Hieros gamos

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

antoniusss

Domaćin
Banovan
Poruka
3.886
Do sada niko nije pokrenuo temu o ovom obliku religiozne aktivnosti. :rumenko:
Daklem, Hieros gamos - sveti brak,sveto venčanje; hieros (grčki ) - sveto, gamos (grčki ) - venčanje.Hierogamija je ritualna ceremonija koja se odvijala u proleće ,a vezana je za simbolično venčanje,spoj božanstva i čoveka ( muškarca ili žene ).Tragove ovih ceremonija nalazimo još u Mesopotamiji pre 5.000. godina ( velika boginja Inana ).Kasnije su to Saturnalie,Bahanalie,Luperkalie iz kojih je nastao savremeni praznik Dan svetog Valentina. Nekad to nije bilo samo sinbolično nego i fizičko (sexualno) sjedinjavanje muškarca i žene. Za vreme pagana, sex je bio nacin na koji je iskazivano postovanje i docek nove godine, kada su vrhovni svestenik i svestenica Priorata za vreme ravnodnevnice, sredinom marta, vodili ljubav u centru dok su ostali clanovi u zanosu igrali oko njih. Zene sa belim, muskarci sa crnim maskama. To se smatralo duhovnim cinom, a sam orgazam kao vrhunac molitve. Kako ljudi danas gledaju na sve to? Mnogi bi isti taj cin nazvali perverzijom ili orgijama, mada i sama reč religija znači ponovno uspostavljanje "veze" između čoveka i Boga. pagani su to povezivanje bukvalno shvatili.
Ovaj obred su sprovodili i egipatski svestenici i svestenice u cast reproduktivne moci zene. Dakle tema je "sveti sex". Izvolite, da vidim vaše mišljenje o ovom obliku religiozne aktivnosti.:gace:
 
Daklem, Hieros gamos - sveti brak,sveto venčanje; hieros (grčki ) - sveto, gamos (grčki ) - venčanje.Hierogamija je ritualna ceremonija koja se odvijala u proleće ,a vezana je za simbolično venčanje,spoj božanstva i čoveka ( muškarca ili žene ).Nekad to nije bilo samo sinbolično nego i fizičko (sexualno) sjedinjavanje muškarca i žene. Za vreme pagana, sex je bio nacin na koji je iskazivano postovanje i docek nove godine, kada su vrhovni svestenik i svestenica Priorata za vreme ravnodnevnice, sredinom marta, vodili ljubav u centru dok su ostali clanovi u zanosu igrali oko njih.

Ah, hrišćani... da je sve tako lako u životu kao raspravljati sa vama. :roll:
 
Poslednja izmena od moderatora:
A kako bi tebi bilo da ti neko od komšija dođe u kuću za slavu, novu godinu i sl. i na taj način iskaže poštovanje ženskom delu tvoje familije, a ti stojiš i gledaš. :mrgreen::rumenko:

Daklem, Hieros gamos - sveti brak,sveto venčanje; hieros (grčki ) - sveto, gamos (grčki ) - venčanje.Hierogamija je ritualna ceremonija koja se odvijala u proleće ,a vezana je za simbolično venčanje,spoj božanstva i čoveka ( muškarca ili žene ).

:roll:
 
U okviru uvodne poruke na ovoj temi, koju si ti sam pisao, jasno stoji šta je cilj ove Misterije.
Ako si razumeo dok si pisao, zašto se sad praviš blesav? Ili nisi razumeo šta si pisao? :think:

Ja znam šta sam pisao ali ti bi trebao još jednom da pročitaš.:cool:
Nekad to nije bilo samo sinbolično nego i fizičko (sexualno) sjedinjavanje muškarca i žene. Za vreme pagana, sex je bio nacin na koji je iskazivano postovanje i docek nove godine, kada su vrhovni svestenik i svestenica Priorata za vreme ravnodnevnice, sredinom marta, vodili ljubav u centru dok su ostali clanovi u zanosu igrali oko njih
 
Veruj mi, kao paganu, ova Misterija mi je daleko bliža nego tebi kao hrišćaninu.
Ono što mi nije jasno je zbog čega navodiš citat koji upravo ilustruje ono što pišem. :think:

Oš da budem bukvalan? DOBRO, pošto teško shvataš evo na ćirilici.
Долазе ти гости и са врата почну да се поздрављају (хиерогамишу) са твојом фамилијом, неко ти заскочи сестру,неко мајку,неко жену, а неко богме и ћерку а све у циљу "слављења мистерија". Најзанимњивији си ти који то гледаш са одобравањем и флашом ракије да наздравите кад они успешно СВРШЕ. :dash:
 
Oš da budem bukvalan? DOBRO, pošto teško shvataš evo na ćirilici.
Долазе ти гости и са врата почну да се поздрављају (хиерогамишу) са твојом фамилијом, неко ти заскочи сестру,неко мајку,неко жену, а неко богме и ћерку а све у циљу "слављења мистерија". Најзанимњивији си ти који то гледаш са одобравањем и флашом ракије да наздравите кад они успешно СВРШЕ. :dash:

Za vreme pagana, sex je bio nacin na koji je iskazivano postovanje i docek nove godine, kada su vrhovni svestenik i svestenica Priorata za vreme ravnodnevnice, sredinom marta, vodili ljubav u centru dok su ostali clanovi u zanosu igrali oko njih.

Ako ne razumeš ono što si ti sam pisao, pitaj, pa ću ti objasniti. :roll:
 
Па ево да те упитам. Да ли би ти чекао са флашом ракије (као што написах) док ти гости је;бу сву женску фамилију??? Реци ДА или НЕ.:whistling:

Ne razumem, kako možeš da pišeš nešto što ne shvataš... :roll:
Dobro, da probam, polako.
Sam si napisao:
Za vreme pagana, sex je bio nacin na koji je iskazivano postovanje i docek nove godine, kada su vrhovni svestenik i svestenica Priorata za vreme ravnodnevnice, sredinom marta, vodili ljubav u centru dok su ostali clanovi u zanosu igrali oko njih.

Ko je imao ritualni seks (i to uglavnom simbolični, a ne stvarni; mogu da ti u kratkim crtama objasnim kako se izvodi taj ritual od religije do religije ukoliko si raspoložen, ali onda će se pubertetlije koje prate ovu temu strašno razočarati, jer će uvideti da tu jako malo stvarnog seksa ima)?
Vrhovni sveštenik i vrhovna sveštenica.
Kada se to dešavalo?
Jednom godišnje.
Zašto se to dešavalo?
Da bi se iskazalo poštovanje, proslavila i prizvala plodnost (u najširem smislu: zemlje, stoke, ljudi).
Šta su radili ostali okupljeni?
Igrali oko njih. OK, to se već razlikuje od religije do religije, jer se uglavnom igralo oko vatre, a ne oko para koji se ritualno sjedinjuju, ali nema veze.

I sve si to sam napisao, a da te ja nisam terao.

Sad mi objasni kakve veze ima ovo što si sam napisao, a ja ti protumačio, sa tvojim pitanjem? :think:

Uzgred, ja ne pijem žestoka alkoholna pića, tako da je odgovor svakako odrečan. :lol:
 
Ne razumem, kako možeš da pišeš nešto što ne shvataš... :roll:
Dobro, da probam, polako.
Sam si napisao:


Ko je imao ritualni seks (i to uglavnom simbolični, a ne stvarni; mogu da ti u kratkim crtama objasnim kako se izvodi taj ritual od religije do religije ukoliko si raspoložen, ali onda će se pubertetlije koje prate ovu temu strašno razočarati, jer će uvideti da tu jako malo stvarnog seksa ima)?
Vrhovni sveštenik i vrhovna sveštenica.
Kada se to dešavalo?
Jednom godišnje.
Zašto se to dešavalo?
Da bi se iskazalo poštovanje, proslavila i prizvala plodnost (u najširem smislu: zemlje, stoke, ljudi).
Šta su radili ostali okupljeni?
Igrali oko njih. OK, to se već razlikuje od religije do religije, jer se uglavnom igralo oko vatre, a ne oko para koji se ritualno sjedinjuju, ali nema veze.

I sve si to sam napisao, a da te ja nisam terao.

Sad mi objasni kakve veze ima ovo što si sam napisao, a ja ti protumačio, sa tvojim pitanjem? :think:

Uzgred, ja ne pijem žestoka alkoholna pića, tako da je odgovor svakako odrečan. :lol:

Један од обичаја је био да кад ти гост дође у кућу треба да га почастиш са храном,пићем и женом,сестром или кћерком, и то не само 1 годишње него сваки пут. Тај обичај постоји и данас код ескима и неких пустињских племена.:bye:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Један од обичаја је био да кад ти гост дође у кућу треба да га почастиш са храном,пићем и женом,сестром или кћерком, и то не само 1 годишње него сваки пут. Тај обичај постоји и данас код ескима и неких пустињских племена.:bye:

Da li bi mogao da navedeš izvor za ovo koji se može nezavisno i objektivno verifikovati?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Oš da budem bukvalan? DOBRO, pošto teško shvataš evo na ćirilici.
Долазе ти гости и са врата почну да се поздрављају (хиерогамишу) са твојом фамилијом, неко ти заскочи сестру,неко мајку,неко жену, а неко богме и ћерку а све у циљу "слављења мистерија". Најзанимњивији си ти који то гледаш са одобравањем и флашом ракије да наздравите кад они успешно СВРШЕ. :dash:

nije valjda da se i danas koriste ti obicaji kod pagana?:eek:
 
Ne znam na šta misliš kada pišeš neznabožačke religije.
Ovde raspravljamo o paganskom ritualu.
Termin je pagan, a ne pogan.
Kako si ti opterećen seksom! :eek:
Kod tebe vlada neka suša, izgleda meni... :roll:
Da li bi mogao da navedeš izvor za ovo koji se može nezavisno i objektivno verifikovati?

sve tkzv. religije koje ne priznaju Gospoda našeg Isusa Hrista su NEZNABOŽAČKE.

evo ti primer Tibeta.
На Тибету, где жене уживају велику слободу, али и за још нека племена централне Азије и северне Индије, карактеристична је тзв. братска полиандрија, где брачни уговор брата који је ожењен, истовремено је и уговор његове браће. Код номадских племена у том делу, жена може имати, осим са деверима, односе и са пријатељима, а постоји и обичај уступања жене странцу због чега је овај у обавези да остави поклон. Према неким изворима, жена није у обавези са буде са сваким девером, већ само са оним којег одабере. У случају да муж нема браћу, у брачну заједницу могу да ступе и рођаци, а у Ласи и централном Тибету и свекар може да буде у том браку, па и мужевљеви стричеви. При томе сви мужеви живе заједно са женом у очинској кући, али онај који се одлучи на одлазак губи право на живот са њима. У источном Тибету, деца која се роде у таквом браку, најстаријег брата називају оцем, а његову браћу „малим“ очевима. Уколико жена остане удовица, на њој је избор са којим ће братом живети. Уколико се одлучи за најстаријег, млађа браћа задржавају право да живе са њом, али ако се одлучи за најмлађег, старија браћа неће имати то право.:whistling:
 
Poslednja izmena od moderatora:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top