Crnogorci Crveni Hrvati !

Arlington Road

Iskusan
Banovan
Poruka
6.496
Savic Markovic Stedimlija (1906-1971) zastupnik teorije da su Crnogorci Crveni Hrvati.Poziva se na "Rengum Sclavorum"- Kraljevstvo Slovena,gde je nasao dokaze da su Crnogorci Crveni Hrvati,i svim silama nastoji da dokaze da su Crnogorci i Srbi dva naroda koja ne maju nikakve dodirne tacke,a Crnogorci tj. Crveni Hrvati i Hrvati rod rodjeni.
Za vreme rata je bio u NDH-a,gde je sa Pavelicem i Artukovicem bio na ti,i bio je glavni agitator Hrvatske pravoslavne crkve.(samo da nije Srpska).Zajedno sa ustasama bezi iz NDH-a,hvataju ga Rusi.Bio je u zatvoru,vracen u SFRJ.
Rekao bi covek,dobro uvek je bilo izroda,sta je on sada bitan. U Pobjedi od 06.05.2009.
http://www.pobjeda.co.me/citanje.php?id=159929
imate clanak da se ponovo stampaju zabranjene knjige Savica Markovica Stedimlije,i to knjiga Crvena Hrvatska,gde su cuveni dokazi da su Crnogorci Crveni Hrvati,a da ne zaboravimo njegovo prijateljstvo sa Pavelicem.Ovaj sto je pisao clanak o njemu dizega do neba,kako je on zasluzan da je poneo krst svoje crnogorske tj. crveno hrvatske sudbine.
E moji Crnogorci...
 
Pa postoji spis /mislim da se zove Ljetopis popa Dukljanina/ gde je napisano da se Crvena Hrvatska sve do Albanije prostire, medjutim (koliko mi je poznato) to je jedini izvor gde se to pominje, i mnogi ga ne smatraju verodostojnim..
Ima istorichara ovde, koji ce to mnogo bolje da sroche od mene
 
Odmah u startu da dam smernice ovoj temi.

Može se razgovarati o političkom aspektu ove stvari, a to je članak u Pobjedi, tj. pokušaj rehabilitacije ustaškog jarana, i štampanje njegovih bljuvotina u Crnoj Gori.

Nema priče o crvenim, plavim, žutim, zelenim, šućmurastim Hrvatima, antičkim Srbima, Ilirima, itd. Nema priče o tome koje je poreklo Crnogoraca. Jesu li oni Srbi, Hrvati, Marsovci...
Nema priče o NDH i svemu onome što se provlači kroz svaku temu, kada se spomene NDH.


Dakle, diskutuje se o odnosu današnje Crne Gore prema tom Pavelićevom ortaku. Nadam se da sam bio dovoljno jasan.
 
Odmah u startu da dam smernice ovoj temi.

Može se razgovarati o političkom aspektu ove stvari, a to je članak u Pobjedi, tj. pokušaj rehabilitacije ustaškog jarana, i štampanje njegovih bljuvotina u Crnoj Gori.

Nema priče o crvenim, plavim, žutim, zelenim, šućmurastim Hrvatima, antičkim Srbima, Ilirima, itd. Nema priče o tome koje je poreklo Crnogoraca. Jesu li oni Srbi, Hrvati, Marsovci...
Nema priče o NDH i svemu onome što se provlači kroz svaku temu, kada se spomene NDH.


Dakle, diskutuje se o odnosu današnje Crne Gore prema tom Pavelićevom ortaku. Nadam se da sam bio dovoljno jasan.

Mislis li da ce te poslusati :D
 
Mislis li da ce te poslusati :D

Ne mislim, Gazija, ali niko neće moći reći da je nepravedno kažnjen zbog spamovanja teme.

Da nema tog detalja iz Pobjede u uvodnom postu, ja bih temu prebacio na Istoriju. Ako je već ostala na Politici, onda će se diskutovati o političkom aspektu iste. Ko želi da se bakće istorijskim aspektom, neka otvori temu o tome na Istoriji.
 
pa...
Srbija je porazena na svim frontovima - ideoloski, verski, demografski, finansijski, ljudskim kadrovima, pa tek na kraju i vojno (sto je sada manje bitno)
A istoriju pisu pobednici - citaj, krivotvore, pisu kako im odgovara u tom trenutku, tako da je to sto se desava samo logicna posledica situacije u kojoj se Srbija nalazi - na kolenima
Zato ce i Crnogorci pristati da budu sve, samo ne Srbi

i da, kad su medjunarodni odnosi u pitanju, tu ne postoji pravda, postoji samo interes
 
Poslednja izmena od moderatora:
Odmah u startu da dam smernice ovoj temi.

Može se razgovarati o političkom aspektu ove stvari, a to je članak u Pobjedi, tj. pokušaj rehabilitacije ustaškog jarana, i štampanje njegovih bljuvotina u Crnoj Gori.

Nema priče o crvenim, plavim, žutim, zelenim, šućmurastim Hrvatima, antičkim Srbima, Ilirima, itd. Nema priče o tome koje je poreklo Crnogoraca. Jesu li oni Srbi, Hrvati, Marsovci...
Nema priče o NDH i svemu onome što se provlači kroz svaku temu, kada se spomene NDH.


Dakle, diskutuje se o odnosu današnje Crne Gore prema tom Pavelićevom ortaku. Nadam se da sam bio dovoljno jasan.

Nadam se da ces uskoro zatvorit ovu kantu za smece!!! Nema nikakve logike bilo sto pisat odje, tema je otvorena cisto da bi se produbio ionako vec dubok jaz izmedju Srba i Crnogoraca a ne vidim zasto to bilo kome treba!!! :thumbdown:
 
crnogorci se priblizavaju ustasama? logicno to se moglo ocekivati:ok:
Da, tvoj komentar je upravo meta ovih, ovim ili onim oblicima vlasti domoglih kvislinga, neonacista, fašista i ostale krvožedne žgameži. Tragajući po prošlosti za pikanterijama kojima stvaraju ili rasijavaju mržnju, nažalost, postižu ciljeve. Obični građani jedne sredine u očima istih takvih ljudi u drugoj sredini, sve češće se poistovjećuju sa PROKLETO JASNO I OČIGLEDNO marionetskim vladajućim oligarhijama i njihovim stra'obalnim državničkim potezima. To će trajati dok (još) ne uzavri krv, krv koja će moći slično monstruoznim pelcerom da se nakalemi za narednih pedesetak godina.

Zna mi mnogo Štedimlija o gorštačkoj krvi...
 
®:
Da, tvoj komentar je upravo meta ovih, ovim ili onim oblicima vlasti domoglih kvislinga, neonacista, fašista i ostale krvožedne žgameži. Tragajući po prošlosti za pikanterijama kojima stvaraju ili rasijavaju mržnju, nažalost, postižu ciljeve. Obični građani jedne sredine u očima istih takvih ljudi u drugoj sredini, sve češće se poistovjećuju sa PROKLETO JASNO I OČIGLEDNO marionetskim vladajućim oligarhijama i njihovim stra'obalnim državničkim potezima. To će trajati dok (još) ne uzavri krv, krv koja će moći slično monstruoznim pelcerom da se nakalemi za narednih pedesetak godina.

Zna mi mnogo Štedimlija o gorštačkoj krvi...

i sta ti ovo znaci?:per:
 
Obrisao sam preko 30 poruka na samo 2 stranice. Sve su bile off topic ili vređanja.

Lepo sam upozorio, znajući na šta ovo može da izađe, o čemu se na ovoj temi može pisati.
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=9676153&postcount=3

Neko izgleda želi takvim ponašanjem da prisili moderatora da zatvori temu. A, neki se nisu libili ni od najgorih uvreda.

Zadnji put upozoravam da ću kazniti svakoga ko nastavi po starom.


 
Poslednja izmena:
Nadam se da ces uskoro zatvorit ovu kantu za smece!!! Nema nikakve logike bilo sto pisat odje, tema je otvorena cisto da bi se produbio ionako vec dubok jaz izmedju Srba i Crnogoraca a ne vidim zasto to bilo kome treba!!! :thumbdown:

Ma, kakvi crni Srbi i Crnogorci, Old. Tema je jasno upućena na pokušaj rehabilitacije ustaškog saradnika Štedimlije od pojedinih krugova u CG.
Oni ako ne mogu ili ne žele to da shvate, radiće metla, i gotovo.

Pa, nema smisla više namerno rušiti teme gomilom nebuloza.
 
Savic Markovic Stedimlija (1906-1971) zastupnik teorije da su Crnogorci Crveni Hrvati.Poziva se na "Rengum Sclavorum"- Kraljevstvo Slovena,gde je nasao dokaze da su Crnogorci Crveni Hrvati,i svim silama nastoji da dokaze da su Crnogorci i Srbi dva naroda koja ne maju nikakve dodirne tacke,a Crnogorci tj. Crveni Hrvati i Hrvati rod rodjeni.
Za vreme rata je bio u NDH-a,gde je sa Pavelicem i Artukovicem bio na ti,i bio je glavni agitator Hrvatske pravoslavne crkve.(samo da nije Srpska).Zajedno sa ustasama bezi iz NDH-a,hvataju ga Rusi.Bio je u zatvoru,vracen u SFRJ.
Rekao bi covek,dobro uvek je bilo izroda,sta je on sada bitan. U Pobjedi od 06.05.2009.
http://www.pobjeda.co.me/citanje.php?id=159929
imate clanak da se ponovo stampaju zabranjene knjige Savica Markovica Stedimlije,i to knjiga Crvena Hrvatska,gde su cuveni dokazi da su Crnogorci Crveni Hrvati,a da ne zaboravimo njegovo prijateljstvo sa Pavelicem.Ovaj sto je pisao clanak o njemu dizega do neba,kako je on zasluzan da je poneo krst svoje crnogorske tj. crveno hrvatske sudbine.
E moji Crnogorci...

Kroz istoriju C.Gore je bilo par izroda i uvek su zavrsavali tamo gde im mesto!

Na smetlistu istorije!!!


Prvi je ovaj,drugi je Sekula Drljevic.

Treci je Milo Djukanovic,koji ce tek da obvrsi:evil:
 
Pa postoji spis /mislim da se zove Ljetopis popa Dukljanina/ gde je napisano da se Crvena Hrvatska sve do Albanije prostire, medjutim (koliko mi je poznato) to je jedini izvor gde se to pominje, i mnogi ga ne smatraju verodostojnim..
Ima istorichara ovde, koji ce to mnogo bolje da sroche od mene

Ma nije to u pitanju...nego što svim izvorima barataju uglavnom idioti... :roll:

Evo, ja smatram da nije "Na Drini ćuprija" vjerodostojan izvor... :think:
 

Back
Top