Čudan paradoks?

Dust

Domaćin
Banovan
Poruka
4.184
Imam desktop računar sa Intel Core 2 Duo procesorom, matičnu Gigabyte GA-EP35-DS3L, grafičku NVidia GeForce 9600GT, 2 GB RAM, HDD od 320 GB,... sa jedne strane i laptop HP 6735s sa AMD Turion X2, ATI Radeon HD 3200 grafičkom, 4 GB RAM, HDD od 250 GB sa druge. Na desktopu imam znatno više fajlova, međutim uprkos jačoj memoriji i više mesta na HDD-u, desktop i dalje radi brže. Kako mi je na laptopu potrebna brzina, izveo sam akciju- pobrisao sve igre, sve "nepotrebne" aplikacije (zadržao samo jedan program za muziku i filmove pored WMP-a), de facto, ostalo mi je svega nekoliko neophodnih dokumenata i od programa CorelDraw, Photoshop (ova dva zaista retko koristim, ali su mi potrebni) i Finale 2009 (muzički program koji mi je više nego potreban). Pritom, na HDD desktopa je leglo još nekoliko velikih programa, uključujući i Studio 10, kao i sve žive Browsere za net,... Opet, i dalje je desktop primetno brži od laptopa... Pitao sam druga, on kaže da je laptop sporiji zbog grafike i antivirusa. Sve to ima i desktop, ali ja jedino zaključujem da je brži možda zbog toga što je HDD isparticionisan na 4 drive-a, za razliku od laptopa, koji je na 2, ali mislim da kad bi ga dodatno delio, neke aplikacije ne bi ni stale na njega. Šta vi mislite? Hvala unapred...
 
Core 2 duo je brzi od turiona.
memorija od 4 giga nasuprot 2 giga ne pravi razliku kao ni velicina praznog prostora na hdd. Ako hoces da "ubrzas" racunar defragmentuj disk i onesposobi sve nepotrebne programe prilikom startup-a. Isto tako mozes da re resis nepotrebnih procesa u windowsu itd. Takodje proveri opcije za power save mode.
 
Hvala. Pa radio sam i defragmentaciju, radim je često štaviše... Ali zar je toliko izražena razlika između Turion-a i Core Duo-a, da memorija ne igra baš nikakvu ulogu? :o
 
Ne bi smela da bude bas toliko vidljiva razlika kod te dve konfiguracije... Dzabe si praznio HDD na laptopu... Nema to velikog uticaja na brzinu... Vazno je da pogledas sta ti sve sistem pokrece prilikom podizanja sistema... Postoje procesi koji ti nicemu ne sluze, a sistem ih sam pokrece... Tako da oni znaju da uspore komp... Kada si instalirao Windows na laptopu... Da li imas iste verzija na laptopu i desktopu... Ako sumnjas na antivirus, otkaci ga sa neta, iskljuci antivirus, i onda vidi koliko ti se brzina rada povecala...
 
Nemam Vistu (thnks god, imao sam ranije), oba su mi XP SP 3. Znam za te procese, izgleda da može da bude to, pa me čeka posao da ih poisključujem. Hvala svima još jednom.
 
Svuda 32-bit... Problemi su nešto novijeg datuma, valjda, kako je krenuo da se puni... U početku je bio mal te ne kao zver... I da- poisključivao sam neke procese, tj. one koji su mi vezani za aplikacije koje trenutno ne koristim. Malo sam dobio na brzini, ali i dalje je malo spor, mada ne toliko kao ranije...
 
Ako je 32 bita XP na LapTopu onda nema 4GB RAM-a nego oko 2,8 maksimum.
Ne znam da li ce ti pomoci,ali moj brat ima Dell-ov LapTop,i imao je probleme sa mnogim programima i komp je bio spor,odneo ga na servis i uspostavi se da je jedna RAM ploca crkla i da zbog toga komp nije radio kako treba.E sad ne mora da znaci da je i kod tebe isto ali nikad se ne zna.
 
Ako je 32 bita XP na LapTopu onda nema 4GB RAM-a nego oko 2,8 maksimum.
Ne znam da li ce ti pomoci,ali moj brat ima Dell-ov LapTop,i imao je probleme sa mnogim programima i komp je bio spor,odneo ga na servis i uspostavi se da je jedna RAM ploca crkla i da zbog toga komp nije radio kako treba.E sad ne mora da znaci da je i kod tebe isto ali nikad se ne zna.
U uputstvu piše da su sva 4 GB aktivna, ali pošto imam 32-bit Win XP, piše da će tako da ispiše... Samo je tako ispisao...
 

Back
Top