Exit... or no exit

d1

Domaćin
Banovan
Poruka
4.406
Pritvor za dva čelnika “Exita” | 12:44 -> 22:59 | Izvor: Beta


Novi Sad -- Dvojici čelnih ljudi “Exita” u ponedeljak uveče određen je pritvor od 30 dana.

Predsedniku udruženja "Exit" Dušanu Kovačeviću i generalnom menadžeru "Exita" Bojanu Boškoviću određen je pritvor od 30 dana zbog sumnje da su zloupotrebili službeni položaj, falsifikovali službene isprave i tako oštetili organizaciju za 12 miliona dinara.

Istražni sudija Okružnog suda u Novom Sadu Zlata Rodić Knežević rekla je da je Kovačeviću (26) i Boškoviću (26) određen pritvor jer se sumnja da su organizovali prodaju ulaznica za "Exit 2003" i da pri tome nisu uplatili svu sumu od prodatih ulaznica na račun organizacije, već su napravili lažne izveštaje o broju prodatih karata i ostvarenim prihodima.

Pravni zastupnik "Egzita", novosadski advokat Vladimir Beljanski rekao je novinarima da je istražni sudija odlučila da odredi pritvor za okrivljene "zbog opasnosti da će uticati na svedoke". On je najavio žalbu na izricanje odluke o pritvoru.

Istražni sudija pustila je na slobodu Deanu (31) i Ivanu Gligorić (28 ), koje su osumnjičene da su pomagale Kovačeviću i Boškoviću u izvršenju krivičnog dela koje im se stavlja na teret.

Portparol "Egzita" Aleksandra Kolar kazala je da odluka o zadržavanju u pritvoru Kovačevića i Boškovića "pod veliki znak pitanja dovela održavanje ovogodišnjeg festivala", koji bi od 1. do 4. jula trebalo da se održi na Petrovaradinskoj tvrđavi. Ona je najavila kampanju "Exiita" za oslobađanje Kovačevića i Boškovića, odbacila sve optužbe policije na račun ove organizacije i ocenila da je reč o "prljavoj političkoj kampanji

"Exit": Kulminacija negativne kampanje | 14:39 -> 17:05 | Izvor: B92, Beta


Novi Sad -- Privođenje organizatora festivala "Exit" je "kulminacija negativne kampanje" protiv ovog festivala, saopštava “Exit”.

"Exit" odbacuje tvrdnje policije i tvrdi da se u ovom udruženju "niko nikada nije bavio bilo kakvim oblikom kriminala" i da će, ukoliko organizatori festivala ne budu pušteni iz pritvora do sutra, ovogodišnji "Exit" biti otkazan.

"Pošto se istraga odnosi na organizaciju prošlogodišnjeg festivala, pitamo se zašto je tek sada policija odlučila da pritvori organizatore 'Exita'?", navodi se u saopštenju. Organizatori Festivala pozvali su demokratsku javnost i pojedince "kojima je stalo do evropske Srbije da stanu u odbranu Exita i da dignu svoj glas".

Udruženje "Exit" ocenilo je da su današnji događaji zapravo samo nastavak negativne kampanje protiv ovog festivala, koja traje od samog početka njegovog održavanja, 2000. godine. "Nosioci te kampanje su one snage koje teraju mlade ljude iz zemlje, koje se protive reformama i evropskoj Srbiji, koje bi zemlju opet da odvedu u izolaciju, koji izjednačavaju ubice i ubijene, da bi nesmetano mogli da vladaju na pustom ostrvu koje bi da naprave od Srbije", navodi se u saopštenju.

Nije slučajno što se kampanja protiv "Exita" događa baš u vreme kampanje za predsedničke izbore u Srbiji. "Iako su svake godine govorili da će festival propasti, 'Exit' je, kao jedna od retkih stvari iz Srbije, pronašao svoje mesto na kulturnoj mapi Evrope, a u zemlji je uzastopno bio proglašavan događajem godine", piše u saopštenju.

daklem.... no massive... no brand new heavies... no Iggy... dodje mi da.... uuuuuuuuuuuuhhhhhhhhh :x
 
skotovi...nisam znala da su spremni na sve...
meni je to znak da bas debelo odlazimo u k...c.

mislim, ako to neko koristi za predizbornu kapmanju, na koga onda racuna da ce za njih glasati? novopecene vernike i tradicionaliste koji svugde vide neciste sile??
i ko je onda ludak i narkoman....
 
Gosp. Mikavica je... :twisted:...cuj mene "gospodin"!!!!
Ja pored svega ocekujem da cu 1.jula biti tamo i da cu napokon slusati Massive Attack.
I znam za koga necu glasati...jer mi ovo sve mnogo smrducka na politiku...
 
kojote:
...da je ta GNUSOBA od cina delo, krajnjih - extremnih politickih opcija, i levicara i naravno krajnje desnice...ma nema veze, opet cemo da ih RUSIMO BRE!

Kojote, ne lupaj, molim te.
Uhapsili su ih oni koji kontrolišu policiju u Novom Sadu, a to nisu ni "levi" ni "desni".

Ovo je, bre, nešto lično i zlonamerno, kažem vam. Ko god da ih je hapsio, mogao je to da radi posle EXITA, a ne da nas bruka pred celim svetom. :x

Mada, ja mislim da će EXITA ipak biti... :)
 
Đenka:
Ovo je, bre, nešto lično i zlonamerno, kažem vam. Ko god da ih je hapsio, mogao je to da radi posle EXITA, a ne da nas bruka pred celim svetom. :x

Mada, ja mislim da će EXITA ipak biti... :)



Nazhalost. Majmuni srBski su morali da usePu stvar. Ne mozhemo mi normalna zemlja da budemo. Ovo je sve politika. Yebao ih srednji vek, turbo folk, Buba Miranovic i Aca Lukas. EXIT je bio jedino $to valja u ovoj drzhavi. Onaj mali da$ak vetra koji se par dana mogao osetiti kako pirka iz Evrope i ostalih delova majke zemlje.

Ipak EXITa ce definitivno biti, a ja mislim da ce velike face doci da podrzhe demokraCQ srBadiju. Vidimo se tamo pa makar svako walkman nosio. xex..

BTW... Gde da gledam za gaybe koje se iznajmljuju???

 
Đenka:
kojote:
...da je ta GNUSOBA od cina delo, krajnjih - extremnih politickih opcija, i levicara i naravno krajnje desnice...ma nema veze, opet cemo da ih RUSIMO BRE!

Kojote, ne lupaj, molim te.
Uhapsili su ih oni koji kontrolišu policiju u Novom Sadu, a to nisu ni "levi" ni "desni".

Ovo je, bre, nešto lično i zlonamerno, kažem vam. Ko god da ih je hapsio, mogao je to da radi posle EXITA, a ne da nas bruka pred celim svetom. :x

Mada, ja mislim da će EXITA ipak biti... :)

Ja tebi necu da kazem da, ne lupas iz prostog razloga
sto ces to i dalje da radis, balavce neinformisani.
Procitas nesto u novinama, cujes na televiziji i...?!
Krnes tako, sav "prepun informacija" da...
A to, koliko malo znas o tome KO poseduje moc u ovoj
zemlji - to je vec tvoj problem.
Nazalost, nije samo tvoj.
 
Hteo sam da kazem da sa obzirom da su i organizatori Eha pokrali ceo festival, ne znam zasto vas cudi da to moze i na Exitu da se dogodi? Sacekajte da se postupak zavrsi i nemojte da budete toliko pristrasni. Uostalom, kome je u interesu da se EXIT ugasi, kad je to drzavno dobro? Ako nista drugo velike su pare u pitanju. Razmislite malo...
Samo ako ne budu imali dokaza su supkovi, ali sacekajte da vidimo.
 
Slušaj,problem je u tome što već neko vreme postoje nebulozne priče oko Exita i ljudi koji tamo rade, te smeta im prezime Aleksandre Kolar,te Exit je leglo droge i satanizma,te to mnogo košta dajte pare u Hilandar, bla, bla, bla...pa onda prva reakcija posle privođenja ove dvojice iz NS DSS -izraženo je izuzetno zadovoljstvo zbog hapšenja, pa gospođa koja im je odredila pritvor poznata je kao sudija koja je sudila svojevremeno otporašima i org. student. demonstracija a Dušan je i počeo kao org. demonstracija i radio je studentsku emisiju na Radiju 021...Nekako kada sve to sklopiš ...postane ti sumljivo...A da ne pričam da su u ovoj zemlji na slobodi kriminalci koji su se oparili, izgradili kućerine,džipovi i sl. ...pa što tih nema po zatvorima...i sada su ovi Exitaši veći kriminalci od kojekakvih...a da ne pričam o kvazipatriotama sa tetoviranim ružama...
 

Back
Top