Da li je patriotski pozivati Srbe da ostanu na Kosovu?

john doe

Veoma poznat
Poruka
14.018
pa da doživljavaju ovo

Novi sukobi Srba i Kfora u Kosovskoj Mitrovici
Srbi zasuti gumenim mecima i suzavcima

Pripadnici Euleks policije i Kfora, pod punom ratnom opremom, zasuli su juče Srbe iz naselja Brđani suzavcem, šok bombama i gumenim mecima. Jedan srpski mladić je povređen gumenim metkom, ali je posle lekarske pomoći pušten kući.

Meštani ovog naselja koje se nalazi u severnom delu Kosovske Mitrovice kažu da i pored upotrebe sile i jednog povređenog nisu ustuknuli i da ne odustaju od protesta protiv obnove albanskih kuća u Brđanima.
Siniša Lazić, predstavnik Srba iz ovog mesta, kaže za „Alo!“ da je juče došlo do pravog malog rata između Srba i međunarodnih vojnih i policijskih snaga.
- Bili smo prepušteni sebi. Čuli su se i rafali prvo sa albanske strane, a posle i sa druge. Bilo je oko 2.000 Srba i ja sam samo čuo pucnje i ocenio da su i sa ove strane, ali ne znam ni ko je pucao, ni da li je pucano sa naše strane. Njima je cilj da naprave incident većih razmera kako bi uz upotrebu sile prisvojili i ovo malo teritorije na kojoj žive Srbi - kaže Lazić.

Oko 400 Srba prvo je probilo kordon KPS-a, ali su ih specijalne jedinice Euleksa sprečile da dođu do mesta gde su u toku radovi i sukobe se sa Albancima.
Stanovnici Brđana su oko 13 časova krenuli ka centru, a vojnici Kfora su ih sačekali kod naselja Tri solitera i pokušali da ih zaustave suzavcem. Posle kraćeg zadržavanja, Srbi su se uputili ka glavnom mostu, a vojnici Kfora su u međuvremenu bodljikavom žicom i sa četiri oklopna vozila blokirali most na Ibru.
 
Patriotski jeste ali ako pričamo o patriotizmu onda ti koji pozivaju i izdaju se za velike patriote treba da siđu i budu sa njima. Nije ljudski jer ti ljudi kao i svi mi imaju pravo da se sklone odande i potraže sebi i svojim porodicama bolji život. Kosovo ne treba da brane i ne mogu ga odbraniti preostali stanovnici srpske nacionalnosti već to treba da radi državni vrh, vojska, policija, u saradnji sa drugim državama.
 
Patriotski jeste ali ako pričamo o patriotizmu onda ti koji pozivaju i izdaju se za velike patriote treba da siđu i budu sa njima. Nije ljudski jer ti ljudi kao i svi mi imaju pravo da se sklone odande i potraže sebi i svojim porodicama bolji život. Kosovo ne treba da brane i ne mogu ga odbraniti preostali stanovnici srpske nacionalnosti već to treba da radi državni vrh, vojska, policija, u saradnji sa drugim državama.

Dakle u ovom slučaju je patriotizam u direktnoj suprotnosti sa ljudskošću?
 
Dakle u ovom slučaju je patriotizam u direktnoj suprotnosti sa ljudskošću?

Po mom mišljenju da. Najlakše je reći "ostanite dole". To je u interesu države ali teško da je u interesu pojedinaca koji žive u enklavama. Svako ko ih poziva na tako nešto bi trebao da se zapita da li bi on ostao dole zarad državnog interesa ili bi pobegao da obezbedi sebe i svoju porodicu. Normalno da nam je svima krivo što Srbi prodaju zemlju Šiptarima za male pare i odlaze ali oni nisu krivi jer su njima uslovi za život katastrofalni. Svejedno je da li su Srbi na Kosovu ili ne - o eventualnoj nezavisnosti ove teritorije će se odlučivati na osnovu pravnih činjenica a ne na osnovu prebrojavanja Srba i drugog nealbanskog stanovništva dole.

Ako ih pozivamo da ostanu onda barem treba da im obezbedimo uslove za taj ostanak. Niko neće da ostane sa platom od 200 eura, bez struje i bez mogućnosti kretanja. Država treba prvo da im pomogne (i to debelo) a onda da traži ostanak (isto važi i za pojedine patriote koji to proklamuju).
 
Po mom mišljenju da. Najlakše je reći "ostanite dole". To je u interesu države ali teško da je u interesu pojedinaca koji žive u enklavama. Svako ko ih poziva na tako nešto bi trebao da se zapita da li bi on ostao dole zarad državnog interesa ili bi pobegao da obezbedi sebe i svoju porodicu. Normalno da nam je svima krivo što Srbi prodaju zemlju Šiptarima za male pare i odlaze ali oni nisu krivi jer su njima uslovi za život katastrofalni. Svejedno je da li su Srbi na Kosovu ili ne - o eventualnoj nezavisnosti ove teritorije će se odlučivati na osnovu pravnih činjenica a ne na osnovu prebrojavanja Srba i drugog nealbanskog stanovništva dole.

Ako ih pozivamo da ostanu onda barem treba da im obezbedimo uslove za taj ostanak. Niko neće da ostane sa platom od 200 eura, bez struje i bez mogućnosti kretanja. Država treba prvo da im pomogne (i to debelo) a onda da traži ostanak (isto važi i za pojedine patriote koji to proklamuju).

a ko sprecava tadica da im pomogne?
 
Да имамо мало мање "кафанских" патриота у Србији, а више оних правих, ми би ишли на КиМ да помогнемо Србима. Међутим, цела политичка сцена има пуна уста патриотизма и родољубља, а ништа не чини.

Kao na primer ti.
 
a ko sprecava tadica da im pomogne?

Pa niko :lol:
Ne znam što to mene pitaš, nisam mu ni simpatizer, ni glasač a ni portparol. Tadić radi mnogo manje nego što je to njegova ustavna obaveza ali niko od trenutno ponuđenih ne bi mogao i hteo bolje. Ja na predsedničkim nisam glasala od kada je pobedio Koštunica i neću glasati tek reda radi već tek onda kada se pojavi normalan protivkandidat.
 
Patriotski jeste ali ako pričamo o patriotizmu onda ti koji pozivaju i izdaju se za velike patriote treba da siđu i budu sa njima. Nije ljudski jer ti ljudi kao i svi mi imaju pravo da se sklone odande i potraže sebi i svojim porodicama bolji život. Kosovo ne treba da brane i ne mogu ga odbraniti preostali stanovnici srpske nacionalnosti već to treba da radi državni vrh, vojska, policija, u saradnji sa drugim državama.

Ne trebaju da sidju dole,svako ima svoj zivot i sto bi neko napustao svoju porodicu,posao i grad pogotovu ako je na boljem mestu od Kosmeta.

Procedura je krajnje jednostavna,drzava je odgovorna da ih zastitimtj.posalje policiju,ako ne moze zbog ugovora -da protestuje,ako posle par puta ne bude rezultata(odavno ih nema) da pocne da preti,posle vise incidenata da objavi rat agresoru i to je to.

E tada su svi duzni da rade ono sto svi znamo.

E sada sta tu ima/nema patriotski?pa jedino oni koji glasaju za miroljubive/izdajnicke stranke,nemaju nameru da uzmu oruzje i zastite svoje sunarodnike a onda kukaju kako ovi treba da napuste svoje kuce ili kada se povede debata daju debilne argumente-pa sto ne ides ti sam na Kosmet?.........i slicne.......:roll:

Dakle nisam stranacki opredeljen,ali ako hocete zaista da odbranite te ljude stvar je jednostavna-glasajte za najludju stranku za koju mislite da bi branila te ljude i to je to.........mojne da mi tu glasate za neke ldp-ove i slicne a onda kukate......

(ovo se naravno ne odnosi na plavu princezu nego uopsteno)
 
A na koji način da im pomogne? Ozbiljno pitam, šta ti misliš da bi moglo da se učini?

Humanitarna pomoć u vidu hrane, lekova i sl. uvek može da se pošalje. Može da im otvori račune i da im uplaćuje određene subvencije svaki mesec (samo za one koji su zaista fizički tamo a ne za sve koji su prijavljeni). Može da daje subvencije i slobodi poreza naše privrednike koji odluče da otvore radna mesta na Kosovu. Može da pošalje privatno obezbeđenje za srpske kuće i mesta, kada policija već ne može tamo da uđe (svaki drugi security radnik bi otišao ako mu se da beneficirani radni staž). Može da obnovi ambulante itd.

Samo što ovo nije toliko nadležnost Tadića već ministra za KIM koji ne valja i kog bi Tadić trebao podhitno da promeni. Najbolji kadar je postavio za ministra spoljnih poslova, finansija itd. a za KIM je odredio totalnog idiota. Na to mesto bi trebalo da dođe neko ko je mnogo odlučniji, humaniji i sposobniji i tu je Tadićeva greška i krivica. Znam da njegova supruga preko organizacije Naša Srbija dosta toga radi ali ne treba tim ljudima pomoć humanitarnih NVO već pomoć ove države čiji su građani i od koje to sa pravom mogu da zahtevaju.
 
Poslednja izmena:
Tadić radi mnogo manje nego što je to njegova ustavna obaveza
А и ти, откуд знаш колико заправо Тадић ради, и да ли стварно ради мање, него што је објективно могуће? :think: И, шта све у ствари тај рад подразумева?
А, и шта то заправо значи "уставна обавеза"? :think:
 
Patriotski jeste ali ako pričamo o patriotizmu onda ti koji pozivaju i izdaju se za velike patriote treba da siđu i budu sa njima. Nije ljudski jer ti ljudi kao i svi mi imaju pravo da se sklone odande i potraže sebi i svojim porodicama bolji život. Kosovo ne treba da brane i ne mogu ga odbraniti preostali stanovnici srpske nacionalnosti već to treba da radi državni vrh, vojska, policija, u saradnji sa drugim državama.

И ти уште веруваш во меѓународен суд?А што се однесува на патриотизмот незнам што да кажам.За мене е наивен тој што уште верува во патриотизам.Кај нас има една поговорка и вели:При сила нема правдина.А за кафанските и интернет-патриотите е излишно да се зборува.
 
А и ти, откуд знаш колико заправо Тадић ради, и да ли стварно ради мање, него што је објективно могуће? :think: И, шта све у ствари тај рад подразумева?
А, и шта то заправо значи "уставна обавеза"? :think:

A otkud TI znas?primecujem da doticnog bolje poznajes nego on sam sebe :roll:
 
A otkud TI znas?primecujem da doticnog bolje poznajes nego on sam sebe :roll:
Да пажљивије читаш видео би да и ја само изражавам сумњу, а не залећем се ни са каквим тврдњама као што радите ви, који острашћено не подносите Тадића, из само вама знаних (а можда и незнаних, него само партијских :roll:) разлога.
 
А и ти, откуд знаш колико заправо Тадић ради, и да ли стварно ради мање, него што је објективно могуће? :think: И, шта све у ствари тај рад подразумева?
А, и шта то заправо значи "уставна обавеза"? :think:

Ustavna obaveza je da se staraš o svim svojim građanima bez da oni budu podeljeni na građane prvog i drugog reda. Ljudi na Kosovu nemaju jednake šanse i mogućnosti kao ostali. Za to nije kriv Tadić nego kreteni pre njega koji su izgubili Kosovo ali njegovo je da im pomogne koliko god to može jer nisu obični ljudi krivi što su neki pametnjakovići poput Slobe hteli da se igraju Napoleona pa se zaigrali i izgubili.
Kao što je obaveza ministra zdravlja da obezbedi invalidima uspešnu integraciju u zajednicu i priliku da ne budu diskriminisani, tako je na ministru za KIM da obezbedi građanima Kosmeta uslove za normalan život. On to ne radi a budući da je ministar iz redova Tadićeve stranke odgovornost je donekle i na njemu.
Da se razumemo : ja ne mislim da je nadležnost Borisa Tadića da brine o problemima Srba na KIM. Dužnost predsednika je da brine o KIM sa stanovišta teritorije, da donosi krupne odluke (npr. Eulex) i iznosi svetu naš problem (i on to odlično radi ako uzmemo u obzir okolnosti) a dužnost ministra je da ima u vidu ljudsku dimenziju problema i pomaže im maksimalno (a on ne čini ništa). Tadić mora da navede tog ministra da radi svoj posao (i kao predsednik je slobodan da mu predloži niz mera) ili da ga promeni, nema trećeg.
 
И ти уште веруваш во меѓународен суд?А што се однесува на патриотизмот незнам што да кажам.За мене е наивен тој што уште верува во патриотизам.Кај нас има една поговорка и вели:При сила нема правдина.А за кафанските и интернет-патриотите е излишно да се зборува.

Da, verujem u međunarodni sud. Nema razloga da budemo negativni kada još uvek nisu sudili o ovako nečemu i nisu doneli nijednu neodgovarajuću odluku (valjda mi nećemo biti prvi).
 
Ustavna obaveza je da se staraš o svim svojim građanima bez da oni budu podeljeni na građane prvog i drugog reda. Ljudi na Kosovu nemaju jednake šanse i mogućnosti kao ostali. Za to nije kriv Tadić nego kreteni pre njega koji su izgubili Kosovo ali njegovo je da im pomogne koliko god to može jer nisu obični ljudi krivi što su neki pametnjakovići poput Slobe hteli da se igraju Napoleona pa se zaigrali i izgubili.
Kao što je obaveza ministra zdravlja da obezbedi invalidima uspešnu integraciju u zajednicu i priliku da ne budu diskriminisani, tako je na ministru za KIM da obezbedi građanima Kosmeta uslove za normalan život. On to ne radi a budući da je ministar iz redova Tadićeve stranke odgovornost je donekle i na njemu.
Da se razumemo : ja ne mislim da je nadležnost Borisa Tadića da brine o problemima Srba na KIM. Dužnost predsednika je da brine o KIM sa stanovišta teritorije, da donosi krupne odluke (npr. Eulex) i iznosi svetu naš problem (i on to odlično radi ako uzmemo u obzir okolnosti) a dužnost ministra je da ima u vidu ljudsku dimenziju problema i pomaže im maksimalno (a on ne čini ništa). Tadić mora da navede tog ministra da radi svoj posao (i kao predsednik je slobodan da mu predloži niz mera) ili da ga promeni, nema trećeg.
Хвала на разложном одговору. :)
 
Мислим да нико други нема морално право да Србе са КиМ позива да остану у својим домовима, осим оних Срба оданде који имају материјалну могућност да оду, али ипак остају. Нико други. Ми одавде имамо једино право да им се дивимо и да их поштујемо што су тамо и имамо право и обавезу да им на било који начин помогнемо, па макар само и једном искреном позитивном мишљу и дубоким поштовањем. А овако, да неки Коштуница, Тадић, Николић или неко четврти ко има топао оброк три пута дневно, ко се слободно креће и путује и коме се деца без проблема школују и имају неку нормалну младост, позива неког да у име "патриотизма" тамо остане -- е, њега би требало послати тамо са својом породицом да живи, па нека оданде говори о патриотизму.
 
Да пажљивије читаш видео би да и ја само изражавам сумњу, а не залећем се ни са каквим тврдњама као што радите ви, који острашћено не подносите Тадића, из само вама знаних (а можда и незнаних, него само партијских :roll:) разлога.

Pazljivo citam i do sada sam procitao tvojih 5,6 poruka koje kao da je pisao sam Tadic :roll:

Branis ga na licnom planu a ne sa strane simpatizera,dakle kao sto sam naveo u gornjem postu.

A ovaj tvoj post jos vise oslikava moje tvrdnje.

Sta je ovo nego ostrashceno naklapanje jos jednog stranackog vojnika :)

A razlozi nisu neznani vec opste poznati,a meni i licno poznati,tako da nema potreba za foliranjem :)
 
Pazljivo citam i do sada sam procitao tvojih 5,6 poruka koje kao da je pisao sam Tadic :roll:

Branis ga na licnom planu a ne sa strane simpatizera,dakle kao sto sam naveo u gornjem postu.

A ovaj tvoj post jos vise oslikava moje tvrdnje.

Sta je ovo nego ostrashceno naklapanje jos jednog stranackog vojnika :)

A razlozi nisu neznani vec opste poznati,a meni i licno poznati,tako da nema potreba za foliranjem :)
Браним га на личном плану? Стварно, свашта. :roll:
Дај, немој засмејавати, и немој се више бламирати.
Из свега следи само, опет, да ти стварно не умеш да читаш. Или, пре ће бити, читаш онако како теби одговара.
 
Да пажљивије читаш видео би да и ја само изражавам сумњу, а не залећем се ни са каквим тврдњама као што радите ви, који острашћено не подносите Тадића, из само вама знаних (а можда и незнаних, него само партијских :roll:) разлога.

Браним га на личном плану? Стварно, свашта. :roll:
Дај, немој засмејавати, и немој се више бламирати.
Из свега следи само, опет, да ти стварно не умеш да читаш. Или, пре ће бити, читаш онако како теби одговара.

Ne mogu vise da se blamiram jer nisam ni poceo niti cu.

Ovo sto sam boldovao pronadji u svom postu.
 

Back
Top