OPSTA KNJIZEVNOST I TERIJA KNJIZEVNOSTI

Liliputanac

Početnik
Poruka
2
Zelelela bih da zamolim one koji studiraju na ovoj katedri i one koji su zavrsili da mi ,ako mogu pomognu.
Naime , za godinu dana treba da zavrsim gimnaziju.Prilicno sam sigurna da zelim da upisem ovaj smer .Jedina stvar koja me muci jeste perspektiva po zavrsetku fakulteta.
Bila sam na raznim forumima-ukljucujuci i krstaricu i sve sto sam mogla da zakljucim da je naci posao u ovoj oblasti jako tesko i niko do kraja nije lepo napisao koja je mogucnost zaposljavanja.
Najvise me zanima da li se sa zavrsavanjem na ovom smeru moze raditi u prosveti tj. u osnovnoj I sredjoj skoli.......
Bila bih jako zahvalna svakom ko bi imao strpljenja i volje da mi napise ponesto...
Unapred hvala!!!:D:D:D:D
 
kada završiš ovat smer, ti si diplomirani filolog, što znači da ne možeš da radiš u školi, jer nemaš u toku studija predmete pedagoška prihologija i metodika nastave. postoji mogućnost da sa postdiplomskim, odnosno, nekom vrstom usavršavanja, usmerenja radiš u školi, a znam i slučajeve koji i bez toga rade u školi doduše osnovnoj.
perspektiva za zapošljavanje na polju društvenih nauka je i inače jadna, tako da to ne treba nešto posebno da te to opterećuje ako izabereš književnost, tj ono što voliš, dakle ako hoćeš perspektivu uzmi ekonomiju ili fon ili etf npr.
ovaj smer je odličan u smislu da se puuuno znanja stekne, ali je i dosta težak zato to se mnogo radi, mooooogo se čita i mislim da je važno prvo da se fokusiraš da završiš fax što pre
ostali poslovi koje bi mogla da radiš: bilo šta u izdavaštvu ako te zanima, zatim tv, mediji uopšte, prevođenje ako si dobra u jezicima (mislim na prevođenje umetničkih tekstova, a može i nešto drugo tipa literatura iz teorije knj itd.), onda postoji i institut za književnost - to recimo ako si izuzetan student i ako voliš teorijske, naučne pristupe, ako bi nešto dinamičnije onda tv ili novine, ili nelki časopis za književnost itd.
 

Back
Top