македонија

Nikakvih problema nećeš imati u komunikaciji ako ima se obraćaš na bilo kojem jeziku iz naše stare juge (srpski,hrvatski,slovenski...)...ja dugi niz godina tamo odlazim (prvenstveno na ohridskom jezeru) i uvek je bilo razumevanja u komunikaciji...tako da,uživaj i ne sekiraj se za govor ;)
 
oni nas sve razumeju, ja njih vala nishta.
osecaj je kao da si u srbiji, prichaju srpski, slushaju nashu muziku, cene su slichne.
taksi im je extra jeftin,restorani nisu skupi.ostale cene su identichne.

obozavaju nas!
bukvalno te izgrle kad chuju da si iz srbije.

p.s. vratila sam se iz makedonije pre 3 dana :)
 
oni nas sve razumeju, ja njih vala nishta.
osecaj je kao da si u srbiji, prichaju srpski, slushaju nashu muziku, cene su slichne.
taksi im je extra jeftin,restorani nisu skupi.ostale cene su identichne.

obozavaju nas!
bukvalno te izgrle kad chuju da si iz srbije.

p.s. vratila sam se iz makedonije pre 3 dana :)

Hahaha zavisi u kojem kraju Makedonije si bila...tamo ti je isto kao i kod nas u Srbiji,naglasci su različiti...ja razumem makedonski (koji u suštini i nije težak da se shvati i nauči) ali recimo malo teže mi je da razumem govorno područje okoline Kumanova i Đevđelije.
Za gostoprimstvo,nemam reči,zaista su više nego srdačni :D
 
bila sam svuda,
uzduz i popreko.
od skoplja, prilepa do ohrida. i mogu ti reci da samo razumem samo njihov polu-srpski.
makedonski kapiram potpuno kontra.
da ti ne pricham kakve sam izvale imala zbog ne razumevanja. :)
kad smo bili u starom nagorichinu, zena koja radi rekla je koleginici da ostavi aparat i prekine da slika ili ce joj ga uzeti. a mi svi, koliko nas je bilo 20-ak, smo skapirali: ako vec slikate, onda slobodno nastavite.tako da smo svi krenuli u isti mah da shkljocamo :)))
 

Back
Top