nesanica i bensedin u trudnoci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

duhovita

Početnik
Poruka
6
Molim sve koji imaju slicno iskustvo ili mi mogu pomoci bilo kakvim savetom da mi pomognu. Trudna sam 15 nedelja i jako sam sretna zbog toga ali imam problem sa nesanicom koji nikako ne mogu da resim. I pre trudnoce sam imala strasne nesanice,a od kada sam u drugom stanju cini mi se da je jos gore. Po preporuci doktora dobila sam da pijem bensedin od 2 mg pre spavanja i ja sam ga popila nekoliko puta,otprilike jedanput nedeljno ,ali sada se bojim zbog bebe da li je to jako stetno. Ja bensedin popijem kad stvarno ne mogu vise da izdrzim i kada vidim da je skoro jutro,a ja jos nisam zaspala.Ovde kod nas masovno trudnicama prepisuju bensedin i to u mnogo vecim dozama nego sto je meni propisan i ja se sada pitam sta da radim ,da li da ga redovno pijem svako vece ili ovako kao i do sad samo kad vise ne mogu da uzdrzim. Inace sam bila u 12 nedelji na 4D ultrazvuku i radila sam double test i to je sve bilo u redu. Hvala unapred na odgovorima.
 
A sta radis u toku dana? Radis negde ili...?
Ja ne znam da se bensedin koristi bas za nesanicu ali ajde mozda mi je nesto promaklo u poslednje vreme, imamo i psihijatra na forumu koja ce dati svoje misljenje.
Mislim da je to ziva glupost.
Kako zivis svakodnevno, ako kasno lezes, nemas redovan zivot, tipa ustaje se do 8h, dorucak, rucak vecera, na spavanje se ide do 23h...naravno da poremetis svoj san.
 
Od kada sam u drugom stanju moram da mirujem i po ceo dan sam u kuci. Odrzavam trudnocu jer sam u 9 nedelji prokrvarila i bila sam u bolnici pa mi je savetovano mirovanje. Trudim se da legnem do ponoci i uspem da zaspim ali se probudim posle dva sata ,odem u wc i posle nema sanse da zaspim,a i kada zaspim to je sve sa nekim prekidima. Ja sam malo vise opterecena sa tim mojim spavanjem,a to traje zadnje dve godine i evo nazalost i sada. Pre trudnoce sam pila xanax,najveca doza je bila 0,5mg pre spavanja,a uglavnom je to bio xanax od 0,25mg i prestala sam ga piti kad sam ostala trudna. Isla sam ja lekaru zbog te moje nesanice ,pila sam i antidepresiv sa kojim sam prestala pre vise od godinu dana i ja se osecam dobro,nisam depresivna,raspolozena sam i nemam nekih neuobicajenih problema osim te moje nesanice. Nadam se da cu izgurati sve ovo do kraja,ali bi mi znacilo da podelim sa nekim ovaj moj problem i da cujem tudja iskustva jer coveku je lakse kad zna da u nekim stvarima nije jedini.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top