Sta ciniti...

Papa Smurf

Elita
Poruka
17.348
Pre neki dan sam se vracao iz Vrnjacke banje i u jednom trenutku mi prilazi kamion koji gazi punu liniju... Naravno, kao i milion puta do sada, pomerim se malo u desno i mimoidjemo se... Na oko 20 do 30 metara iza njega ide dzip koji je vecim svojim delom u mojoj traci... Ja brzo reagujem i desnim tockovima izlazim sa kolovoza da bih izbegao sudar, ali mi dzip zakacinje retrovizor i lomi ga...

Znaci, da nisam skrenuo vozilo udesno van kolovoza, moglo je doci do direktnog sudara... I ovako je falilo nekoliko centimetara da me udari... A inace sam kolima isao porodicno, bilo nas je cetvoro u kolima... Naravno, tip nije ni pomislio da stane, vec je pobegao... Ja nisam smeo naglo da ukocim jer je iza mene bilo par vozila, a i nakon nekoliko sekundi ga vise nije ni bilo na vidiku... Realno, nisam mu video tablice, niti mi je padalo na pamet da ga jurim sa punim kolima, a mozda je tako i bolje...

Zelim da cujem i vasa slicna iskustva, i da neko ko se tek moze naci u slicnoj situaciji zna sta da cini tom prilikom...
 
За почетак треба побити све џибере и обредно им спалити возила, имовину, родбину и младнуце, али да не улазимо сад у моје планове "шта ћу урадити кад постанем преЦедник"...

У овом случају не можеш да урадиш ништа. Пре око годину дана кумов ћале је имао удес код Београдске арене - возио је службени Југо у средњој траци негде око 50-60 (била је гужва, почетак поподневног шпица) и камион који је престројавао из леве траке га је ударио изнад задњег левог точка и бацио га на ауто који је стајао у зауставној траци. Камион је био са страним таблама и никада није пронађен (наравно, одмах је збрисао). Према томе, остаје ти само да се нервираш и да тај бес искалиш на колима неког ликалног џибера, нпр. тако што ћеш му сипати пур-пуну у ауспух или АТ уље на хаубу (што од тога лепо бубри фарба, а то је невиђено!:ok:).
 
Ma, od nerviranja nema nista... Zamenio sam retrovizor i teram dalje...

A isti taj dan, u odlasku, kod pumpe u Ravnom gaju, gde cesto ima pandura, gde je puna linija zbog raskrnice koja se grana ka Kraljevu i ka Mrcajevcima, dzip sa KG tablama i cetvorocifrenom registracijom 15-35 (mislim da sam je dobro zapamtio) je nas nekoliko na 50 metara od raskrsnice pretekao preko pune linije i nastavio ka Mrcajevcima... I, nikom nista...

Pre par nedelja sam isao za Zajecar i negde oko Cuprije (ja postujem ogranicenje i vozim oko 80) me pretice crni dzip preko pune linije a za njim nakon desetak sekunde i panduri... Znaci, niti je pratnja niti ga jure... Jednostavno se oboje izivljavaju... Onda taj isti dzip sretnem na jednoj raskrsnici kada sam usao u Cupriju... Nista mu nije falilo... A da sam ja tako pretekao preko pune, vozio bih narednih meseci bicikl... Mamu im lopovsku...

Dobra ti ideja za pur-penu...:ok:
 
Па кад држава неће да сузбија џиберство, обични грађани морају да се дају у акцију...:D

"Када неправда постане закон, отпор је твоја дужност!", како гласи потпис једног мог другара.;)
 
pa sto nisi okrenuo 92 ... objasnio gde si i opisao auto ..
znam za sluchaj da su blokirali magistralni put i okolne puteve pogotovo kad je chovek
reko da je u kolima imao dece itd... znachi nisi svestan koliko policija moze da bude
korisna i efikasna kad hotje ...
 
Ja sam sam iz basa gledao kako mudo u dzipu razbija mudu na motoru retrovizor..dzipac zadimijo, za 2 sekunde je ovaj seo na motor i stigo ga...ostatak price nisam video ali mozete da predpostavite :D
 

Back
Top