi ili u braku.... Kada je nama posle 2 ovako dosadno....
Pokusala sam da mu objasnim, citajte nacrtam, kako se osecam...medjutim kao da ga ne zanima... kao ja umisljam i hocu previse.
Sve mu je bitnije, i film da pogleda na Tv-u i vesti i svaku glupost... nego recimo meni da se javi. Cimam ga ...trudim se da promenim nesto ali kao i da mu je sve to smaranje...
Kako bi vi resili problem ( :?: ) a da raskid ostavimo kao poslednju soluciju?
:roll:
Hvala svima.
 
Posadila bih ga pred sebe i rekla mu sve sto mislim i osjecam... Ako nece da slusa, napisala bih mu sve to... Valjda bi procitao...
Mada, ako ces pravo, meni se cini da se vasa veza potpuno istrosila, te je samo navika odrzava...
Pojavila se sebicnost, dosada, nerazumijevanje, sex ne funkcionise... Po, meni razlaz ne da nije krajnja, nego je u sustini jedina moguca solucija...
 
Gazdarica:
Posadila bih ga pred sebe i rekla mu sve sto mislim i osjecam... Ako nece da slusa, napisala bih mu sve to... Valjda bi procitao...
Mada, ako ces pravo, meni se cini da se vasa veza potpuno istrosila, te je samo navika odrzava...
Pojavila se sebicnost, dosada, nerazumijevanje, sex ne funkcionise... Po, meni razlaz ne da nije krajnja, nego je u sustini jedina moguca solucija...

I posadila ga pred sebe i bila ozbiljna...i napisala sve u mail-u da bude izravno...Ali nista
Desavalo se to i ranije...i raskinemo mi...i ne budemo zajedno mesec dana...onda se pomorimo i bude nam savrseno ali samo mesec dana ...onda pocne sve da se ponavlja...
Beznadezno...

:?
 
Gazdarica:
Ako je tako, onda pogledaj istini u oci...
Nema *, od te veze...
Skupi hrabrosti i raskrsti sa prosloscu...
Niste jedno za drugo i sto prije to priznate, prije cete biti spremni da idete dalje... Do nekog novog, ko jeste za vas...


Ubija me pomisao da cu to morati da uradim...i da budem surovo iskrena a ne zamerite mi....malo se plasim da ostanem sama... Mislim da cu se osecati izgubljeno...plakati nekontrolisano a pritom necu znati za cim zalim?
Nikada nisam znala da raskinem i ostanem pri toj odluci...uvek se unjanjim....i pomirim i uvek se posle kajem...kao vrzino kolo...iz koga se ne mogu iscupati...
:(
 
Draga Milicice,

ovo sto ti napisa zvuci kao vec zrelo za zamenu. :?
Znas ono menjam polovno za novo uz doplatu :D

Elem, ako je to vec tako probaj da okrenes stvari , znas onako kako kazu , vodu na tvoju vodenicu. :wink:

Hm, jednostavno prestani da se trudis da mu docaras kako se ti osecas, prestani da mu dolazis ko na tacni, pocni sama da izlazis-pa valjda imas jos nekog u zivotu sem njega, drugim recima pitaj ga samo hoces-neces? NEEECES????!!!! E pa ja onda odoh sama, i stvarno odes.

Znas , u vezi oboje moraju da se trude da ucine srecnim jedno drugo,ne moze jedan stalno da daje a drugi samo da uzima , zato ti i kazem probaj da preokrenes stvari (pocni da ga imitiras-mozda i shvati).
Pa ako nista bas ne uspe onda ti njemu lepo reci pa-pa....
A i ovako kazes da ti nije do seksa sa njim , onda bi mogla malo i sebe da preispitas sta radis tu?

Koliko ste dugo u vezi nema ama bas nikakve veze, cak bi trebalo da bude i bolje jer se tada ljudi vec upoznaju da znaju sta im prija a sta ne,pa uzivaju jedno u drugom.

Eto toliko, pa sretno.
Ipak ti moras sama da odlucis.
 
Milice,da li verujes da i ja imam isti takav problem.ja sam vec 4 godine sa deckom i cesto nam je tako dosadno,svadjamo se...raskidamo ali se na kraju vracamo jedno drugom.Moj savet ti je da napravite pauzu od nedelju dana,mesec dana i da se za to vreme ne vidjate(eventualno mozete da se cujete telefonom)kako biste se pozelelijedno drugog.Ti izlazi sa drugaricama zezaj se gledaj druge tipove,daj nekom muskarcu svoj br.telefona(napravi ga malo ljubomornim da shvati sta ima pored sebe).Neka i on malo izlazi sa drugovima.Unesite neko desavanje u vasu vezu.Nemoj da ga forsiras da vodite ljubav,pusti ga da on od tebe to trazi neka se zazeli.
 
Iskreno, osecam se jadno zbog tog straha od samoce...
Mislim .. nikada nisma bila takav lik... I to sto ne mogu da ostanem pri raskidu...kao da je slomilo moj jaki karakter ...
Nervira me sve..osecam se labilno zbog svega...
Znate ...kao da ja vise nisam ja...
 
RIBICA__:
Milice,da li verujes da i ja imam isti takav problem.ja sam vec 4 godine sa deckom i cesto nam je tako dosadno,svadjamo se...raskidamo ali se na kraju vracamo jedno drugom.Moj savet ti je da napravite pauzu od nedelju dana,mesec dana i da se za to vreme ne vidjate(eventualno mozete da se cujete telefonom)kako biste se pozelelijedno drugog.Ti izlazi sa drugaricama zezaj se gledaj druge tipove,daj nekom muskarcu svoj br.telefona(napravi ga malo ljubomornim da shvati sta ima pored sebe).Neka i on malo izlazi sa drugovima.Unesite neko desavanje u vasu vezu.Nemoj da ga forsiras da vodite ljubav,pusti ga da on od tebe to trazi neka se zazeli.

Ne znam da li si procitala nastavak ali nema veze ..ponovo cu...
Pravili smo pauze...i pomirimo se i bude nam super ...svega mesec dana i opet utonemo u melanholiju...
Jedino i hoce da vodi ljubav...to je jedino sto nije prestalo da ga zanima...ali mene jeste..
Jer veza je jos nesto sem sexa...zar ne?
Kada kod mene ne funkcionisu druge komponente...ne funkcionise ni sex...
 
slucajno:
boris se za njega, a protiv njega..nema tu srece
Meni on zvuči dosadno. Ne znam koliko ti je godina ali ako se zabavljaš- onda se zabavljaj. Neka ti pojam sam kaže šta je svrha veze. A da li se ti zabavljaš? Ne, ti se ubijaš u pojam postavljajući sebi pitanja, na koje nemaš odgovor. Lično mislim da ti je vakat mijenjati dečka. I neka te to ne pogađa. Znaš šta kažu- moraš poljubiti puno žaba da bi na kraju dobila princa. Sretno.
 
Anonymous:
RIBICA__:
Milice,da li verujes da i ja imam isti takav problem.ja sam vec 4 godine sa deckom i cesto nam je tako dosadno,svadjamo se...raskidamo ali se na kraju vracamo jedno drugom.Moj savet ti je da napravite pauzu od nedelju dana,mesec dana i da se za to vreme ne vidjate(eventualno mozete da se cujete telefonom)kako biste se pozelelijedno drugog.Ti izlazi sa drugaricama zezaj se gledaj druge tipove,daj nekom muskarcu svoj br.telefona(napravi ga malo ljubomornim da shvati sta ima pored sebe).Neka i on malo izlazi sa drugovima.Unesite neko desavanje u vasu vezu.Nemoj da ga forsiras da vodite ljubav,pusti ga da on od tebe to trazi neka se zazeli.

Ne znam da li si procitala nastavak ali nema veze ..ponovo cu...
Pravili smo pauze...i pomirimo se i bude nam super ...svega mesec dana i opet utonemo u melanholiju...
Jedino i hoce da vodi ljubav...to je jedino sto nije prestalo da ga zanima...ali mene jeste..
Jer veza je jos nesto sem sexa...zar ne?
Kada kod mene ne funkcionisu druge komponente...ne funkcionise ni sex...

Sex treba da bude samo slag na tortu koja se zove ljubav, a tebi je vreme da se manes te pokvarene torte kojoj je prosao rok trajanja, izadjes malo sa drugaricama i pocnes da mesis novu.

E, kad zamesis tu novu tortu, veruj mi i slag ti nece vise biti gorak, nego najsladji na svetu, kakav i treba da bude...

NE odugovlaci, nego pravac poslasticarnica !
 
Milicica:
Iskreno, osecam se jadno zbog tog straha od samoce...
Mislim .. nikada nisma bila takav lik... I to sto ne mogu da ostanem pri raskidu...kao da je slomilo moj jaki karakter ...
Nervira me sve..osecam se labilno zbog svega...
Znate ...kao da ja vise nisam ja...


Mene bi veci strah bio od toga da gubim vreme ,koje kad prodje ne povrati se , nego da budem sama.
Sama,sama pa sta? Budi malo sama da se oporavis, da se setis sta si sve htela u zivotu da uradis,kako je sve izgledalo pre nego sto si podredila sve njemu.
Neko ti rece da napravis pauzu?Od cega? od zivota?To pravljenje pauza mi dodje nekako klinacki. Kad nesto ne stima -ne stima.Nista se nece promeniti i da se ne vidite metar dana.Kao sto je neko rekao na nekoj od tema, i kamen kad nosis dugo u dzepu pa kad ga bacis - neobicno ti je . Prema tome , dobro vodi racuna da to sto cimate jedno drugo kad raskinete nije samo stanje usamljenosti i navike da nekog zoves i vidis.
Nadji neku zanimaciju, idi na more, uclani se biblioteku , idi na planinarenje sta god.
I ako raskines sa njim, ne vracaj se.
Boze moj,neces biti ni prva ni poslednja.
Strahu nema mesta kad odlucujes o sebi i svom zivotu, a i u krajnjoj liniji verovatno si jos veoma mlada pa onda tu nema mesta onom cuvenom izgovoru kao jao sta cu sad ovako matora da radim sama,bla bla bla :?
Ako raskines, obavezno napravi malo vremena i prostora i posveti to vreme samo udovoljavanju samoj sebi .Sve je to potrebno da bi se jednostavno otresla , kako da kazem, sablona ili kalupa, jer postoje velike sanse da ce te privlaciti slicni tipovi njemu, jer ce ti on jos neko vreme biti u glavi pa samim tim ces i sve ostale porediti sa doticnim.

ps Solja koja se razbije moze da se zalepi, ali uvek negde curi. :cry:
 
Milicica:
U vezi sam vec vise od 2 godine... Svadjamo se cesto ali se i mirimo...
On se potpuno promenio u odnosu na ono kakav je bio u pocetku... Postao je pasivan... Nece da izlazimo, samo hoce da ja dolazim kod njega... Kada razgovaramo ozbiljno, imam utisak da me ne slusa.
Sex nikada nije bio sjajan a sada mi je postao extra dosadan... on bi ovo on bi ono... Ja ne bih nista. Ne mogu posteno ni da se napalim a kamoli... znate vec.
Pitam se kako je ljudima koji us po 6-7 godina u vezi ili u braku.... Kada je nama posle 2 ovako dosadno....
Pokusala sam da mu objasnim, citajte nacrtam, kako se osecam...medjutim kao da ga ne zanima... kao ja umisljam i hocu previse.
Sve mu je bitnije, i film da pogleda na Tv-u i vesti i svaku glupost... nego recimo meni da se javi. Cimam ga ...trudim se da promenim nesto ali kao i da mu je sve to smaranje...
Kako bi vi resili problem ( :?: ) a da raskid ostavimo kao poslednju soluciju?
:roll:
Hvala svima.

Ovako, ja sam imao vezu dugu 4.5 godine koja je imala istih "problema" kao i ta tvoja...
Zene imaju konstantnu potrebu da izlaze, potrebu koju ja uopshte ne kontam....
Prvo, posle 2 godine imate verovatno dosta istanchanu intimu i nema potrebe da izlazite zajedno...Imash svoje drushtvo, zar ne? Ako si zapustila prijatelje zbog veze sa njim, to je valjda tvoj problem. Ja sam striktno odbijao da izlazim sa njom, pogotovo ako je u blizini neko od mojih ili njenih prijatelja...Posle nekoliko godina mushkarcima zaista nedostaje touch sa prijateljima i ne verujem da hoce da ih deli sa bilo kim, pa ni sa tobom. Ne vidim nishta loshe ako u dugoj vezi non-stop sedite na gajbi, kad-kad odete negde na vecheru ili do bioskopa, pozorishta...Nadam se da sam ti pomogao..
 
8) MOJ TI JE SAVET DA SVE MALO ISKULIRAS.IZLAZI SA DRGARICAMA,ZEZAJ SE,PROBAJ DA GA NACINIS LJUBOMORNIM SAMOM CINJENICIM DA SADA TI IMAS UVEK ISPLANIRAN VIKEND BEZ NJEGA I DA SADA TEBE MRZI DA DODJES DO NJEGA, A PRISTAJES DA SE VIDIS SAMO AKO ON HOCE DA DODJE.AKO NI TO NE POMOGNE,MOZDA JE VREME DA NADJES NOVOG TIPA,ILI MOZDA DA IMAS DVA TIPA U ISTO VREME,A ONDA VREMENOM ODLUCIS DA LI JE BOLJI NOVI ILI STARI... :?: :? :!: :?: :P
 
XXX:
TI VIDIS DVA RESENJA> DA OSTANES SA NJIM ILI DA RASKINES A TU POSTOJI I TRECE RESENJE>DVA TIPA U ISTO VREME,A ONDA VREMENOM ODLUCIS KOGA CES DA ZADRZIS

XXX, ovo ipak nije veza od 2 meseca, pa da se igra sa tim, probaj, pa ga ostavi, nek se je*e, bio je dosadan. Ja uopshte ne mogu da zamislim shta bih uradio da sam u dugoj vezi imao takvih bedaka da saznam...Pojeo bih i nju i njega sa sve kostima, a onda bi plakao 6 godina...Znachi, prvo se raspitaj kakva je on njushka i da li ga vredi provocirati na taj nachin...Bez uvrede, potpuno prijateljski savet
 
Nema veze bez komunikacije. A vas dvoje kao da ste zaboravili da razgovarate. Takva veza, kakva je, nigde te nece odvesti. U najgorem slucaju, naici ce neki zanimljivi momcic, te ce se sve to vrlo ruzno zavrsiti.
Kako si uspela da izdrzis sa njim toliko dugo ako vlada tolika monotonija?? :?
 
zamalo da se udam onomad, prica na istu temu. smor pa jos ocajan seks, ali kao volela se deca... uzas bre. jedva sam se dozvala pameti i otisla.
da mu danas treba bubreg, dala bih mu, volela sam ga vise nego sebe. najpametnije i najbolje za sebe sto sam mogla da uradim je bio raskid.
sada je srecno zenjen. njena sreca bila bi moja nesreca. trebalo mi je vremena da se vratim sebi, nadjem pogubljene prijatelje i veze... sve moze. boli i prodje.
savet: produzi dalje. bez njega. i neces biti vise sama nego sto si sad sa njim.
srecno!
 

Back
Top