SKOLSKE UNIFORME,DA ILI NE

Skolske uniforme,DA ili NE?

  • DA

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Za uniforme sam....

Takođe.

Sad kad vidim kako se deca oblače u školama, ostanem bez teksta. :roll:

U redu je imati neki svoj stil, ali mora se biti pristojno obučen. Pobogu, idete da učite, a ne na modnu pistu.

Momci nose šorceve, devojke golog stomaka, sa dekolteom do pupka, kilom šminke na licu... :roll:

Tako da sve to liči i na stadion, i na modnu pistu i na striptiz bar... na sve samo ne na školu...
 
Bilo bi dobro jer sada zaista vlada totalna parada neukusa i kiča...već u šestom razredu devojčice oblače tange(dečaci ne znaju gde da gledaju),dekoltei su sve dublji, Tako nam rastu generacije"pinkovaca" koji se ugledaju na turko-folk pevaljke.Uniforme bi u početku bar dale utisak nekog reda i ozbiljnosti.:super:
 
ne, nikako, zato što se guši individualnost, i zato što je to nasilan pokušaj nekakvog izjednačavanja po principu "svi smo mi đaci"; što se tiče reda, to je samo prividno, ne uvodi se red na taj način, čak može da bude i kontraproduktivno; što se tiče neukusa i kiča, deca ne treba da imaju apriori ukus, već da ga grade i stiču, ili ne stiču, nema veze, zašto bi svi morali da imaju ukusa i šta je ukus i ko to određuje i bla bla, a i porodica je u tom smislu bitan faktor. dakle ako se u kući porodično gledaju zvezde granda džabe ti uniforma u školi, to što devojčice dolaze gole i polu-gole u školu je neka vrsta skretanja pažnje na sebe koja je s jedne strane normalna u tim godinama, a s druge, naročito ako je prenaglašena, alarm i pokazatelj nečeg drugog, tipa nesigurnosti, porodičnih problema itd. i takođe se ne može rešiti uniformom, dakle uniformom se ne rešava ništa, stvara se samo prisilna i pre svega lažna unifikcija
 
Apsolutno sam protiv, prvo, zato što mi to liči na komunizam, a drugo zato što nikako, ali nikako ne bih podnela da moram da budem deo mase. Ubija me to.
A roditelji su pre trebali da misle na to kako im deca idu obučena u školu, a ne sad da se žale.
 
Ne,ne,ne i ne!
u chemu je fora da smo svi isto obucheni :bljak:

brate oblachicju se kako hocju..ako mi se nosi minicj,nosicju ybt i zabole me...
imala sam jednu nastavnicu koja je dolazila znachi obuche majcu bez bretela-top,minicj samo da prekrije dupe i mrezhaste hulahopke i niko nishta ne sme da joj kazhe jer je devojka fina...
a mi kad u junu na 35C obuchemo majcu na bretele shalju nas kucji...:roll:
 
Bilo bi dobro jer sada zaista vlada totalna parada neukusa i kiča...već u šestom razredu devojčice oblače tange(dečaci ne znaju gde da gledaju),dekoltei su sve dublji, Tako nam rastu generacije"pinkovaca" koji se ugledaju na turko-folk pevaljke.Uniforme bi u početku bar dale utisak nekog reda i ozbiljnosti.:super:
Ja sam za uniforme zbog ovog gore , jer svako ko ne nosi max-erice , kratek friz ..... je sad cudan u skoli.:D
Jeste da treba svako da fura svoj stil , ali kad se 90% oblaci ko na pinku , onda
bljuc.gif
(izvini sto ti ukradoh smajli :) )
Glasao sam za da , ali mislim da i da i ne ne prave nikakvu veliku razliku . :D
 
Poslednja izmena:
Ja sam za uniforme zbog ovog gore , jer svako ko ne nosi max-erice , kratek friz ..... je sad cudan u skoli.:D
Jeste da treba svako da fura svoj stil , ali kad se 90% oblaci ko na pinku , onda
bljuc.gif
(izvini sto ti ukradoh smajli :) )
Glasao sam za da , ali mislim da i da i ne ne prave nikakvu veliku razliku . :D

Da li su ti max-erice i kratak friz krivi sto si ti cudak? Minici,dekoltei?
Da li ce ti uniforme pomoci da to ne budes?
 
Da li su ti max-erice i kratak friz krivi sto si ti cudak? Minici,dekoltei?
Da li ce ti uniforme pomoci da to ne budes?

Jaoo pa ja sam lood aaa
Jao pa ja sam ,,Man on the silver mountain" , nema mi pomoci :hahaha:
Daj bre covece odakle ti ideja da sam ja cudak majke ti
Pa ja se sa svima druzim .
Ako si ti mislis da ja mislim da ne trebam da budem u drustvu onih sa kratkim frizom i maxericama , onda se varash , ja nisam cudak
Ako nista drugo ja vidim da ti mene vidis kao cudaka na osnovu mog mishljenja , sto znaci da si ti ogranicen na druzenje samo sa osobama slicnog misljenja.
BTW: kad sam rekao ,,svako ko ne nosi max-erice , kratek friz ..... je sad cudan u skoli."
nisam mislio da je to obavezno , ali da u toj gomili neko kaze ko je ovde cudak svi bi pokazali na lika sa dugom kosom , zar ne ? sto je sranje

 
NE!
Sad ce neko da mi bira sta cu ja da nosim,ima da nosim sta ja hocu.To sto se neki roditelji zale na oblacenje pre bi trebalo da preduzmu nesto da im se deca pristojno oblace nego da podrzavaju uniforme,koje su totalni ocaj.
 
brate oblachicju se kako hocju..ako mi se nosi minicj,nosicju ybt i zabole me...

Meni lično devojke koje se oblače ovako ne smetaju,
ali da je neprikladno jeste.:aha:

imala sam jednu nastavnicu koja je dolazila znachi obuche majcu bez bretela-top,minicj samo da prekrije dupe i mrezhaste hulahopke i niko nishta ne sme da joj kazhe jer je devojka fina...

Ja sam i za pravila odevanja i kod nastavnika.
Mi imamo samo jednu koja ne ume da se obuče,ostali su ok.

a mi kad u junu na 35C obuchemo majcu na bretele shalju nas kucji...:roll:

Pa je l' si očekivala poljubac u čelo?:lol:
 
Meni lično devojke koje se oblače ovako ne smetaju,
ali da je neprikladno jeste.:aha:

Ja sam i za pravila odevanja i kod nastavnika.
Mi imamo samo jednu koja ne ume da se obuče,ostali su ok.

Pa je l' si očekivala poljubac u čelo?:lol:

Naravno da ne ocheqjem poljubac u chelo:D,ali shta sad na 35C znoj se topi sa mene (ne samo sa mene, sa svih) i najbolje da stavljamo shalove oko vrata... msm...:roll:
to je boles brate.. to je vreme za qpacje kostime, a ne za farke i majce kretkih rukava..
 

Back
Top