Ubi ga od batina da postane najbolji sportista

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=64428&sectionId=44

Komentari ispod ovog teksta pokazuju koji broj ljudi podrzava zlostavljanje dece sa ciljem da se od njih naprave vrhunski sportisti.

Moj komentar na sve:

Jadna li si zaostala Srbijo,

Не разумем шта ми сад треба да радимо?
Да ишчитамо 1385 коментара Пресових читалаца, па да онда коментаришемо коментаре неких тамо левих непознатих и анонимних људи???

И какве то везе има са Србијом? Мислиш, тога нема у другим крајевима земаљског шара?
Шта да каже Мајкл Џексон, Дру Баримур...и да не набрајам сад масу деце-звезда... :roll:...а има их и међу музичарима, и међу спортистима, и међу глумцима...манекенке и да не спомињем...:roll:

Уосталом, да ли се уопште зна на који начин је она то ''злостављана''? Сем те речи и неких наводних модрица по ногама које је неко негде видео па стигло до новинара - ми уопште не знамо шта се подразумева под тим злостављањем?!

Не кажем да га није и било, али сад је немогуће било шта доказати! Ја у свакој генерацији имам по неколико заиста злостављане и занемариване деце...али Јелена је звезда, па су трачерске новине гладне трачева...
И сад се чаршија згражава и моралише... Забава за ситне душе! :thumbdown:
 
Мислите ли да је Стефан Миленковић могао да бира? Да ли је икада ишао на екскурзију са другарима из разреда? Да ли је икада по цео дан провео играјући кликере и ловећи жабе? Да ли је смео-могао-имао могућности да не буде најбољи?
Хехе...:mrgreen:...родитељи су дали отказ у фирмама и посветили се само Стефановој каријери...(шта вам то говори? :roll:)
Је ли постигао успех? Јесте!
Је ли ипак постао својеврсна жртва родитељске амбиције? Јесте.
 
To da li je istina ili ne ,mi ne mozemo znati:confused:
Kada su javne licnosti u pitanju i tirazi novina koje se bave sa njima-sve je pod znakom pitanja.
Ali da uzememo sve ovo kao tacno-komentari nisu na mestu,ali opet ne treba generalizovati jer ne misle svi ljudi tako.
A ovakva prica-prepucavanje izmedju roditelja i deteta i to preko medija je degutantna pa samim tim i komentari su takvi.
A zrtava roditeljskih ambicija ima zaista mnogo.
Svedok sam toga,u svom okruzenju,drugari i drugarice moje dece.
Bila sam svedok toga dok sam isla u muzicku skolu...
I to jeste strasno...:roll:
 
http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=64428&sectionId=44

Komentari ispod ovog teksta pokazuju koji broj ljudi podrzava zlostavljanje dece sa ciljem da se od njih naprave vrhunski sportisti.

Moj komentar na sve:

Jadna li si zaostala Srbijo,

Ne razumem zašto si zemlju Srbiju uvrstio u ovo? Kakve veze ima Srbija sa roditeljima i njihovim bolesnim ambicijama i ''zaostalost'' nema mnogo veze sa tim ....

U celom svetu ima ovakvih primera .....
 
:eek:
Шо? Ша је боље у томе???

Pa bolje da chovek zavrshi fakultet, nego da ga ne zavrshi uopshte. Ne razumem shta je tu toliko nejasno.
Po starom sistemu vishe od 50% studenata je zavrshavalo fakultete studirajuci u proseku od 8 - 10 godina. Tek je uvodjenjem bolonje taj procenat smanjen..

@ Lepota poroka
Pretpostavljam da je poenta u tome da je potpuno drugachiji mentalitet. Ovde su ljudi 2 generacije unazad sishli sa planine, do tad su shishali ovce, a onda su dolazskom u grad shvatili da se mnogo bolje prolazi sa diplomom u rukama. Pod dejstvom sopstvenih komleksa, prenosili su svoje neispunjene ambicije na svoju decu, po svaku cenu ne razmishljajuci o psihichkim posledicama...
I ne kontam zashto neko od vas na temi ne ukljuchi barem jednom mozak pre nego shto odgovori na neku temu koja ima logike i o kojoj sasvim lepo moze da se diskutuje...
 
Poslednja izmena:
Мислите ли да је Стефан Миленковић могао да бира? Да ли је икада ишао на екскурзију са другарима из разреда? Да ли је икада по цео дан провео играјући кликере и ловећи жабе? Да ли је смео-могао-имао могућности да не буде најбољи?
Хехе...:mrgreen:...родитељи су дали отказ у фирмама и посветили се само Стефановој каријери...(шта вам то говори? :roll:)
Је ли постигао успех? Јесте!
Је ли ипак постао својеврсна жртва родитељске амбиције? Јесте.

I sada bravo za njegove roditelje!!! Idijote po meni.
Kao mnogo bi izgubio odlaskom na ekskurziju. ***** takav uspeh.
 
Poslednja izmena:
Ne razumem zašto si zemlju Srbiju uvrstio u ovo? Kakve veze ima Srbija sa roditeljima i njihovim bolesnim ambicijama i ''zaostalost'' nema mnogo veze sa tim ....

U celom svetu ima ovakvih primera .....

Probaj da u nekoj razvijenoj zemlji omlatis dete zato sto je izgubilo utahmicu ili mec pa ces ostati bez deteta i zavrsiti u zatvoru. U celom svetu ima takvih primera samo takve ambicije u razvijenim zemljama moraju da se postizu na civilizovane nacine a ne batino i siledzijstvom posto se za to odlazi na robiju i ostaje bez dece.
 
Pa bolje da chovek zavrshi fakultet, nego da ga ne zavrshi uopshte. Ne razumem shta je tu toliko nejasno.
Po starom sistemu vishe od 50% studenata je zavrshavalo fakultete studirajuci u proseku od 8 - 10 godina. Tek je uvodjenjem bolonje taj procenat smanjen..

Хоћеш да кажеш: боље је зато што је боље? :roll:

Може мало конкретније?
Зашто је боље бити, рецимо, дипломирани агроном него водоинсталатер? По ком и чијем критеријуму се мери шта је ''боље''?
 
iz onih nekoliko komentara koje sam procitala - ja se izvinjavam, ali stvarno nemam ni vremena ni volje da ih iscitam sve, pa jos o jeleni dokic - mogu da primetim da malo ljudi 'podrzava' zlostavljanje dece, naprotiv.
a tebe neka ne mrzi da sve procitas, kao sto je mene mrzelo, ako vec planiras da postavis temu.
Komentari ispod ovog teksta pokazuju koji broj ljudi podrzava zlostavljanje dece sa ciljem da se od njih naprave vrhunski sportisti.

Moj komentar na sve:

Jadna li si zaostala Srbijo,
mnogo ti je glup komentar.
 
Хоћеш да кажеш: боље је зато што је боље? :roll:

Може мало конкретније?
Зашто је боље бити, рецимо, дипломирани агроном него водоинсталатер? По ком и чијем критеријуму се мери шта је ''боље''?


A kakvo ti je to pitanje? Nekako mi se ceo nastup koji imash chini nadmeno.:roll:
Evo ja cu tebi da odgovorim pitanjem na pitanje. A zashto si ti zavrshila fakultet ako smatrash da nema razlike izmedju choveka sa i bez fakulteta?
Ps. da ne bude da navodim neki zakljuchak ili da etiketiram ljude sa ili bez diplome,na shta evidentno zelish da me navuchesh, iako i ja i ti znamo da imamo verovatno slichne stavove (s tim shto ja svoje vrlo jasno, iskreno iznosim, a ti volish da ih uvijesh u ukrasni papir i servirash svoje mishljenje pazljivo samo onima za koje znash da ce ga podrzati) prepusticu diplomatski tebi da odgovorish na sopstveno pitanje...
Ps2. I ja i ti znamo da ne postoji univerzalni kriterijum po kome mozemo da sudimo o bilo kome, tako da se kao i uvek svodimo na sasvim uobichajenu razmenu mishljenja i stavova.
:)
 
Не брини, ја свима на прву лопту делујем надмено.;)

Ја сам завршила факултет јер без њега не бих могла да се бавим послом који волим.
Али не сматрам да је ''боље'' бити професор него водоинсталатер, фризерка или цвећарка...:roll:
Ја мислим да је за људе је најбоље оно што ЊИМА одговара, оно што ће ЊИХ чинити задовољним, у чему се ће пронаћи и остварити, и од чега ће моћи да живе.
Завршавање факултета није гараниција за то.

Због тога желела да чујем зашто мислиш да је то ''боље'', јер, по мом мњенију, оно што је боље за мене, није и за тебе, за Перу, Мику, Ђоку...и обрнуто.
Стога, ја не могу да дам одговор на сопствено питање, јер једноставно не мислим да је боље завршити факултет него не студирати уопште.;)

Одговор можеш да ми даш само ти! ;)
 
Polazim od toga da sam gradsko dete, i da su moja razmishljanja prilagodjena takvim uslovima zivota. Smatram da svaka osoba koja zavrshi fakultet daje sebi shansu da bude uspeshnija nego shto bi bila bez fakulteta. Shto ne znachi da CE biti...ali daje sebi shansu da bude u poziciji da moze da bira.
A moji lichni razlozi...
Prvi i osnovni razlog. Zensko sam. Ne zelim sebi da dozvolim da zavisim od bilo kog mushkarca u svom buducem zivotu, u bilo kom smislu. Na taj nachin stavljam sebe u poziciju da biram, a ne da budem izabrana....
Razlog obrazlozenja u prvom postu na temi je primer iz porodice:
Rasla sam u porodici koja je generacijama unazad fakultetski obrazovana, i totalno mi je nepojmljivo da ne zavrshim fakultet. Zivim sa ujakom i majkom. Oboje su bili vukovci, ali su potpuno 2 razlichite zivotne priche. Majka je studirala u roku ekonomiju, bila je bolji student od ujaka, disciplinovana, ali se pred kraj, za vreme apsolventskog staza, zaljubila, zatrudnela, i ostavila fax na 10 ispita do kraja. Napravila je takvom odlukom, blago recheno pakao od svog zivota.
Ujak je studirao pmf. Zavrshio ga je u 28 godini. Par godina je radio kao profesor, nakon chega mu se karijera vrtoglavo uzdigla. Najuspeshnije mesto mu je bilo vishi savetnik ministra finasija.
I sad vi meni objasnite idealistichke stavove kako svako treba da se bavi samo i iskljuchivo onim shto voli makar i to bilo neisplativo? Jel bi sa tim stavovima vaspitala i usmeravala svoju decu, ili takve stavove zastupash samo na forumu?
 
Poslednja izmena:
Твоји лични рзалози су сасвим ОК, али ниси у питању ТИ, него генерални став да је нешто ''боље'' од другог.

I sad vi meni objasnite idealistichke stavove kako svako treba da se bavi samo i iskljuchivo onim shto voli makar i to bilo neisplativo? Jel bi sa tim stavovima vaspitala i usmeravala svoju decu, ili takve stavove zastupash samo na forumu?

Ја нисам спомињала ''неисплативо'', него:
Ја мислим да је за људе је најбоље оно што ЊИМА одговара, оно што ће ЊИХ чинити задовољним, у чему се ће пронаћи и остварити, и од чега ће моћи да живе.

И не ''заступам'' те ставове, ја по тим ставовима ЖИВИМ! ;)
И да - тако васпитавам децу! :D
Никакав новац мени не би могао платити 35 година мучења на послу који не волим. Но, сви људи су различити, и имају различите приоритете.

У сладу са тим мислим да је ''боље'' само оно што одговара одређеној особи, па било то место саветника министра, произвођача паприка, архитекте или фризера! :)
 

Back
Top