Priznavanje zločina

Ofucani džukac

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
294
Izlazim pred ovaj Tribunal sa dubokim osećajem sramote i kajanja. Dozvolio sam sebi da učestvujem u [progonu najgore vrste protiv ljudi samo zato što su oni bili Hrvati, a ne Srbi. Nevini ljudi su bili proganjani, nevini ljudi su nasilno isterani iz svojih kuća i nevini ljudi su ubijani.

Čak i nakon što sam saznao šta se dogodilo ćutao sam o tome. Još gore, nastavio sam sa službom i kroz moje vlastite aktivnosti postajao lično odgovoran za nehumane postupke koji su pogodili nevine ljude. Žaljenje koje osjećam zbog toga je bol sa kojom moram živeti ostatak života.

Ovi zločini i moje učešće u njima nikada ne mogu biti opravdani. Ostajem bez reči kada treba da izrazim dubinu moga kajanja za ono što sam učinio i za uticaj moga greha na druge. Mogu samo da se nadam da iznoseći istinu, priznanjem krivice i izražavanjem mog kajanja mogu poslužiti kao primer onima koji još pogrešno veruju da takva nečovečna postupanja mogu ikada biti opravdana.

Samo istina može dati šansu srpskom narodu da se rastereti kolektivne sramote. Samo priznanjem krivice ja mogu preuzeti odgovornost za sve pogrešno što sam uradio. Ja se nadam da svojim kajanjem mogu bar malo olakšati patnju onima koji su patili.

Shvatio sam da nam neprijateljstva i podeljenost nikada ne mogu poslužiti da bolje živimo. Shvatio sam da naša pripadnost istoj ljudskoj vrsti je značajnija od bilo koje razlike između nas. Shvatio sam da samo kroz naše međusobno razumevanje i pomirenje možemo imati šansu da živimo kao ljudi u miru i tako obezbedimo bolju budućnost na našu decu i generacije koje dolaze.

Molio sam Boga da mi pomogne da se pokajem i zahvaljujem Bogu na šansi koju mi je pružio da izrazim svoje kajanje.

Molim moju braću Hrvate da oproste svojoj braći Srbima. Preklinjem moj srpski narod da ostavi prošlost iza sebe i okrene se budućnosti gde će dobro, saosećanje i pravda na neki način olakšati rezultate zla u kome sam i sam učestvovao.

Znam da će sad one tradicionalne jeftine priče patriJota da krenu (bez dokaza), kako je Milan Babić ovo rekao samo da bi dobio manju kaznu (lik se obesio), ali zašto neki narodi neće da priznaju greške i zločine svoje države i "svojih" predstavnika?
Zašto Srbi, Albanci, Bošnjaci,... misle da su fini i da nisu počinili ništa zlo, a eto jadni - svi na njih se okomili da ih genocidišu.
U Srbiji su Karadžić i Arkan heroji - ratni zločinci i profiteri
Na Kosovu je dokazani kriminalac i zločinac Hašim Tači slavi kao otac Kosova
U Bosni se Delić i Orić smatraju herojima - prvi je ratni zločinac, drugi je ratni zločinac i profiter

Pedesetih i šezdesetih godina su nemački intelektualci, a i Nemački narod u većini, bili najveći kritičari nacizma.
Posle priznanja zločina i katarze Nemačke, Nemačka (Zapadna) je krenula ispočetka. Da se razvija i ekonomski i kulturno i politički.

Da li zbog sujete ili nečeg drugog, balkanski narodi nikada neće priznati grešku. Jer, Bože moj, uvek su oni drugi krivi, a mi smo nevinašca.
 
Poslednja izmena:
Znam da će sad one tradicionalne jeftine priče patriJota da krenu (bez dokaza), kako je Milan Babić ovo rekao samo da bi dobio manju kaznu (lik se obesio), ali zašto neki narodi neće da priznaju greške i zločine svoje države i "svojih" predstavnika?
Zašto Srbi, Albanci, Bošnjaci,... misle da su fini i da nisu počinili ništa zlo, a eto jadni - svi na njih se okomili da ih genocidišu.
U Srbiji su Karadžić i Arkan heroji - ratni zločinci i profiteri
Na Kosovu je dokazani kriminalac i zločinac Hašim Tači slavi kao otac Kosova
U Bosni se Delić i Orić smatraju herojima - prvi je ratni zločinac, drugi je ratni zločinac i profiter

Pedesetih i šezdesetih godina su nemački intelektualci, a i Nemački narod u većini, bili najveći kritičari nacizma.
Posle priznanja zločina i katarze Nemačke, Nemačka (Zapadna) je krenula ispočetka. Da se razvija i ekonomski i kulturno i politički.

Da li zbog sujete ili nečeg drugog, balkanski narodi nikada neće priznati grešku. Jer, Bože moj, uvek su oni drugi krivi, a mi smo nevinašca.

ti ovde uporedjujes nacisticku Nemacku sa Srbijom,dr Mengele i dr Dabic,aj sad lepo cibe
 
Poslednja izmena od moderatora:
Baš naprotiv, iz tvog i mog citata vidim da i vaši jesu krivi.
Mis'im, ti se ne odričeš Mladića i ostalih zločinaca. Ti si njihov, slažeš se sas nji, itd...

Pa, naravno da i naših ima krivih za zločine. Kada sam ja tvrdio da nema? Ne pričaj napamet. Pa, baš sam ja govorio o nekim konkretnim događajima, i o tome kako smo streljali jednog našeg vojnika u Jasenovcu, zbog počinjenog zločina.

A, šta ima da ga se odričem? Nikada mi i nije bio idol, da bih ga se trebao odricati. Pa, on je mene na Jahorini terao da skinem kokardu sa kape. Bio mi je komandant, malo zaguljen i komunista, ali dobar komandant, i odličan strateg. A, svaki vojnik voli da ima komandanta koji će ga voditi kroz pobede, a ne poraze. Dok mu ćerku nisu ubili, bio je i normalan. Posle je načisto odlepio.

Inače, Mladić je hteo da završi rat još 1993. osvajanjem Sarajeva. Tada je Karadžić počinio izdaju, naredivši da vojska prekine ofanzivu, i vrati se preko Igmana. Da je bilo po njegovom, a ne po Karadžićevom, mnogi mrtvi bi i danas bili živi. A, R Srpska bi bila bar 80% BiH.
Ne branim ga, ali ne može se Mladić gledati samo kroz Srebrenicu. Mladićev ratni put je počeo u Zadru. A, između Zadra i Srebrenice, može roman o njemu da se napiše.

Ne znam ni što ti uopšte, Šulc, odgovaram, kada si najobičniji provokator. Ali, eto... Ne volim isključivosti nijedne vrste.
 
Znam da će sad one tradicionalne jeftine priče patriJota da krenu (bez dokaza), kako je Milan Babić ovo rekao samo da bi dobio manju kaznu (lik se obesio), ali zašto neki narodi neće da priznaju greške i zločine svoje države i "svojih" predstavnika?
Zašto Srbi, Albanci, Bošnjaci,... misle da su fini i da nisu počinili ništa zlo, a eto jadni - svi na njih se okomili da ih genocidišu.
U Srbiji su Karadžić i Arkan heroji - ratni zločinci i profiteri
Na Kosovu je dokazani kriminalac i zločinac Hašim Tači slavi kao otac Kosova
U Bosni se Delić i Orić smatraju herojima - prvi je ratni zločinac, drugi je ratni zločinac i profiter

Pedesetih i šezdesetih godina su nemački intelektualci, a i Nemački narod u većini, bili najveći kritičari nacizma.
Posle priznanja zločina i katarze Nemačke, Nemačka (Zapadna) je krenula ispočetka. Da se razvija i ekonomski i kulturno i politički.



Da li zbog sujete ili nečeg drugog, balkanski narodi nikada neće priznati grešku. Jer, Bože moj, uvek su oni drugi krivi, a mi smo nevinašca.

Priznanje zločina može imati samo efekta ako to sve strane urade. Očigledno je da Hrvati, Šiptari i Muslimani ne žele bilo šta priznati, iako su najveći krivci za sva ratna dešavanja u EX-YU. Zbog toga sam protiv bilo kakvog priznavanja ili izvinjavanja. Veliki broj Srba je pobijen i protjeran sa svojih ognjišta sa Kosova, Banije, Korduna, Like, Krajine, Hercegovine, Dalmacije i sad treba nekome da priznajemo nešto. Dok se mi izvinjavamo i priznajemo naše zločine, drugi proslavljaju svoja "oslobođenja", nastanak novih država itd. Naš bivši predsjednik, Dr. Radovan Karadžić je u Haagu i biće najvjerovatnije osuđen, dok na drugoj strani pojedince proglašavaju očevima nacija i velikanima.:think:
Čim si naveo Njemačku kao primjer priznanja zločina, automatski si stavio u isti rang njemački fašizam i borbu srpskog naroda za opstanak! Nebi trebalo to da radiš.
Pozdrav iz Republike Srpske!
 
Znam da će sad one tradicionalne jeftine priče patriJota da krenu (bez dokaza), kako je Milan Babić ovo rekao samo da bi dobio manju kaznu (lik se obesio), ali zašto neki narodi neće da priznaju greške i zločine svoje države i "svojih" predstavnika?
Zašto Srbi, Albanci, Bošnjaci,... misle da su fini i da nisu počinili ništa zlo, a eto jadni - svi na njih se okomili da ih genocidišu.
U Srbiji su Karadžić i Arkan heroji - ratni zločinci i profiteri
Na Kosovu je dokazani kriminalac i zločinac Hašim Tači slavi kao otac Kosova
U Bosni se Delić i Orić smatraju herojima - prvi je ratni zločinac, drugi je ratni zločinac i profiter

Pedesetih i šezdesetih godina su nemački intelektualci, a i Nemački narod u većini, bili najveći kritičari nacizma.
Posle priznanja zločina i katarze Nemačke, Nemačka (Zapadna) je krenula ispočetka. Da se razvija i ekonomski i kulturno i politički.

Da li zbog sujete ili nečeg drugog, balkanski narodi nikada neće priznati grešku. Jer, Bože moj, uvek su oni drugi krivi, a mi smo nevinašca.

Милан Бабић -трагичар који је веровао у договоре са америма тј веровао да ће они стварно испоштовати свој део погодбе.Као да они икада испоштују свој део договореног.Када је схватио да је игубио осим слободе и част није имао другог избора.
,,ЛАКО ЈЕ ОТАЏБИНИ ДАТИ ЖИВОТ -ТО БОЛИ СЕКУНД ,ДВА.НАЈТЕЖЕ ЈЕ ОТАЏБИНИ ДАТИ ОБРАЗ-ТО БОЛИ И У ГРОБУ!,,-ђенерал Милан Недић.
 

Back
Top