М О Л И Т В Е

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Напишите МОЛИТВУ која вам је позната или којом се молите Господу без обзира којој вери припадате.

Мислим да је ово лепа прилика да сачинимо малу збирку разних молитава којима се људи Богу Оцу, Сину и Светоме Духу, као и Богородици обраћају, или светитељима...

Ако је молитва на неком другом језику - потребно је да постујете и превод на српски као и објашњење у којој прилици се цитирана молитва упућује.


bridegroom.jpg



Најкраћа молитва у Православљу:

"Господе Исусе Христе,
Сине Божији,
помилуј ме грешног!"

Најважнија молитва у Православљу "Оче наш":

Старословенски







Српски
Оче наш, Који си на небесима,да се свети име Твоједа дође Царство Твоје,да буде воља Твоја, и на земљи као на небу.Хлеб наш насушни дај нам данас;и опрости нам дугове наше
као што и ми опраштамо дужницима својим;и не уведи нас у искушење,но избави нас од злога.Јер је твоје царство,
и сила, и слава
у векове векова.
Амин.(Мт. 6, 9; Лк. 11, 2)
 
МОЛИТВА ЗА ЗАШТИТУ ОД НЕЧИСТЕ СИЛЕ

Господе Исусе Христе, Сине Божји, огради ме светим Твојим Ангелима и молитвама Свепречисте Владичице наше Богородице и Приснодјеве Марије, силом Часног и Животворног Крста, Светог Архистратига Божјег Михаила и осталих Небеских сила бесплотних, Светог Пророка и Претече, Крститеља Господњег Јована, Светог Апостола и Јеванђелисте Јована Богослова, Свештеномученика Кипријана и мученице Јустине, Светитеља Николаја, архиепископа Мирликијског чудотворца, Светитеља Лава, епископа Катанског, Светитеља Јосифа Белгородског, Светитеља Митрофана Вороњешког, преподобног Сергија, игумана Радоњешког, преподобног Серафима, Саровског Чудотворца, Светих мученица Вере, Наде и Љубави и мајке њихове Софије, светих и праведних богоотаца Јоакима и Ане и свих светих Твојих, и помози мени, недостојном рабу Твојему (име оног који се моли), да ме избави од свих насртаја непријатељских, од сваке мађије, чаролије, врачања и од лукавих људи, да не узмогну учинити мени зла никаквога.
Господе, светлошћу Твојег блистања сачувај ме ујутру, преко дана, навече и када сан долази, и силом благодати Твоје одврати и удаљи зла свака нечиста која дејствују по наговору ђавола. Ко је тако мислио и чинио - врати њихово зло назад у пакао, јер Твоје је Царство и Сила, и Слава, Оца и Сина и Светога Духа. Амин.

main.php


arhangel%20mihailo%20pobedjuje%20satanu.jpg
 
Свакодневна Молитва


Господе дај ми да мирно примим све што ми донесе данашњи дан,

и да се потпуно предам Твојој светој вољи.

Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана.

Било какве вести да добијем, научи ме да их примим мирно

и с чврстим уверењем да све бива по Твојој светој вољи.

Управљај мојим мислима и осећањима и у свим делима и речима.

Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

Научи ме да се правилно односим према својим родитељима

и својим ближњима, да никог не разгњевим и ожалостим.

Господе дај ми снаге да поднесем замор данашњег дана

и све што се у току дана догоди.

Управљај мојом вољом и научи ме да се молим,

да верујем, да се надам, да трпим, да праштам и волим.

Амин.
 
Gnostički Oče Naš

Svemogući Bože,
Čiji je presto na najvišem nebu,
Svedržaoče Nebesa i sve sile koja je u njima,
počuj molitvu dece tvoje
koja u tebe veruju.
Molimo te da nam daš hleb naš nasušni
svakog tvojeg dana,
učini da tvoje legije anđeoske
brinu o nama u času potrebitosti naše,
kako bi mogli da te slavimo svakog dana.
Oprosti nam sagrešenja naša
kao što i mi opraštamo braći našoj i sestrama našim,
Budi prisutan unutar nas,
osnaži nas i podrži nas,
jer mi smo samo instrumenti Volje Tvoje.
Ne uvedi nas u iskušenje,
oslobodi nas od sve opasnosti
duhovne i materijalne i sačuvaj nas od zla.
Neka nas moć Tvoja večna čuva i sakloni,
i pouči nas putevima tvojim ispravnim,
danas, i u veke vekova.
Amen.
 
Нека васкрсне Бог и нека се развеју непријатељи његови,нека ишчезну као што ишчезава дим,као што се топи восак на домаку огња, тако нека изгину бесови пред лицем оних који љубе Бога и осењују се крсним знаком и који радосно говоре:"О пречасни и животворни Крсте Господњи, који прогониш бесове силом распетога на теби Господа нашег Исуса Христа који је у ад сишао и сатро силу ђавољу и који нам је даровао тебе,Крст свој часни за прогањање сваког противника.О пречасни и животворни Крсте господњи помажи ми увек са пресветом владичицом дјевом богородицом и са свима светима,који су ти увек били у вољи!" АМИН:pop2:
 
Псалам 50.
За крај, Псалам Давидов,
кад му дође Натан Пророк,
када је ушао код Вирсавеје (жене Уријине).
(МТ: Псалам 51)

3. ПОМИЛУЈ ме, Боже, по великој милости Својој,
и по обиљу милосрђа Свога очисти безакоње моје.
4. Опери ме добро од безакоња мога,
и од греха мога очисти ме.
5. Јер безакоње моје ја знам, и грех је мој стално преда мном.
6. Теби јединоме сагреших,
и зло пред Тобом учиних.
Да се оправдаш у речима Својим,[1]
и победиш када Ти суде.
7. Гле, у безакоњима се зачех,
и у гресима роди ме мати моја.
8. Гле, истину љубиш,
и јављаш ми непознатости и тајне мудрости Твоје.
9. Покропи ме исопом, и очистићу се;
опери ме, и бићу бељи од снега.
10. Дај ми да слушам радост и весеље,
да се обрадују кости потрвене.
11. Одврати лице Твоје од грехова мојих,
и сва безакоња моја очисти.
12. Срце чисто саздај у мени, Боже,
и Дух прав обнови у утроби мојој.
13. Не одбаци ме од лица Твога,
и Духа Твога Светога не одузми од мене.
14. Дај ми радост спасења Твога,
и Духом владалачким утврди ме.
15. Научићу безаконике путевима Твојим,
и безбожници ће се обратити к Теби.
16. Избави ме од крви, Боже, Боже спасења мога,
обрадоваће се језик мој правди Твојој.
17. Господе, отвори усне моје,
и уста моја казиваће хвалу Твоју.
18. Јер да си хтео жртве, ја бих Ти принео;
за жртве свеспаљенице не мариш.
19. Жртва је Богу дух скрушен;
срце скрушено и унижено Бог неће одбацити.
20. По благовољењу Своме, Господе, чини добро Сиону,
и нека се подигну зидови Јерусалимски.
21. Тада ћеш благоволити жртву правде,
приносе и жртве свеспаљенице,
тада ће принети на жртвеник Твој теоце.

1. Рим. 3, 4
 
Псалам 78.
Псалам Асафов.(МТ: Псалам 79)

1. БОЖЕ, дођоше незнабожци у наслеђе Твоје,
оскврнише Храм свети Твој,
поставише Јерусалим као кошару од поврћа.
2. Поставише трупове слугу Твојих
за храну птицама небеским,
месо преподобних Твојих зверима земаљским;
3. излише крв њихову као воду
около Јерусалима, и не беше ко да сахрани.
4. Постасмо руг суседима нашим,
потсмех и поруга онима око нас.
5. Докле ћеш, Господе, гњевити се до краја,
распаљивати се као огањ ревност Твоја?
6. Изли гњев Твој на незнабожце који Те не знају,
и на царства која Име Твоје не призваше;
7. јер прождреше Јакова,
и место његово опустошише.
8. Не спомени наша стара безакоња;
нека нас брзо предухитре милости Твоје, Господе,
јер осиромашисмо веома.
9. Помози нам, Боже, Спаситељу наш;
ради славе Имена Твога, Господе, избави нас;
и очисти грехе наше ради Имена Твога,
10. да не кажу народи незнабожни: Где је Бог њихов?
И нека буде позната у народима пред очима нашим
освета крви слугу Твојих коју пролише.
11. Нека изађе преда Те уздисање сужања;
по величанству мишице Твоје сачувај синове убијених.
12. Узврати суседима нашим седмоструко у наручје њихово
поругу њихову, којом су Те ружили, Господе.
13. А ми, народ Твој и овце паше Твоје,
узвратно ћемо Те славити до века,
из нараштаја у нараштај јављаћемо хвалу Твоју.
 
Вечерња Молитва


Боже вечни и Царе сваког створења
који си ме удостојио да доживим до овога часа,
опрости ми грехе које учиних овога дана
делом, речју и мислима.

И очисти Господе,
смирену душу моју од сваке прљавштине тела и духа.

И дај ми, Господе,
да ми сан ове ноћи прође у миру да
бих уставши са скромне постеље,
угађао пресветом имену Твом,
у све дане живота мога,
и победио све телесне и бестелесне непријатеље
који војују на мене.

И избави ме, Господе,
од сујетних помисли и рђавих жеља
које ме прљају.

Јер је Твоје царство, и сила,
и слава Оца и Сина и Светога Духа,
сада и увек у векове векова.
Амин.
 
Poslednja izmena:
Вечерња Молитва


Боже вечни и Царе сваког створења
који си ме удостојио да доживим до овога часа,
опрости ми грехе које учиних овога дана
делом, речју и мислима.

И очисти Господе,
смирену душу моју од сваке прљавштине тела и духа.

И дај ми, Господе,
да ми сан ове ноћи прође у миру да
бих уставши са скромне постеље,
угађао пресветом имену Твом,
у све дане живота мога,
и победио све телесне и бестелесне непријатеље
који војују на мене.

И избави ме, Господе,
од сујетних помисли и рђавих жеља
које ме прљају.

Јер је Твоје царство, и сила,
и слава Оца и Сина и Светога Духа,
сада и увек у векове векова.
Амин.

Амин.
 
Молитва Анђелу Чувару



iconarhmihail.jpg

1.

Анђеле Христов,

чувару мој свети,

и заштитниче душе и тела мога,

опрости ми све што сагреших у данашњи дан,

и избави ме од свакога непријатељског ми противника

да не бих никаквим грехом разгњевио Бога мог,

но моли се за мене грешног и недостојног слугу

да ме покажеш достојна доброте и милости Свесвете Тројице,

и матере Господа мога Исуса Христа,

и свих Светих.

Амин.

2.

Анђеле Божји,
чувару мој свети,
живот мој одржи у страху Христа Бога;
ум мој учврсти на истинитом путу,
и дирни душу моју небеском љубављу,
тако да тобом вођен
добијем од Христа Бога велику милост.
Умоли, Заступниче мој,
Онога који као водама покрива све своје,
високо и преузвишено,
да ми да благодат да излијем сузе своје,
да се тиме очисти срце моје
те да види Бога.
Амин.



 
МОЛИТВЕ СВЕТИМ АРХАНГЕЛИМА ЗА СВАКИ ДАН У НЕДЕЉИ


Понедељак
Св. Архангелу Михаилу

Свети Архангеле Божији Михаиле, одагнај од мене духа лукавога који ме искушава.
О, велики Архистратиже Божији Михаиле - победниче демона!
Победи и уништи све моје видљиве и невидљиве непријатеље, и умоли Господа Сведржитеља, да ме спаси и одбрани од сваке болести, смртоносне ране и изненадне смрти, сада и увек и у векове векова. Амин.


Уторак
Св. Архангелу Гаврилу

Свети Архангеле Гавриле, који донесе неизречену радост са неба пречистој Деви, испуни радошћу и весељем срце моје гордошћу испуњено.
О, велики Архангеле Божији Гавриле, ти си благовестио Пречистој Деви Марији о зачећу Сина Божијег. Објави и мени грешном страшни дан моје смрти, и умоли Господа Бога за моју грешну душу, да би ми опростио моје грехе; да ме не зароби лукави демон и овлада мноме. О, велики Архангеле Гавриле! Сачувај ме од свих болести, сада и увек и у векове векова. Амин.


Среда
Св. Архангелу Рафаилу

О велики Архангеле Божији Рафаиле, који си примио дар од Бога да исцељујеш болести, излечи неизлечиве људима ране срца мога и тела мога. О, велики Архангеле Божији Рафаиле, ти си путовођа, лекар и исцелитељ, руководи ме ка спасењу и исцели све моје душевне и телесне болести, и приведи ме Престолу Божијем, и моли доброту Његову за моју грешну душу, да ми Господ опрости грехе моје и сачува ме од свих непријатења мојих и злих људи, сада и увек и у векове векова. Амин.


Четвртак
Св. Архангелу Урилу

Свети Архангеле Божији Уриле, светлошћу Божанском озарени и преизобилно испуњени огњем пламене љубави, убаци искру тога огња у моје охладнело срце, а душу моју гресима помрачену светлошћу твојом озари.
О, велики Архангеле Божији Уриле, ти си сијање огња Божанског и просветитељ оних који су помрачени гресима: просвети ум мој, срце моје, вољу моју силом Светога Духа, и управи стопе моје на стазу покајања, умоли Господа да ме избави од мука адских и од свих непријатеља видљивих и невидљивих, сада и увек и у векове векова. Амин.


Петак
Св. Архангелу Салатилу

Свети Архангеле Божији Салатиле, даруј молитву мени који ти се молим, научи ме молитви смиреној, скрушениј, усрдној и умилној.
О, велики Архангеле Божији Салатиле, ти се молиш Богу за вернике, умоли Доброту Његову за мене, да ме избави од свих невоља и искушења, болести, изненадне смрти и мука вечних, те да ме удостоји Царства Небеског са свима светима у векове векова. Амин.


Субота
Св. Архангелу Јегудилу

Свети Архангеле Божији Јегудиле, свагдашњи помоћниче свих који се подвизавају на путу Христовом, пробуди и мене из тешке лењости и подвигом добрим укрепи ме.
О, велики Архангеле Божији Јегудиле, ти си ревносни заштитиник славе Божије: ти побуђујеш на прослављање Свете Тројице, пробуди и мене, од сна греховног, да бих славио Оца и Сина и Светога Духа, и умоли Господа Сведржитеља да сагради у мени чисто срце и дух прав обнови у утроби мојој, и да ме утврди Духом владалачким да бих се клањао духом и истином једином истинитом Богу - Оцу и Сину и Светоме Духу, сада и увек и у векове векова. Амин.


Недеља
Св. Архангелу Варахилу

Свети Архангеле Божији Варахиле, који нам доносиш благослове од Господа, благослови ме да поставим добар почетак, и исправим свој грешни живот, да бих у свему угађао Господу Спаситељу моме у векове векова. Амин.


Анђелу чувару

Анђеле Божији, Чувару мој свети, који си ми од Бога дат као заштитник, просвети ме данас и сачувај од сваког зла, ка добрим делима упути и на пут спасења управи ме. Амин.
 
МОЛИТВА ПРИ УПАДУ НЕПРИЈАТЕЉА

Господе сила, буди с нама, јер другога помоћника у тузи немамо, изван Тебе, Господе сила, помилуј нас.

Суди, Господе, онима који нам чине зло, обори оне који хоће да нас оборе.
Узми оружје и штит и устани у помођ нашу.

Пресвета Богородице, за време живота мога не остави мене, не повери ме суду људскоме, већ сама заступи и помилуј ме.

Сву наду моју полажем на Тебе, Мати Божја, сачувај ме под окриљем Твојим.
Да васкрсне Бог и да се расточе непријатељи Његови и да побегну од лица Његовог мрзитељи Његови.

Господе, Боже сила, Боже спасења нашег, Боже Који сам чиниш чудеса, погледај милостиво и снисходљиво на Своје смирене слуге, и чуј нас човекољубиво, и помилуј. Ево, наши се непријатељи скупише против нас, да нас униште и да разоре светиње наше. И Ти, који све знаш, знаш да су неправедно устали на нас и да се не можемо одупрети Њиховом мноштву ако нам Ти не помогнеш. И овако грешни и недостојни, кајући се, са сузама Ти се молимо: помози нам Боже, Спаситељу наш, и избави нас ради салеве Имена Твог, да не би рекли непријатељи наши: гле, оставио их је Бог, и нема онога ко их избавља и спасава, већ да познају сви народи да си Ти Бог наш, а ми деца Твоја, увек заштићавана Твојом влашћу. Покажи нам, Господе, Твоју милост, да би се примениле на нас речи које је Мојсије рекао Израиљу: “Будите одважни, стојте и видећете спасење Господње, јер ће се Господ борити зѕ вас.” Дај нам добро знамење, да виде сви који мрзе Православну веру нашу и нас, да се посраме и смире. О Господе, Боже, Спаситељу, Снаго и Надо и Заступништво наше, не помени безакоња и неправду народа Твог и не окрени се од нас у гневу Своме, него милостиво и снисходљиво посети Своје смирене слуге. Дођи нам у помоћ и разруши лукаве савете оних што нам зло мисле;суди онима који нас вређају и покори оне који се против нас боре; обрати њихову нечисту дрскост у страх и бекство. Опрости грехе онима којјима си доделио да у борби положе своје животе зѕ веру и отаџбину и дај им нераспадљиве венце у дан Праведног Суда Твог. Јер си Ти Заступник, Победа и Спасење свих оних који се надају у Тебе, и Тебе славимо, Оца, Сина и Светога Духа, сада и увек и у векове векова. Амин.
 
МОЛИТВА ПРОТИВ РУЖНИХ ПОМИСЛИ


Владаре Господе Боже мој, у чијим је рукама судба моја, заштити ме по милости својој, и не допусти да пропаднем са безакоњима својим, нити да идем за вољом тела које похотом војује против духа. Твоје сам створење; не презри дело руку својих, Немој се одвратити од мене; сажали се, а не понизи. Слаб сам, немој ме презрети, Господе, јер Теби прибегох заштитинику своме Богу: исцели душу моју, јер сагреших Теби, спаси ме ради милости Твоје, јер сам Ти одан од младости своје; нека се постиде они што траже да ме одгурну од Тебе помоћу нечистих дела, ружних помисли, некорисних сећања; удаљи од мене сваку нечистоту, свако зло, јер си Ти једини бесмртан, у свему беспримерно моћан, и свима дајеш силу за борбу против ђавола и његових војски. Јер Теби приличи свака слава, част и поклоњење, Оцу и Сину и Светоме Духу, сада и увек и у векове векова. Амин.
 
МОЛИТВА СВ. ЈОВАНА ЗЛАТОУСТОГ ЗА ОНЕ ОПСЕДНУТЕ ДЕМОНИМА


Боже вечни, Који си избавио род људски од робовања ђаволу, избави слуге Твоје од сваког дејства духова нечистих; нареди злим и нечистим дусима и демонима да одступе од душе и тела слугу Твојих и да не бораве нити да се скривају у њему,
него да у Свето име Твоје и Јединородног Сина Твог и Животворног Духа Твог, беже од створења руку Твојих, да би, очистивши се од сваког деловања ђаволског, поживели свето и праведно и побожно, удостојавани пречистих Тајни Јединородног Сина Твог и Бога нашег, са Којим си благословен и прослављен, са Пресветим и Благим и Животворним Твојим Духом, сада и увек и у векове векова. Амин!
 
МОЛИТВА ПРЕД ИЗЛАЗАК ИЗ КУЋЕ

Када излазиш из куће најпре реци ове речи :

" Одричем се тебе, сатано , и твога частвовања , и твога служења , и сједињујем се с Тобом , Христе!"

- Па осени чело своје крсним знаком .

- Без ове реченице никад да не излазиш из куће. То нека ти буде палица, то – оружје , то- одбрамбена тврђава , и заједно с тим речима осени и чело своје крсним знаком.
Јер ако се будеш тако наоружавао свуда , не само човек , него и ђаво да те сретне , неће те моћи повредити . ( Христоитија стр. 316-317)


Свети Јован Златоусти
 
ВАПАЈ

Господе, гледајући видљиво прослављам оно невидљиво,
клањајући се пред сликом умом се уздижем ка Прволику.
Додирујући телесно молим за надтелесно,
да би се Ти, о Господе! макар мало могао сместити у колибу душе моје.
Очи плачу од ужаса греха и смрти док се срце окива безакоњем,
Христе! један део иде к Теби други од Тебе бежи.
Распет у страстима боравим у греху хранећи се храном свиња!
Христе, спаси ме јер пропадох!
Дај да у зноју својих очију откривам Тајну благослова
зноја лица у коме ћу јести Тебе, Хлеб Живота,
сликајући Крвљу Твојом Реч Твоју на срцу мом.

монах Салатил
 
Господе име Ти је -Љубав:
не одбаци ме заблуделога:
Име Ти је - Сила:
оснажи ме јер изнемогавам и падам.
Име Ти је - Светлост:
просветли душу моју,помрачену животним стрстима.
Име Ти је - Мир:
умири пометену душу моју.
Име Ти је - Милост:
не престани никад да ме милујеш.Амин!

свети Јован Кронштатски
 
Молитва у невољи пресветој Богородици

Мене душом и телом невољнога удостоји твоје Божанске посете и старања,
једина Богомајко, јер си као добра и блага постала родитељска доброта сина твога
Христа Бога.
Љути јади и грешне страсти кидају ми душу, као гладни вуци у својој невољи
и муци. Приступам твојој руци и ослободи ме терета који ме присискује као стење
и даруј ми Блаословена исцелење.
 
Покајна молитва светог Јефрема Сирина


Пре него ли се точак времена у моме животу заустави, помилуј ме! Пре него ли дуне смртни ветар и на телу моме појаве се болести као весници смрти, помилуј ме! Пре него ли се величанствено сунце на висини смркне за мене, помилуј ме ! Нека сине за мене светлост Твоја oдзoго и растера страшну таму ума мога! Пре него се земља врати у земљу и постане трулеж и пре пропасти свих црта красоте њене, помилуј ! Пре него ли греси моју превагну на Суду и посраме ме пред Судијом, помилуј, Господе испуњени благошћу! Пре него војинства изађу, претходећи Сину Цареву, да саберу бедни род наш пред Престо Судије, помилуј! Пре него ли се зачује глас трубе пред доласком Твојим, поштеди слуге Твоје и помилуј, Господе наш, Исусе! Пре него ли закључаш двери Твоје преда мном, Сине Божији и пре него ли постанем храна неугасивог огња пакленог, помилју ме!
 
Ja ne koristim odredjene tekstove za molitvu vec govorim iz glave prosto i iskreno... Obicno sadrzi molitvu za oprost grehova, ociscenje duse, izbavljenje od zla i spas od iskusenja, zatim se pomolim za mrtve, onda se pomolim za porodicu, zdravlje, mir i to, zatim se pomolim za sebe neke stvari koje su meni potrebne. Zatim molitvu zavrsim zahvalivsi se Gospodu za sve sto imam i jesam i za sve ono sto mi je do sada ucinio i ispunio. Zatim se pomolim da molitva bude uslisena ako je takva volja Gospodnja i uz njegovu pomoc, zavrsim sve sa "In nomine Patri et Filii, et Spiritus Sancti. Amin" okrenem se i legnem da spavam ;)
 

Back
Top