Hrvatska prihvaća Rehnov plan/Slovenija protiv

piciginx

Legenda
Poruka
50.699
Sloveniji se ne sviđa ni Rehnov prijedlog da će za odmrzavanje hrvatskih pregovora s EU biti dovoljna izjava dvaju premijera o pristanku na arbitražu, pa će Ljubljana tražiti da dogovor o rješavanju spora ratificiraju oba parlamenta.

Ljubljana će zahtijevati i drugačiji sastav arbitražne komisije, odnosno drugačiji način izbora sudaca. Prema Rehnovu prijedlogu, tri od pet arbitara bili bi stručnjaci za međunarodno pravo koje bi odredio Međunarodni sud pravde u Haagu, što se u Sloveniji procjenjuje kao ustupak Hrvatskoj. Još po jednog arbitra odredile bi Slovenija i Hrvatska.

http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2009,5,5,,162002.jl
 
hm te užalostio podatak o luki rijeke pa trebalo nešto novih fronta gdje češ slovenija ispasti *glupa*

slovenija ima svo pravo da zravne ovaj predlog ili da ga modificira
ali onda ipak hrvati nečejo biti za to.


mediacija mislim da je ok
ali da vidim šta ameri kažejo o granici 54 godine
amerika-zemljevid1.jpg

hm hm hm zanimivo, vrlo zanimivo
 
@piciginx ne bih trčao pred rudo ipak su Slovenci u EU a mi ti koji čekamo pred vratima....:idea:
vest je ohrabrujuća za nas...al dan idu..ulazak Hrvatske pod višemjesečnom blokadom Slovenije...je nemoguć da budemo unutar EU iduće godine.....

ja neznam koliko onom dugobaPcu Salamnderu treba da skonta da su ipak Slovenci dobrano produžili čekanje u ""čekaonici""...:roll:


Prekomorc samo ti ne otvaraj oci i neces nista vidjet'... :hahaha:

Kako si ti iskompleksiran qq...


meni su najsmešnije ove patriJote kako se guraju kekecu u #upak...a onda kad i njih napraši ko onomad na onoj temi...onda se odmah žale moderaciji :hahaha:

koja patetika...:idea:


ne bih više da komentarišem :bye:
 
meni su najsmešnije ove patriJote kako se guraju kekecu u #upak...a onda kad i njih napraši ko onomad na onoj temi...onda se odmah žale moderaciji :hahaha:

koja patetika...:idea:


ne bih više da komentarišem :bye:


Tacno tako. Eno je gore tema "Zalbe, kritike prijedlozi" puna spijuna. :thumbdown:

Meni samo zapade ova fotka za oko inace nebi tipkao u ovoj temi... Tipkacemo ti i ja kad dodje vrijeme da se rjesava pitanje Prevlake... :ok:
 
cinjenica je da Slovenci zele, sa pozicije jacega, da nesto ukradu iliti usicare od Hrvatske...
iako Sanader, odnosnio HDZ vode politiku HND (laprdala Mesica), nadam se das ovaj put nece popustiti
a i ne razumijem srpske patrijote koji su u ovom sporu na strani slovenije...
unatoc uzajamnoj netrepljivosti RH i RS (tko je komu vise) ovdje im je zajednicki interes, i nije mi jasno kako to pojedinci ne vide
 
Tacno tako. Eno je gore tema "Zalbe, kritike prijedlozi" puna spijuna. :thumbdown:

Meni samo zapade ova fotka za oko inace nebi tipkao u ovoj temi... Tipkacemo ti i ja kad dodje vrijeme da se rjesava pitanje Prevlake... :ok:

pitanje Prevlake predano je Medunarodnom sudu pravde u haagu.. ( predmet spora je definiran)
kao sto to rade sve civilizirane drzave u svijetu
pa kom obojci, kom opanci...
p.s. iako ja nemam nista protiv da se CG da izlaz na otvoreno more (a za to ce se potruditi Rusi, pitanje je samo cijene)
 
kyo

kako kaže borat pahor
jedino hrvatska se mogu odblokirat
a kako da to napravi več je kazao
ali do tada...
rjekli su vam političari slovenački nema dokumenta sa jurisdikcijo granice, ali vaše političare boleo *****
dobro blokada

vas jedini argument je dosada da nas blokirate...
i, pa sta...usli godinu prije ili poslije, nama svejedno...
ako blokada potraje duze, vama ce biti oduzeto pravo glasa...
najavila Svedska :)
 
cinjenica je da Slovenci zele, sa pozicije jacega, da nesto ukradu iliti usicare od Hrvatske...
iako Sanader, odnosnio HDZ vode politiku HND (laprdala Mesica), nadam se das ovaj put nece popustiti

stigla tuđmanovka...e ovaj šou nesmijem propustiti :mrgreen: a taman mislio ignorirat ovu temu:hahaha:

reci ti nama jesi doznačila onih 25 000 eurića za Miroslava Buđmana mlađeg...ili si to samo provalila na ovom forumu da mi digneš tlak? :eek::mrgreen:;)
 
ako blokada potraje duze, vama ce biti oduzeto pravo glasa...
najavila Svedska

ne to ti servirao jutarnji ili index.hr direktno u iq 85 glavicu a ti vjerovao
nema uzimanja prava glasa
šta ti je.

grčka blokira makedonijo 10 godina
samo zbog imena
a fakat onda čemo mi vas zbog granice 20 godina.

slovenija ne radi ništa protiv zakonima EU

ali ipak poznaš onaj moto
bit čemo u EU 2054 50 godina prije srba
 
pitanje Prevlake predano je Medunarodnom sudu pravde u haagu.. ( predmet spora je definiran)
kao sto to rade sve civilizirane drzave u svijetu
pa kom obojci, kom opanci...
p.s. iako ja nemam nista protiv da se CG da izlaz na otvoreno more (a za to ce se potruditi Rusi, pitanje je samo cijene)

CG ima izlaz na otvoreno more i bez Prevlake Slavonijo, moja Slavonijo...

stigla tuđmanovka...

A znaci njegova je... Ovu vijest nijesam znao...
 

Back
Top