Gde moze da se skace padobranom i koliko kosta?

NS-Miki:
Ljudi,pozdrav...
a da li znate br.telefona od nekoga u N.Sadu ko se bavi padobranstvom...Zvao sam na aerodrom " Cenej" ali izgleda da br. ne valja...
Hvala svima...
A sto se tice ADRENALINA:" I LIVE FOR THIS *!!!!!"javascript:emoticon(':twisted:')

Ko hoce da skace na Ceneju - AK Novi Sad neka se obrati Darku (instruktoru padobranstva) 063/858-25-81.

A sto se tice adrenalina, to vam je kao da pitate kakav je Sex, a nikad ga niste imali. Jednostavno to mora da se dozivi.
Ljudi danas sve i svasta nazivaju extremnim sportovima, smesno, voleo bi da svi ti extremni "sportasi" probaju slobodan pad (prosecna brzina 180-200km/h), pa usrali bi se od straha jos na vratima aviona, a da li bi iskocili... Ko posle skoka i dalje bude tvrdio da je njegov sport exstreman.... nema sanse... EXTREMNIJE od ovog NEPOSTOJI.

Apsolutno mi nije namera nikog da plasim, stavise, padobranstvo je danas (na nasu srecu) izuzetno bezbedan sport i ne treba niko da se boji sta ako nesto krene naopako, padobran otkaze isl... Sve je moguce i desava se -normalno (doduse jako retko), ali zato postoji rezervni padobran i obuka na kojoj cete nauciti SVE sto je potrebno (prinudne postupke i procedure, situacije, moguce probleme i njihovo resavanje, sve o padobranu, avionu....).Upravo zbog predrasuda (i jos nekih stvari) padobranstvo je sport sa najmanje aktivnih sportista (trenutno ih ima oko 100, mozda i manje) u odnosu na bilo koji sport u ovoj zemlji koji vam padne napamet -to odgovorno tvrdim. Meni kao padobrancu je u interesu da bude sto vise ljudi koji ce skakati, sto je vise ljudi koji probaju to je vise onih koji ce ostati aktivno da se bave time, to znaci vise ljudi na aerodromu, vise drustva, vise klubova koji ce raditi, vise novca u ovom sportu, samim tim bolja oprema, bolji avioni (trenutno u ovoj zemlji nepostoji nijedan avion koji baca padobrance sa 4000+m visine,apsurd, to vam je kao da hocete da budete ronilac a mozete da ronite samo u bazenu, kod nas se 90% skokova skace sa 1000m) i tako u krug. Bez masovnosti sporta nema ni sporta.

PADOBRANSTVO TREBA SVI DA PROBAJU. Potrebne godine: od 16 do 99+godina.
Obavezan lekarski pregled uglavnom svi prolaze, znaci bilo kakve sposobnosti iznad normalnog i prosecnog nisu potrebne. Podjednako dobro skacu devojke od 45kg i sportisti od 90kg.
Cena se najcesce krece oko 60 eura, u sta ulazi obuka i dva skoka, nakon cega se svaki naredni skok placa od 10 do 20 evra u zavisnosti od visine i cena konkretnog aerokluba. Verujte vredi svaki evro - cent.

Nemojte nista da cekate i razmisljate, zovite najblizi aerodrom i dovorite se.
Ovo jedna od onih stvari koje obavezno trebaju da se probaju u zivotu.
Ako nekom trebaju telefoni od drugi aeroklubova, pitajte, trenutno neznam ali mogu nabaviti svaki.
Koliko znam, ove godine se obuka organizuje u aeroklubovima u Novom Sadu, Paracinu, Zrenjaninu, Beogradu -sigurno a za ostalo....raspitajte se.


Pozdrav i

BLUE SKY
 

Back
Top