Strah od ginekologa

Zvezdica

Iskusan
Poruka
6.474
Unapred se izvinjavam ako je bila tema. I ne, ne mislim da pripada podforumu Zdravlje, jer me vise zanimaju licna misljenja i iskustva zena, ne medicinski aspekt.

Dakle... Nedavno sam pomalo u soku shvatila da u narodu ( :p ) postoji nesto sto se moze nazvati "strahom od ginekologa", tj. od ginekoloskog pregleda. Iskreno, nikada nisam ni pomisljala na tako nesto, dok nisam sa par strana cula komentare tipa: "mora se na kontrolu, ali jaaaooo sto mrzim, sva drhtim u onoj cekaonici" ili (mladji narastaj) "grozna mi je i sama pomisao, plasim se".

Cek.

Prva misao koja se meni tu javlja je: da li mi uopste govorimo o istoj stvari? Da nisu kojim slucajem rekle "zubar" :hahaha: Ne kazem, svako moze da ima sopstvene strahove, i da ne voli ovaj ili onaj lekarski pregled, ali meni je ovo za ginekologa zazvucalo bas cudno. Kao da je neko rekao da se plasi oftamologa jer treba da ide na pregled za dobijanje naocara.

Dakle, zanima me da li znate za ovajs trah od ginekologa i cega se to zene, narocito mladje devojke, plase? Ili sam se ja bas istripovala jer sam cula par osoba da o tome pricaju.
 
Mi smo nacija koja vrlo malo znanažalost i o kontracepciji a zamisli tek taj "strah" od ginekologa..:roll:

Čula sam i ja par priča sa strane, kao neprijatno im...Ako te nije stid da se skineš i vodiš ljubav, ne vidim razlog strahu odlaska kod ginekologa...
 
Pa ne znam, zene pricaju strah... Pominje se bol. Kakav bre bol, pa govorimo o obicnom ginekoloskom pregledu. Ako te ne boli seksualni odnos, kako moze da te boli prst u rukavici ili spekulum?

A mozda je zapravo rec o stidu? Sramota te da se raskrecis na stolu? Neke je, narocito mlade iz manjih mesta, blam da ih ne vide kod ginekologa, jer je to malne znak da su "lake zenske"????

Meni stvarno nikad frka nije bila. Ko sot rekoh, ja se plasim zubara. :D Ovde nema sta da boli. Nije me blam da se skinem ni da stavim noge na ono, mada dupe teze namestim na onaj papir. Nije me ni blam sto sam, da prostite, apsolutno neobrijana i "prirodna" dole. Mada priznajem da me pred preglede uhvati pomalo malogradjanstina, pa gledam da obucem neke bolje gace a ne neke razvaljene, iako ih niko nece videti. Kakenje i piskenje i zapiranje pre pregleda se podrazumeva.
 
Mi smo nacija koja vrlo malo znanažalost i o kontracepciji a zamisli tek taj "strah" od ginekologa..:roll:

Čula sam i ja par priča sa strane, kao neprijatno im...Ako te nije stid da se skineš i vodiš ljubav, ne vidim razlog strahu odlaska kod ginekologa...

Mozda zato sto tog coveka prvi put vide,a zene bi da se skidaju samo kada hoce da vode ljubav.

Meni nije nista cudno,sto je nekima glupo pred ginekologom.........mislim bezv. je da se plase,ali cudnije bi mi bilo da im je normalno svugde da sire noge nego da ih je stid :mrgreen:

Mislim to je prirodna karakteristika.
 
Da li si gledala Kronenbergov film Dead Ringers (Ukleti blizanci)? Ko je ovo gledao, ne moze mirne duse da ide kod ginekologa :D
Inace, jasan mi je i strah i neprijatnost... ne volim odlazak na bilo kakav pregled, uvek strepim od dijagnoze... i ne vidim zasto bi bas ginekolog bio izuzetak...
 
Da li si gledala Kronenbergov film Dead Ringers (Ukleti blizanci)? Ko je ovo gledao, ne moze mirne duse da ide kod ginekologa :D
Inace, jasan mi je i strah i neprijatnost... ne volim odlazak na bilo kakav pregled, uvek strepim od dijagnoze... i ne vidim zasto bi bas ginekolog bio izuzetak...

Slažem se, nisam gledala film, ali razmišljam ovako

Bolje pola sata ili sat stida,nego da otkrijem neku bolest kasno (recimo rak grlića materice) i odem da pravim ćupove pre vremena...Redovna kontrola je bar po meni nešto osnovno čime se štitim i kontrolišem svoje zdravlje..
 
Mada priznajem da me pred preglede uhvati pomalo malogradjanstina, pa gledam da obucem neke bolje gace a ne neke razvaljene, iako ih niko nece videti.

:lol: moja doktorka ima jedno 60 godina, a sestra je ispisnica... obe su namcori, jedna debela, druga mrsava, a obe sa djozlucma ... i imaju dinamiku k'o ona dva matorca iz Mapet soua... uvek nadju nesto zbog cega me zezaju... prosli put su dosle do zakljucka da ja nemam gacice (a imala sam, sa onom tankom trakom sa strane) ... i kada sam odlazila, obe mi masu i vicu: pazi da se ne prehladis ... volim njih, iako ne volim pregled.
 
Da li si gledala Kronenbergov film Dead Ringers (Ukleti blizanci)? Ko je ovo gledao, ne moze mirne duse da ide kod ginekologa :D
Inace, jasan mi je i strah i neprijatnost... ne volim odlazak na bilo kakav pregled, uvek strepim od dijagnoze... i ne vidim zasto bi bas ginekolog bio izuzetak...

Da pojasnim, nisam mislila na opstu neprijatnost/strah od lekara... To mnogi imaju. Nego mislim za ginekologa posebno.

Mislim da he Svedok saradnik najblize resenju... Ako on smatra da zeni mora da bude neprijatno da se skine pred lekarm, verovatno i mnoge zene to isto misle.
 
hm...
interesantna tema
i meni je neprijatno kad idem kod ginekologa
imam svog doktora, muškarac ljubazan je fin, pažljiv.....nežan..sve. naj, naj.....
al meni je ipak blam iako idem redovno---(dobro sad...trebalo bi na 6 meseci, ja idem jednom goišnje:P)...oću reći idem kod tog istog ginekologa od kako sam se udala, dakle od kad sam u ovom gradu----to je 8 godina.I u trudnoći (2 trudnoće) baš sam često išla-- jednom mesečno, a nikako da se oslobodim.....
a u trudnoći su me pregledali nekoliko ginekologa---specijalista za NT ultrazvuk, pa ovaj i onaj specijalista, pa u bolnici na porođaju su opet bili drugi ginekolozi, (pored ovih redovnih kontrola kod mog ginekologa) i među njima je bilo i muškaaca i žena i mogu reći da, iako nemam loše iskustvo sa ženama ginekolozima, da su muškarci kanda malo ljubazniji, malo nežniji, imaju malo bolji pristup pacijentu...al valjda su podjednako stručni i jedni i drugi....
 
ja imam matichnog ginekologa zzenu, vd ginekologa muskarca i iskreno, vishe volim da odem kod nje... on je ok, shljokara je malo, pricha nerazgovetno i uvek se ismejemo, a i u doktorskim krugovima je prihvaceniji i priznatiji. svejedno, ja volim svoju matichnu doktorku.

nemam strah, samo mi je uvek bila misterija kako se mushkarcima ginekolozima ne smuchi pi kad znaju shta sve unutra mozze da se uzgaja.
 
Poslednja izmena:
Previse sam komotna, dok me ne zaboli, ne idem nigde... Zube gajim kao muskatle, negujem ih, ugradila bih i sise da treba, ali ginekologu bas i ne idem. Ne zbog malogradjanstine, nego nikad nesto nisam imala razloga. Znam da je pogresno, otici cu uskoro, cisto preventive radi. Ne ustrucavam se, depilirana sam... i sve sto treba, ali mrzi me da se zamajavam... Dogovorila sam se sa prijateljicama da idemo na pregled, a cula sam da ce uskoro stici na svaku adresu obavezan poziv. Zene, ne za'ebavajte se!!!
 
ja imam matichnog ginekologa zzenu, vd ginekologa muskarca i iskreno, vishe volim da odem kod nje... on je ok, shljokara je malo, pricha nerazgovetno i uvek se ismejemo, a i u doktorskim krugovima je prihvaceniji i priznatiji. svejedno, ja volim svoju matichnu doktorku.

nemam strah, samo mi je uvek bila misterija kako se mushkarcima ginekolozima ne smuchi pi kad znaju shta sve unutra mozze da se uzgaja.

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 

Back
Top