Ogranicenje brzine i VI

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Ne_umisljaj_da_te_muvam

Primećen član
Poruka
614
Iz ove price izuzecemo gradsku voznju.
Dakle ,na otvorenim putevima da li obracate paznju na ogranicenje brzine, da li vozite propisanom brzinom,da li volite da vozite brzo i da preticete ili stalozeno do zeljene destinacije.


Sto se mene tice, ja jednostavno ne mogu da vozim po znakovima. Uvjek za 20-50 vise,pa na nekim mjestima i vise. Od Podgorice do Cetinja ima jedna uvalina, pravina 3km sigurno ako ne i vise. Ogranicenje 80km/h, zadnji put kad sam isao tuda (prosle nedelje) pretekao sam jednog Fiata Punta i to sa 150km/h .
Melem za oci, izlazis iz krivine a pred tobom takva pravina,jos kad ne vidis nikog iz suprotnog smjera, ceraj....
 
Pa dal ima neko ko postuje te znakove? Ja postujem samo kod mene jedan nadvoznjak jer je tu ogranicenje 50kmh i stalno snimaju sa onim novim radarima i jednom su me snimili,isao sam 60 i dobio kaznu od 3000din,al dobro tad jos nisam imao dozvolu pa sam platio jer su mi progledali kroz prste za dozvolu.Inace po gradu ne postujem ogranicenje od 40 kao ni na otvorenom putu(npr. PA-BG od 60 kmh,gde je tu pamet staviti znak ogranicenja 60).
 
Тјееее... шта знам... у последње време се нешто као ложим да поштујем ограничења, али мопј генерални проблем је што углавном не знам колико је ограничење... дешавало ми се да видим пандуре и да укочим као луд јер су сакривени у неком жбуњу, а ја излећем из кривине и онда ме заустави да ме пита да ли ја уопште знам колико је ограничење брзине пошто ме је ''упуцао'' на ~90, а ограничење је 100, и видео је да сам кочио...

Углавном возим по осећају, а у насељеним местима се максимално трудим да испоштујем ограничење...
 
Do pre nekih 10-tak godina kad su kazne bile simbolične, znakove jednostavno nisam ni primećivao. A onda je došla demokratija, radar iza svake krivine, kazne velike, jednostavno ... finansijski se više nije moglo izdržati .... i sad gledam znakove, ustvari, više gledam u znakove nego u put.
 
U gradu i van njega uglavnom poštujem ograničenje brzine,kao i ostala pravila saobraćaja.Na Ibarskoj magistrali,pogotovo.I inače,na svakom regionalnom putu gledam da ne prekoračim brzinu.Pre svega,zbog drugih,a zatim zbog sebe.

Medjutim,kada je auto put u pitanju,ne mogu da se setim kada sam poslednji put vozio 120.Jedino ako je velika gužva.
Ne zbog toga što volim jurcanje autoputem,već zato što mi je nekako prešlo u naviku da na primer,iz Beograda u Banja Luku stignem za 2 sata.U Niš za Sat i po.I tako dalje.
Stvorio sam sebi trip u glavi da uvek imam isplanirano vreme polaska i dolaska na odredjeno mesto.
 
Iz ove price izuzecemo gradsku voznju.
Dakle ,na otvorenim putevima da li obracate paznju na ogranicenje brzine, da li vozite propisanom brzinom,da li volite da vozite brzo i da preticete ili stalozeno do zeljene destinacije.


Sto se mene tice, ja jednostavno ne mogu da vozim po znakovima. Uvjek za 20-50 vise,pa na nekim mjestima i vise. Od Podgorice do Cetinja ima jedna uvalina, pravina 3km sigurno ako ne i vise. Ogranicenje 80km/h, zadnji put kad sam isao tuda (prosle nedelje) pretekao sam jednog Fiata Punta i to sa 150km/h .
Melem za oci, izlazis iz krivine a pred tobom takva pravina,jos kad ne vidis nikog iz suprotnog smjera, ceraj....

Naravno da ne poštujem...
I ja mislim da ti znakovi ograničenja i nisu stavljeni da bi se vozilio kol'ko piše na njima, nego čisto da imaš mentalnu blokadu za pritiskanje gasa...ono...kad bi pisalo da može da se vozi kol'ko uslovi puta dozvoljavaju, a to je na auto putu bar 160, mož misliti kol'ko bi se brzo vozilo...ovako znaš da je ograničenje 120 i čim pređeš to, znaš da kršiš propise...
 
Naravno da ne poštujem...
I ja mislim da ti znakovi ograničenja i nisu stavljeni da bi se vozilio kol'ko piše na njima, nego čisto da imaš mentalnu blokadu za pritiskanje gasa...ono...kad bi pisalo da može da se vozi kol'ko uslovi puta dozvoljavaju, a to je na auto putu bar 160, mož misliti kol'ko bi se brzo vozilo...ovako znaš da je ograničenje 120 i čim pređeš to, znaš da kršiš propise...

Ja kad sam rekao da te znake smatram samo preporukama, jedan me ođe na forumu nagrdi.

A inače, što se tiče brzine, ne poštujem propise nikad :mrgreen:, volim da preteknem na punoj, volim da preteknem kolonu vozila i sl.
 
Ja kad sam rekao da te znake smatram samo preporukama, jedan me ođe na forumu nagrdi.

A inače, što se tiče brzine, ne poštujem propise nikad :mrgreen:, volim da preteknem na punoj, volim da preteknem kolonu vozila i sl.

To što niko ne poštuje pravila saobraćaja,ne znači da je to ispravno rešenje,već suprotno.

Inače,postoje znakovi koji označavaju preporučenu brzinu,a postoje i znakovi ograničenja.Znakove ograničenja ne treba smatrati kao preporuku,već kao obavezu da se strogo ispoštuju.
 
To što niko ne poštuje pravila saobraćaja,ne znači da je to ispravno rešenje,već suprotno.

Inače,postoje znakovi koji označavaju preporučenu brzinu,a postoje i znakovi ograničenja.Znakove ograničenja ne treba smatrati kao preporuku,već kao obavezu da se strogo ispoštuju.

Ja mislim da nezgode u saobraćaju dobrim dijelom prouzrokuju spori vozači, jer da nije njih, ovi koji brže voze ne bi morali da pretiču. Ali ako neko magistalom ide 60, k'o što ih ima, normalno je da ga ostali pretiču
 
Ja mislim da nezgode u saobraćaju dobrim dijelom prouzrokuju spori vozači, jer da nije njih, ovi koji brže voze ne bi morali da pretiču. Ali ako neko magistalom ide 60, k'o što ih ima, normalno je da ga ostali pretiču

Zašto bi ti imao potrebu da pretičeš onoga ko vozi brzinom koja je propisana saobraćajnim znakom ?

Ako ti se negde žuri,kreni ranije i problem je rešen.Ako želiš da "divljaš" odeš na pistu ili stazu i nema problema.
Ja se na primer,oslobadjam viška adrenalina na kartingu.

Najgora varijanta je svojim postupcima ugrožavati druge učesnike u saobraćaju.
 
Zašto bi ti imao potrebu da pretičeš onoga ko vozi brzinom koja je propisana saobraćajnim znakom ?

Ako ti se negde žuri,kreni ranije i problem je rešen.Ako želiš da "divljaš" odeš na pistu ili stazu i nema problema.
Ja se na primer,oslobadjam viška adrenalina na kartingu.

Najgora varijanta je svojim postupcima ugrožavati druge učesnike u saobraćaju.

E, da je to tako u praksi...
Necu ! Necu da ustajem u 05h da bi krenuo ranije i stigao na vreme zbog nekog lelemuda sto vozi 40 na sat i pri tome jede burek za volanom ( ne pomerio se sa mesta ako lazem ). Necu da trpim vozace koji se ponasaju u skladu voznje iz polovine 20-og veka. Ja sam ozbiljan i prezaposlen covek. Ja mooooram stici iz tacke A u tacku B maksimalno bezbedno i brzo. Pod bezbedno smatram da se moze voziti do 80 na putu sa 3 trake i uredjenim pesackim i bic. stazama. Pazite, napisao sam samo 80 !!!
Podivljam samo u situacijama kad neko bas davi za volanom, a ne mora. Sto ne krene jednostavno autobusom ? Nije za svakog auto. Jedanom u bosni neki deda, kako krenem da ga obilazim on ubrza. Ajd dobro deda, mislim se -kad on usporava...i tako par puta. Da skratim, ipak sam ga zaobisao ali bilo je gusto. Zasto ovo pisem ? Bio sam spreman da ga izguram sa puta, ko u filmovima. Pa recite da sam lud.
Inace auto koristim 90 % za posao, znaci nije mi modni detalj niti sredstvo za transport guzice do prodavnice ili kafitja. Kad ga parkiram, ostavljam ga na mesto gde nikome nece smetati ni iskomplikovati zivot. Cak i kad sam u defektu izguram ga pored puta i sl. Takodje, vrlo cesto koristim i zmigavce...stara skola.
 
Poslednja izmena:
Zašto bi ti imao potrebu da pretičeš onoga ko vozi brzinom koja je propisana saobraćajnim znakom ?

Ako ti se negde žuri,kreni ranije i problem je rešen.Ako želiš da "divljaš" odeš na pistu ili stazu i nema problema.
Ja se na primer,oslobadjam viška adrenalina na kartingu.

Najgora varijanta je svojim postupcima ugrožavati druge učesnike u saobraćaju.
Zato što se unervozim kad idem 60. I ne volim da vozim sporo, a često sam u žurbi.
Što reče A-man, treba da ustajem u 05h da bih stigao na vrijeme. E neću! Inače, volim da vozim brzo,
E, da je to tako u praksi...
Necu ! Necu da ustajem u 05h da bi krenuo ranije i stigao na vreme zbog nekog lelemuda sto vozi 40 na sat i pri tome jede burek za volanom ( ne pomerio se sa mesta ako lazem ). Necu da trpim vozace koji se ponasaju u skladu voznje iz polovine 20-og veka. Ja sam ozbiljan i prezaposlen covek. Ja mooooram stici iz tacke A u tacku B maksimalno bezbedno i brzo. Pod bezbedno smatram da se moze voziti do 80 na putu sa 3 trake i uredjenim pesackim i bic. stazama. Pazite, napisao sam samo 80 !!!
Podivljam samo u situacijama kad neko bas davi za volanom, a ne mora. Sto ne krene jednostavno autobusom ? Nije za svakog auto. Jedanom u bosni neki deda, kako krenem da ga obilazim on ubrza. Ajd dobro deda, mislim se -kad on usporava...i tako par puta. Da skratim, ipak sam ga zaobisao ali bilo je gusto. Zasto ovo pisem ? Bio sam spreman da ga izguram sa puta, ko u filmovima. Pa recite da sam lud.
Inace auto koristim 90 % za posao, znaci nije mi modni detalj niti sredstvo za transport guzice do prodavnice ili kafitja. Kad ga parkiram, ostavljam ga na mesto gde nikome nece smetati ni iskomplikovati zivot. Cak i kad sam u defektu izguram ga pored puta i sl. Takodje, vrlo cesto koristim i zmigavce...stara skola.

Da, ili se cmaču sa đevojkama ili pričaju na telefon. I ja treba to da trpim. Ma idem preko 80 i baš me briga. Slažem se i da nije za svakog auto. A đeda bih pretekao, nema valjda đed toliko jako auto, kad bi imao izbušio bih mu gumu (makar jednu) ili bih ga, što kažeš, izgurao s puta.
 
U gradu sam uvek 10-15 u plusu... Bulevarima od 60-80. Gde je zona 40- ja 50... Van grada, spram vidika i uslova na putu: ako nigde nikog ne vidim pored puta, zagasam ga koliko može... Preticanje velikih vozila ili onih kod kojih ne vidim kroz zadnje staklo mi je uvek školsko- usporim iza, vratim u niže prenose, budem siguran da može i onda preteknem, ubacim nazad u veću i opet gas... Obične smrtnike u zaletu ako ne ugrožavam moje putnike, njega i njegove putnike i mene. I tako ću raditi dok ne nagrabusim od onih caja što rade u dve grupe. :D
 
Zato tako i vozite po CG,jer nema nikakvih zakona.Ali kad sakupiš 18 poena,pa ti oduzmu vozačku dozvolu i ponovo te pošalju na polaganje,ubrzo ćeš promeniti svoje optimističko mišljenje. ;)
Zato sto ovamo radi dobra veze, mene su je uzeli u utorak/srijedu,ne sjecam se, cim sam zvao strica nije proslo minut zove me on da se vratim kod pajkana da mi vrate vozacku :hahaha:
A pandur mi kaze "Ne radim ja ovo zbog komandira nego zbog svoje dobre volje,tako da nemoj da mislis da sam se nesto prapao od njega,sad si srecan ,evo ti vozacka ,nemoj to vise da radis" xaxa
Ista lokacija,ista patrola , vidim ih jedan sjedi u auto a jedan jede burek na kola, ja pored njih 100-ku namjerno ,znam da me je prepoznao :lol::lol:

Inace danas sam bio do Ulcinja, pa do BUdve i do Podgorice. Od Bara do Budve zastoja koliko oces, sve rekonstruisu,nadam se ce do zavrsiti do 1 juna. Ista stvar i put Cetinja i PG , kolone po km/2km :dash::dash:
 
Na kraju ispade d niko ovde ne postuje ybne znake..bem vas igrace...

Pa propisi NISU zbog bezbednosti ucesnika ( !!! ) vec zbog punjenja BUDZETA. To vec vrapci znaju.
Sto ne stvore uslove za normalan saobracaj ?
- Putevi ko meseceva povrsina,
- Zbunje do same ivice puta,
- Raskrsnice neosvetljene,
- Od reklamnih tabli ne vidis vise ni prave znake,
- Kamioni svuda i uvek,
- Pesaci svuda i uvek
- Tradicionalno NEOSVETLJENI traktori svake jeseni svuda i uvek
- Puna ili isprekidana linija na asfaltu samo kad se sete,
- Izvodjenje zanatskih radova na mostovima ili nadvoznjacima na nivou opste-tehnickog za osnovnu skolu
...bem Vas ostale igrace, navikli da "njima" placate reket a "nama" prosipate mudrost.

Ja sam samo jedan od mnooooogih ( vec 20 - dvadeset !!! godina ) koji kroz registraciju itd. UREDNO PLACAJU za funkcionisanje i regulaciju saobracaja. Btw o tome se uci u skoli, a ne da me svaki kursista ubedjuje da sam vozio preko 40 i jos me reketira.
 
Zato sto ovamo radi dobra veze, mene su je uzeli u utorak/srijedu,ne sjecam se, cim sam zvao strica nije proslo minut zove me on da se vratim kod pajkana da mi vrate vozacku :hahaha:
A pandur mi kaze "Ne radim ja ovo zbog komandira nego zbog svoje dobre volje,tako da nemoj da mislis da sam se nesto prapao od njega,sad si srecan ,evo ti vozacka ,nemoj to vise da radis" xaxa
Ista lokacija,ista patrola , vidim ih jedan sjedi u auto a jedan jede burek na kola, ja pored njih 100-ku namjerno ,znam da me je prepoznao :lol::lol:

Inace danas sam bio do Ulcinja, pa do BUdve i do Podgorice. Od Bara do Budve zastoja koliko oces, sve rekonstruisu,nadam se ce do zavrsiti do 1 juna. Ista stvar i put Cetinja i PG , kolone po km/2km :dash::dash:

E mene zato ne zaustavljaju pa da vozim 200 :mrgreen:
 
Pa propisi NISU zbog bezbednosti ucesnika ( !!! ) vec zbog punjenja BUDZETA. To vec vrapci znaju.
Sto ne stvore uslove za normalan saobracaj ?
- Putevi ko meseceva povrsina,
- Zbunje do same ivice puta,
- Raskrsnice neosvetljene,
- Od reklamnih tabli ne vidis vise ni prave znake,
- Kamioni svuda i uvek,
- Pesaci svuda i uvek
- Tradicionalno NEOSVETLJENI traktori svake jeseni svuda i uvek
- Puna ili isprekidana linija na asfaltu samo kad se sete,
- Izvodjenje zanatskih radova na mostovima ili nadvoznjacima na nivou opste-tehnickog za osnovnu skolu
...bem Vas ostale igrace, navikli da "njima" placate reket a "nama" prosipate mudrost.

Ja sam samo jedan od mnooooogih ( vec 20 - dvadeset !!! godina ) koji kroz registraciju itd. UREDNO PLACAJU za funkcionisanje i regulaciju saobracaja. Btw o tome se uci u skoli, a ne da me svaki kursista ubedjuje da sam vozio preko 40 i jos me reketira.

BRAVO!!! :klap: :klap:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top