Shta rade tinejdzheri 1. maja?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
prvi maaaaaaaaaj :D
ja danas,tačnije jutros u pola 4 krenula sa 15 ljudi na Taru na jezero Zaovine...bilo je diiiiiiiiiiiiivno! :D
Kiša je padala sve dok nismo stigli,posle je bilo lepo vreme...raspalili roštilj pored jezera,pustili muziku,najeli se,napili,polegali...zna se kako ide :mrgreen:
mada ubedljivo najbolji deo je bio povratak jer smo se popeli na neku stenčugu odakle je pogled na Perućac neverovatan...ne želim ni da mislim na kojoj smo visini bili,a ispod nas ogroman prostor,Drina,jezero...oduševila sam se prirodom,Tara je lepša od Zlatibora(i divljija) nekih sto puta.A i društvo je bilo super,nije bilo nesporazuma,nikom nije ništa falilo itd :mrgreen:
 
E stvarno... zasto se ne slavi 1 Februar nego 1 Maj? Vreme je da mi neko objasni sta je bilo TOG 1 MAJA! :P aj pricajte:dontunderstand:

Imate lepo objasnjenje na politici o tome i kako se praznuje u svetu! Ajd ukratko to je praznik rada i radnika... Radnici su se u Americi izborili za smanjenje radnog vremena sa 14 ili 12 sati (kako se gde radilo) na 8! Svi u svetu i u Evropi ne praznuju ovaj praznik vec ga koriste za proteste i trazenje vecih prava radnicima,danas ako je neko gledao vesti ili citao novine mogao je da vidi kakvi neredi su u Nemackoj,Grckoj i ostalim zemljama na zapadu! Nas 1 maj je cito praznik za zderanje i napijanje i umesto da se radnici bore za sebe oni ce danas da raspale rostilj,kupe pivo u flajkama,da odu pored reke i zagade je smecem koje ce ostaviti za sobom i vec sutra ce se vratiti na posao i kukace ponovo,seci ce sebi prste i jesti govna kako su im prava ugrozena a nece da se bore za njih!

Ima jos dogadjanja ,ali manje vise ovo je komunisticki praznik i ne praznujem ga! Nisam isao nijedne godine na uranak i necu ni ici!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top