Gore dole

Poruka
18.523
Zanima me misljenje forumasa o ovoj domacoj seriji.Po meni,odlican scenario Gordana Mihica,o kolapsu jedne imucne porodice u kriznim vremenima,koja iz velikog bogatstva,prelazi u potpuno siromastvo i koju jedino jos neke stare vrednosti i tekovine,mogu da izvuku iz bede i vrate na pravi put.Najslabije tacke ove serije su izvestacena Vera Cukic i Ivana Mihic(inace zena i cerka Gordana Mihica),a sve ostalo je zaista na visokom nivou.Jedna od boljih domacih dramskih serija
 
Jedna od nasih boljih serija, ali slazem se da je previse turobna za moj ukus.
Fenomenalna pesma. Po meni Vera Cukuc nije odglumila lose. Leglo joj je nekako, sto se ne bi moglo reci i za cerku.
 
secam se kroz maglu, daaavno sam gledao, pa stoga nisam ni razmisljao o poenti, al da je bila nekko turobna i depresivna, to sam i tad skapirao! ijao, vera cukic, uvek je takov stisnuta, hladna i vestacka, uzas!
 
Ovo je jedna od najdirljivijih scena,kad se deda Avram(Bata Stojkovic),posle prvog uspesnog dana u pekari,usunjava kod svojih ukucana,dok oni spavaju,i svakom od njih ostavlja malo novca pored kreveta.Stvarno me je bas dirnulo :sad2:

 
Ova serija je jako dobra, ali potcenjena.Mnogi je smatraju glupom i umobolnom, iz meni nepoznatih razloga.Serija, ako izuzmemo Ivanu i Veru ima sjajnu glumacku ekipu: Krivokapic, Plesa, Stojkovic,Vidakovic, Bercek,Bjelogrlic,Banjac, Todorovic,itd.Mnogi likovi su realni i autenticni:stari Jaksic neumoran, vredan i castan covek, Stole izopaceni kriminalac, Zigi i Gnjurac, dva mladica koji nisu mogli da ostvare nijedan jedini najnormalniji san u zivotu itd.Nijedna serija od ovih koje se danas snimaju ne mogu da prismrde ovoj.Sjajno je opisana Miloseviceva Srbija.Mnogo bolja od serije Srecni ljudi, na koju sam neopisivo alergican i koja je svo vreme sluzila Milosevicevom rezimu. Cak je i onaj brkati, glavni, nazovi glumac, clan JUL-a.:thumbdown:
 
Горе-доле је одлична серија. Када упоредимо њу и Горке плодове, пошто се баве сличном тематиком - Горе-доле је 3 копља изнад ГП. Серија више него реално показује распад високе (али и средње класе) и пад свих друштвених вредности. Иначе последња епизода је снимана код мене у крају 1997/98, сцена на градилишту.:) Серија није за свакога, јако је тешка и депресивна.:neutral:
Иначе, редитељ је Милош Радивојевић - треба ли поменути још нешто сем "Ни на небу ни на земљи" 1994? Човек је доктор за прављење филмова и серија са овом тематиком.
 
Poslednja izmena:
Izuzetna ,teška,ali istinita priča. Neponovljivi glumci, Branko Pleša,Bata Stojković,Mića Tomić.Mislim da je ovo bila životna uloga Miodraga Krivokapića.Da,umalo da zaboravim maestralnog Petra Kralja.
 
Sjajni Miloš Radivojević.Da li,eventualno znas,u kom lokalu,tj.gde je lokacija, u 29.epizodi,kada Petar Kralj,tj.Toma ,udje u poslasticarnicu i priča s dr Boškom,tj.Plešom?
 

Back
Top