Jevandjelje po Judi

Only Marko now

Ističe se
Poruka
2.411
Da li ste culi za Jevandjelje po Judi? Gledao sam neku emisiju ali ne od pocetka. Jako me zanima sve sto znate o tome.
Da li je to autentican rukopis ili jos jedna od brojnih teorija zavere sa Jevrejima? Jer po tom rukopisu,navodno,Juda nije izdajnik vec je unapred planirao svoje izdajstvo sa Isusom.
Ko zna vise o tome,molio bih da me obavesti. Pozdrav svima.
 
imaš dosta tekstova po netu na tu temu, a emisiju si verovatno gledao na National G.??

činjenica je d aje postojalo na desetine jevanđelja, ali da je na Nikejskom saboru izabrano samo 4, za koja su smatrali da verovatno najbolje služi svrsi...... Tako da može da bude autenično.
Juda nije bio izdajnik, već Isusov najbolji i najbliži prijatelj i učenik...
Tvrede da postoje i Jevanđelja po Mariji Magdaleni, sa kojom je ovaj bio u vezi i čak imao dete......
sve u svemu, neverovatno je da pričice od pre 2000 godina imaju toliki uticaj na čovečanstvo.....
 
imaš dosta tekstova po netu na tu temu, a emisiju si verovatno gledao na National G.??

činjenica je d aje postojalo na desetine jevanđelja, ali da je na Nikejskom saboru izabrano samo 4, za koja su smatrali da verovatno najbolje služi svrsi...... Tako da može da bude autenično.
Juda nije bio izdajnik, već Isusov najbolji i najbliži prijatelj i učenik...
Tvrede da postoje i Jevanđelja po Mariji Magdaleni, sa kojom je ovaj bio u vezi i čak imao dete......
sve u svemu, neverovatno je da pričice od pre 2000 godina imaju toliki uticaj na čovečanstvo.....

STYLOS Čačak
objavio prevod "jevandjelja"

Pa pročitaj i taj prevod
ako te zanima
 
Da li ste culi za Jevandjelje po Judi?
Jesmo.

Gledao sam neku emisiju ali ne od pocetka.
National Geographic strikes again! :(

Jako me zanima sve sto znate o tome.
Veruj mi na reč, ne zanima te sve. ;)


Da li je to autentican rukopis ili jos jedna od brojnih teorija zavere sa Jevrejima? Jer po tom rukopisu,navodno,Juda nije izdajnik vec je unapred planirao svoje izdajstvo sa Isusom.
Ko zna vise o tome,molio bih da me obavesti. Pozdrav svima.
Autentičan rukopis u smislu da je dokazana starost istog i da stil jezika kojim je pisan odgovara vremenu u kome je pisan, i da ima dokumenata suprotne strane koji doakzuju postojanje istog i nema veze sa Jevrejima.


Meni i dan danas nije jasno na osnovu čega hrišćani tvrde da je Juda izdao Isusa Hristosa, mada mi je jasno zašto. Ja to nisam tako shvatio ni čitajući samo Novi zavet, a apokrifima da ne govorim. :think:

U svakom slučaju, ovde ti piše sve što ti treba:
http://www.nationalgeographic.com/lostgospel/
 
STYLOS Čačak
objavio prevod "jevandjelja"

Pa pročitaj i taj prevod
ako te zanima

ne znam baš dali ću kupovati te knjižice, moje interesovanje se završilo ‚na TV emisijima
oduševljen sam činjenicom, kako su neki pametnjakovići od smrti jednog mistika u nizu, napravili imperiju i multinacionalnu kompaniju...........
Zapravo, Isus koji ima ženu i decu mi je daleko prihvatljiviji od Isusa samca i ne vidim problem u tome.
verujem da ćemo se čuti za ko zna koliko još jevanđelja i svakojakih novih podataka o Isusu.
Isus je, bio on čovek ili božji sin, u svakom slučaju veoma značajna ličnost naše istorije, a naravno i našeg modernog društva, tako da tekstovi o istom često privlače pažnju................
 
Da li ste culi za Jevandjelje po Judi? Gledao sam neku emisiju ali ne od pocetka. Jako me zanima sve sto znate o tome.
Da li je to autentican rukopis ili jos jedna od brojnih teorija zavere sa Jevrejima? Jer po tom rukopisu,navodno,Juda nije izdajnik vec je unapred planirao svoje izdajstvo sa Isusom.
Ko zna vise o tome,molio bih da me obavesti. Pozdrav svima.

обична глупост и хула на православље. не презају ни од чега да дискредитују и нанесу штету Исусу.још кад почну на б 92 да пуштају оне протестантске емисије о томе да исус није чинио чуда,да је имао жену итд....:roll: ђавоља посла:ok:
 
обична глупост и хула на православље. не презају ни од чега да дискредитују и нанесу штету Исусу.још кад почну на б 92 да пуштају оне протестантске емисије о томе да исус није чинио чуда,да је имао жену итд....:roll: ђавоља посла:ok:

Hula na pravoslavlje koje tada nije ni postojalo?! :hahaha:
Nanošenje štete Isusu je pisati o tome da je bio dobro raspoložen i da je voleo da se smeje?! :eek:
Da, prokleti satanisti, kako ih nije sramota... da napišu da je Isus voleo da se smeje... spalimo ih! :roll:
 
Hula na pravoslavlje koje tada nije ni postojalo?! :hahaha:
Nanošenje štete Isusu je pisati o tome da je bio dobro raspoložen i da je voleo da se smeje?! :eek:
Da, prokleti satanisti, kako ih nije sramota... da napišu da je Isus voleo da se smeje... spalimo ih! :roll:

колико ја познајем свето писмо,исус се никада није смејао?одакле ти то да се смејао?:eek:
 
колико ја познајем свето писмо,исус се никада није смејао?одакле ти то да се смејао?:eek:

Jedino na pravoslavnim ikonama Hrist se nikada ne smeje.I ne vidim zašto bi se u Jevanđeljima posebno navodilo da se smejao.To je prirodna ljudska osobina, a neko ko nosi Blagovest nije, mislim, namrgođena i smrknuta ličnost.
 
Jedino na pravoslavnim ikonama Hrist se nikada ne smeje.I ne vidim zašto bi se u Jevanđeljima posebno navodilo da se smejao.To je prirodna ljudska osobina, a neko ko nosi Blagovest nije, mislim, namrgođena i smrknuta ličnost.

.. puna je biblija njegovih osuda fariseja,bogatasa i srebrenika.da ne pricam o njegovom prorocanstvu unistenja Jerusalima
 
Poslednja izmena od moderatora:
колико ја познајем свето писмо,исус се никада није смејао?одакле ти то да се смејао?:eek:

Pa koliko ja poznajem Sveto pismo, Hrist je propovedao ljubav.
Moram priznati da ne znam kako se ista definiše u tvojoj denominaciji, koja god da je, ali ne znam za definiciju ljubavi u kojoj je ista razlog za žalost, naprotiv, ljubav je razlog za smeh.
Nigde u Svetom pismu se ne kaže ni da je bio namćorasti baksuz, kakvim ga pokušavaš predstaviti, zar ne? :rtfm:



da je voleo da se smeje,pravi decu i bludnici sa zenom???:evil::evil: tebi ocigledno nije dobro idi pregledaj glavu

A zašto se ne bi smejao? Da li je smejanje nešto loše? Greh možda?
Uh, čekaj malo...
Znači muškarac kada je u braku sa ženom, on bludniči? :eek:
Koja je tvoja denominacija?
 
pa da ,kada je video jevrejski narod tog vremena, normalno da se smrkao puna je biblija njegovih osuda fariseja,bogatasa i srebrenika.da ne pricam o njegovom prorocanstvu unistenja Jerusalima

Hm, a deca?



а зашто би се смејао? он је дошао да испуни пророке а не да се смеје

Mogao je da se smeje ispunjavajući proročanstva, zar ne? :roll:
 
Pa koliko ja poznajem Sveto pismo, Hrist je propovedao ljubav.
Moram priznati da ne znam kako se ista definiše u tvojoj denominaciji, koja god da je, ali ne znam za definiciju ljubavi u kojoj je ista razlog za žalost, naprotiv, ljubav je razlog za smeh.
Nigde u Svetom pismu se ne kaže ni da je bio namćorasti baksuz, kakvim ga pokušavaš predstaviti, zar ne? :rtfm:





A zašto se ne bi smejao? Da li je smejanje nešto loše? Greh možda?
Uh, čekaj malo...
Znači muškarac kada je u braku sa ženom, on bludniči? :eek:
Koja je tvoja denominacija?

да ли ти мислиш да је Исус био ожењен и да је имао жену?:think:
 
Smejanje je greh? Ziveti 30 i kusur godina i ne smejati se nijednom? :confused:
Gledala sam do kraja taj dokumentarac,ali davno.
Secam se jedino,da je Juda sa Isusom zajedno spremao "izdaju".
I da se smejao apostolima kada su se za vreme vecere molili Bogu,rekao im je da on nije na nebu nego u njima,da u sebi nadju snagu.
U gnostickim spisima se Isus opisuje kao osoba koja je bila duhovita i voleo je da se smeje.
 
да ли ти мислиш да је Исус био ожењен и да је имао жену?:think:

Da li to menja nešto u njegovom učenju? Ne.
Da li se menjaju reči Besede na gori ako je Isus imao tri sina i dve ćerke? Ne.
Da li čuda prestaju da budu čuda ako se smejao? Ne.
Da li se menja Hristosova poruka ako je bio oženjen? Ne.

Što dižeš dreku bez razloga onda? :dontunderstand:
Kako budisti mogu da slede Budino učenje i bez vaskrsenja i bez čuda i bez bogočoveka, a hrišćanima je potreban mizanscen visokobudžetne produkcije?
 
Da li to menja nešto u njegovom učenju? Ne.
Da li se menjaju reči Besede na gori ako je Isus imao tri sina i dve ćerke? Ne.
Da li čuda prestaju da budu čuda ako se smejao? Ne.
Da li se menja Hristosova poruka ako je bio oženjen? Ne.

Što dižeš dreku bez razloga onda? :dontunderstand:
Kako budisti mogu da slede Budino učenje i bez vaskrsenja i bez čuda i bez bogočoveka, a hrišćanima je potreban mizanscen visokobudžetne produkcije?

да ли ти мислиш да је исус био ожењен и да је имао жену?
 

Back
Top