Braća Rusi osvajaju svet (Opel uskoro ruski!)

Srborus

Poznat
Poruka
8.219
Rusi i Magna žele 20 odsto Opela

30. april 2009. | 09:01

Kanadsko-austrijska kompanija Magna spremna je da uloži pet milijardi evra i preuzme 20 odsto vlasništva nad teško ugroženim automobilskim koncernom Opel.

Opel želi da se odvoji od matičnog američkog koncerna „Dženeral Motors“ (GM) i traži investitora, jer je to kao uslov za dobijanje državne finansijske garancije navela nemačka vlada.

Međutim, kako prenose mediji, daljih 31 odsto Opela nameravaju da preuzmu ruski partneri Magne - proizvođač automobila GAZ i najveća ruska poslovna banka Sberbanka.

Kritičari tog koncepta pomoći Opelu nezadovoljni su što bi Magna i njeni ruski partneri postali većinski vlasnici nemačkog automobilskog koncerna.

Za Opel je zainteresovan i italijanski Fijat. Njegovom učešću protive se zaposleni koji smatraju da će doći do masovnih otpuštanja, iako je kompanija iz Torina najavila da želi da sačuva sve četiri Opelove fabrike u Nemačkoj i da iz fuzije isključi dosadašnje dugove.

Za ponudu Fijata preterano zanimanje nije pokazala ni nemačka vlada, a njeni predstavnici su ocenili da italijanska firma nije podnela odgovarajući plan budućeg poslovanja.

Ruski GAZ mislim da je vec kupio Hummer od Dzeneral Motorsa, sada kupuje i Opel (i to 51% zajedno sa Kanadjanima), indijski Tata Motors je vec kupio Jaguar i Land Rover,... kladim se da za godinu-dve dana bar pola zapadne auto industrije ce biti u rukama Rusa, Kineza i Indusa!!! Rusi, Kinezi i Indusi ce kupiti direktno fabrike ili bar brendove i tehnologiju.
ZIVELA RUSIJA!!! ;)
:klap:
 
Opel uskoro Ruski!!! :klap:



572px-Opel_logo.svg.png
 
Ruski GAZ mislim da je vec kupio Hummer od Dzeneral Motorsa, sada kupuje i Opel (i to 51% zajedno sa Kanadjanima), indijski Tata Motors je vec kupio Jaguar i Land Rover,... kladim se da za godinu-dve dana bar pola zapadne auto industrije ce biti u rukama Rusa, Kineza i Indusa!!! Rusi, Kinezi i Indusi ce kupiti direktno fabrike ili bar brendove i tehnologiju.
ZIVELA RUSIJA!!! ;)
:klap:

Neovisno zaista od toga ko kupuje ta preduzeca, Rusi, Kinezi, Indijci, Arapi, pokazalo se koliko je Zapad u manjku sa svezim kapitalom, pa ga trazi iz Zemalja za koje se dojucer ni pomisljalo ne bi da im se bilo sta proda a kamoli tako jake kompanije.
 
Ti ionako nista ne razumes, za tebe je svako ko nije Slovenac kompleksas.

ne vjerujem da je puno ovih ljudi koji razmišljao kao srborus
zašto imam opčutek da zapda sve ustvari a neki arapi rusi indusi, čija industrija je tako jaka i zbog zapada kupijo ovo i razumejo kao *zapadno trofejo, lovoriko*
meni jebilo sveeno čija je neka kompanija ali sada vidim da trebajo kompanije biti u vlasti zapada.
imam opčutek da su neki ljubomorni na zapad što je razvijen i to pa drkajo ***** da jim neki pokupi fabrike u stilu: evo vam, ****** se.
nisam video človjeka da bi bio tako sretan da neki rusi kupiju fabriko v vlasti angleza
tako s eponašajo ljudi koji mrzio zapad
 
Ti ionako nista ne razumes, za tebe je svako ko nije Slovenac kompleksas.

ne vjerujem da je puno ovih ljudi koji razmišljao kao srborus
zašto imam opčutek da zapda sve ustvari a neki arapi rusi indusi, čija industrija je tako jaka i zbog zapada kupijo ovo i razumejo kao *zapadno trofejo, lovoriko*
meni jebilo sveeno čija je neka kompanija ali sada vidim da trebajo kompanije biti u vlasti zapada.
imam opčutek da su neki ljubomorni na zapad što je razvijen i to pa drkajo ***** da jim neki pokupi fabrike u stilu: evo vam, ****** se.
nisam video človjeka da bi bio tako sretan da neki rusi kupiju fabriko v vlasti angleza
tako s eponašajo ljudi koji mrzio zapad

Decko valjda ima fizickih veza sa Rusijom, pa ga i zato raduje ovaj proboj ruskog kapitala na zapadno trziste sto je dobro, jer je Zapad doziveo svoj vrhunac, i bez novih trzista sa jakom kupovnom snagom nema daljeg napretka. Sto znaci da ove zemlje u razvoju idu ka tom nivou razvitka.
Npr. postoji podatak da su Japanci od 1991 do 2009 investirali 6.500 milijardi dolara i da su imali skoro nulti privredni rast! Nemacka kupovna moc se nije povecala 26 godina. Dakle te zemlje na zapadu su dostigle svoj zenit.
Cetiri najperspektivnija trzista na svetu su Kina, Indija, Rusija i Brazil. Ko to na vreme prepozna ima velike sanse za privredni napredak.
 
Npr. postoji podatak da su Japanci od 1991 do 2009 investirali 6.500 milijardi dolara i da su imali skoro nulti privredni rast! Nemacka kupovna moc se nije povecala 26 godina. Dakle te zemlje na zapadu su dostigle svoj zenit.
Cetiri najperspektivnija trzista na svetu su Kina, Indija, Rusija i Brazil. Ko to na vreme prepozna ima velike sanse za privredni napredak.

Da ne spominjemo to da je opala uvodjenjem evra
 
Lwepo bi bio da rusi kupe Opel . Samo.... ne osvaja se tako svet .
Treba uciti od onih koji su zaista osvajeli svet .
Lepo .. upadnes u neku zemlju . Zauzmes teritoriju , i proglasis je tvojom , a onda istrebis lokalno stanovnistvo i brojno stanje mu dovedes do apsurdno male cifre , i gotov .... stvar resena . Ovako , kupovina raznih kompanija basi nije to , sem u slucaju kad Hrvatska vojska kpuje prehrambenu industriju i trziste u Srbiji . To je osvajanje .
 

Back
Top