LDP puca zbog poroka :::::Čeda je bitanga!

Dragan_srbcg

Ističe se
Poruka
2.641
Onaj ko daje pare, daje ih Čedi Jovanoviću, pa posle on ide na Mikonos, Santorini i u Šamoni na skijanje i pije vino od pet-šest hiljada evra

Petrovic.gif


BEOGRAD - Goran Petrović, bivši šef Službe državne bezbednosti u vreme vlade Zorana Đinđića, jedan od osnivača LDP, pisac i kolumnista, u razgovoru za Kurir govori o razlozima zbog kojih se rastao s Čedomirom Jovanovićem.
- Nekoliko meseci, gotovo svakodnevno, bio sam u prilici da se uverim da je Čedomir Jovanović jedna obična bitanga, patološki, bolesni prevarant, lopov, lažov i hohštapler! Suština osnivanja LDP je da ta stranka bude privatno preduzeće u njegovom vlasništvu. On uzima pare od sponzora i nikome ne podnosi račune. Niko ne zna ko je dao pare, koliko je dao, a koliko je on od toga uzeo za sebe.

Uzima novac od stranke za lične potrebe?
- Apsolutno. Onaj ko daje pare, daje ih Čedi Jovanoviću, pa posle on od tih para ide na Mikonos, Santorini i u Šamoni na skijanje i pije vino od pet-šest hiljada evra. To su pare koje su zarađene na moj obraz. Činjenica da vara ljude je apsolutno neprihvatljiva.

Koga je prevario?
- Mnoge. Ima ljudi koje je angažovao pa im nije dao platu, ima ljudi koji su organizovali promocije stranke pa im nije platio. Njemu nije važno koga je prevario, komšiju, prijatelja... On je patološki prevarant, to je smisao njegovog postojanja.

Mislite li da su i ostali koji su napustili LDP imali isti povod kao vi?
- Od ljudi koji su stvarali LDP danas tamo nema nikog. Mile Korićanac je jedan od osnivača LDP. Kada je umro, Jovanović nije hteo ni na sahranu da mu dođe. Ana Korićanac, Miletova ćerka, zvala ga je da dođe na 40 dana, a on nije hteo ni na telefon da se javi.

Koji su onda motivi ljudi koji su ostali u LDP?
- Ako reči Gorana Petrovića imaju određenu težinu i ako on kaže da je Čeda bitanga, to je dovoljno, pa vi verujte u to ili ne. Neka 50 odsto ljudi glasa za njega, mogu da ga izaberu za papu, to neće promeniti moje mišljenje, jer ga ja iznosim na bazi činjenica. Ko je sad u LDP, dvoje-troje njegovih kućnih prijatelja - Andrić i Ostojić, i to je to.

Ali tu su i Vesna Pešić i Žarko Korać.
- Nemaju gde! Čedomir Jovanović nema nikakvu politiku, on je kao kafanska pevaljka koja peva pesme po narudžbini. Sad da dođe neko iz Hrvatske i kaže: "Evo ti 100.000 evra, pevaj 'Danke Dojčland'", on će da peva. Sutra dođe neko i kaže: "Pevaj 'Sprem'te se, sprem'te...'", i to će da peva. "Roka mandoljina", Čeda će da peva. Neko mu kaže: "Hajde malo napadaj Miškovića", on napada. Sve njegove političke akcije su motivisane nekakvim narudžbinama sa strane.

Kakvim narudžbinama?
- Ako Americi očajnički treba disonantan glas o pitanju Kosova na političkoj sceni Srbije, on to prepozna i kaže: "Vidi, ovde niko ne priča o tome, ja ću da pričam", a oni kažu: "Bravo, mali", i verovatno to kompenzuju na neki način. Briga njega za Kosovo, za Albance, za Srbe, za radnike, proletere i za investicije. Njegova je priča "uzmem pare, idem u Šamoni na skijanje sa ženom, decom, telohraniteljima. Idem na Mikonos, putujem i lepo živim", to je njegov poriv da se bavi politikom.

Mislite da je zato osnovao stranku?
- On je napravio stranku sa statutom koji i da su ga Enver Hodža i Čaušesku pisali, ne bi mogli tako da ga napišu! Čeda Jovanović - gospodar i bog. Tamo nema ni "d" od demokratije, "s" od slobode i "l" od liberalizma. On ima patološki strah, njega je Boris Tadić izbacio iz stranke i nabio mu kompleks za ceo život, pa je napravio stranku iz koje niko neće moći da ga izbaci.

Kako komentarišete istup Biljane Srbljanović?
- Meni je bilo smešno kad sam to pročitao. Ona kao nije znala da tajkuni finansiraju stranku. Isto je i za koaliciju sa SPS. Pa, ako njemu neko da 100.000 ili milion evra, on će da kaže: "Ulazimo", jer ima sve prerogative vlasti i niko ga ništa ne pita. Nema tu politike, jedina politika je, što bi rekao Đoka Balašević: "Nema driblaj, nema dodaj, važno je samo dobro se prodaj".

VESELA UDBA

Vaša knjiga "Vesela Udba" predstavlja zbir anegdota iz rada Službe državne bezbednosti. Da li su te priče istinite?
- Apsolutno sve priče, anegdote i ličnosti su autentične. Ipak, to nije rekonstrukcija već više priče za koje sam čuo da su se dešavale, pa sam ih tako i zapisao. To je nešto što sam pričao svojim prijateljima, komšijama, rođacima na slavama ili nekim dešavanjima, i svi su se smejali. Onda sam došao na ideju da to spasem od zaborava.

Da li se ta služba od vremena Radomira Markovića promenila ili depolitizovala?
- Karakter te službe i ono što ona radi zavisi od njenog prvog čoveka. Njega postavlja politika. Prema tome, nema ni govora o depolitizaciji i profesionalizaciji. Pokušao sam to da uradim 2001, onda je došao Bracanović i izbacio 500 ljudi iz službe.

ZNALI, A ĆUTALI


Izjavili ste da ste 2001. obavestili Koštunicu da vojska čuva Mladića i da on na to nije reagovao.
- Koštunica je bio vrhovni komandant. On je znao - bio saglasan, odobrio je, a pravio se lud - da vojska čuva Ratka Mladića. Tu je njegova najveća odgovornost. Protiv Koštunice treba da bude podneta krivična prijava, kao i protiv svih ljudi tamo. To je znao i načelnik Generalštaba, i ministar odbrane, i načelnik obaveštajne i kontraobaveštajne službe.

A šta se sad dešava? Ima li političke volje da on bude uhapšen?
- Mladić zna da više nema logističku podršku države, pa je zbrisao. Ili su mu pomogli da se skloni. Meni se čini da oni žele da Mladić umre, ili još bolje - da Mladić umre u Hagu i da bude neki mit ili mučenik. U interesu ove države nije da on ode tamo i da bude opasan svedok za sve.

http://www.dejanlucic.net/Lat/LDP_puca_LATINICA.html
 
Evo nove Cedine tuzbe ,jer bogati ko sme da kritikuje svetog Cedu...ali i ovaj se opametio teka kada je dobio sut kartu u LDP...sto mrzim naknadne pameti.:thumbdown:

Nesto drugo, na forumu B 92 popio sam najpre ban ,koliko se secam na 7 dana,jer sam kritikovao svetog Cedu,posle toga su mi blokirali IP adresu tako da nisam imao pristupa forumu,elem ,nekao sam izmolio da me odblokiraju(satro ,slucajno se desilo),ali posle toga bez obzira sta bih napisao Cedini verni sledbenici su kidisali na mene kao gladni psi.

Naravno,pokupio sam svoje krpice i dosao ovde...ovo nije reklama za Krstu ,nego prosto nisam mogao verovati da na tako jednom velikom forumu(hvale se da je najveci u Srbiji) ne sme covek ni jednom recju da kritikuje jednog smrdljivog politicara,toliko su zaludjeni sa njim.:dash::dash:
 
Iako znam da je ovo uglavnom istina, čim Kurir objavi, ja počnem da sumnjam... kad pročitam rečenice Kurirovih šabanskih novinara, sve mi je po defaultu laž

chedoidui ovo je rekao goran petrovic bivsi funkcioner LDP-a a novine samo prenose njegove navode . nije valjda si tolko ogranicen da to ne mozes da skapiras?

izgleda da ipak jesi cim mozes da glasas za cedu
 

Back
Top