Kiropraktičar potreban!

supergoran

Početnik
Poruka
8
Pozdrav svima!

Imam problema sa hiatal herniom već neko vreme. Ne znam da li je nasledno, ali moja mama je u mojim godinama imala isti problem. Rešila ga je tako što je otišla kod kiropraktičara koji joj je spustio želudac i predložio joj promene u ishrani.

Na žalost, čovek koji je njoj radio manipulaciju želudca već odavno nije živ, pa me zanima da li neko može da mi preporuči nekog kiropraktičara.

Za sve one koji misle da mi je potrebna pomoć alopatskog lekara (jer vidim da je brižnih dosta na sajtu), popričao sam sa svojim lekarom i rekao mi je da pokušam jer nemam šta da izgubim jer gastroskopski nalazi, analize krvi i ostale analize ne nalaze ništa drugo osim male hiatal hernije, a ja su ujutru bukvalno gušim u želudačnoj kiselini koja se penje do grla iako spavam na dva jastuka.

Pronašao sam par sajtova kiropraktičarskih ordinacija u Beogradu, ali vidim da se oni bave isključivo manipulacijom mišićno-koštanog sistema.

Hvala unapred svima!


Poželjno bi bilo da je kiropraktičar u Beogradu ili Pančevu, ali ako je dobar, spreman sam i da putujem do njega.
 
Od lekova za želudac probao u trajanju od mesec dana, u trajanju od mesec dana, razne h2 blokatore. Koristio sam i sodu bikarbonu razređenu u vodi, ali ne pomaže. Probleme imam 2 godine, zbog njih sam ležao na VMA i Kliničkom centru. Svi vrte dva navedena leka, poneko da i to je to. Ne jedem citrusno voće, ne pijem nanu, ništa sa mentolom, izbegavam slatko i masno, ne pijem kafu, nikada nisam pušio. Pridržavam se svega navedenog, lekove sam konzumirao bez uspeha. Moj problem nije dovoljno opravdan da bi me neko operisao (na stranu to što ja ne želim da se operišem), ali defintivno nije povezan sa kiselošću želudca, tako da svi lekovi za želudac padaju u vodu.

Ja ako npr. pojedem 5 jagoda par sati pre spavanja, kada legnem ću osetiti jagode u grlu, bukvalno! Osećam kako se hrana vraća u jednjak.

Zbog ojeda grla prvo sam primao antibiotske lekove, ali posle 3 meseca raznorazne terapije shvatili su da nije upala. Tada sam morao da odležim u bolnici zbog crevne kandide koja mi je stvarala prolive i jake bolove. Koristio sam lekove protiv nje uz rikiz da ću oštetiti jetru i posle silnih ispitivanja sam pušten ...

Najviše bih voleo da ne moram da tražim kiropraktičara, da mogu da odem da kupim popijem 3 puta dnevno i zaboravim na ovaj problem, ali inhibitori protonske pumpe na mene ne deluju!

Kod mene nije problem kiselost želudca, već njegov položaj.


Taman sam se ponadao da je neko ostavio kontakt kiropraktičara :(
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ti imas tipicne simptome GERB-a, a lecenje GERB traje mnogo duze nego sto si ti uzimao lekove.
Veruj nekome ko je imao 5 gastroskopija, i ima hiatus herniu i sada zivi potpuno normalan zivot.
By the way .......... se pije jednom dnevno, ne 3 puta.
 
Poslednja izmena:
Molim da se ne komentarisu lekovi.
A za postavljaca: nema jela uvece posle 7, i nema problema, a ko sto rece dr GERB se malo duze i malo ozbiljnije leci od mesec dana.
I jos: ne razumem kako bi ti kiropraktik mogao pomoci.....
P.s. Mala hernija ili nemala (kolko si tezak i visok?) nije ni bitno, jedino je bitno d ata hernija ispravlja gastroesofagealni ugao i da zbog toga dolazi do refluksa. Ukoliko si pretezak to ces sanirati vracanjem idealne tezine z avisinu, a ukoliko si idealne tezine, onda u obzir dolazi prosta mala hiruska intervencija saniranja hernije i resavanja problema na taj nacin. POzdrav
 
Supergoran, ukoliko lekovi zakazhu, kao i sva ostala terapija, reshenje je Nissen fundoplikacija, koja je najcheshtje laparoskopska procedura. Sumnjam da bi iko rekao da tvoj problem nije opravdan za operaciju, a to da li ti hotjesh ili netjesh da se operishesh je druga stvar. Ne znam za te 'fore' sa kiroprakticharima, niti kako bi ti oni pomogli, no kako hotjesh. Ali svakako mislim da treba da porazgovarash sa svojim lekarom malo 'pametnije'. ;)
 
Supergoran, ukoliko lekovi zakazhu, kao i sva ostala terapija, reshenje je Nissen fundoplikacija, koja je najcheshtje laparoskopska procedura. Sumnjam da bi iko rekao da tvoj problem nije opravdan za operaciju, a to da li ti hotjesh ili netjesh da se operishesh je druga stvar. Ne znam za te 'fore' sa kiroprakticharima, niti kako bi ti oni pomogli, no kako hotjesh. Ali svakako mislim da treba da porazgovarash sa svojim lekarom malo 'pametnije'. ;)

Rekao mi je lekar još prošle godine da se malo informišem o toj operaciji, ali je takođe rekao da je to bukvalno poslednja opcija. Čitao sam na internetu da jedna od neželjenih efekata operacije može da bude i bol u predelu donjeg ezofagenog svingera koji može trajati i godinama ...

Probaću sa kiropraktičarem, pa ako ne uspe ne ostaje mi ništa drugo nego da se vratim na terapiju lekovima.

Zanima me samo da li neke specijalne dijete (kao na primer alkalna dijeta) imaju uticaj na ovaj problem, pošto po internetu ima mnogo informacija o tome, ali ne objavljuje ih ni jedan ozbiljniji sajt, kao na primer sajt Mejo Klinike ili FDA.
 

Back
Top