Kako je zaista potonuo Titanik?

Zashto je u ekranizaciju ulozeno 200 miliona yankee dolars? Zasto ultra-skupi specijalni efekti? Zasto je toliko paznje poklonjeno rekonstrukciji i najmanjeg delica escajga?
Hocete odgovor na to pitanje?
Jednostavno, zbog profita!
$1.835 biliona je zaradio. Jel to dovoljan razlog?
 
Poslednja izmena:
Ne bih ostalo komentarisao, ali kao zanimljivost bih izneo jedno zapazanje povodo filma.
U sam film je ulozen ogroman novac, i pretpremijerna prikazivanja kao i prve nedelje prikazivanja su bili razocaravajuci, i to toliko da su se glumci zajedno sa reziserom odricali delova honorara, samo da smanje ogroman gubitak.
Srecom po film, neko se setio da prepusti reklamiranje drugoj kompaniji.
I onda cudo!
PS:"Cak mislim(ne mogu sad da proveravam) da je bilo puno mutnih radnji i oko njegovih kandidatura za Oskara, a sve iz razloga sto je konkurisao iako uopste ne bi trebao da ima prava na to zbog vremena kad je snimljen.
A sto se samog brodoloma tice, citao sam neke price po kojima je ustvari potonuo "blizanac"Titanika, brod stariji godinu-dve od njega, a sve zarad naplate osiguranja.
 
Moj kont je da se neko od prebogatih i pijanih gostiju popeo na komandni most i rekao
"Deder sefe meni malo taj volan"...

I posto onako nije pijan nije video crveno (mislim signalno svetlo, ne semafor...odakle semafor na sred mora), zvizne u svapsku u-boot podmornicu.
A u istoj su Hanc, Fric i Walter vecerali i od siline udarca prosuli motorno ulje po beckim sniclama i sarajevskim cevapima.

I onda su se mnogo naljutili i torpedovali Titanik, misleci da je neki teretnjak.
Kad su videli koji su jad napravili, brze bolje su se uhvatili noge sa lica mesta, oprali snicle i cevape i pravili se spanci, iako su bili svabe.

To su moja saznanja o sudbini Titanika, do kojih sam dosao gledajuci u Pepsi Kolu...jer, u mehuricima se krije nasa prosla i buduca sudbina...kakav pasulj i kafa...to je tako demode.
 
Oko svakog velikog događaja postoje i teorije o zaveri,i mnoge tvrdnje koje se karakterišu kao misterije...
Ali,zašto je onda jedan od članova posade koji je preživeo,kasnije oboleo od mentalne bolesti?
Isto kao i Armstrong,najveći kosmonaut ikada?
Možda jednostavno imaju nešto na savesti,i ne mogu da ćute o tome?
 
Hmmmmmm,zanimljivi artefakti...

To sto ti pricas da su oboleli od mentalne bolesti,ima samo jedan odgovor:

Ja ne znam da li je sletanje na Mesec bilo stvarno lazirano,i sta se desilo sa Titanikom,ali kako bi se osecao jedan covek,koji je u ocima covecanstva ispao heroj kakwog jos nije bilo,a u stvari swe je westo odglumljeno? Nije on heroj,a boli ga to sto,6 000 000 000 ljudi weruje u nesto sto se nije desilo.

Sawest bi podviljala kao law,da se to nekom dogodi.
 
Ok, evo izvinjavam se. Na temu: Brod je zviznuo u ledeni breg. Ne vidim šta je tu problematično.
Na temu malo šire (zapravo na manje više sve teme sa ovog pdf-a): Fascinantno mi je kad su ljudi vrlo skeptični i kritički nastrojeni kada je reč o "zvaničnim" informacijama i nauci, ali zato spremni da bez rezerve prihvate sve što je "alternativno" i miriše na misteriju i "natprirodno". Kritički stav je za svaku pohvalu ali onda treba biti dosledan u tome.
 
Ja zaista ne bih znao kako je to majmun mogao da prevari osiguranje i ulesi onoliko ljudi, ali sad su mi stvari mnogo jasnije ...

Svetlost mi je unela svetlost, i nikad, ali nikad ne bih pomislio da je mumiji pao zavoj preko ociju, pa nije videla njemacki U Boot, u kom je bilo vreme vecere.

Sad su mi stvari jos jasnije nego pre, i kockice se polako slazu na svoje mesto....
Uskoro ce mo zajedno resiti ovu misteriju.

Ostaje mi jos da se izvinim mumiji, i posaljem telegram, al ne znam gde se dade ista?
Nesto kontam da nije namirisala becke snicle i sarajevske cevape u U Boot-u i presla tamo, nesvesna tragedije koju je izazvala?

@Boskko, kad vidim koliko se lupetanjima popunjavaju nepoznanice oko Titanika, moja teorija je sasvim na mestu.

Zasto mislis da se zezam kad kazem da je brod zviznuo u podmornicu umesto u ledeni breg?
Verodostojnija je ipak moja teorija, nego ona po "kojoj brod nije ni postojao?"

Nemoj ti, Boskko, da meni rusis entuzijazam i elan za ucestvovanjem u resavanju ove misterije.

I dalje gradim svoju teoriju, za koju mislim da je jedina ispravna.
 
Ja zaista ne bih znao kako je to majmun mogao da prevari osiguranje i ulesi onoliko ljudi, ali sad su mi stvari mnogo jasnije ...

Svetlost mi je unela svetlost, i nikad, ali nikad ne bih pomislio da je mumiji pao zavoj preko ociju, pa nije videla njemacki U Boot, u kom je bilo vreme vecere.

Sad su mi stvari jos jasnije nego pre, i kockice se polako slazu na svoje mesto....
Uskoro ce mo zajedno resiti ovu misteriju.

Ostaje mi jos da se izvinim mumiji, i posaljem telegram, al ne znam gde se dade ista?
Nesto kontam da nije namirisala becke snicle i sarajevske cevape u U Boot-u i presla tamo, nesvesna tragedije koju je izazvala?

@Boskko, kad vidim koliko se lupetanjima popunjavaju nepoznanice oko Titanika, moja teorija je sasvim na mestu.

Zasto mislis da se zezam kad kazem da je brod zviznuo u podmornicu umesto u ledeni breg?
Verodostojnija je ipak moja teorija, nego ona po "kojoj brod nije ni postojao?"

Nemoj ti, Boskko, da meni rusis entuzijazam i elan za ucestvovanjem u resavanju ove misterije.

I dalje gradim svoju teoriju, za koju mislim da je jedina ispravna.



To ja nisam rekao.
I da,baš si samokritičan:roll:
 
Ja zaista ne bih znao kako je to majmun mogao da prevari osiguranje i ulesi onoliko ljudi, ali sad su mi stvari mnogo jasnije ...

Svetlost mi je unela svetlost, i nikad, ali nikad ne bih pomislio da je mumiji pao zavoj preko ociju, pa nije videla njemacki U Boot, u kom je bilo vreme vecere.

Sad su mi stvari jos jasnije nego pre, i kockice se polako slazu na svoje mesto....
Uskoro ce mo zajedno resiti ovu misteriju.

Ostaje mi jos da se izvinim mumiji, i posaljem telegram, al ne znam gde se dade ista?
Nesto kontam da nije namirisala becke snicle i sarajevske cevape u U Boot-u i presla tamo, nesvesna tragedije koju je izazvala?

@Boskko, kad vidim koliko se lupetanjima popunjavaju nepoznanice oko Titanika, moja teorija je sasvim na mestu.

Zasto mislis da se zezam kad kazem da je brod zviznuo u podmornicu umesto u ledeni breg?
Verodostojnija je ipak moja teorija, nego ona po "kojoj brod nije ni postojao?"

Nemoj ti, Boskko, da meni rusis entuzijazam i elan za ucestvovanjem u resavanju ove misterije.

I dalje gradim svoju teoriju, za koju mislim da je jedina ispravna.

Isto onako kako je onaj jevrej useo da naplati osiguranje od rusenja kula 11.09.
 

Back
Top