Jutarnja kahva

Zdravko_Dren:
Da li je preporucljiva, tj. da li je zdrava ili ne?!
Znamo da ona obicno ide uz cigaretu ali...
Lose navike sta sa njima ?

Nijedna kafa nije dobra. Sem ona bez kofeina, a i ona nije dobra. Sve to izaziva chir..

Evo ja vec 2 godine pijem crnu, tursku, kafu ujutru i kasnije popodne (ponekad). Pre mesec dana smanjio sam na jednu dnevno (samo tu ujutru), a od pre nedelju dana ne pijem je vise uopste. Presao sam na nes i kapucino. Hocu skroz da izbacim to iz upotrebe i pocnem zdrav zivot.

:D :lol: :lol: :lol:
 
Iv@n:
Nijedna kafa nije dobra. Sem ona bez kofeina, a i ona nije dobra. Sve to izaziva chir..
Ne, kafa ne izaziva čir. Može samo pospešiti napredovanje gastritisa ka čiru. Ali, ako inače zdravo živiš i zdravo se hraniš, nema nikakve opasnosti od kafe. Sa druge strane, ako živiš tako da dobiješ čir na želucu, neće ti mnogo pomoći to što kafu izbegavaš.

Dobra je ona kafa koja ti prija. I onoliko kafa koliko ti prija.
 
Kafa ne izaziva cir, to ti garantujem.
A sto se tice jacine nes kafa je daleko jaca od turske.
Kafa ima svojih prednosti,dobar je diuretik i laksativ(odlicno resava pitanje zatvora), poboljsava koncentraciju naravno ukoliko se ne pretera sa kolicinom , u tom slucaju postajemo razdrazljivi.
Postoji zabluda da kafa dize pritisak ...efekat je upravo suprotan,prvo dolazi do vazokonstrikcije krvnih sudova a zatim njihove vazodilatacije, sve to praceno sa pojacanim lucenjem mokrace...ukoliko pokusavate kafom da podignete pritisak imate sve sanse da se nakon nekog vremena osecate kao da vas je pregazio voz. :D Jednostavno pritisak ce vam biti jos nizi.
Druga je stvar sto se kod nas kafa pije kao voda,ljudi preteruju pa onda posle kad dodje do uznemirenosti i lupanja srca ljudi se prepadnu...treba biti samo umeren.

http://www.eliksir.info/tekstovi.php?id=55

http://www.dnevnik.co.yu/arhiva/19-12-2003/Strane/lekar.htm
 
Iv@n:
dr:
Kafa ne izaziva cir, to ti garantujem.

Izvinjavam se na dezinformacijama...

Odoh sad da popijem jednu kaficu...

Poz
Doktore!
Nisam vas razumeo?!
Da li ste mislili da sve treba da ne ostane u toj jednoj casi?!
Iskreno i prijateljski ja vam preporucujem da nekad probate kasnu berbu ( vino od kasne berbe , belo )
Pa mi recite da li ste uspeli da ne zatrazite jos jednu casu?! :P
 
Zdravko_Dren:
Iv@n:
dr:
Kafa ne izaziva cir, to ti garantujem.

Izvinjavam se na dezinformacijama...

Odoh sad da popijem jednu kaficu...

Poz
Doktore!
Nisam vas razumeo?!
Da li ste mislili da sve treba da ne ostane u toj jednoj casi?!
Iskreno i prijateljski ja vam preporucujem da nekad probate kasnu berbu ( vino od kasne berbe , belo )
Pa mi recite da li ste uspeli da ne zatrazite jos jednu casu?! :P
:lol:
Svako ima svoje burence, pa neko ga napuni sa jednom casom a neko sa celom litrom.
Sve zavisi od osobe do osobe ali ako govorimo o zdravlju i pozitivnim efektima onda je to casa, ako ste krupan muskarac moze i dve ali sve to uz obilan obrok.
Pozdrav!
 
...a od pre nedelju dana ne pijem je vise uopste. Presao sam na nes i kapucino.

A mislim bas ti je zdrav zivot uz nesscafu koja je najmanje 5x jaca od obicne, pa ti sad vidi.
Ja je pijem kad mi se spava a moram da ucim.

Inace znam licno zavisnika nesscafe, i posto nema otporan organizam, utvrdili su joj na pregledu, da nikako ne sme na prazan zeludac da je pije, jer joj izaziva lupanje srca. Toliko o nesscafi.

Pozdrav,
 
dr:
Zdravko_Dren:
Iv@n:
dr:
Kafa ne izaziva cir, to ti garantujem.

Izvinjavam se na dezinformacijama...

Odoh sad da popijem jednu kaficu...

Poz
Doktore!
Nisam vas razumeo?!
Da li ste mislili da sve treba da ne ostane u toj jednoj casi?!
Iskreno i prijateljski ja vam preporucujem da nekad probate kasnu berbu ( vino od kasne berbe , belo )
Pa mi recite da li ste uspeli da ne zatrazite jos jednu casu?! :P
:lol:
Svako ima svoje burence, pa neko ga napuni sa jednom casom a neko sa celom litrom.
Sve zavisi od osobe do osobe ali ako govorimo o zdravlju i pozitivnim efektima onda je to casa, ako ste krupan muskarac moze i dve ali sve to uz obilan obrok.
Pozdrav!
Dakle!
Ipak jedna casica dobrog vina...
Pa, dobro...
Doktor zna sta ne valja!
A sta valja takodje.
Ima jedna zanimljiva narodna izreka koja glasi:
"STO DOKTOR OTKRIJE TO ZEMLJA POKRIJE A STO SELJAK POKRIJE TO ZEMLJA OTKRIJE "

Pozdravcic !!!
 
Sve zavisi kuda si krenuo tog jutra... ako je u pitanju neka svadba...ili veselje..razumem, ali na posao..s casom vina, kafe, trave... Uh, luda kombinacija, jos kad bi sve to moglo da se "trpi"
 
Zdravko_Dren:
Svaka vam chast !
Prezadovoljan sam vasim odgovorom!
Mislim da ste vi jedan izuzetno dobar doktor!
Mislim ODLICAN !
Sta mislite o upotrebi vina kao dodatku hrani!?

Nego doktore, nesto me u zadnje vreme boli ispod levog desetog rebra, pa malo u stranu. Jel' to opasno.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Jel' se od tog umire brzo il' polako
 
Dobro, malo sam preterao sa neozbiljnoscu. Sorry
Ma kafa je jedina stvar koju konzumiram ujutru. Sa mlekom, naravno. :)
A na ovoj planeti ima milion stvari koje te mogu ubiti. Kafa je najmanji problem.
 
Ja mislim da nema lepseg dozivljaja ispijanja kafe nego sto je to sa voljenom osobom.
Ali kako je ja za sada nemam ni sam ne znam kako da priustim sebi to malo lepo zadovoljstvo.
Doktori tu mozda ne mogu da pomognu, mada ko zna ima leka za sve!!!
Nego da li neko zna zasto osecam pritisak u venama svojih shaka?!
 
Milojko Vasic:
Iv@n:
Nijedna kafa nije dobra. Sem ona bez kofeina, a i ona nije dobra. Sve to izaziva chir..
Ne, kafa ne izaziva čir. Može samo pospešiti napredovanje gastritisa ka čiru. Ali, ako inače zdravo živiš i zdravo se hraniš, nema nikakve opasnosti od kafe. Sa druge strane, ako živiš tako da dobiješ čir na želucu, neće ti mnogo pomoći to što kafu izbegavaš.

Dobra je ona kafa koja ti prija. I onoliko kafa koliko ti prija.
Milojko ovim odgovorom moja zelja da te upoznam je neopisivo veca...pa ti si cudo ...Sad da vidis kad postavim temu UPOMOC KAKO UPOZNATI MILOJKA A DA TO NE IZAZOVE SRCANE PROBLEME ILI NEKU REAKCIJU GDE BI SE DOSTOJANSTVO LAKO MOGLO IZGUBITI::: :D Salim se naravno svidja mi se stvarno ovaj tvoj komentar za kafu...pakafa je nesto najlepse i od Boga poslat napitak... :D
 
Ne znam da li škodi ali sam izraz KAHVA pored srpske reči kafa i te kako škodi tvom izgovru.Nemoj da se ljutiš ali nas u školi su učili da turcizme podvlačimo a sad je to eto jezik.ALi neka njima kahva a ti popij slobodno kafu ili espreso.
 
Ma, tursko, ali naše! :wink: Bez tog turskog ja ujutro ne funkcionišem...E, tek negde oko podne, kao druga kafa može da dođe u obzir Nescaffe ili produženi ekspreso, ali za kasno popodnevno ćaskanje sa prijateljima najbolje mi prija dekofeinizirana kafa...Volim ukus kave, pa to ti je... :roll:
 

Back
Top