Šljivančaninu ipak 17 godina

vindex

Ističe se
Banovan
Poruka
2.613
Šljivančaninu uvećana kazna na 17 godina
AFP
Mile Mrkšić i Veselin Šljivančanin
Žalbeno vijeće ICTY-ja povećalo na 17 godina kaznu zatvora Veselinu Šljivančaninu, koji je prvostupanjskom presudom bio osuđen na pet godina, a Mili Mrkšiću potvrdilo 20 godina.

Žalbeno vijeće Međunarodnog kaznenog suda za bivšu Jugoslaviju utvrdilo je da je bivši oficir JNA Veselin Šljivančanin ipak bio odgovoran za pomaganje u ubojstvima 194 zatočena Hrvata na Ovčari.

Vijeće je Mili Mrkšiću potvrdilo kaznu od 20 godina zatvora za pokolj na Ovčari u studenome 1991.

Prvostupanjsko vijeće Haškog suda osudilo je 27. rujna 2007. bivšeg zapovjednika Operativne skupine Jug JNA Mrkšića na 20 godina zatvora, a majora Šljivančanina na pet godina zatvora.

Treći zapovjednik u skupini "vukovarske trojke", kapetan Miroslav Radić oslobođen je optužbi.

I tužiteljstvo i obrana Mrkšića i Šljivančanina žalili su se na prvostupanjsku presudu.

Sva trojica zapovjednika Jugoslavenske narodne armije bila su optužena za masovni pokolj počinjen na Ovčari 20. studenoga 1991., nakon pada Vukovara.


Hina|Net.hr
05.05.2009.
 
sramota

nema u Hagu pravde za Srbe

taj kengur sud je napravljen ods trane NATO nacista da opravda agresiju zlocine i genocid nad srpskim narodom

T

ja podržavam osudu svakog zločina, neovisno o tome koje je tko nacionalnosti.

Ovdje konkretno govorimo o 194 četiri ratna zarobljenika koji su ubijeni i za to netko mora odgovarati.

To ne znači da s druge strane Hrvat ili musliman koji počini zločin ne treba odgovarati.
 
T

ja podržavam osudu svakog zločina, neovisno o tome koje je tko nacionalnosti.

Ovdje konkretno govorimo o 194 četiri ratna zarobljenika koji su ubijeni i za to netko mora odgovarati.

To ne znači da s druge strane Hrvat ili musliman koji počini zločin ne treba odgovarati.

Кога је бре Шљиванчанин убио?
Кога је он стрељао?
Осуђен је што није спречио
а да ли је могао а да не изазове побуну у војсци и територијалцима?
Веселин Шљиванчанин је био официр ЈНА у својој земљи бранио своју земљу срамоте ове државе је што смо га испоручили као што је срамота и што је Шишић који је исто у својој СФРЈ бранио своју земљу а осуђен за то
 
Netočno.

Jesi ti bio kad u Vukovaru i vidio kako je Vukovar izgledao kad je počela mirna reintegracija. Ja sam bio i izgledao je JEZIVO. Nisam vidio jeziviju sliku u svom životu. Toliko ruševina, kao da se radi o Staljingradu, nešto zaista strašno.

Gledaj, kompa, Šljivančin je de facto i de iure bio nadređen i teritorijalcima i ostalim motoriziranim brigadama koje su bile tamo. Dakle imao je MOĆ spriječiti.

možeš ti pričati o ne znam kakvoj borbi i nemam pojma čemu ali netko mora biti odgovoran za klanej 194 osobe kao što mora biti odgovoran i za svaku drugi zločin bilo gdje na svijetu neovisno o tome tko ga je napravio.
 
Netočno.

Jesi ti bio kad u Vukovaru i vidio kako je Vukovar izgledao kad je počela mirna reintegracija. Ja sam bio i izgledao je JEZIVO. Nisam vidio jeziviju sliku u svom životu. Toliko ruševina, kao da se radi o Staljingradu, nešto zaista strašno.

Gledaj, kompa, Šljivančin je de facto i de iure bio nadređen i teritorijalcima i ostalim motoriziranim brigadama koje su bile tamo. Dakle imao je MOĆ spriječiti.

Pa jel Tudjman nekome bio nadredjen, pa jel Izetbegovic imao nekakvu moc?? Jel posle pohoda naserovih koljaca srpska sela nisu izgledala JEZIVO??
 
Netočno.

Jesi ti bio kad u Vukovaru i vidio kako je Vukovar izgledao kad je počela mirna reintegracija. Ja sam bio i izgledao je JEZIVO. Nisam vidio jeziviju sliku u svom životu. Toliko ruševina, kao da se radi o Staljingradu, nešto zaista strašno.

Gledaj, kompa, Šljivančin je de facto i de iure bio nadređen i teritorijalcima i ostalim motoriziranim brigadama koje su bile tamo. Dakle imao je MOĆ spriječiti.

možeš ti pričati o ne znam kakvoj borbi i nemam pojma čemu ali netko mora biti odgovoran za klanej 194 osobe kao što mora biti odgovoran i za svaku drugi zločin bilo gdje na svijetu neovisno o tome tko ga je napravio.

Био и пре и после и сада долазим
Одогворни су они који су то и урадили
Него шта је са онима што побише Србе пре пуцања у Вуковару,и за време пуцања
Шта са Јастребом и Главашом?
 
Glavašu se sudi za ratni zločin.

Odgovorni su neposredn izvršitelji koje je osudio vaš sud u Beogradu na kazne od po 20 godina, i za to skidam kapu, odajem priznanje zrelosti vašeg pravosuđa, ali su također odgovorni i oni koji su "imali saznanje da se priprema i organizira zločin, a znali su to, ili su zbog prirode svoje funkcije to imali razloga znati" - zapovjedna odgovornost.

Dakle i jedni i drugi.
 
Glavašu se sudi za ratni zločin.

Odgovorni su neposredn izvršitelji koje je osudio vaš sud u Beogradu na kazne od po 20 godina, i za to skidam kapu, odajem priznanje zrelosti vašeg pravosuđa, ali su također odgovorni i oni koji su "imali saznanje da se priprema i organizira zločin, a znali su to, ili su zbog prirode svoje funkcije to imali razloga znati" - zapovjedna odgovornost.

Dakle i jedni i drugi.

Где му се суди?
Шта је са Јастребом?
 

Back
Top