Pasosi za decu

Aman zeno ....:lol:
Ne mogu da dobijem tako brzo pasos koliko mi treba ...upis traje 2 dana , a skupljanje papira i vadjenje novog ....malo duze .

I necu da cekam jer moj jos traje i mogu da prezivim letovanje sa njim.
 
Mirka,sva dokumenta koja su potrerbna mozes poruciti preko sajta opstine ,placas coveku na licu mesta+ 250 dinara za dostavu (ako se dobro secam),za 3 dana stizu
zna li neko koliko se ceka da se dobije broj?
 
Dobro ljudi jel ja pricam rumunski ???
Meni treba pasos a ne dokumenta .
Pasos za dete za sredinu juna .
Dokumenta vadim za 5 min na salteru svake opštine

Problem nastaje kad ista treba da odnesem i predam tj uzmem taj famozni broj .
Nit imam zelju da ustanem u 3 da bi vadila novi pasos ni t da se guram sa dokonim penzionerima koji nikad iz ove smrdljive zemlje izaci nece al nov pasos da imaju moraju.

Bila sam pre mesec dana u policiji , sokirala sam se kad su mi rekli da dele brojeve od 6 a da je u 6.05 vec sve podeljeno .

Sto znaci ...treba da dodjem u 3 pred muriju sa onom hoklicom il da razapnem sator da bi detetu izvadila pasos .

Mnogo komplikovano i neorganizovano ako mene pitate.

I drugo ...kad se vodi dete ???
Ujutru il kad se pasos podigne ...nek mi neko objasni proceduru molim vas.
 
vaznije ti je da povedes muza nego dete..:lol:
naime ja se ne secam da sam moje vodila..
ali muz mora da da saglasnost za upis deteta u tvoj pasos..
treba ti
(mirka..fundamentalno obrati paznju..pricam na rumunskom
kako ces da dobijes pasos ako prvo ne predas odgovarajuca dokumenta)
1. Zahtev za pasos
2. Uverenje o drzavljanstvu
3. Prijava stana deteta
4. Vazeca licna karta jednog roditelja
5. Dve fotografije za decu stariju od 5 godina(staviti i ako je mladje..moje iskustvo)
6. Uplata za jedno dete: 195 dinara
7. Uplata za drugo dete: 45 dinara
Ziro racun: 840-742221843-57, Poziv na broj: 97 62-012
Svrha: taksa za pasos, Primalac: Republicka adm. taksa

napomena....proveriti ziro racun..naravno
ovo ostalo sto pricas...nemam ti ja pojma sta pricas...:lol:
to nista meni nije trebalo
niti sam cekala...dosla, predala papire i moj pasos i dosla po isti za nedelju dana...
mislim da za biometrijski moras da vodis dete sa sobom...

(ne znam kako da ti pomognem u vezi tog cekanja...da ponesem hoklicu umesto tebe :lol:
ljubim te)
 
Poslednja izmena:
Ok , to o cemu govoris je upis deteta u pasos.???..los tu rumunski pa nisam bas nacisto :mrgreen:

E ima da odem do milicije u ponedeljak i sve da saznam...pa cete i vi saznati , u slucaju da nekom jos treba jelte :lol:

Ako ne moze da se zapljune u moj , sto bi bilo onako bas persu , onda dajte da se organizujemo kome jos treba pasoš pa da idemo kolektivno ,u drustvu ce brze vreme da nam prodje ,dok cekamo da dobijemo hebene brojeve za elementarni dokumenAt.
 
Poslednja izmena:
Ako ne moze da se zapljune u moj , sto bi bilo onako bas persu , onda dajte da se organizujemo kome jos treba pasoš pa da idemo kolektivno ,u drustvu ce brze vreme da nam prodje ,dok cekamo da dobijemo hebene brojeve za elementarni dokumenAt.

Ja kampovala tri jutra . Nisam htela uslugu od policije :evil:. Drugo jutro našla društvo i dogovorili se za sledeće, ko prvi dodje da čeka za ostale :).
Sad moram opet za dete. Putuje u septembru i ne važi mu pasoš jer se vraća početkom oktobra.
 
Opa imam drustvo !
KAd cemo sestro slatka ???

Pricaj bogte sta se tamo radi i kako ide za dete i kad se doalzi i sve ????

Stojiš, čekaš i psuješ državu preko policije :lol: i taman se približiš ulaznim vratima, a oni zatvore i kažu dodjite sutra :(

Mirka, ja sam se naslušala svakakvih priča do toga da je u Belom potoku najmanja gužva :D

Ne znam šta da ti kažem. Spremiš dokumenta, nekako se dokopaš broja i ubaciš na spisak i onda ti zakažu kada da dodješ. TAda je ok. Za dete morate oboje da idete, tako da muški član porodice može da kampuje, a posle svi odete kada zakažu.
 
O hebote koja glupa procedura.
A kad dele br ?
Jel stvarno u 6 ???

I za koliko je gotov pasos???

Ubi me Muerte sa bajkama. Šta mu je :roll:

Stvarno u 6h :(. Zavisi od policijske stanice. Ja sam sada na NBgd-u i tamo je tako. Dodješ u 6h, čekaš, oko 7h dele brojeve, u 8h počinju da rade i tada upisuju u spisak i zakazuju za isti dan. Treba izbegavati velike policijske stanice, ići u manje. Kažu da na Vračaru brže rade.

Pasoš mi bio gotov za nedelju dana, pre roka :). I kada preuzimaš pasoš opet se spremi na čekanje :(
 
Jeste li imali iskustava sa vadjenjem putnih isprava za svoje najmladje ukucane? Mene vec hvata frka kako umiriti dvogodisnjaka da ne mrda pola minuta i to mi izgleda kao nemoguca misija. Kako su se ponasali zaposleni u SUP-u, imaju li strpljenja prema deci?

Bas bezveze sto najobicnije stvari poput vadjenja LK i pasosa ljudima kod nas oduzimaju toliko vremena i zivaca...

Ja sam u subotu 13.06 u novoj sali predavala dokumente za pasos za sebe i kcerku od 4 godine,nije bilo nikakvih problema. Teta je bila strpljen-spasen.Bas je bila ok i imala strpljenja i razumevanja,mala se slikala bez problema.
 
Prema nama su bili ok. Uspeli smo cak da u SUP-u uslikamo dete sa 10 meseci i da sedi mirno jer sam ja sa strane a da ne upadnem u kadar izigravala ludjakinju. A onda su nam rekli da smo mogli i da donesemo nasu sliku uradjenu kod fotografa pa bi je skenirali jer je tako malo dete u pitanju. Uzeli su mu i otisak prsta. I da, na svom je pasosu.

Nema zajebancije sa decom od 10 meseci. Gadni su to mali probisveti, ubice i kriminalci. Treba da im se uzme pored otisaka prstiju i DNK i parce koze. Evo slike za primer. Vidite malog probisveta kako se vec naoruzao, kupio kusku negde u maminom stomaku i vezba. Naravno nasa uvek spremna policija je provalila ovu sliku i svatila kakve opasnosti prete od malog gada pa je resila da preuzme opsezne preventivne mere. I hrabro su resili da ovoj opasnosti stanu na put!!!

fetuspop.jpg
 
Poslednja izmena:
Mi teba da izvadimo pasose i za nas i za bebu staru tri meseca. Necu valjda bebu da vodim u MUP?
Jel moraju njega da slikaju uopste?
Vidim da pisete da ne mora da imaa fotku do dve godine, a opet neki slikaju i bebe pa ne kapiram...
 
mora da ima sliku posto sad ima svoj pasos
mi smo vodili decu (6 meseci i 2 godine) i mladju je slikala odmah a sa starijom smo se natezali
bebu naravno vodis samo kad je slikaju i kad predajes dokumenta
ujutru kad budes isla da cekas broj naravno ne vodis dete ali ako vadis pasos i za sebe i za nju trazis da ti daju 2 broja.kod preuzimanja gotovih pasosa ne dovoditi decu do 16 godina
ako imas potvrdu agencije da je placen aranzman i molbu na njihovom memorandumu sa pecatom (znaju u agencijama) dobijas pasose za 48 sati najkasnije
 
Danas sam dobila mail-om informaciju vezanu za decije pasose...
Šta kaže zakon?
Prema novom zakonu i bebe moraju imati sopstveni pasoš
Po novom Zakonu o putnim ispravama ne možete upisati dete u svoj biometrijski pasoš. Zato je potrebno je da mu izvadite samostalnu putnu ispravu. Zahtev za izdavanje pasoša detetu treba da podnesete vi kao roditelj, jer je reč o maloletnom licu.
Da li je obavezno prisustvo oba roditelja?
Da, obavezno je prisustvo oba roditelja jer je neophodno da oboje u SUP-u napišete izjavu da ste saglasni da se vašem detetu izda putna isprava.
Šta je neophodno od dokumentacije?
Ne zaboravite svu potrebnu dokumentaciju. Ako vam bude nešto nedostajalo, po pravilu će vas vratiti...
Prilikom podnošenja zahteva za izdavanje samostalnog pasoša detetu potrebno je da priložite:
1. čitko ispunjen zahtev za izdavanje pasoša
2. detetov izvod iz Matične knjige rođenih
3. uverenje o državljanstvu deteta, ne starije od šest meseci
4. dve fotografije dimenzija 3,5 x 4,5 cm (negde nije obavezna)
5. prijavu stana
6. ličnu kartu roditelja koji podnosi zahtev
7. dokaz o uplaćenoj taksi za izdavanje pasoša i dokaz o uplaćenoj naknadi za obrazac pasoša
Koja je procedura ako su roditelji nevenčani?
Dokumentacija je ista kao i da ste u braku. Međutim, osim saglasnosti koju oboje pišete u SUP- u, potrebno je da i u opštini overite saglasnost o izdavanju pasoša za dete.
Koja je procedura za razvedene roditelje?
Ukoliko ste razvedeni, roditelj kome je dete sudskom odlukom povereno na vaspitanje i čuvanje, prilikom podnošenja zahteva za izdavanje pasoša, pored uobičajene dokumentacije prilaže na uvid i pravosnažnu presudu suda.
Koliko novca treba uplatiti za dobijanje pasoša?
Na ime takse na podnesak potrebno je da uplatite 200 dinara, a za obrazac pasoša 2.000 dinara. Brojevi žiro računa na koje treba uplatiti ovaj novac, nalaze se na vidnom mestu u SUP-u.
Da li i deca moraju biti prisutna prilikom podnošenja zahteva za pasoš?
I pored što sa sobom treba da ponesete dve detetove fotografije, ono će biti slikano i u SUP-u. Zbog toga je neophodno da vaš mališan bude prisutan prilikom podnošenja zahteva za pasoš. Međutim, da biste ga poštedeli čekanja i stajanja u redu, najbolje je da se organizujete tako, da dete bude prisutno samo dok se fotografiše
Koliko se čeka na dobijanje pasoša od trenutka predaje zahteva?
U zavisnosti od SUP'a. Negde je dovoljno nedelju dana, a negde oko 15 dana. Najduži rok je do mesec dana. Međutim, službenik u SUP-u će vam, kada obavite svu proceduru i predate zahtev, reći tačan datum kada da dođete po pasoš.
U kojim slučajevima se pašoš može izdati hitno?
U slučajevima kada je detetu potrebno hitno lečenje u inostranstvu ili iz nekih drugih opravdanih razloga, pasoš se može izdati u roku od 48 sati. Uz zahtev je neophodno da priložite i dokaze koji potvrđuju razloge hitnosti.
Koliko važi pasoš za dete?
Pasoš za dete važi dve godine.
 
prijava prebivalista
kad se dete rodilo morala si ga prijaviti na neku adresu u stanici milicije na opstini na kojoj zivis
ukoliko nemas taj papir,kupi obrazac u "savremenoj " popuni,plati taksu (200 din) i idi u stanicu da trazis duplikat
ako si ti vlasnik stana ponesi dokaz o vlasnistvu,ako nisi mora i vlasnik biti prisutan
 
Jel zna neko iz iskustva dalice da mi prave problem za Grcku vizu ili na nasoj granici ili grckoj granici ako mi jedno dete na novom pasosu a drugo dete je na mom starom pasosu upisano i nema sliku. Dete za 4 meseca puni 5 godina i istekle su dve godine koliko po zakonu moze da bude upisano na pasosu. U supu su mi rekli da donesem sliku i oni ce je ubaciti u stari pasos.
 

Back
Top