Pasosi za decu

Milos Bojanic

Zainteresovan član
Poruka
193
Jeste li imali iskustava sa vadjenjem putnih isprava za svoje najmladje ukucane? Mene vec hvata frka kako umiriti dvogodisnjaka da ne mrda pola minuta i to mi izgleda kao nemoguca misija. Kako su se ponasali zaposleni u SUP-u, imaju li strpljenja prema deci?

Bas bezveze sto najobicnije stvari poput vadjenja LK i pasosa ljudima kod nas oduzimaju toliko vremena i zivaca...
 
Mi smo vadili pasoš pre mesec dana i ok smo prošli. Veći problem mi je predstavljalo uzimanje otisaka nego slikanje.
Službenica je bila strpljiva koliko to može da bude šalterski radnik u Srbiji ali nikako nije uspevala da ga slika (zato što ne zna, a ne zato što je dete bilo nemirno), tako da je na kraju uzela sliku koju smo mi doneli. Kod fotografa moraju da budu strpljivi jer im plaćaš. ;)
Inače roditelj može da udje u kabinu za slikanje sa detetom a drugi roditelj može da stane prekoputa tako da ga dete vidi van kabine.
Mi smo vadili pasoš u Vračaru i kad sam ja predavala sebi čekala sam jako dugo jer je bilo neko dete unutra više od pola sata, nikako nisu uspevali da ga slikaju ali su službenice bile baš fine.
 
Ma jok upises dete u svoj pasos ako jos imas stari , ne cimas se sa novim.
Mene to sad ceka , mislim da cu da je upisem na moj dok ne promenim, ne mogu da se cimam da je vodim u policiju ona se sva jadna umusi kad ide tamo.
 
Prema nama su bili ok. Uspeli smo cak da u SUP-u uslikamo dete sa 10 meseci i da sedi mirno jer sam ja sa strane a da ne upadnem u kadar izigravala ludjakinju. A onda su nam rekli da smo mogli i da donesemo nasu sliku uradjenu kod fotografa pa bi je skenirali jer je tako malo dete u pitanju. Uzeli su mu i otisak prsta. I da, na svom je pasosu.
 
Ovde gde sam ja ,nemoze vise dete da ide na pasos od roditelja,izasao je zakon da mora da ima svoj,i mislim da vaze 5godina!Mi cemo ovih dana da se slikamo i predajemo,kazu da se ceka 2meseca tako da taman stigne do jula,jer idemo kuci letos:D
 
Jeste li imali iskustava sa vadjenjem putnih isprava za svoje najmladje ukucane? Mene vec hvata frka kako umiriti dvogodisnjaka da ne mrda pola minuta i to mi izgleda kao nemoguca misija. Kako su se ponasali zaposleni u SUP-u, imaju li strpljenja prema deci?

Bas bezveze sto najobicnije stvari poput vadjenja LK i pasosa ljudima kod nas oduzimaju toliko vremena i zivaca...

Prvo ga upozore, a ako ne pali onda upotrebe sredstva prinude...:per:
 
..nemojte da zaboravite da vize izdaju samo ako vam
pasosh vazi pola godine posle zavrshetka trajanja vize,
tako da iako nam stari pasoshi vaze do kraja godine,
necemo moci da dobijemo vizu ovog leta u njih.. :roll:

Bre, ziv se prepadoh da cemo morati da vadimo nove pasose jer nam stari vaze do 31.12.09... A to nije tacno.

Evo, na sajtu Grcke ambasade u Beogradu (http://www.greekemb.rs/proxeneio_beograd/plirofories1sr.html), pored ostalih informacija po neophodnim dokumentima, za pasos pise sledece: "Pasoš koji važi najmanje tri meseca po isteku tražene vize."

Pozdrav svima.
 
Bre, ziv se prepadoh da cemo morati da vadimo nove pasose jer nam stari vaze do 31.12.09... A to nije tacno.

Evo, na sajtu Grcke ambasade u Beogradu (http://www.greekemb.rs/proxeneio_beograd/plirofories1sr.html), pored ostalih informacija po neophodnim dokumentima, za pasos pise sledece: "Pasoš koji važi najmanje tri meseca po isteku tražene vize."

Pozdrav svima.

..hvala na ispravci, prenela sam poluinformaciju koju sam chula
za izdavanje vize za nemachku, sad sam proverila na sajtu njihove ambasade i u pravu si.. :D
..i sorry za prepadanje.. :p
 
..hvala na ispravci, prenela sam poluinformaciju koju sam chula
za izdavanje vize za nemachku, sad sam proverila na sajtu njihove ambasade i u pravu si.. :D
..i sorry za prepadanje.. :p

skoro sam i ja citala to obavestenje..
nasi pasosi zvanicno isticu 31. decembra ove godine,
ali ce putovanje u inostranstvo sa starim pasosima
moci da se realizuje do kraja juna, ili u najboljem slucaju do kraja septembra...
strane ambasade nece izdavati vize uz stare pasose , jer u vecini slucajeva je neophodno.
da pasos vazi bar 6 meseci po isteku putovanja..
doduse to zavisi od politike zemlje..u nekima je vaznost i tri meseca po isteku..
sto se tice upisivanja deteta u pasos..
to je moglo u starom..trenutno je moj bas takav..
ali u novom to ne moze...
naime evropski parlament je doneo odluku po kojoj sva maloletne osobe
na podrucju zemalja clanica eu moraju imati svoj pasos...
ovom izmenom se pokusava stati na kraj trgovini decom...
po njima je dosadasnja praksa upisa dece u roditeljski pasos
olaksavala otmicu dece....
sto se tice fotografisanja malog deteta..koje to nece..
ko to nije doziveo, ne zna sta je muka..:)))
 
kaki crni pasosi ja se bimujem

670acfbcd51c93980a3ef7e4447e6639_image_document_large_featured_borderless.jpg


866124_416a0bf239_s.jpeg
 

Back
Top