Iskoriscavanje civilne vojske i njihova prava

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Probivach

Početnik
Poruka
26
Zna li neko koja su tacno prava civilnih vojnika,
i gde mogu da se nadju, resio sam da probijem silu
posto sam sa nekoliko ratnih smesten u jednoj ustanovi
gde smo maximalno iskorisceni
jer

-nema nijednog zaposljenog fizickog radnika (pa se krca vojska)
vojska obavlja sve poslove za koje bi trebalo ustanova da ima barem jednog radnika

-idemo na praznike uskrs, vikend, evo sada i prvi maj,

- radimo sa masinama
i tako u nedogled mogu da zvrljam jos,
pitanje koja su prava
gde su prava,
kako da probijemo silu :heart:
 
bez nadrkanih nazovi patriota koji brane svoju zemlju dosadnim pricama iz vojske,

bez onih koji misle da su starac focho i da im je sva pamet ovog sveta u malom mozgu,
i da su im ceste glavobolje uzrok obilnog znanja koje hoce da iskochi napolje
pa ga prosipaju po forumima,

bez onih koji druge osudjuju, a sami su odavno osudjeni,

bez onih koji su sjebali sve oko nas pa hoce da sjebu i ono u nama



Pravilnik negde duboko u nama:heart:
 
Poslednja izmena:
Zna li neko koja su tacno prava civilnih vojnika,
i gde mogu da se nadju, resio sam da probijem silu
posto sam sa nekoliko ratnih smesten u jednoj ustanovi
gde smo maximalno iskorisceni
jer

-nema nijednog zaposljenog fizickog radnika (pa se krca vojska)
vojska obavlja sve poslove za koje bi trebalo ustanova da ima barem jednog radnika

-idemo na praznike uskrs, vikend, evo sada i prvi maj,

- radimo sa masinama
i tako u nedogled mogu da zvrljam jos,
pitanje koja su prava
gde su prava,
kako da probijemo silu :heart:

не могу они тако са тобом!
докле ћеш трпети та понижавања?
иживљаваће се над тобом све док тако будеш трпео, зато најбоље да их игноришеш, да не идеш више тамо... не могу ти ништа, слободно можеш да отпутујеш за први мај. и још им кажи за растанак: поздравио вас миле преко *****.
е баш то им кажи.
 
не могу они тако са тобом!
докле ћеш трпети та понижавања?
иживљаваће се над тобом све док тако будеш трпео, зато најбоље да их игноришеш, да не идеш више тамо... не могу ти ништа, слободно можеш да отпутујеш за први мај. и још им кажи за растанак: поздравио вас миле преко *****.
е баш то им кажи.

Иди бре Миле у першун...:hahaha:
 
bez nadrkanih nazovi patriota koji brane svoju zemlju dosadnim pricama iz vojske,

bez onih koji misle da su starac focho i da im je sva pamet ovog sveta u malom mozgu,
i da su im ceste glavobolje uzrok obilnog znanja koje hoce da iskochi napolje
pa ga prosipaju po forumima,

bez onih koji druge osudjuju, a sami su odavno osudjeni,

bez onih koji su sjebali sve oko nas pa hoce da sjebu i ono u nama



Pravilnik negde duboko u nama:heart:

Staaa:eek::eek::eek:

Dobro bre iskuliraj........nemo da repetiras metlu :mrgreen:
:hahaha:

Pa ti si mislio da ce' se izvuces tako lako,a:per:A:mrgreen:


Cek da mi nadodje inspiration :mrgreen:
 
Radim već neko vreme sa vojnicima na civilnom služenju i par puta su me tako neprijatno iznenadili svojim stavom da su mi se zgadili :bljak:
Dođu na predavanje iz prve pomoći a frka im da legnu na ćebe, da se ne pre'lade, ne daju da im našminkaš realistički prikaz povrede da ih ne uflekaš - pa mi potroše sve vlažne maramice, i alkohol :rtfm: PIH!
 
Сад ће испасти да олајавам, али када је пре пар година била она велика поплава у Банату, онда су ангажовали те ''цивилне војнике'' да граде насипе од врећа са песком, да помажу становништву у спасавању покућства...и тако то...

Мештани су трећи дан замолили надлежне да их више не доводе....:roll:

Не зн'м зашто....:roll:
 
Сад ће испасти да олајавам, али када је пре пар година била она велика поплава у Банату, онда су ангажовали те ''цивилне војнике'' да граде насипе од врећа са песком, да помажу становништву у спасавању покућства...и тако то...

Мештани су трећи дан замолили надлежне да их више не доводе....:roll:

Не зн'м зашто....:roll:

:hahaha: Identično su zamolile i ekipe Crvenog krsta za delovanje u nesrećama :whistling:
Mada, sve se lepše radi kad je iz htenja nego iz moranja...
 
Jel vama poznato gospodjice pussycat da ustanove koje uzmu civilne vojnike moraju da placaju vojsci nadoknadu? Potpuno je razumljivo da ce svaka ustanova po svaku cenu gledati da izbegne takav neracionalan trosak, civilni vojnici ipak nisu profesionalci u dodeljenim njima oblastima.

Pa nisu ni volonteri volonteri.... ne treba da budeš profesionalni spasavč od popava da bi formirao prenoćište za ugroženo stanovništvo i podelio suve čarape, jel da? :think:
Problem je što se njima toooo neeee raaaadiiiiii, ništa im se ne radi, bleji im se kući uz tv ili komp... Nervira me kad su već tu, što ne probaju da budu iole društveno korisni?
 
Не знам шта су радили, али помогли нису. Питај људе из Међе.

Ne zelim reci da nisi u pravu,
no ne treba biti vonik civilni ili bilo kakav da bi u takvim neprilikama bio na raspolaganju ugrozenima,
humana je to duznost da kada je nekome potrebna takva pomoc, spreman si pomoci,
ako je neko toliko nazadan, da moze ravnodusno da okrene ledja potrebnima takve pomoci,
vojska civilna ili ne, veoma ce malo pomoci u podizanja morala takvim pojedincima
 
Kako ocekujes da se bilo ko oko tebe ponasa drugarski i zivahno, ako sve sto osetis prema njemu je nerviranje i frustracija. Ako smatras sebe naprednijom od njih, kreni ti prva sa dobrom namerom.

Ne misliš valjda da je bilo pametno da izigravam čillidersicu i da ih podstičem da urade nešto koristno. Ispun zadatak zbog koga su tu došli? Bilo je pojedinaca koji su čak i preuzimali inicijativu, ali je većini moralo po 3x da se kaže da premeste jednu vreću za spavanje sa jednog na drugo mesto :dash:
Nije moj posao da motivišem vojsku kojoj je to dužnost, jel da?
 
ma to je vojska, nema tu...kome da se žali, svojoj vojnoj jedinici ili ministarstvu odbrane koja ima ugovor sa tom ustanovom.....nerealno..eventualno bi mogao da pravi neke incidente, pa bi ga poslali u drugu ustanovu..
vojnici bez oružja moraju da obavljaju duš-koristan rad..moraju da rintaju šta god im se kaže...nema to, ako narušava zdravlje itd zato što oni rade posao umesto nekoga kome je to zanimanje, rade nečiji posao. u gradskom zelenilu sade cveće, a u fabrikama rade umesto fizičkih radnika. raspoređuju se u ustanove najbljiže mestu stanovanja, a i sami valjda tamo u prijavama za civilno služenje uzimaju u obzir za šta su se prijavili, ustanove kog tipa bi im odgovarale. valjda se to uzima u obzir, ne znam...
 
ma to je vojska, nema tu...kome da se žali, svojoj vojnoj jedinici ili ministarstvu odbrane koja ima ugovor sa tom ustanovom.....nerealno..eventualno bi mogao da pravi neke incidente, pa bi ga poslali u drugu ustanovu..
vojnici bez oružja moraju da obavljaju duš-koristan rad..moraju da rintaju šta god im se kaže...nema to, ako narušava zdravlje itd zato što oni rade posao umesto nekoga kome je to zanimanje, rade nečiji posao. u gradskom zelenilu sade cveće, a u fabrikama rade umesto fizičkih radnika. raspoređuju se u ustanove najbljiže mestu stanovanja, a i sami valjda tamo u prijavama za civilno služenje uzimaju u obzir za šta su se prijavili, ustanove kog tipa bi im odgovarale. valjda se to uzima u obzir, ne znam...

Oni prođu zdravstveni pregled isto kao i ovi na redovnom služenju. Raspoređuju ih ne znam kako, npr. dosta njih sa Čukarice je u Zemunu ili Paliluli - to nikako nije po mestu stanovanja.
I da, ako prave incidente gube pravo na civ. služenje i moraju da odluže redovno...
 
trebalo bi da bude po mestu stanovanja, opštini ali nema mesta na "finim" poslovima...sa olovkom....nemam podatke koliki je % služenja civilne vojske...jedno vreme je bio neznatan, al ja koga god sretnem od klinaca uglavnom svi idu civilno...
mislim da grešiš za prebacivanje u redovne jedinice, služenje sa oružjem, jer je osnovni argument za služenje civilne vojske "prigovor savesti"... misim da je tu uredba izričita, to bi bilo već bio ozbiljan prigovor...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top