KIPAR

Salim se malo.

Sad ozbiljno. Dobro je zezanje, more je fino (osim sto je mnogo plitko), plaze su fenomenalne, ali najveci problem su CENE. Sta da ti kazem kad je pivo 1,5 funta, a 1 funta = 3,3 marke. Ti sad to izracunaj u evrima.

Ja sam, slucajno, tamo radio pa sam dobro upucen.
 
Hvala Planer-u u svakom slučaju, na kakvim takvim informacijama.

Još uvek mi nije poznato da li neka jača agencija radi ture za Kipar. Kada kažem jača mislim proverena.....
 
Sunčica:
Kipar-turistički!
Ima li ko kakvu preporuku?
E pazi ovako,ja i moji smo ziveli tamo od 1995 do 1998.
Mogu ti reci da je to lepo ostrvce za decu i starije ljude!!!Deci je zanimljivo tamo sve,a matorcima treba odmor,zar ne???
Jedino sto nema gde da se izadje!!!Mi smo ziveli u Nikoziji,znaci provali glavni grad ,a nema gde da se izadje!!To je uzas!!
I imam jos jednu VEEELIKU zamerku,a to je sto MNOOOOGGGOOOOO trebas da imas love kod sebe da bi tamo opstao,tamo su mnogo visoki standardi!!
Ali kad sa tim parama dodjes u ovu budjavu zemlju onda je to 8) SUPER
 
CYPRUS GIRL:
Sunčica:
Kipar-turistički!
Ima li ko kakvu preporuku?
E pazi ovako,ja i moji smo ziveli tamo od 1995 do 1998.
Mogu ti reci da je to lepo ostrvce za decu i starije ljude!!!Deci je zanimljivo tamo sve,a matorcima treba odmor,zar ne???
Jedino sto nema gde da se izadje!!!Mi smo ziveli u Nikoziji,znaci provali glavni grad ,a nema gde da se izadje!!To je uzas!!
I imam jos jednu VEEELIKU zamerku,a to je sto MNOOOOGGGOOOOO trebas da imas love kod sebe da bi tamo opstao,tamo su mnogo visoki standardi!!
Ali kad sa tim parama dodjes u ovu budjavu zemlju onda je to 8) SUPER
Zaboravih da ti kazem,ako beds isao/isla,da obavezno odete i Ajanapu i Limasol!!!!Te plaze su raj na zemlji!!!! :D
 
Kipar jeste dosta skup.Problem jeviza,ako mozes da je sredis bez aranzmana ili agencije,hotel u limassolu preko www,ryanair.com.mozes da nades jeftino.
 
Za jedno nedelju dana dolaze mi prijatelji sa Kipra, tamo su bili oko dve godine tako da cemo imati informacije iz prve ruke. Pozdrav i pisacu vam opsirnije tada.
 
Sunčica:
Kipar-turistički!
Ima li ko kakvu preporuku?

Od Kipra sam videla Larnaku, Limasol, Nikoziju i Aja Napu.
Jedino sto od toga vredi, ali zaista vredi videti je Aja Napa. Malo mesto prepuno mladih ljudi i ludog zezanja. Medjutim, ako si navikao na jadranske plaze, Kipar ti to uglavnom nece pruziti. I nikako, ali nikako ne trazi u kaficu tursku kafu-jer je neces dobiti.
 
alle:
Sunčica:
Kipar-turistički!
Ima li ko kakvu preporuku?

Od Kipra sam videla Larnaku, Limasol, Nikoziju i Aja Napu.
Jedino sto od toga vredi, ali zaista vredi videti je Aja Napa. Malo mesto prepuno mladih ljudi i ludog zezanja. Medjutim, ako si navikao na jadranske plaze, Kipar ti to uglavnom nece pruziti. I nikako, ali nikako ne trazi u kaficu tursku kafu-jer je neces dobiti.

E,to!!!! Moja keva trazila,a ovi je pogledali kao da im je majku psovala!!!!
 
KELLY OSBOURNE:
Sexy Lady:
Da,bas tako... :(
Ali frajeri su im No.1 !!! :D
Ma,'ebes frajere,daj 'vamo to more!!!
KIPAR NA PRVOM MESTU... 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) :wink: :wink: :wink: :wink: :!: :!:
 
alle:
Sunčica:
Kipar-turistički!
Ima li ko kakvu preporuku?

Od Kipra sam videla Larnaku, Limasol, Nikoziju i Aja Napu.
Jedino sto od toga vredi, ali zaista vredi videti je Aja Napa. Malo mesto prepuno mladih ljudi i ludog zezanja. Medjutim, ako si navikao na jadranske plaze, Kipar ti to uglavnom nece pruziti. I nikako, ali nikako ne trazi u kaficu tursku kafu-jer je neces dobiti.

Uh tako mislih i ja, no posle par godina provedenih ovde odoh prosle godine u C.Goru (gde sam uvek rado odlazila) i doziveh pravi sok sto se plaza tice. Jednostavno se ovde razmazis od ovih divnih plaza, ali kad odes negde drugo, cak i u Grcku, nikakve su nasparam ovih. Favoriti naravno - Protaras i Agia Napa- precisto i tirkizno more, beli pesak, voda topla ali ne bara Savrseno.
Frajeri im definitivno nisu No. 1 (udata sam za jednog, srecom Grka a ne Kipranina). Blago isfeminizirani, vecina seljaci (ali bez ssmeka, jer su seljaci sa ssmekom ipak nesto drugo), no nemaju losu dusu (ali dzaba!).
Suma sumarum, za odmor divno ako imas love; za zivot polu-dosadno no ako imas porodicu i sitnu decu - savrseno.
A sto se turske kafe tice, koja je fakat turska (iako je mi zovemo srpskom, Grci grckom, a Kiprani kiparskom kafom), ni nama se ne bi svidelo da nam turisti porucuju po kaficima "albansku kafu", zar ne?
 
rafaelica:
alle:
Sunčica:
Kipar-turistički!
Ima li ko kakvu preporuku?

Od Kipra sam videla Larnaku, Limasol, Nikoziju i Aja Napu.
Jedino sto od toga vredi, ali zaista vredi videti je Aja Napa. Malo mesto prepuno mladih ljudi i ludog zezanja. Medjutim, ako si navikao na jadranske plaze, Kipar ti to uglavnom nece pruziti. I nikako, ali nikako ne trazi u kaficu tursku kafu-jer je neces dobiti.

Uh tako mislih i ja, no posle par godina provedenih ovde odoh prosle godine u C.Goru (gde sam uvek rado odlazila) i doziveh pravi sok sto se plaza tice. Jednostavno se ovde razmazis od ovih divnih plaza, ali kad odes negde drugo, cak i u Grcku, nikakve su nasparam ovih. Favoriti naravno - Protaras i Agia Napa- precisto i tirkizno more, beli pesak, voda topla ali ne bara Savrseno.

Ima jednostavno ljudi koji vise vole sljunkovite, male plaze sa puno borovine, palmi i sl. A kiparkse su vise pescane, dugacke, voda je takva da treba da ides 50 m kroz vodu kako bi ti ona dosla do struka. I ima ljudi koji to ne vole, pa sam u tom smislu rekla da se nekima te plaze ne bi mozda svidele.
 
Ma, i mene nešto muči Kipar, dobila sam poziv da radim 6 meseci tamo (njihov smeštaj i daju dobru platu, pošto tvrde da sam stručnjak), ali nikako da se odlučim. Trebalo bi da radim u Nikoziji i Larnaki. Inače, frajeri su im OK (mislim na Grke, bila bi u Grčkom delu). Ali, ja sam malo vezana za Balkan :lol:
 
Ena187:
Ma, i mene nešto muči Kipar, dobila sam poziv da radim 6 meseci tamo (njihov smeštaj i daju dobru platu, pošto tvrde da sam stručnjak), ali nikako da se odlučim. Trebalo bi da radim u Nikoziji i Larnaki. Inače, frajeri su im OK (mislim na Grke, bila bi u Grčkom delu). Ali, ja sam malo vezana za Balkan :lol:
Ne kenjaj, bezi iz ovog sr*nja dokle jos mozes...
 
Kipar je fantastican,obisla sam citav grcki deo ostrva i odusevila se!Aya Nappa je izuzetan grad jer je 90% mladih i nocni provod je kao na Ibici,milion klubova sa house,r'n'b muzikom i zezanje je 24 h!Plaze su od belog peska koji pravi izuzetan kontrast u odnosu na more koje dobija onu azurno plavu boju!Nemoj preskociti obilazak Aqua land-a,najveceg "vodenog sveta" u evropi!Tu su jos Pafos-gde se nalazi cuvena stena gde se po predanju iz morske pene rodila Afrodita,Famagusta ili grad duhova,potpuno napusten posle onog tragicnog dogadjaja koji su prouzrokovali Turci,a to je i ujedno granica grckog i turskog dela.U preslatkim kiparskim tavernama ces probati jednu od najukusnijih kuhinja sveta,koja jako lici na tursku,a ujedno i domacu.Ono sto obavezno moras da probas je halumi(vrsta sira koji se pri termickoj obradi nimalo ne menja,od tri vrste mleka) u piti-veoma ukusno!Ako te jos nesto interesuje kucam :)
 
I jos nesto-mali problem su Britanci koji cine 80% turista jer ostavljaju enormnu kolicinu smeca za sobom!Ne mozes da verujes kako su aljkavi,za njima ostaje deponija.
 
Samo u Aya Napi su pescane plaze,a svuda su od sljunka.Ima interesantnih istorijskih nalazista npr. Kurion...Pravoslavnih crkvi,nacionalnog sela sa interesanntnim rucnim radovima slicnih nasim...
 
Sunčica:
Kipar-turistički!
Ima li ko kakvu preporuku?
"Cestitam na izboru! Bila sam tamo 2 puta, jednom na praksi preko Vise Hotelijerske skole,6 meseci,a drugi put onako,pre 7 godina doduse ali bilo je fantasticno. skupo je ali vredi, bar po meni, mozda i vise nije tako skupo. Preporucujem ti Ayianapu, jer je centar nocnog zivota i svi dolaze tamo iz okolnih mesta, sto mestani sto turisti.Turisti dolaze bukvalno iz celog sveta, bila sam u hotelu sa 5*, Grecian Bay,i njega ti preporucujem ako si u mogucnosti da priustis sebi takav komfor. Fantastican provod ti ne gine!!!! Javi mi molim te kako je bilo!
Natasa
 

Back
Top