Zbogom Pontiac

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Torrente Bgd

Buduća legenda
Poruka
34.549
Ono što je prošle nedelje bila samo nezvanična informacija, sada je i zvanično potvrđeno: General Motors je u okviru novih mera za prevazilaženje aktuelne svetske ekonomske krize odlučio da ukine svoj brend Pontiac, a istovremeno je najavljeno i otpuštanje više od 21.000 radnika.

GM će naime smanjiti broj radnika sa 62.000, koliko je bilo 2008. godine, na oko 40.000 sledeće godine, broj fabrika u SAD-u će pasti sa 47 u 2008. na 34 u 2010., i na 31 u 2012, dok će broj dilera do kraja 2010. biti skoro prepolovljen (sa 6246 na 3605).

Pontiac će biti ukinut po fazama do kraja 2010. godine, a najkasnije do kraja ove godine biće rešeno i pitanje još nekoliko brendova u vlasništvu GM-a, i to Hummera, Saturna i Saaba, dok će se u Americi GM fokusirati na samo četiri marke – Chevrolet, Cadillac, Buick i GMC.

Pontiac, čija proizvodnja je počela još 1926. godine, ostaće u sećanju po brojnim sportskim modelima (među kojima se posebno izdvajaju GTO, Firebird, Trans-Am, Fiero i Bonneville), kao i po brojnim "ulogama" na filmu i TV serijama (posebno Pontiac Trans-Am kao KITT u seriji Knight Rider).
 
tekst je malo netacan

Taj Pontiac Trans-AM je u stvari Pontiac Firebird Trans Am tj specijalna najjaca verzija Pontiac Firebird-a.

Zao mi je zbog Pontiaca - pravili su prilicno jeftine i kvalitetne automobile.
 
200px-30th_Anniversary_Trans_Am.jpg


Pontiac Firebird Trans Am

5.7L V8 motor od 0-100 za 4.2 sec. Fini parametri :)
 
Yebiga, u Americi nekada bilo jeftino gorivo.............a sada pošto ć da sipaju na flaše voziće i oni golfa dvojku 1.6D bez turbine da malo troši i jeftini delovi...:hahaha::hahaha:

i sad je u americi jeftino gorivo. mislim da je oko 30-35 dinara nasih litar

mi ga placamo 3 puta skuplje nego amerikanci. a to je zato sto nas drzava dere porezima i akcizama na gorivo

od 95 dinara koliko kosta litar benzina u srbiji , 70 din su porezi drzave

a u americi je bolje i drugacije

od 30 dinara cene 10 dinara su porezi drzave
 
i sad je u americi jeftino gorivo. mislim da je oko 30-35 dinara nasih litar

mi ga placamo 3 puta skuplje nego amerikanci. a to je zato sto nas drzava dere porezima i akcizama na gorivo

od 95 dinara koliko kosta litar benzina u srbiji , 70 din su porezi drzave

a u americi je bolje i drugacije

od 30 dinara cene 10 dinara su porezi drzave

Malo je poskupelo9 u odnosu na pre, ali je i dalje dosta jeftinije od nas........jer Amerima ako bi digao cenu goriva na našu, mogli bi da se obese odmah.....
 
Malo je poskupelo9 u odnosu na pre, ali je i dalje dosta jeftinije od nas........jer Amerima ako bi digao cenu goriva na našu, mogli bi da se obese odmah.....

pa kad bi njihova drzava uradila sto ovde radi nasa tamo bi izbila revolucija

tamo psuju majku beloj kuci kad poskupi za 50 centi galon

a ovde srpske ovce cute i bleje cak i kad im poskupis nesto i za 200% - 300% :hahaha:
 
Alfa je za Pontiac izmislila auto.

Ebes ti ta kola sa kamionskim motorom i 200 ks kako ih ameri prave.

pa to su kola koja imaju moc.

alfa je krsina i pontiac je za alfu uvek bio klasa

jedino sto alfa ima jeste dopadljiv dizajn al mehanika joj je zivi krs

eto imas Pontiaca kolko hoces starih 40-50 godina u voznom stanju , Bonneville, GTO, Firebirdova , dok Alfi starih 40-50 godina mislim da i nema - to je sve odavno zavrsilo na otpadima z:D

pa na oglasima ne mozes naci 20 godina staru alfu . vec riknjavaju sa preko 200.000 predjenih kilometara ili 15 godina starosti.

evo koliko vredi 13-15 godina stara alfa

ALFA 155 '96. stranac sa papirima 600 €.
ALFA 155 stranac '96. full sem kože, 2,0i 16v, 800 €.

500-700 evra z:D

dok Pontiac iz 60tih vredi burazeru 20-30.000 evra z:D
 
Poslednja izmena:
pa to su kola koja imaju moc.

alfa je krsina i pontiac je za alfu uvek bio klasa

jedino sto alfa ima jeste dopadljiv dizajn al mehanika joj je zivi krs

eto imas Pontiaca kolko hoces starih 40-50 godina u voznom stanju , Bonneville, GTO, Firebirdova , dok Alfi starih 40-50 godina mislim da i nema - to je sve odavno zavrsilo na otpadima z:D

pa na oglasima ne mozes naci 20 godina staru alfu . vec riknjavaju sa preko 200.000 predjenih kilometara ili 15 godina starosti.

evo koliko vredi 13-15 godina stara alfa

ALFA 155 '96. stranac sa papirima 600 €.
ALFA 155 stranac '96. full sem kože, 2,0i 16v, 800 €.

500-700 evra z:D

dok Pontiac iz 60tih vredi burazeru 20-30.000 evra
z:D

Pa da se kod nas vozi Pontiac ni njih ne bi mogao naci starijih od 20 godina a to koliko pojma nemas govori ovo boldovano...auto iz 60-ih spada u oldtimere samim tim je i skup a auto star 20 godina bez obzira na marku spada u krsheve.

30u3fnt.jpg


Recimo ova Alfa ti kosta oko 35000 evra

2py6e7s.jpg
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top