Zašto volite životinje?

Pa ovako... Uzimaju iz prirode samo onoliko koliko im stvarno treba, ne uništavaju planetu na kojoj žive i koja nas je sve stvorila, ne lažu (osim kad im život zavisi od toga-koke i golubovi odlično glume da su mrtvi kad vide jastreba), ne kradu (osim da bi se prehranili-izuzetak su majmuni ali oni su nam ipak suviše slični), kad me moj pas i moji mačri vide, znam da su mi se iskreno obradovali, pa makar i samo zbog klope, ali ipak nije samo to. Oni imaju slobodu da odu i da se vrate kad ogladne ali to ne rade, ostaju sa nama. Ima još 1 000 000 razloga.
 
Pa ovako... Uzimaju iz prirode samo onoliko koliko im stvarno treba, ne uništavaju planetu na kojoj žive i koja nas je sve stvorila, ne lažu (osim kad im život zavisi od toga-koke i golubovi odlično glume da su mrtvi kad vide jastreba), ne kradu (osim da bi se prehranili-izuzetak su majmuni ali oni su nam ipak suviše slični), kad me moj pas i moji mačri vide, znam da su mi se iskreno obradovali, pa makar i samo zbog klope, ali ipak nije samo to. Oni imaju slobodu da odu i da se vrate kad ogladne ali to ne rade, ostaju sa nama. Ima još 1 000 000 razloga.

na to sam i mislila al me mrzelo da kucam :rumenko:
:)
 
U životinjama nema laži, prevare,takve su kakve jesu,njihova privrženost je bezuslovna.Bića za koja mi ljudi kažemo da su bez razuma,a opet bez reči znaju da nam pokažu ljubav,radost,strah,kajanje.
Volim ih jednostavno sve i ne mogu da zamislim svoj život bez njih.
 
Pa ovako... Uzimaju iz prirode samo onoliko koliko im stvarno treba, ne uništavaju planetu na kojoj žive i koja nas je sve stvorila, ne lažu (osim kad im život zavisi od toga-koke i golubovi odlično glume da su mrtvi kad vide jastreba), ne kradu (osim da bi se prehranili-izuzetak su majmuni ali oni su nam ipak suviše slični), kad me moj pas i moji mačri vide, znam da su mi se iskreno obradovali, pa makar i samo zbog klope, ali ipak nije samo to. Oni imaju slobodu da odu i da se vrate kad ogladne ali to ne rade, ostaju sa nama. Ima još 1 000 000 razloga.

Mimi, divno rečeno :D
 
Jedna od bezbroj definicija ljubavi kaže da je prava ljubav tek ona kada nekog volimo, a ne znamo zašto :).
Svi navedeni razlozi imaju smisla i jesu pravi... Ali suštinski, mi prvo naučimo da volimo životinje (odnosno osetimo da ih volimo) pa tek onda pronalazimo njihove dobre osobine.
Volim da su mi blizu... jer oplemenjujuprostor, čine ga lepšim, zanimljivijim i pre svega - oplemenjuju nas. :heart:
 

Back
Top