SHIH-TZU TUZNO (nas dragi Boni)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

SnD

Početnik
Poruka
34
SHIH-TZU
Moram da vam ispricam jednu pricu koja je nazalost tuzna ali zelim da je podijelim sa vama kao I da mi date savjet vezano za to.Jos davno kcerka mi je trazila psa za sebe,mi kao brizni roditelji smo zeljeli sve najbolje I krenula je potraga,ali je to preraslo u trazenje psa za sebe,I tako mi kupismo ruskog terijera,koji je lijep,pametan ali I neobicno velik tako da je moja kci ostala uskracena za njenu zelju.
Naime jedina njena zelja je bila SHIH-TZU rasa,doduse kad kod naidjemo na bilo kakvo stene ona place al je shih-tzu bila njena najveca zelja.Ja joj obecah da ako dobijemo kredit za kucu koji cekamo dugo dace ga dobiti na poklon,I dobismo taj kredit,krenusmo sa pravljenjem kuce,njenu zelju ne ispunismo odmah,U medjuvremenu desi nam se mnogo ruznih stvari,posao opada,problem u porodici,poslu s parama sve je krenulo nizbrdo I moja supruga meni kaze da je sve pocelo odkako ne ispunismo zelju kcerki,tada mi odlucujemo I zadnji novac odvajamo I idemo po naseg shih-tzu-a,dosli vidjeli uzeli,ja vozio 10 sati neprekidno umoran,ali malo crno bijelo stvorenje doslo je k nama,krijemo ga od nasih da se ne bi raspravljali to vece I ujutru neko veselo mase repom.Smijem mu se toliko je mali da ne moze iz sobe u sobu jer ne moze da preskoci prag pa mora da cvili I da moli da ga neko nosi,ubrzo pocinje da raste da se igra,da svojim zubicima pravi nered.Svako jutro cim ustanemo on je tu mada spava dole kraj nas I odmah ajmo igra,vrti repom,skakuce pa doruckuje,navece ne zeli da spava sam grebe,cvili,propinje se na krevet I sta ces uzmemo ga on se smjesti izmedju nas I ne mice se konta u sebi ako budem grizao ili pravio problem idem dole,ako zelimo nekoga da probudimo mi samo bacimo naseg Bonija na njega da ga gricka dok ovaj ne ustane,poceo je da raste,da se zeza s majstorima za kucu,nama je krenulo malo bolje.Kad ga je supruga kaznila on je pobjegao meni I pentra mi se uz nogu kao ti si veci brani me,ja ga uzmem a on odmah glavu meni ispod miske, I kazem sine Mitre ko je tebe dirao I tako ostade sin Mitar za mene I Boni za ostale.Da ne pominjem upoznavanja sa ruskim terijerom,gledanje zajednicko kako nam kuca raste I uzivanje u zajednickom spavanju,guranje njegove glave meni ispod pazuha I bjezanje meni cim ga neko prepadne.Naime prvog maja samo mjesec I 10 dana koliko je kod nas povratio je bijelu pjenu I odbio da jede,zvao sam veterinara I ovaj je rekao da je najvjerovatnije prehladio stomak,nije mi djavo dao mira I odem do dezurnog veterinara koji je slucajno jedan od najboljih u gradu,dali su mu antibiotike 2 injekcije I tad nastaje drama cim mu daju injekciju on opet meni bjezi I tako stalno,samo se sa stola pentra k meni,ja da pratim stanje,on se je povratio od povracanja I bio je veseo cak se igrao sa nekim cevapom,ali navece opet povracka I ne zeli da jede.Ujutru ga opet vodim I daju mu sredstvo za ciscenje od glista posto nije bio ociscenj,takodje antibiotike I injekcije,dolazi kuci I povracka I sluzava stolica,brine me to sto povraca redje al pjenu samo,al stolica koja postaje I krvava svakih 10-15 min,takodje je sluzava,opet veterinaru,opet injekcije,infuzija pod kozu drugi dan ne jede I ne pije vode.Vec pocinjem da brinem,opet sracka,povracanje rijetko,glava mu pada,opet veterinar opet injekcije,sumnjamo na kost da neku nije pojeo(primjecen kako glaba neki batacic)ali ja cesljam internet I sve mi ukazuje na paravirozu,opet veterinary opet lijekovi,masiranje I kuca,citavu noc bdijem nad njim,pokusavam spricom dag a natjeram da popije bar malo vode,bar malo,ili caja,uspijevam nekako,oko 12 navece ustaje moj Boni I pije sam vode,ja reko dobro je,ujutru ima proliv zadnji put oko 7,u 8 veterinaru,povracke vise nema,ali ne dize glave,temperature ispod normale,udaraju mu opet antibiotike,raspravljamo sumnjamo na sve I svasta,vracamo ga kuci,ja se borim s njim dajem mu supe spricom,caja,vode,pije on sam 3 puta vodu,meni lakse ali vidim da nije ok nesto krklja nos mu zacepljen,ponovo veterinar, ne reaguje vise bolno na injekcije,pokusava da mi se popne pod misku zadnji put kao da kaze nemoj vise,ne mogu ja to spasi da me ne bodu,nema mene vise,uzimam ga prima terapiju I kuci,lezi,dajem mu vode nece,citavo vrijeme ja s njim on kao da spava,znam da je kriticno al izvuce se moj Boni,lezem malo u drugu sobu na 15 min,kad moja supruga skoci I kaze dodji,kao da je cekao da ga ne gledam,moj Boni ne dise,ja ga uzimam drmusam,glava pada,nema pulsa,nista,ne dise,al je jos topao,pokusavam da ga probudim ne ide,sve radim nista,Moj Boni umire.
Ne moram nikom da opisujem taj osjecaj,mnogima se to desilo I ne daj boze nikome,ali ode dio mene,dusa me boli,prevrcem u glavi sve one nase trenutke,kontam u sebi da nikad nisam bio ljubitelj malih pasa,kako covijek grijesi,to su jedina bica koji traze 10% tvoje paznje za njihove 100%ljubavi,nema koristi oni te jednostavno vole,ne mogu da shvatima da nema vise sina Mitra I njuske ispod miske,sahranjujem ga I kontam u sebi,za tako kratko vrijeme da mi neko tako udje pod kozu nisam mogao ni sanjati,kao da je bio ovdje s svrhom,da mi pokaze da je porodica najvrednija,da nista drugo nije vazno I da je tesko kad nekog izgubis I da cuvam to sto imam,ne znam kako cu veceras spavat ali Boni naucio si me veoma veliku I vaznu lekciju,najgore je sto te vise nema,nisi video ni prvi snijeg mada bi te tesko nasli u njemu kolipacni si bio.
Naime sada mi treba savjet,htio bi ponovo SHIH-TZUa,jer ne mogu da se oprostim jednostavno,ne mogu dag a trazim,ne znam sta da radim,kao da mi on govori uzmi ga,ali znam da to nece biti moj Boni,da li da prodje neko vrijeme I da uzmem ponovo stene,ili da uzmem odmah da pokusam sebi nadomjestit Bonija mada to nije moguce,bojim se ako uzmem odmah stene da cu svog Bonija trazit u njemu I da ga necu voljeti,znam da ne moze biti kao on,ne vjerujem da ce me grickat,da ce biti onako,steta sto nema kloniranja jos,

Treba mi savjet,uzeti stene odmah I pokusat preboliti ili sacekati da malo vremena prodje,naime ako uzmem istog stenca i ako se ne bude ponasao kao moj Boni bojim se mog odbacivanja,znam da cu ga kasnije zavoliti ali to nece biti isto,svako stene je lijepo,ako ga ne uzmem bojim se zalicu za tim,sta uraditi,kako preboliti,tako malo stvorenje mi je pokazalo za takvo kratko vrijeme toliku ljubav i naucilo me znacaj porodice
Hvala na odgovorima I izvinite na dugackom opisu ali jednostavno sam se morao nekome pozaliti
 

Prilozi

  • bonika.jpg
    bonika.jpg
    55,3 KB · Pregleda: 18
  • DSC00138.jpg
    DSC00138.jpg
    66,7 KB · Pregleda: 18
Poslednja izmena:
Uh, strašno... :sad2:
Baš mi je žao...

Niko ti ne može dati dobar savet u ovom trenutku, jer sve zavisi isključivo od tebe.
Ti najbolje znaš da li ćeš upoređivati novog psa sa Bonijem i kakve će to imati konsekvence.
Razmisli o tome da uzmeš neku drugu rasu, da sačekaš da se nekom iz okoline ne ošteni leglo, pa da za džabe dobiješ novog psića; da usvojiš neku lutalicu ili psa iz azila.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top