FIAT i OPEL !

Maksim 3

Iskusan
Poruka
5.334
Ako uspe ovaj brak izmedju FIATA i OPELA ,to ce biti najveci evropski proizvdjac automobila,a drugi svetski po velicini.....ubedjen sam,ako se ovo stvarno desi,a o tome Nemacka stampa bruji vec danima,da je to velika sansa i za Zastavu i za pokretanje proizvodnje jednog malog,malolitraznog auta koji bi imao prodju na evropskom i svetskom trzistu......i tako FIAT propada ,kako pisu nase patriote sa ovog foruma,puca po svim savovima....:D:D


Za spajanje Fijata i Opela potrebno do sedam milijardi evra


Autor: Tanjug | Foto:Reuters | 04.05.2009. - 20:47


Nemački ministar privrede Karl-Teodor Gutenberg izjavio je da je izvršni direktor "Fijata" Serđo Markione visokim nemačkim funkcionerima danas predočio "zanimljiv" plan za stvaranje najvećeg proizvođača automobila u Evropi, spajanjem "Fijata" sa "Opelom", ali da bi za realizaciju tog plana bila potrebna finansijska podrška od pet do sedam milijardi evra od vlada evropskih zemalja.

Markione se danas u Berlinu sastao sa visokim nemačkim zvaničnicima, kojima je predstavio ambiciozan plan udruživanja "Fijata" sa evropskim ogrankom američkog "Dženeral motorsa" (GM), kompanijom "Opel", naveo je Rojters, podsećajući da je italijanska kompanija već prošle sedmice postigla dogovor o udruživanju sa drugim američkim gigantom sa sektora autoindustrije, kompanijom "Krajsler", koja je, kao i GM, u finansijskim problemima.
"Ovo je, van svake sumnje, zanimljiv plan", izjavio je Gutenberg novinarima posle sastanka sa Markioneom i dodao da će nemačka vlada, kojoj je veoma stalo da sačuva radna mesta u "Opelu", razmotriti njegove detalje, ali je, kako je prenela italijanska agencija ANSA, naglasio da odluka neće biti doneta "u neposrednoj budućnosti".

Gutenberg je naglasio da će, po Markioneovom planu, svi "Opelovi" pogoni u Nemačkoj opstati, a da otpuštanjima mogu biti pogođenje fabrike motora i delova u Kajerslauternu, na zapadu zemlje. "Opel" zapošljava oko 25.000 radnika u nemačkoj, a ima pogone i u Španiji, Belgiji i Britaniji, podseća Rojters.
Gutenberg je rekao da "Fijat" ne namerava da podiže kredite kako bi ostvario svoj plan, ali da će mu biti potrebno između pet i sedam milijardi evra "za premošćavanje", za šta traži državne garancije širom Evrope.
Nemačka kancelarka Angela Merkel je ranije izjavila da je otvorena za takvu mogućnost, ali je naglasila da će odluka zavisiti od izvodljivosti "Opelovih" planova i od partnera kojeg on nađe.

Ako Markioneov plan bude ostvaren, biće stvoren najveći evropski i drugi po veličini svetski proizvođač automobila, koji će prodavati između šest i sedam miliona vozila godišnje, čime će ostvarivati prihod od oko 80 milijardi evra.
Na vest o razgovorima u Berlinu, akcije "Fijata" su skočile 7,3 odsto na berzi u Milanu, dok je indeks DJ Stoxx, koji obuhvata kompanije iz auto-sektora bio u rastu 0,9 procenata. Gutenberg je rekao da će o planu morati da se izjasni i GM, a da će nemacka vlada u međuvremenu razmotriti i druge opcije.
Za "Opel" su do sada interesovanje pokazali austrijsko-kanaski proizvođač delova za auto-industriju "Magna" i neki suvereni investicioni fondovi.
 
И сад какве то везе има са патриЈотама и са Заставом ???

Хоће ли им то помоћи да склепају 100-150 Пунта месечно ????
 
И сад какве то везе има са патриЈотама и са Заставом ???

Хоће ли им то помоћи да склепају 100-150 Пунта месечно ????

Pa to patriote pisu ovde...da je FIAT zadnje njesra,da je na umoru i slicne glupost...a da nece pomoci da sklepamo Punto kako treba,nece ,u pravu si,ali zivi ljudi sve nauce ,pa cemo valjda i mi nauciti kako da se sklopi jedan moderan auto...kada su naucili Francuzi Rumune,valjda ce i Talijani nas Srbe...ne sumnjas valjda u nasu pamet.....:think:
 
Pa to patriote pisu ovde...da je FIAT zadnje njesra,da je na umoru i slicne glupost...a da nece pomoci da sklepamo Punto kako treba,nece ,u pravu si,ali zivi ljudi sve nauce ,pa cemo valjda i mi nauciti kako da se sklopi jedan moderan auto...kada su naucili Francuzi Rumune,valjda ce i Talijani nas Srbe...ne sumnjas valjda u nasu pamet.....:think:

Problem je u drugoj stvari, a ne u sklapanju tudjeg vozila...

Mi od FIAT-a realno nista necemo imati... Fiat nece da razvija nov model u Kragujevcu... To znaci da njegovim dolaskom inzenjeri nemaju cemu da se nadaju... S druge strane, FIAT nece ni da sklapa svoj automobil "rucno", vec ce da robotizuje veci deo procesa, tako da i radnici nemaju cemu da se nadaju... TO JE PROBLEM:::

A o ozbiljnosti FIAT-a, reci cu vam samo jednu stvar... Trebalo je da se odluci ko ce od viska ljudi iz Zastave da bude otpuste, pa je organizovan neki test... I sada ima tu vise caka... Prva je sto je receno da ce test organizovati neka americka agencija, a pouzdano znam da je test radio psiholog (ili pedagog, nemojte me drzati za rec) iz srednje skole za masinstvo i saobracaj... S druge strane, test je jako neozbiljan, s obzirom da njegovim rezultatom nekog ostavljas bez parceta hleba... Umesto da se radi test o tome da li covek zna da napravi sraf, da zavari kako treba dva dela, da nacrta neki deo, da nesto proracuna, u zavisnosti od posla kojim se bavi... Svi su imali isti tzv test inteligencije... Pa je jedno od pitanja bilo "sta pise na novcanici od 30 dinara?"... I, sada, kada dovedete stariju osobu da radi tako budalast posao, a zna da mu od toga zavisi buducnost porodice, pa mu nabijete tremu i postavite ovako idiotsko pitanje, sta reci... Toliko o nadama i ocekivanjima od FIAT-a...

Da ne pricam o tome kolike i kakve je zahtee imao... Da mu se izgradi aerodrom u blizini i slicno... A prilikom nedavne posete jednom pogonu u Zastavi, mogu vam reci da FIAT nije bio ni blizu toga da pokrene bilo sta dok ne ispita kontaminiranost zemljista... Teren okolo hale je bio izbusen kao da su krtice imale neko takmicenje... Znaju oni sta su sve bacali po Zastavi...

OVO JE PRAVI PROBLEM SA FIATOM...
 
.. Pa je jedno od pitanja bilo "sta pise na novcanici od 30 dinara?"... I, sada, kada dovedete stariju osobu da radi tako budalast posao, a zna da mu od toga zavisi buducnost porodice, pa mu nabijete tremu i postavite ovako idiotsko pitanje, sta reci... Toliko o nadama i ocekivanjima od FIAT-a...

...

heheh, kakva glupost,
danas se svuda polazu testovi za dobijanje bilo kakvog posla,
test licnosti, test, inteligencije, test snalazljivosti
pa nece valjda Talijani da zaposljavaju po starom srpskom modelu , preko veze.

:roll:
 
heheh, kakva glupost,
danas se svuda polazu testovi za dobijanje bilo kakvog posla,
test licnosti, test, inteligencije, test snalazljivosti
pa nece valjda Talijani da zaposljavaju po starom srpskom modelu , preko veze.

:roll:

Ne mozes ti to da shvatis i da hoces... O kakvoj vezi sada govoris... Valjda je vaznije to da li covek zna da zavari dva dela kako treba... I sta onda, prodje neko ko se u tom trenutku seti da ne postoji takva novcanica, a ne prodje covek koji je vrhunski majstor u svojoj oblasti... Zasto bi neko ko zna perfektno da ispegla lim, da pripremi za farbanje, da zavari kako treba... morao da zna i trik pitanja na kvazi testu inteligencije...

Test snalazljivosti... A dali nam posao samo da sklapamo automobil od gotovih delova... Ti si bas sanjiv...
 
Ne mozes ti to da shvatis i da hoces... O kakvoj vezi sada govoris... Valjda je vaznije to da li covek zna da zavari dva dela kako treba... I sta onda, prodje neko ko se u tom trenutku seti da ne postoji takva novcanica, a ne prodje covek koji je vrhunski majstor u svojoj oblasti... Zasto bi neko ko zna perfektno da ispegla lim, da pripremi za farbanje, da zavari kako treba... morao da zna i trik pitanja na kvazi testu inteligencije...

Test snalazljivosti... A dali nam posao samo da sklapamo automobil od gotovih delova... Ti si bas sanjiv...

hebiga, da si malo bistar, znao bi da je proizvodnja robotizovana, i da su u pitanju sofisticirane mashine, a ne shrafciger i motocangle - da moze da radi svaki tupson ko pre dvaest god na jugicu!
Stoga kao i u svakom poslu, gazda trazi one koje brzo uche, koji se snalaze, i koji ce znati da se snadju sa mashinama, otud i testiranja -shto je sasvim normalna praksa svuda u svetu.
 
hebiga, da si malo bistar, znao bi da je proizvodnja robotizovana, i da su u pitanju sofisticirane mashine, a ne shrafciger i motocangle - da moze da radi svaki tupson ko pre dvaest god na jugicu!
Stoga kao i u svakom poslu, gazda trazi one koje brzo uche, koji se snalaze, i koji ce znati da se snadju sa mashinama, otud i testiranja -shto je sasvim normalna praksa svuda u svetu.

Gresis... Nije FIAT odlucio da osnuje novu fabriku... Vec je kupio Zastava automobile sa sve radnicima... Ali, moras nekad da udjes u fabriku i da vidis kako sve to funkcionise... Po tvom bi znacilo da svaka budala koja ovde sedi za kompom, znaci i da relativno brzo uci da radi sa masinama da bi mogla da ide i da prizvodi automobile... Nema sanse...

Ne moze robot da uradi gomilu stvari... I dalje je potrebno aktivno ucesce strucno obucenog radnika... I postoje poslovi koji su malo specificniji, kao sto je rad sa motorima... Vise tu vredi iskustvo jednog, kako ga ti nazivas, "tupsona", nego hiljadu snalazljivih... Kazem ti, udji nekad u fabriku, i isprati ceo proces proizvodnje nekog proizvoda... Znaces da gresis...

I strasno je to sto covek koji nije u zivotu nista uspeo da napravi, vredja pogrdnim recima ljude koji su jos odavno napravili prvi automobil u SFRJ... I najveci broj tih automobila i dan danas je na ulicama...
 
hebiga, da si malo bistar, znao bi da je proizvodnja robotizovana, i da su u pitanju sofisticirane mashine, a ne shrafciger i motocangle - da moze da radi svaki tupson ko pre dvaest god na jugicu!
Stoga kao i u svakom poslu, gazda trazi one koje brzo uche, koji se snalaze, i koji ce znati da se snadju sa mashinama, otud i testiranja -shto je sasvim normalna praksa svuda u svetu.

Idi u Zastavu pa pogledaj koliko je proizvodnja robotizovana... Ali prvo nauci sta ta rec znaci...
 
Na vest o razgovorima u Berlinu, akcije "Fijata" su skočile 7,3 odsto na berzi u Milanu, dok je indeks DJ Stoxx, koji obuhvata kompanije iz auto-sektora bio u rastu 0,9 procenata. Gutenberg je rekao da će o planu morati da se izjasni i GM, a da će nemacka vlada u međuvremenu razmotriti i druge opcije.

Ovo je i mozda kljucni paragraf. Nije prvi put da se bombasticno plasiraju ovake vesti ne bi li se izmesetario koji evro vise na berzi.
Fiat je imao 19 odsto pada prodaje u polsednjem kvartalu 2008. Pad profitra je veci i iznosi 44 odsto. Za celu 2009 godinu najavljen je pad od 19 odsto i to pocetkom godine a sad smo dobili nove prognoze MMF-a o padu italijanske privrede koje se znacajno razlikuju.
Sto se tice nas od te price osim praznih obecanja i neke verbalne podrske nema nista. Fijat je u dugovima 6 milijardi evra, a zajam koja mu je dala italijanska vlada onemogucava mu da investira tako da od 200 milona evra koje je trebao o potpisanom sporazumu da sipa u Zastavu to nije uradio.
Nema sumnje da se radi o velikom Dinkicevom promasaju zbog koje ZES koalicija moze biti kaznjena na sledecim izborima i to upravo u sredini gde je i ostvarila veliku pobedu. Prica sa Fijatom najvise podseca na Cekajuci Godoa.
 
I strasno je to sto covek koji nije u zivotu nista uspeo da napravi, vredja pogrdnim recima ljude koji su jos odavno napravili prvi automobil u SFRJ... I najveci broj tih automobila i dan danas je na ulicama...



ovo si ti pametnjakovicu izjavio:

I, sada, kada dovedete stariju osobu da radi tako budalast posao, a zna da mu od toga zavisi buducnost porodice...

Zashto je neki posao budalast, a neki nije , a nashao si meni da prebacish shto sam nekog nazvao tupsonom - ako nije znao da ne postoji novcanica od 30dinara?!! Pa ako taj to ne zna, ja ga svakako kao poslodavac ne bi zaposlio. Birao bi bistre radnike koji nebi da naprave kurcshlus na extra sofisticiranom skupocenom robotu.
A to shto ti tog tupsona izvlachish iz konteksta i namecesh mi da vredjam chitavu auto industriju KGa je josh jedan u nizu tvojih pokushaja da mi (ne znam shta) doskochish, i to tvoje prozivanje da nisam nihta napravio, ja sam za sebe napravio - hvala bogu, i bavim se poslom koji volim, i za koji sam se shkolovao -za tvoju info!
 
Bas sam pre pola sata gledao intervju za Gutenbergom na ZDFu.

Kaze da su otprilike svi osim on, da se Opel pokloni Magni jednoj austrisko-kanadiskoj firmi.

Fiat bi bilo pametni. Jer oni bi mogli za broj prodanih automobila da se bore protiv svetske konkurencije.
 
Idi u Zastavu pa pogledaj koliko je proizvodnja robotizovana... Ali prvo nauci sta ta rec znaci...
robots-1.jpg

to je valjda ovo na slici,

zar mislish d bi Talijani pustili svakog da radi na ovim spravama kad ih ugrade?!:lol:
 
ovo si ti pametnjakovicu izjavio:

I, sada, kada dovedete stariju osobu da radi tako budalast posao, a zna da mu od toga zavisi buducnost porodice...

Zashto je neki posao budalast, a neki nije , a nashao si meni da prebacish shto sam nekog nazvao tupsonom - ako nije znao da ne postoji novcanica od 30dinara?!! Pa ako taj to ne zna, ja ga svakako kao poslodavac ne bi zaposlio. Birao bi bistre radnike koji nebi da naprave kurcshlus na extra sofisticiranom skupocenom robotu.
A to shto ti tog tupsona izvlachish iz konteksta i namecesh mi da vredjam chitavu auto industriju KGa je josh jedan u nizu tvojih pokushaja da mi (ne znam shta) doskochish, i to tvoje prozivanje da nisam nihta napravio, ja sam za sebe napravio - hvala bogu, i bavim se poslom koji volim, i za koji sam se shkolovao -za tvoju info!

Ako si citao celu recenicu, jasno je da se tu ne radi o bilo kakvom poslu u fabrici, vec o pomenutom testu... "I, sada, kada dovedete stariju osobu da radi tako budalast posao, a zna da mu od toga zavisi buducnost porodice, pa mu nabijete tremu i postavite ovako idiotsko pitanje, sta reci..." Evo ti je cela recenica, da ne vadis to iz konteksta... Ako nisi to mogao da shvatis, onda ok... Ja cu to podvesti pod moj lapsus... Mada, mislim da je kad procitas celu recenicu sve jasno...

"Birao bi bistre radnike koji nebi da naprave kurcshlus na extra sofisticiranom skupocenom robotu."... "ne bi" se pise odvojeno... A, trebalo bi da znas da i dalje vecina radnika nece radinti ni za kakvim robotima... Kazem ti, idi u Zastavu i vidi koliko je proizvodnja robotizovana, pa onda pricaj svoju pricu... Kada se kaze robot, tu se cesto i ne podrazumeva covek... Robot je najcesce programiram i sam radi... Niko od radnika koji su sada tu nece ni prici robotu, jer niko i ne zna da radi sa njim... Za to ce se ili primati novi radnici, ili vrsiti posebne obuke, a bilo je najava da ce se pojedini radnici i dovoditi iz Italije... I dalje ce najveci deo radnika raditi na konvencionalnim poslovima... Jako mali deo poslova se uopste moze i podvesti pod sofisticiranim poslovima...

Veruj u sta hoces... Ja ti neke stvari pricam iz iskustva... Radim na Masinskom fakultetu i dobro znam kako je u Zastavi... Milion puta sam vodio studente da im pokazem kako se sta radi, i kako sta funkcionise... Takodje i imao saradnju sa Zastavinim institutom, koji je bas i radio sa odredjenom sofisticiranom opremom jos i pre nego sto je FIAT dosao...
 
robots-1.jpg

to je valjda ovo na slici,

zar mislish d bi Talijani pustili svakog da radi na ovim spravama kad ih ugrade?!:lol:

A jel ti vidis ikog da uopste i radi za tim spravama???

Samo da znas da je sklapanje skoljke samo pocetak u proizvodnji automobila... Pogledaj kuci iz cega se sve sastoji tvoj automobil, i videces jos koliko raznovrsnih poslova ima da se odradi da bi automobil bio spreman za prodaju...
 
"Birao bi bistre radnike koji nebi da naprave kurcshlus na extra sofisticiranom skupocenom robotu."... "ne bi" se pise odvojeno...
..

Ako si zeleo da me ispravish do kraja, osim nebi morao si da ispravih i ono bi (kaze se bih, ja bih) ili to pravilo nisi sam znao.
Nije mi cilj da jurim svachije tipfelere u pola jedan nocu, i na taj nachin da dokazujem neku svoju superioronost (shta li vec) u diskusijama, pa stoga i sebi dozvolim da pogreshim u brzini.

A i dalje ne shvatam zashto si protiv testova, oni su napravljeni za sve ljude, bez obzira na obrazovanost i starosnu dob, vrlo je moguce da i matorac bez obrazovanja na istom testu ''pobedi'' fakultetski obrazovanog japija!
 

Back
Top