Letovanje-Bugarska-Nesebar

M

marrija

Gost
Da li je neko bio u Nesebru ?
Kako je tamo? Kakav je smestaj? Kako je za provod, da li ima mesta za zezanje?
Cula sam da je S.Breg blizu, pa koliko je to blizu?
Da li je dobro ili ne ici kolima u Bugarsku?
 
Prednost Nesebara u odnosu na Suncev Breg je sto ima privatan smestaj, tako da moze da se prodje za mnogo manje pare. A mana je sto nema plazu. Ima nesto, ali po meni to nije plaza, tako da su svi koji su bili u Nesebaru dolazili autobusom u Suncev Breg na plazu.

Suncev Breg u odnosu na Nesebar je neka 3-4 km, moze i peske da se ide, kao sto negde vec rekoh, tipa Budva - Becici.

A sto se provoda tice, opet je Suncev Breg u prednosti, jer kao komplex hotela, normalno je da ima vise kafica, diskoteka i sl, nego mesto poput Nesebara. U Nesebru ima jedna najveca diskoteka RIO, ona je na plazi, pusta samo tehno (pretezno sve pustaju samo tehno), i ja sam se smrzla to vece (voda, vetar)...I ima jos jedna Bomba...To kada odes i vidis, dalje ces da nastavis da izlazis u Suncevom Bregu, jer ipak ima mnogo veci izbor...

Sto se kola tice, ako bi isla tamo kolima samo da bi imala da se vozikas Suncev Br - Nesebar, to ti nije potrebno, sve je relativno blizu.
 
Ja sam bila u Nesebru pre dve godine.
Mislim da je Sunčev breg blizu u dnevnoj varijanti, pored plaže, ali ako neko hoće da ide uveče, onda mu treba taxi, a sa taxistima mora da se dogovara cena. Nama je prvi put naplatio 20 leva da nas odveze do Sunčevog Brega, a u povratku 15 leva. Drugi put odlazak 10 leva, povratak 20........ a onda smo naučili.
Što se tiče noćnog života, ima ga i u Nesebru, nekoliko klubova na plaži koji uglavnom puštaju techno ili su u pitanju narodnjaci (te godine je gostovao Boban Zdravković). Ruku na srce mi smo tuda samo prolazili. U gradu ima nekoliko kafića i diskoteka koji su ok, nije neophodno ići u Sunčev Breg, ali toplo preporučujem otići tamo u "Happy" na klopu.
Plaža u Nesebru postoji i to sa dve strane, jedna koja se nastavlja na plažu Sunčevog Brega, i jedna sa druge strane. Obe su prihvatljive za boravak na istim, s tim što treba izbegavati po 20 metara na krajevima plaža.
Jedino što se meni uopšte nije dopalo je ..... MORE! Ne miriše, nema boju mora na koju smo navikli i te godine je bilo užasno puno meduza. Ja sam veliki fan kupanja u moru, ali za 12 dana tamo sam se sve skupa okupala 30-ak minuta i to tako što smo naizmenično jedni druge upozoravali na meduze.
Pa ...... ko voli......

marrija:
Da li je neko bio u Nesebru ?
Kako je tamo? Kakav je smestaj? Kako je za provod, da li ima mesta za zezanje?
Cula sam da je S.Breg blizu, pa koliko je to blizu?
Da li je dobro ili ne ici kolima u Bugarsku?
 
Proslog leta sam i ja bila u Nesebru i toplo ti ga preporucujem. Stari deo grada podseca na nas Sv. Stefan, samo sto je veci. Mozes naci super smestaj za male novce. Nocni zivot je sarenolik. Postoje dva dobra kluba na moru "Tekila bar" i "Santo", gde se slusa dobra muzika, tipa tehno i hous. Suncev Breg je blizu i tamo imas dve dobre diskoteke "Mania" i "Lazur". Dobra strana letovanja tamo je ta sto je, barem proslog leta Nesebar bio pun Srba (oko 70% turista). Ukoliko se odlucis za Nesebar, sigurno neces pogresiti.
 
Evo ja sam bio prosle godine u Nesebaru, a i ove godine cu ici takodje:) U Nesebru sam bio samo u tekila baru, a onda sam shvatio da se sve desava u Suncevom Bregu ili ti Sunny beach:) Diskoteka koliko hoces, a najbolja u kojoj smo bili svako vece je diskoteka "Lazur" . Ogromne je povrsine, otvoreni i zatvoreni deo sa bazenima. Ulaz 3 leva ili ti 1,5 Eur ( 2leva = 1 Eur ).

A sto se tice kola... Mi smo i prosle godine isli kolima. Prvo smo bili par dana u Varni i Zlatnim pjascima i onda smo dosli u nesebar. Nikakvih problema nismo imali. Mali je problem naci parking mesto u Nesebru, i stalno nose pauci, tako da pazi da ti ne odnesu kola. U suncev breg je kompleks hotela, i da bi kolima usla u kompleks hotela potreba ti je kartica koju dobijas ako si gost hotela. Ali, na svakom ulazu je cuvar:) Mi smo ga podmitili pivom, tako da smo smestaj imali u Nesebru a izlazili u suncevom bregu, i to se lepo parkiramo ispred diskoteka...:))

Za 10 dana potrosili smo po osobi 300 eur. Tu ti je uracunat i put, mada smo mi presli 3000 km posto smo isli tamo vamo... Inace od Novog Sada do Varne imas ja mislim 900 Km + jedno 100 km do Nesebra.

Ako neko zeli da ide na more da bi se proveo, svakako neka dodje u nesebar da iznajmi smestaj a izlazi u sunny beach, jer ljudi diskoteke su preterane, ogromne, pusta se super muzika... Imas svakavih diskoteka..i sve izgleda vrlo skupo i svetski... a opet cene su jeftinije nego kod nas. Imas i diskoteke sa penom... i da..u modi je topless;))

vidimo se tamo;)
 
E ljudi i ja bih ove godine na more u Bugarsku!
Cuo sam da je more kao more shit ali da je zezanje nikad jace i da ima puno cica hehe...
Zanima me da li da se smestim u nesebar ili u taj sun. breg?
da li je bolje naci hotel ili privatno?
Ne bih bas da mi se zalomi neki jadni privatni smestaj...
Da li je bolje smestaj naci na licu mesta ili preko agencija?
Dali je neko od vas nasih uopste bio smesten bas u Suncevom Bregu , ili su svi u Nesebaru ? Zasto ne otici odmah tamo, kad ionako non-stop svi vise tamo?
Ljudi pomagajte...vreme za more se priblizava!
 
Ja sam bila bas u Suncevom Bregu.
Niko ne moze od nas da ti kaze idi ovamo ili idi onamo. Ovo jedno ti je komplex hotela, a drugo ti je mesto. Biraj sta vise volis i koliko parica imas.

Ja kad bih opet isla, isla bih u Suncev Breg, a ne Nesebar, bez razmisljanja.
 
E a kolko treba kesha otprilike u evrima za desetodnevno zezanje u Suncevom Bregu? Znaci minimalna kinta za letovanje sa sve hotelom , provodom i izlascima?
Jel moze za nekih 300 -400 e?
Ti si Lola genije! Kakve iscrpne informacije covece...Pravu Bugarolog! Dodje mi da te povedem na more sa sobom!
Ako imas neke dobre slicice sa mora ,salji mi na the_rufio@yahoo.com
 
Hvala, hvala 8)
Mada ruzno zvuci ovo Bugarolog, vise moreolog ili svetolog, jer imam ja koliko hoces "iscrpnih" informacija sa razlicitih strana, a ne samo iz Bugarske 8) :) 8) :P

Jel opet ja da odgovaram na pitanje?
Meni hotel bio 200e + prevoz + 150e za trosenje...mada ja uvek nakupujem gomilu gluposti (poput pticica na baterije koje cvrkucu kada pljesnes dlanovima - jos uvek mi nije jasno zasto sam to vucarala odande :oops: :wink: ) Tako da tebi toliko para bas nece trebati.. osim ako neces pticice :)
 
Hmmm , pa nije to ni jeftino..Mislim nije bas da je dz...200 evrica za hotel...Vidim , rastu cene i u Bugarskoj...Svake godine sve vise i vise...
Lola stvarno si genijalac! Ovoliko informacija ne bih dobio ni u turistickoj agenciji...
..Ali ovo nije kraj..pitacu ja jos...Sad mi nista ne pada na pamet...Spava mi se...
 
To je bilo pre 2 godine. A sto se tice hotela, to je bila "skuplja varijanta" u odnosu na ostale, tako da nemoj da se brines.
Cisto, kada ja idem negde na more, tih 10 dana volim da imam sav komfor i da nemam o cemu da razmisljam, lepu veliku i CISTU sobu, sredjeno kupatilo, da je hotel na plazi itd. Zato je mozda cena bila malo "vise" nego ostali hoteli, a da ne govorim o privatnom smestaju u Nesebaru.
 
E ljudi a kako stoje u Bugarskoj sa telekomunikacijama..Mislim ima li neka mreza za mobilnu telefoniju..Kako kontaktirati sa ortacima koji su se pijani pogubili na sve strane?! Postoje li neke varijante? I zanima me kako kontaktirati sa Bg-om tj. Srbijom...Imaju neke halo kartice , govornice i tako to? Jel (pored Nesebra) Zlatne Pjasce,Primorsko,neku Cajku, Varnu?...Sta mislite , da ja e price zabatalim i lepo odem u Suncev Breg...Planiram da idem negde 20 i nekog jula...Ali imam 10.jula ispit pa planiram da rezervisem tek posle njega...Iskreno se nadam da cemo uspeti da nadjemo negde slobodno jer cujem da je Bugarska ove godina kod nas mlogo popularna!
Lola_Bgd....Bilo bi super da mi posaljes neke slicice sa morenceta na mail..Aj ljubim te! Mail je: the_rufio@yahoo.com
Hvala drugari i javljaj te se!
 
Potpuno sam previdela da si to i prosli put napisao.

Evo saljem neke slicice.

A sto se telefona tice, ako imas mobilni i kredit - roming, ako ne - govornica. Pa ne ides u zabit gde nema telefona :) :)

PS. Kupi karticu za plave govornice. Zasto? Ne secam se, tako je nama vodic rekao..to se mozda i izmenilo ove godine
 
Bio sam u Nesebaru pre dve godine i nosim pomesane utiske odande.Prvo, bilo mi je super sto je tako jeftino, to je bas opustajuce jer samo jedes po restoranima i nema potrebe za paradajz turizmom.Suncev breg je gotivniji od Nesebara,plaza je do jaja, ima i zurki preko dana sto je fenomenalno...Znaci, smestiti se u Nesebaru privatno, i visiti u Suncevom b.i to je to.Inace, Bugari su jezivi,neljubazni, nadrkani...Ali sve to moze da se iskuliura ako si strpljiv i pametan.Kapiram da je 250 jevra dovoljno za 10 dana u malopre pomenutoj varijanti i to sve zajedno sa putom...
 
Hoces Lola_bgd da mi preporucis hotel u Suncevom Bregu? Koliko, hotel u kom si ti bila, ima zvezdica i kako se zove? ja sam zainteresovana iskljucivo za hotele, zbog male dece ( 1 i 3 god.) Mi smo planirali Tursku, ali kad sam slucajno naisla na vasu pricaonicu zaineresovao me je S Breg. I da li mislis da je to ok mesto za porodicna letovanja, pogotovu sto su oni jako mali.
By the way, da li je neko od vas letovao u Turskoj i kakve utiske znate?
 
Gligorije!:
Hvala za slicice Lola..Ok su..nego mene tu brine jedna stvar..Nesto mi tu malo ljudi...Sve deluje nekako pusto? Jel to bilo u jeku sezone ili kad vec?

Nije pusto, cak naprotiv! Bila sam u sezoni, ali moguce da su slike jednostavno takve da se bas u tom periodu tu nije naslo ljudi u okolini.

Uostalom, vidi i sam koliko je ove godine veliko interesovanje za Bugarsku.
 
Tasa_amst:
Hoces Lola_bgd da mi preporucis hotel u Suncevom Bregu? Koliko, hotel u kom si ti bila, ima zvezdica i kako se zove? ja sam zainteresovana iskljucivo za hotele, zbog male dece ( 1 i 3 god.) Mi smo planirali Tursku, ali kad sam slucajno naisla na vasu pricaonicu zaineresovao me je S Breg. I da li mislis da je to ok mesto za porodicna letovanja, pogotovu sto su oni jako mali.
By the way, da li je neko od vas letovao u Turskoj i kakve utiske znate?

Pa evo ja sam bila i u Turskoj :wink: iste godine kad i u Suncevom Bregu.
Meni je Turska ostavila savrsen utisak po pitanju obilazaka, jer stvarno ima sta da se vidi, dok u Bugarsku se ide ako se zeli provod za manje pare i nema bas veliki izbor (u stvari nema nikakav izbor) sto se tice izleta.

Ako imas malu decu, ne znam kako bi oni podnosili po ceo dan obilazeci Pamukale, Efes, Dalyan itd u Turskoj, sto stvarno ne treba nikako propustiti ako se vec ide tamo.

Ja nemam decu, tako da mozda nisam odgovarajuca osoba koja moze da ti kaze sta je bolje za njih, ali po mom misljenju, mozda je ipak Bugarska veci plus za decu, jer Marmaris, Kusadasi..to su gradovi, saobracaj na sve strane, dok je Suncev Breg plaza, setaliste, hotel, setaliste...nema gotovo uopste automobila, pa ni opasnosti da ti dete izleti na ulicu i jedina "opasnost" za njih mogu biti oni vozici.
A i plaza u S.B. je lepsa nego u Marmarisu recimo, dok u Kusadasiju do lepsih plaza moras da ides autobusom. Cak se secam nekih igralista na plazi za decu u S.B., dok toga u Turskoj nije bilo.

Sto se hotela tice,to vec nemoj mene da pitas. :cry: Ja sam bila u hotelu Sirena i Delfin koji pripada komplexu koji je na plazi, ali malo dalje od centra Suncevog Brega. Odprilike izmedju Suncevog Br. i Nesebra (15-20 min peske i do jednog i drugog). Imao je 2+ zvezdice, mada je te godine bio renoviran pa je nezvanicno bio sa 3* i primecivao se ogroman kontrast u odnosu na ostale hotele te kategorije. Stvarno nemam na sta da se pozalim. Ali gledajuci druge hotele, ne bih ti preporucivala izpod 4* nikako. O tome vec imas ovde negde diskusiju, moj hotel je stvarno bio izuzetak sto se toga tice.
 
da li biste mi nesto rekli u vezi svetog konstantina ?
otisla bih sa deckom ,ono kao iznenadjenje da mu bude. neko nam je pricao da je cool tamo za parove i ja onda planiram.. pa sam mislila hotel panoramu ! mozete li mi reci savete i sugestije dok ne uplatim:worth::dash:
 

Back
Top