Vecernje klinike - kada ce to poceti da funkcionise?

whiteflower

Zainteresovan član
Poruka
168
Sta mislite uopste o ovom novom nacinu ,,komfornog`` lecenja? Ja se bas i ne slazem sa tim i shtoshta losheg mislim o ideji da u drzavnoj ustanovi ljudima uzimaju pare kao kod privatnika, i ma sta ministar pricao, sigurno ce biti i diskriminacije pacijenata koji dolaze na preglede u ,,normalno`` radno vreme, a i mislim da nije fer da se lekarima odredjuje gde ce da rade i da im se namece drzavna ustanova kao jedino resenje.
No, sta god ja mislila, ima tu i dobrih strana. U mom slucaju, trenutno zbog niza okolnosti do svog lekara cu moci da dodjem jedino i tek kad prorade te posebne klinike za koje ne treba ni uput ni knjizica ni bilo koji drugi zakonski osnov. Pitala sam nekoliko poznanika koji rade u zdravstvu i svi kazu da se jos nista ne zna sigurno i da to nije pocelo da radi svuda, jedino valjda u Klinickom centru? Da li postoji neki rok do kada bi trebalo da vecernje klinike pocnu sa radom, u Beogradu konkretno, i da li iko ima ideju koliko ce se cene u drzavnim ustanovama razlikovati od privatnih ordinacija? I da li ce svi Instituti, domovi zdravlja, bolnice, morati da uvedu taj dopunski rad po zakonu?
 
Nista se ne zna a to je takva budalastina da ja reci nemam. Pri svemu tome je protivno zakonu i ugrozava sve moguce ljudske slobode (i lekara i pacijenata, pacijenata jer im s eukida pravo izbora, a lekara jer niko nikome nema pravo da odredi gde ce i sta raditi nakon svog radnog vremena i to je bahati bezobrazluk naseg ministra koji je pomahnitao od vlasti i moci sasvim.)
 
I ja tako mislim WW, ali najgore je sto dok se nesto ne bude znalo, puno ljudi ne moze da ide kod svog lekara, ili mora da se snalazi na hiljadu nacina... Najgore su med. sestre koje kao da je ministar licno klonirao i programirao da insistiraju na birokratskim idiotarijama i ne pustaju nekog ako nema sve papire. Josh malo pa ce biti kao za shengen - dva svedoka da se ne lecis jos negde (overeno u opstini), izvod iz bankovnog racuna (da ne ulazis bezveze kod dr ako neces imati da platis za eventualnu intervenciju), sve zdravstvene knjizice koje si ikada posedovao na uvid, i dokaz da si uvek imao uput i da nikada nisi bio kod privatnog lekara jer ako imash pare za privatnog sto bi se lecio za dz. u okviru redovnog osiguranja (takodje overeno u opstini s dva svedoka). Uh, bas sam besna zbog svih ovih budalastina. A moj dr ne radi privatno, ali zbog promene u zakonu sestra strazari na vratima kao azdaha, i svaki put kad odem mi prebacuje da nemam neki papir (uput, knjizica, zakonska osnova da se tu lecim, verovatno joj nisam ni simpaticna, lepo joj da izigrava neku moc, itd). Bash je tuzno sto drzava ne da lekarima da rade svoj posao onako kako treba, nego ih stalno opterecuje nekim novim smicalicama. Ja na primer, vise volim da idem privatno kod lekara jer su bolje opremljeni, osoblje je ljubazno, nema prasine i prljavstine po hodnicima i stolicama u cekaonicama, i osecam se kao ljudsko bice, a ne kao broj u evidenciji. A one klonirane sestre niko nece promeniti, mogu da mislim kako ce da se ponasaju kada bude podela na ,,bolje`` i ,,gore`` pacijente, uh :evil:
 

Back
Top