Kupili za 23 miliona prodaju za 750 mil.$

Atreides

Ističe se
Banovan
Poruka
2.736
БЕОГРАД - Амерички произвођач челика „Ју-Ес стил” планира да прода своје предузеће у Србији, некадашњи „Сартид”, и за њега тражи 750 милиона долара! Заинтересовани купац је „Арселор Митал”, светски лидер у производњи челика, сазнаје Курир из добро обавештених извора.

Уколико се та трансакција оствари, америчка компанија увећаће зараду 32 пута, јер је 2003. смедеревску железару у стечају купила за свега 23 милиона долара. У прилог информацији о продаји иде и чињеница да „Ју-Ес стил Србија” гаси обе високе пећи, што упућује на то да више није заинтересована за топљење челика у Смедереву.


Znajuci tog cigu Mitala kako radi verovatno ce da pokupi masine i opremu iz Smedereva i to je to;kao sto je sa Magnohromom bilo
 
БЕОГРАД - Амерички произвођач челика „Ју-Ес стил” планира да прода своје предузеће у Србији, некадашњи „Сартид”, и за њега тражи 750 милиона долара! Заинтересовани купац је „Арселор Митал”, светски лидер у производњи челика, сазнаје Курир из добро обавештених извора.

Уколико се та трансакција оствари, америчка компанија увећаће зараду 32 пута, јер је 2003. смедеревску железару у стечају купила за свега 23 милиона долара. У прилог информацији о продаји иде и чињеница да „Ју-Ес стил Србија” гаси обе високе пећи, што упућује на то да више није заинтересована за топљење челика у Смедереву.


Znajuci tog cigu Mitala kako radi verovatno ce da pokupi masine i opremu iz Smedereva i to je to;kao sto je sa Magnohromom bilo

Ako je Mital lud da da 750 miliona da bi samo pokupio mašine opremu onda si verovatno u pravu...
 
Zasto amerkance osudjivati za cenu koj mogu da postignu?
Oni prodaju posto mogu, i to je po meni u redu.
Platice porez na dobit kad je prodaju, posto god to uradili.
u interesu drzave je da to bude sto veca cena.
E sad..Nije pitanje zbog cega oni to prodaju za 750miliona, li koliko god vec prodaju, nego zbog cega je vlada to amerikancima prodala za sicu, i sve zelezarine dugove prebacila na drzavu?
TO je pitanje, a ne ovo.
 
znaci dinkic tadic zivkovic i ostala bagra je dobila od amerikanaca najmanje 100 miliona dolara na ruke jer su zayebali drzavu za par milijardi . prvo za dug kompanije koji je prebacen na gradjane da ga vrate od 2 milijarde + jso jedno 500 miliona za fabriku sto su je dali ispod cene...
 
Zasto amerkance osudjivati za cenu koj mogu da postignu?
Oni prodaju posto mogu, i to je po meni u redu.
Platice porez na dobit kad je prodaju, posto god to uradili.
u interesu drzave je da to bude sto veca cena.
E sad..Nije pitanje zbog cega oni to prodaju za 750miliona, li koliko god vec prodaju, nego zbog cega je vlada to amerikancima prodala za sicu, i sve zelezarine dugove prebacila na drzavu?
TO je pitanje, a ne ovo.

to nije prodato, to je oteto.
amerikanci nikoga nisu pitali koliko kosta, jednostavno su
rekli to je nasa cena za bombardovanje srbije .
svaka bomba pa i zabranjene kasetne, ima svoju cenu.
 
znaci dinkic tadic zivkovic i ostala bagra je dobila od amerikanaca najmanje 100 miliona dolara na ruke jer su zayebali drzavu za par milijardi . prvo za dug kompanije koji je prebacen na gradjane da ga vrate od 2 milijarde + jso jedno 500 miliona za fabriku sto su je dali ispod cene...

Jel cujes ti sebe?! Ja razumem da su ljudi ozlojedjeni, ali lupati da je par coveka uzelo 100 miliona.... Za te pare se i Bekam pomuci da zaradi.
 
Zasto amerkance osudjivati za cenu koj mogu da postignu?
Oni prodaju posto mogu, i to je po meni u redu.
Platice porez na dobit kad je prodaju, posto god to uradili.
u interesu drzave je da to bude sto veca cena.
E sad..Nije pitanje zbog cega oni to prodaju za 750miliona, li koliko god vec prodaju, nego zbog cega je vlada to amerikancima prodala za sicu, i sve zelezarine dugove prebacila na drzavu?
TO je pitanje, a ne ovo.

Platit će porez, ali SAD-u, jer je tamo registrirana firma. :rtfm:
 
To mozda dok je Mladjo ministar i ova vlada progleda kroz prste amerikancima.
Nije uopste bitno gde se maticna firma nalazi, kada je ona registrovana i ovde i OVDE mora da plati porez.

To tako ne funkcionira. Oni su u Srbiji registrovali firmu za poslovanje.
Međutim, nekretninu je kupila firma iz SAD-a. Ona je kod kupovine platila Srbiji porez, a kod prodaje ne podliježe obavezi o plaćanju poreza u Srbiji, nego u SAD.
 
To tako ne funkcionira. Oni su u Srbiji registrovali firmu za poslovanje.
Međutim, nekretninu je kupila firma iz SAD-a. Ona je kod kupovine platila Srbiji porez, a kod prodaje ne podliježe obavezi o plaćanju poreza u Srbiji, nego u SAD.

Nije tacno, podleze svim srpskim zakonima..............Kao POJEDINAC kad boravis u Srbiji, i zaradis neke pare, duzan si Srbiji da platis porez, nevezano ciji si drzavljanin.
A kamoli ako si firma koja posluje u Srbiji.
Postoji porez na kapitalnu dobit, kojoj sigurno podleze kompanija.
a kapitalna dobit je razlika izmedju "kupljene" cene i prodajne cene, kada se odbiju troskovi.
I mislim da je porez 15%.
 
Poslednja izmena:
Moj cale radi u Ju es stilu. Kaze da je pre oko nedelju dana vlasnik zelezare bio kod nas i da je istakao da nema nameru da prodaje. Ne znam sta vise da mislim.

Ко год робује мафији(ЕУ и УСА "послодавцима" и њиховом систему) лоше ће да прође,кад-тад.
Ако може,нека напушта то ђубре од фирме и нека се осамостали.
 
Nije tacno, podleze svim srpskim zakonima..............Kao POJEDINAC kad boravis u Srbiji, i zaradis neke pare, duzan si Srbiji da platis porez, nevezano ciji si drzavljanin.
A kamoli ako si firma koja posluje u Srbiji.
Postoji porez na kapitalnu dobit, kojoj sigurno podleze kompanija.
a kapitalna dobit je razlika izmedju "kupljene" cene i prodajne cene, kada se odbiju troskovi.
I mislim da je porez 15%.

porez na kapitalnu dobit placa drzavi odakle je firma...20 posto
a porez 18 posto placaju regularno Srbiji
 
Ко год робује мафији(ЕУ и УСА "послодавцима" и њиховом систему) лоше ће да прође,кад-тад.
Ако може,нека напушта то ђубре од фирме и нека се осамостали.

Prica se o nekim otpremninama, ali nista konkretno. On ima 35 godina staza, otisao bi kad bi moglo. Uzgred, zna li neko nesto vise o otpremninama? Hoce li biti? A i o ovoj prodaji, za sad mi je to samo rekla - kazala.
 
E sad..Nije pitanje zbog cega oni to prodaju za 750miliona, li koliko god vec prodaju, nego zbog cega je vlada to amerikancima prodala za sicu, i sve zelezarine dugove prebacila na drzavu?
TO je pitanje, a ne ovo.

Kоста, железара је продата експресно после Ђинђићевог убиства и ту су Влаховић и Ђунић били главни актери. Так случај није испитан, иако има много материјала за испитивање. Демократска "транспарентност" на делу

У почетку пљачкашке приватизације лежи главни разлог ђинђићевог убиства

Динкић тада није био министар
 
Nije tacno, podleze svim srpskim zakonima..............Kao POJEDINAC kad boravis u Srbiji, i zaradis neke pare, duzan si Srbiji da platis porez, nevezano ciji si drzavljanin.
A kamoli ako si firma koja posluje u Srbiji.
Postoji porez na kapitalnu dobit, kojoj sigurno podleze kompanija.
a kapitalna dobit je razlika izmedju "kupljene" cene i prodajne cene, kada se odbiju troskovi.
I mislim da je porez 15%.

A dobro. :roll:

Kod nas je porez na kapitalnu dobit 35%. Taj porez nema veze s kupoprodajom.
Pojedinac - stranac ima pravo na povrat poreza kad izlazi iz zemlje.
A za firme važi međudržavni sporazum o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja.
Eto, ako sam malo pomogao...
 
A dobro. :roll:

Kod nas je porez na kapitalnu dobit 35%. Taj porez nema veze s kupoprodajom.
Pojedinac - stranac ima pravo na povrat poreza kad izlazi iz zemlje.
A za firme važi međudržavni sporazum o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja.
Eto, ako sam malo pomogao...

u pravu je chat-nik.
Kapitalnu dobit firma placa gde joj je sediste.
i amerikanci ne placaju nikakav porez ako prodaju firmu drugom.
Ali TAJ drugi placa porez na prenos , kao kad kupi stan recimo.
 
u pravu je chat-nik.
Kapitalnu dobit firma placa gde joj je sediste.
i amerikanci ne placaju nikakav porez ako prodaju firmu drugom.

Ali TAJ drugi placa porez na prenos , kao kad kupi stan recimo.

Međutim, nekretninu je kupila firma iz SAD-a. Ona je kod kupovine platila Srbiji porez, a kod prodaje ne podliježe obavezi o plaćanju poreza u Srbiji, nego u SAD.

Eto. Jesam ja to isto rekao?
 

Back
Top