Užice: Tito mi ti se kunemo

Ако ужичани то ураде...треба им увести контролу из БГ и сменити општинску власт..и свима карту за Кину послати нека тамо воде и титов споменик јебо их тито!
 
To Uzice!!!Ja samo mogu ovo da podrzim,posto sam i sam iz Sevojna.Uvek sma bio da se "Tito" vrati na trg,Uzice je partizanski grad i kao sto u ovom tekstu pise to bi mu i pomoglo da bude i turisticko mesto.
Krivo mi smao sto ne mogu biti u Srbiji za 25. maj...

A vi sto se zgranjavate na ovo,a sta je sa onima sto idu svake godine na ravnu goru?To nije problem jeli?E sad je doslo vreme da i "partizani" slave svog heroja kao sto cetnici slave svog djenerala.
 
Evo, jedna se već " zaklela";);););)

PhotoView-1.jpg
 
To Uzice!!!Ja samo mogu ovo da podrzim,posto sam i sam iz Sevojna.Uvek sma bio da se "Tito" vrati na trg,Uzice je partizanski grad i kao sto u ovom tekstu pise to bi mu i pomoglo da bude i turisticko mesto.
Krivo mi smao sto ne mogu biti u Srbiji za 25. maj...

A vi sto se zgranjavate na ovo,a sta je sa onima sto idu svake godine na ravnu goru?To nije problem jeli?E sad je doslo vreme da i "partizani" slave svog heroja kao sto cetnici slave svog djenerala.
Pod vodjsom tvog heroja Srbija je rasparcana na tri dela, Kosovo itd.
Jadna li je Srbija sa takvim kao sto si ti. Daleko ce te stici. Sta si ti uopste?
 
To Uzice!!!Ja samo mogu ovo da podrzim,posto sam i sam iz Sevojna.Uvek sma bio da se "Tito" vrati na trg,Uzice je partizanski grad i kao sto u ovom tekstu pise to bi mu i pomoglo da bude i turisticko mesto.
Krivo mi smao sto ne mogu biti u Srbiji za 25. maj...

A vi sto se zgranjavate na ovo,a sta je sa onima sto idu svake godine na ravnu goru?To nije problem jeli?E sad je doslo vreme da i "partizani" slave svog heroja kao sto cetnici slave svog djenerala.

Svak ćast na natpisu.
Užičani imaju podršku svih antifašista sa prostora bivše Jugoslavije. Situacija sa spomenicima u Travniku je slična, 20 spomenika, bista i spomen ploča samo tri ispravna i vlastima ne pada na pamet da iz buđeta odvoji koju paru za njihovu obnovu. Po njima isrorija počinje od njihovog dolaska na vlast. Kakav apsurd za nas poštovaoce istorije prije posljednjeg rata da u Travniku nemamo ulicu Maršala Tita, niti nopbelovca Ive Andrića rođenog u Travniku.
25. maja je otvaranje obnovljene Titove pećine u Titovom Drvaru pa mi je žao što nemogu biti na dva mjesta istovremeno.
 
Svak ćast na natpisu.
Užičani imaju podršku svih antifašista sa prostora bivše Jugoslavije. Situacija sa spomenicima u Travniku je slična, 20 spomenika, bista i spomen ploča samo tri ispravna i vlastima ne pada na pamet da iz buđeta odvoji koju paru za njihovu obnovu. Po njima isrorija počinje od njihovog dolaska na vlast. Kakav apsurd za nas poštovaoce istorije prije posljednjeg rata da u Travniku nemamo ulicu Maršala Tita, niti nopbelovca Ive Andrića rođenog u Travniku.
25. maja je otvaranje obnovljene Titove pećine u Titovom Drvaru pa mi je žao što nemogu biti na dva mjesta istovremeno.

Za spomenik tu i tamo, ne bih se bas slozio ali ajde...

Ali da deca polazu zakletvu titu na vernost :dash::dash:
 
Не видим у чему је проблем?

Прво - то је ПЕРФОРМАНС, друго - Ужичка република је део историје Ужица, треће - то је у туристичке сврхе исто као и Кућа цвећа у Београду, и четврто, као што се и у тексту наводи: "U Muzeju kažu da im cilj nije veličanje kulta, već predstavljanje doprinosa omladine užičkog kraja izgradnji i obnovi.".

Зашто бисмо се стидели иједног сегмента своје историје?
А као што већ много пута рекох, незахвално је оцењивати исправност историјских догађаја са одређене временске дистанце (што је већа то је незахвалније) а нарочито у данашње време новог светског поретка и натурања неолибералистичких вредности.

И да ли стварно неко мисли да су сви они омладинци, који изградише Србију после другог светског рата, били комуњаре??? Оно за шта нам данас требају милијарде евра да изградимо, они су изградили ЗА ЏАБЕ, и зашто онда неко сматра да се не вреди сећати тога?
Морамо ли, по ко зна који пут, да газимо сами себе - газећи по својој историји и својим жртвама?
 
da bi turiste - partizane svakako trebalo odvesti barem do Krčagova, tamo gde su komunisti 1941. godine, bez suda i suđenja streljali svoje neistomišljenike i bacali ih u jame.
cisto radi turizma trebalo ti taj 'performans' ponoviti sa svima onima koje velicaju delo i lik druga tite- da ne zapostavljamo tradiciju:hahaha:
da li bi i onda velicali titu?:D
Drugi se, za sada, na ovu pomamu za Titom, ne oglašavaju. Verovatno zato što se to sada zove - performans!
delirium tremens:hahaha:
 
Citat:
da bi turiste - partizane svakako trebalo odvesti barem do Krčagova, tamo gde su komunisti 1941. godine, bez suda i suđenja streljali svoje neistomišljenike i bacali ih u jame.


cisto radi turizma trebalo ti taj 'performans' ponoviti sa svima onima koje velicaju delo i lik druga tite- da ne zapostavljamo tradiciju:hahaha:
da li bi i onda velicali titu?:D


Наравно, и тамо их треба одвести - ниједну историјску чињеницу не треба сакривати, нити другу фаворизовати.

Истовремено би било добро објаснити и целокупно друштвено и политичко стање, и код нас и у свету у то време али не са данашње тачке гледишта, већ заиста како је шта било и зашто.

А мислим да то можемо да урадимо - да се дистанцирамо од навијачког става према било коме или чему из тог периода јер то је, на крају крајева - ДАВНО ПРОШЛО ВРЕМЕ, за чије схватање не вреде данашњи параметри.

Оно што никад нисмо урадили, а требало је, је да сагледамо сопствену историју у правом историјском светлу - на основу историјских чињеница (а не склоности!) и да пребројимо наше жртве, бар у 20. веку.
Сматрам да је то основ за почетак нашег самопоштовања.

А ово тражење кривца за ово или оно, фаворизовање једног и ниподаштавање другог и обрнуто, укратко - неозбиљна препуцавања различитих данашњих политичких струја око њихових виђења историје је, што би рекли Грци - бурбуцала.
 
Poslednja izmena:
Pod vodjsom tvog heroja Srbija je rasparcana na tri dela, Kosovo itd.
Jadna li je Srbija sa takvim kao sto si ti. Daleko ce te stici. Sta si ti uopste?
Jadna li je Srbija bas sa takvim kao sto si TI,Tito nema veze sta se desilo Srbiji10 godina POSLE njegove smrti,samo smo krivi.
A ja se izjasnjavam kao jugosloven...
I ne razumem sto moramo da se stidimo proslosti,mnoge zemlje bi se ponosile ovim,ali ne,mi smo specijalan narod,nista nam ne valja,i u jajetu trazimo dlaku...
Sto se mene tice Tito ne mora da se vrati niti iko ni blizu kao on,ali ko god drugi dodje ne ume nista drugo sem da krade i laze narod pred izbore da bi skupio koji glas vise.
 
Jadna li je Srbija bas sa takvim kao sto si TI,Tito nema veze sta se desilo Srbiji10 godina POSLE njegove smrti,samo smo krivi.
A ja se izjasnjavam kao jugosloven...
I ne razumem sto moramo da se stidimo proslosti,mnoge zemlje bi se ponosile ovim,ali ne,mi smo specijalan narod,nista nam ne valja,i u jajetu trazimo dlaku...
Sto se mene tice Tito ne mora da se vrati niti iko ni blizu kao on,ali ko god drugi dodje ne ume nista drugo sem da krade i laze narod pred izbore da bi skupio koji glas vise.

Ti samo vidis ono sto zelis da vidis, ali nevidis sta je taj isti Tito radio sa srpskom elitom posle drugog svetskog rata. Pod Titom Vojvodina i Kosovo su dobili Autonomiju, Crna Gora postala Republika, Makedonija itd. Sto tvoj Tito ako je tako dobar kao sto kazes, nije isto ucinio Hrvatima na primer, mogao je dati Dalmaciji autonomiju, moga je dati Krajni autonomiju (cak ako se uzme u obzir da je Hrvatska izvrsila nevidjen genocid nad Srbima (Jasenovac itd.) onda ne da je mogao dati Srbima u Krajni neku vrstu autonomije, nego je morao dati, ali nije!)
Pa kao dete sam i ja velicavao Tita, ali kad covek sazreli pa progleda malo skroz prste sta je radjeno u njegovo ime, onda samo moze doci do zakljucka: Jeste, Tito je bio Jugosloven, ali posto verovatno i sam nije imao poverenja da ce Jugoslavija opstati, ipak se pobrinuo da sto vise osteti Srbiju. Opasnost preti: Jaka Srbija = slaba Hrvatska.
Lepo je Tito pricao... ali jedan covek se meri po tome sta radi, a ne sta prica. Titina doktrina: Slaba Srbija = Jaka Jugoslavija, a ako dodje do raspada onda: Slaba Srbija = Jaka Hrvatska/Slovenija. To sto ti danas lose zivis, to su ti posledice njegove i komunisticke politike.
 
Poslednja izmena:

Back
Top