Ako padnu Brđani, u opasnosti je 30.000 Srba na severu Kosmeta

Dragan_srbcg

Ističe se
Poruka
2.641
Srpsko-albanski spor u Brđanima, naselju na obodu severnog dela Kosovske Mitrovice, nije pitanje nerešenih imovinskih odnosa i zidanje pet kuća za povratnike Albance, kako se umnogome predstavlja, već, po svemu sudeći, suštinsko pitanje opstanka severnog Kosova i više od 30.000 Srba!

image.jpg

Svaki dan novi rat... Brđani kao simbol borbe za Mitrovicu

- Činjenica je, ukoliko se malo šire i dalje sagleda situacija, da to, naravno, nije samo pitanje tih nekoliko kuća, već namera da se sever Kosova stavi pod apsolutnu kontrolu Prištine - uvereni su Srbi iz Mitrovice.

Novinar Milovan Drecun, kojeg nalazimo na „položaju", objašnjava nam: „Tačijeva vlada je postigla sporazum sa Euleksom i Kforom da Albanci moraju po svaku cenu da se vrate u Brđane, iako je prema ranije postignutom dogovoru bilo predviđeno da se ne sme narušavati „linija razgraničavanja„.

A onda nas na liniji stiže suzavac. Jedan od protestanata zove da se sklonimo iza zida pokazujući nekud u oblake...

- E, ovo kad čujete bež'te glavom bez obzira - to je šok-bomba, padne li vam pred nogu odseći će je do kolena... - upozorava nas dečkić, pokazujući kuda da trčimo. U sekundi se promenilo sve i ono što je do malo pre delovalo kao preventivno upozorenje kforovaca sada već liči na odmazdu zbog „drskosti" da se ode korak dalje posle komande: „STOP"!

image.jpg


- Povucite se, povucite se, dosta je bilo za danas - poziva Siniša Lazić, jedan od predstavnika Srba iz Brđana, da se svi povuku sa „ničije zemlje" i završe ovodnevni protest. Tačno je podne, drugi sat trajanja protesta i poniranja kroz koprenu suzavca i sablazni tresak šok-bombi. A, sutra ponovo...

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=64266&sectionId=37
 
eu i siptarska teroristicka kvazi drzava se izivljavaju nad civilaima, srbima naravno, i to svom vojno policijskim silom. danima vec

eu vrsi jednonacionalni teror policijske naddrzave. ko reaguje od svih nvo, helsinskih odbora pa i antiglobalista

mali je broj prijatelja, sad kad treba goloruki da se branimo od kriminalaca odevenih u uniforme. gde si orvelu da vidis svoju pravu 1984.

srpski rezim drzeci svoj narod u poziciji narastajuce bede i straha za egzistenciju, inirektno nas pasivizuje, nas i nasu reakciju.

ne vidim skoro poboljsanje, sve zajedno veliki su zlikovci protiv nas, ali nema se gde...pa videcemo
 
Na zalost, svi pobrojani funkcioneri ne rade nista... Zezaju se glupostima... Jure Mladica... Gledaju ko ce koje mesto da zauzme i koliko moze da zgrne para... Gledaju ko ce da magistrira po stare dane... I jos milion gluposti na grbaci ovog naroda... A za Kosovo ne rade apsolutno nista... I bole ih za Kosovo, kad tamo nema mnogo glasaca...:thumbdown:

Moramo priznati tuznu cinjenicu, nezasticeni narod na Kosovu je prepusten sam sebi!!!
 
МЕНЕ САМО ИНТЕРЕСУЈЕ ШТА РАДИ ПРЕцЕДНИК, ШТА РАДИ вЛАДА, ШТА РАДИ пРЕМИЈЕР, ШТА РАДЕ *ЕБЕНИ МИНИСТРИ ...

Б Е Д Н И Ц И !!!!!!!!!!!!!!!!!.....................

....sta vi radite........ako su vam toliko puna usta KIMA i ljudi na istom idemo tamo da ih podrzimo........ajde da vas vidim JUNACINE ko je za to?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Na zalost, svi pobrojani funkcioneri ne rade nista... Zezaju se glupostima... Jure Mladica... Gledaju ko ce koje mesto da zauzme i koliko moze da zgrne para... Gledaju ko ce da magistrira po stare dane... I jos milion gluposti na grbaci ovog naroda... A za Kosovo ne rade apsolutno nista... I bole ih za Kosovo, kad tamo nema mnogo glasaca...:thumbdown:

Moramo priznati tuznu cinjenicu, nezasticeni narod na Kosovu je prepusten sam sebi!!!

A sto?...ima nas!:)
 
Данас сам се чуо са фамилијом у КМ, кажу да иду сваки дан..странци...пуцају на њих гуменим мецима и бацају шок бомбе...кажу да је сваки дан напето....а Србија ћути...
Влада Србије је издала још једном Србе...али зато подржавају мањине...
 
Ajoj kad eremita ovo vidi, pašće krv! :D

Boli me *****......barem se ne zalim na ovu vladu jer znam da nista nece uciniti.....nema svrhe vise...cim budem u prilici(finansijskoj) idem tamo....
a kazaki sa obrazom nigde i nikako!

Добро. И шта ћемо да предузмемо јуначине поводом тога?

Da se organizujemo!:)
 
Boli me *****......barem se ne zalim na ovu vladu jer znam da nista nece uciniti.....nema svrhe vise...cim budem u prilici(finansijskoj) idem tamo....
a kazaki sa obrazom nigde i nikako!



Da se organizujemo!:)

Е па то ти је. Видиш да и ови на образовом сајту пишу да су спречени да иду, итд, итд. Класично извлачење.
 

Back
Top