ovo je tema za sve neudate devojke u z. kutku

U prvih mesec dana zabavljanja sa Dragim imala sam utisak da mozemo da u sred dana odlucimo, on me zaprosi uz prsten od Flipsija, pozovemo kumove i to uradimo onako spontano, bez planiranja, bez "Danas majko zenis svoga sina", 300 gostiju, corbom, sarmom i pecenjem, vencanice od 450 evra, upisivanja poklona...( :? )!
A onda se euforija stisala... Malo je proradio i razum. 8)
Sada bih volela takodje bez corbe, sarme i pecenja, beskrajnog reda gostiju sa kojima treba da se ljubim, "Ko zeli da se slika sa mladencima izvolte molicu ovde..." i sl. stvarima.
Kada bude doslo vreme za to (sledeceg proleca :wink: )volela bih da to bude neobicno vencanje, negde na brodu koji ce ploviti Savom i Dunavom, a onda pristati da moja mama moze da ustane sa stolice (ne ume da pliva pa ce joj biti malo teze da uziva dok je brod u pokretu), bez kolca ("sitno, sitno") od 250 ljudi, bez razbijanja casa i opsedanja pevaljke, bez "ostale mnogobrojne rodbine i prijatelja" koje u najboljem slucaju nismo videli bar 10 godina, ali red je da se pozovu.

Svima koji planiraju da se vencaju pre same odluke o pravljenju svadbe, preporucujem da procitaju knjigu "Cuti i plivaj" Kreativnog centra! :lol: Ja sam plakala od smeha koliko je zena koja je pisala pogodila sustinu srpskih svadbi i obicaja. :lol:
 
ndevojka:
vila_raviojla:
Eh, muke!!

I ako ne spadam u kategoriju onih od kojih se ocekuje odgovor na ovu,hm, temu, usudicu se da odgovorim: svaka zrela devojka/zena se uda onda kada ona to hoce. Toliko. :wink:
Ja bi odma sto pre u ovu subotu sta mislis jel' moze?
:roll:
Moze i to, ako si dovoljno spretna i snalazljiva pa sarmiras maticara da ti uglavi termin.

Ali , nemoj biti bukvalista.
:?
 
Brak se NE PLANIRA... Kada se sretne odgovarajuca osoba, onda se ne treba propustiti ta prilika i cekati sledeca da dodje neko novi... Nekome se desi brak ranije, nekome kasnije, a i kada se desi brak (velika verovatnoca je da dodje do razvoda), a nekome se nikada ne desi brak (sto je sve cesci slucaj u razvijenim zemljama sveta). Sve vise ljudi je usamljeno zbog vise faktora...
 
vila_raviojla:
ndevojka:
vila_raviojla:
Eh, muke!!

I ako ne spadam u kategoriju onih od kojih se ocekuje odgovor na ovu,hm, temu, usudicu se da odgovorim: svaka zrela devojka/zena se uda onda kada ona to hoce. Toliko. :wink:
Ja bi odma sto pre u ovu subotu sta mislis jel' moze?
:roll:
Moze i to, ako si dovoljno spretna i snalazljiva pa sarmiras maticara da ti uglavi termin.

Ali , nemoj biti bukvalista.
:?
Zar je tolika guzva?
 
Gost200:
Brak se NE PLANIRA... Kada se sretne odgovarajuca osoba, onda se ne treba propustiti ta prilika i cekati sledeca da dodje neko novi... Nekome se desi brak ranije, nekome kasnije, a i kada se desi brak (velika verovatnoca je da dodje do razvoda), a nekome se nikada ne desi brak (sto je sve cesci slucaj u razvijenim zemljama sveta). Sve vise ljudi je usamljeno zbog vise faktora...

Ma da vazi. Pa zato i ima toliko razvoda jer se bezglavo ulece u brak.Sve se planira.Ako planiram sebi letovanje,zimovanje i kupovinu cipela ili kola, ne vidim zasto ne bih planirala sebi brak (kakav ce da bude kad ce da se desi i tome slicno).Kad sam nasla osobu u koju sam se zaljubila, potrosila kilo,dve soli(ne racunajuci stavljanje kupusa) sa njom, dobro proverila koliko mi se uklapa u vec isplanirani brak, onda sam se i udala.
I cisto da pojasnim, da ne bude zabune.Ono sto ja zovem isplanirani brak je u stvari sve ono sto ja hocu od braka, ili necu.
I svaka odgovarajuca osoba moze pomalo da se "dotera" da bude jos bolja. Ukljucujuci i mene, sto sve naravno zavisi od zelja partnera. Neko se zadovolji manjim neko vecim delom ispunjenih prohteva.
U svakom slucaju, nikad nije kasno za srecan brak, niti za novu vezu.Nije smak sveta cak i ako ne uspete iz prve.Volite se .
Ne bi bilo lose definisati sta znaci biti srecan pre ulaska u brak.Bas zato i smatram kako brak prosto ne moze da se samo desi.
Pozdrav :wink:
 
vila_raviojla:
ndevojka:
vila_raviojla:
Eh, muke!!

I ako ne spadam u kategoriju onih od kojih se ocekuje odgovor na ovu,hm, temu, usudicu se da odgovorim: svaka zrela devojka/zena se uda onda kada ona to hoce. Toliko. :wink:
Ja bi odma sto pre u ovu subotu sta mislis jel' moze?
:roll:
Moze i to, ako si dovoljno spretna i snalazljiva pa sarmiras maticara da ti uglavi termin.

Ali , nemoj biti bukvalista.
:?
Da, onog njenog advokata Matica- bolje bi joj bilo
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
ancika:
vila_raviojla:
ndevojka:
vila_raviojla:
Eh, muke!!

I ako ne spadam u kategoriju onih od kojih se ocekuje odgovor na ovu,hm, temu, usudicu se da odgovorim: svaka zrela devojka/zena se uda onda kada ona to hoce. Toliko. :wink:
Ja bi odma sto pre u ovu subotu sta mislis jel' moze?
:roll:
Moze i to, ako si dovoljno spretna i snalazljiva pa sarmiras maticara da ti uglavi termin.

Ali , nemoj biti bukvalista.
:?
Da, onog njenog advokata Matica- bolje bi joj bilo
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A ti se Ancika vidimo jos nisi udala, otkrij nam leba ti kad ces?
 

Back
Top