КО спаљује и уништава доказе о српским жртвама?

Poruka
20.103
Срби су вековима били нечије ЖРТВЕ!
Не кажем да није било и других народа који су на овај или онај начин нестајали,..
али има нешто што је у овом, српском "нестајању" ЗАБРИЊАВАЈУЋЕ!
Историја бележи неке догађаје, за неке још увек постоје живи сведоци,.
али

КО су ти људи који не дозвољавају да ИСТОРИЈА испише истину,.

Ову тему бих обрадила кроз лик једног историчара уметности.
У питању је једна жена, врло храбра жена, која преко 30 године ради на
сакупљању, обради и документовању ГЕНОЦИДА над српским народом
у периоду од 1941. до 1945. и од 1991. до 1992 године

Неколико пута је била физички нападана,...једном ударац са леђа у потиљак,
други пут је један муџахедин уперио пиштољ у њу,...а
онда оно што нису успели да ураде време и брисачи трагова геноцида над Србима
цивилима,
учинила је непозната плаћеничка рука,..
ЗАПАЛИЛА је место где се налазило 1.600 докумената
из те непроцењиве историјске
и докумантационе грађе,..све је нестало у ватреној стихији


*********************************************************

KAKO SAM POčELA

- Oduvek sam se bavila istorijom civilizacije. Poštovala sam dokument svakog
naroda. Kada mi se učinilo da mogu da poslužim i mom narodu sakupljajući
dokumente sa određenom temom, nesebično sam se predala tom poslu.
Krajem 80-tih prekodrinskim Srbima pružila se prilika da i oni konačno završe
nedovršen posao, kao što je otkopavanje jama i sahranjivanje svojih ubijenih u
Drugom svetskom ratu.
Znala sam da taj trenutak otkopavanja jama i identifikacija,
koliko je bila moguća, predstavljaju samo jedan sekund u istoriji i da će,
ako se to ne dokumentuje i istraži, zauvek biti završena priča, pa sam rešila
da to ne dozvolim.

Podnela sam elaborat Srpskoj akademiji nauka i dobila jednoglasnu podršku na
Odeljenju za izučavanje genocida nad Srpskim i ostalim narodima. Elaborat sam
završila i otišla na teren. Obišla sam veliki broj jama, pokupila materijal i predložila
našim institucijama-Akademiji nauka, policiji, medijima- da se svi na svoj način
uključe u taj posao. Smatrala sam da tako veliki i važan poduhvat prevazilazi
mogućnosti jedne ličnosti. Malo ko je pomogao. To je početak moga rada. tada
još nije bilo rata...

........
*************************************************************


О невољама које су ову храбру историчарку уметности,
Бојану пратиле све време док је прикупљала доказе о геноциду,.
.а нарочито одважност коју је показала за време оних тешких санкција
(1991. и 1992.) и у то време правила изложбе
не само у Србији него по Европи,....па све до подметнутог пожара...
сазнаћете ако пажљиво прочитате овај текст,...

http://www.srpskadijaspora.info/vest.asp?id=3292

.


.
 
Poslednja izmena:

NAPAO ME I MUDžAHEDIN

- To nije bio jedini put da sam napadnuta. Pre toga, negde blizu Prozora,
sakupljali smo dokumente o Srbima koji su nastradali u glini. Stalno sam imala
čuvare. U jednom trenutku, ugledala sam jednog vojnika i on je gledao mene.
Odjednom je izvukao pištolj, uperio ga u mene i repetirao. Svako normalan
potrčao bi nazad ili pokušao da se skloni. Uopšte se ne hvalim onim šta sam
uradila u tom trenutku. Umesto da bežim, krenula sam prema njemu i viknula:
" Šta to radiš ? Šta to radiš? " Ovi koji su to gledali zvali su policiju, koja ga je
uhapsila. Posle sedam dana javili su mi da je to bio mudžahedin.
Da li su u te napade na mene, kao što sada mnogi tvrde, bile umešane strane
obaveštajne službe, ne znam. Koliko sam im bila interesantnaa, prosudite sami.
Ako se ministarstvo jedne strane države dopisuje oko toga hoću li moći da
izlažem ili ne, ako se ukida Balkanološki institut, ako ne dobijem vizu da
prisustvujem otvaranju izložbe u Nemačkoj, ako mi u razgovoru sa direktorom
Kulturnog centra Nemačke taj gospodin kaže : " Znamo mi ko ste vi " , onda su
bilo kakvi komentari izlišni. Dakle, praćen je moj rad, ali nisam imala vremena
da se bavim time ! Sada neću time da se opterećujem, iako znam da ovo što se
dogodilo u Vranju nije nimalo slučajno.
O tim napadima na mene ćutala sam do sada, jer nikada nisam želela da
ličnu tragediju stavljam ispred onoga što radim. Ali, sada su uništili i moj rad.

.
 
NAPAO ME I MUDžAHEDIN

- To nije bio jedini put da sam napadnuta. Pre toga, negde blizu Prozora,
sakupljali smo dokumente o Srbima koji su nastradali u glini. Stalno sam imala
čuvare. U jednom trenutku, ugledala sam jednog vojnika i on je gledao mene.
Odjednom je izvukao pištolj, uperio ga u mene i repetirao. Svako normalan
potrčao bi nazad ili pokušao da se skloni. Uopšte se ne hvalim onim šta sam
uradila u tom trenutku. Umesto da bežim, krenula sam prema njemu i viknula:
" Šta to radiš ? Šta to radiš? " Ovi koji su to gledali zvali su policiju, koja ga je
uhapsila. Posle sedam dana javili su mi da je to bio mudžahedin.
Da li su u te napade na mene, kao što sada mnogi tvrde, bile umešane strane
obaveštajne službe, ne znam. Koliko sam im bila interesantnaa, prosudite sami.
Ako se ministarstvo jedne strane države dopisuje oko toga hoću li moći da
izlažem ili ne, ako se ukida Balkanološki institut, ako ne dobijem vizu da
prisustvujem otvaranju izložbe u Nemačkoj, ako mi u razgovoru sa direktorom
Kulturnog centra Nemačke taj gospodin kaže : " Znamo mi ko ste vi " , onda su
bilo kakvi komentari izlišni. Dakle, praćen je moj rad, ali nisam imala vremena
da se bavim time ! Sada neću time da se opterećujem, iako znam da ovo što se
dogodilo u Vranju nije nimalo slučajno.
O tim napadima na mene ćutala sam do sada, jer nikada nisam želela da
ličnu tragediju stavljam ispred onoga što radim. Ali, sada su uništili i moj rad.

.

А бре, и тебе напо муџахедин. Шта све неће урадити геноцидна злочиначка агресорска СДА и ОВК.
 
A šta onda znači to "biranje omiljenih genocida"? :think:

Zar nisu svi isti?
Ili su Srbima neki draži od drugih? :per:

Па пази бре ти, ми смо геноцидисте до 1941. уништили.
Турке смо отерали сас Балкан, Мађаре смо кокнули преко Хоргош, Бугаре смо полупали - не смеју да писну.

Једино су остали геноцидни злочиначки агресорски империјалистички Шипци, Алијевци и Усте.
 
Па пази бре ти, ми смо геноцидисте до 1941. уништили.
Турке смо отерали сас Балкан, Мађаре смо кокнули преко Хоргош, Бугаре смо полупали - не смеју да писну.

Једино су остали геноцидни злочиначки агресорски империјалистички Шипци, Алијевци и Усте.

Meni se čini da vam je ostala samo paranoja.
Inače, agresor i imperijalista je onaj koji poseže za teritorijem izvan svojih granica.
Ja nisam primjetio da je iza WW2 neko kidisao na teritorij Srbije. Ali je bogami Srbija stalno posezala za tuđim.
Tako da ti te kvalifikacije ne prolaze.
A šipci su vaš interni problem i bolje da se usredotočite na njih. :mrgreen:
 
Meni se čini da vam je ostala samo paranoja.
Inače, agresor i imperijalista je onaj koji poseže za teritorijem izvan svojih granica.
Ja nisam primjetio da je iza WW2 neko kidisao na teritorij Srbije. Ali je bogami Srbija stalno posezala za tuđim.
Tako da ti te kvalifikacije ne prolaze.
A šipci su vaš interni problem i bolje da se usredotočite na njih. :mrgreen:


I posle se ovi nasi nazovi administratori cude zasto trazim da se ovi krvati sa foruma jednom i za svagda izjasne o ustaskom naci-fasizmu, genocidu i pokusaju istrebljenja srpskog naroda.

Pa ovaj idiot ovde pise ono crveno i boldovano !!!

Alo.... ovo je samo jos jedan u nizu dokaza da je ovaj narcisoidni i "nevini" ustasa ovde prisutan samo da bi nastavio svoj krvavi pir sada samo perom ili olovkom.

A obicno se ta olovka posle svakih 40-50 godina pretvori u pusku......
 
I posle se ovi nasi nazovi administratori cude zasto trazim da se ovi krvati sa foruma jednom i za svagda izjasne o ustaskom naci-fasizmu, genocidu i pokusaju istrebljenja srpskog naroda.

Pa ovaj idiot ovde pise ono crveno i boldovano !!!

Alo.... ovo je samo jos jedan u nizu dokaza da je ovaj narcisoidni i "nevini" ustasa ovde prisutan samo da bi nastavio svoj krvavi pir sada samo perom ili olovkom.

A obicno se ta olovka posle svakih 40-50 godina pretvori u pusku......

Idiot ti ćaća!
 
Idiot ti ćaća!


Pa ti si ortodoksni lazov....

Da si nesto slagao sto se desilo pre 2-3 veka donekle bih i razumeo.

Ali da lazes oko stvari koje su ovde jos sasvim sveze to moze samo ili dokumentovani idiot ili psihicki bolesnik.
I moze jos onaj treci soj... koji po zadatku svojih fasistickih vodja treba da nas ubedjujes da je milosrdni andjeo bilo samo prskanje svetom vodicom od strane pape.....
 
Poslednja izmena:
Pa ti si ortodoksni lazov....

Da si nesto slagao sto se desilo pre 2-3 veka donekle bih i razumeo.

Ali da lazes oko stvari koje su ovde jos sasvim sveze to moze samo ili dokumentovani idiot ili psihicki bolesnik.
I moze jos onaj treci soj... koji po zadatku svojih fasistickih vodja treba da nas ubedjujes da je milosrdni andjeo bilo samo prskanje svetom vodicom od strane pape.....

Ajde ne lupaj bezveze!
Ako već uzimaš primjer 90.-tih, onda uzmi od 91., a ne samo ono što ti odgovara.
Šta je 72 dana u odnosu na 10 godina??
 
Odakle vam taj naziv uopste?


Jel ti to sada uskaces da nastavis posao od svog provaljenog kompanjona?

hm....kad malo bolje razmislim jasno mi je zasto se siptari odmah skupljaju u gomilu i onda pokusavaju da izigravaju neku "sili".....vi ste im dali te instrukcije.

A sada si ti tu da pripomognes "budaku" pa zato i postavljas ta nebulozna pitanja da bi skrenuo tok razgovora sa prave teme.

Nije mi jasno da tu zastarelu i provaljenu tehniku "napada u coporu" jos primenjujete ili ne mozete nista pametnije i suptilnije da smislite.

Vas desetak ste tako providni i predvidljivi da je i najograniceniji posetilac Krstarice do sada primetio da vam tu nesto ne stima kako treba.
Ali na zalost to do sada ni jedan administrator ne nije primetio....izgleda da ce morati da im se crta.
 
Poslednja izmena:
Jel ti to sada uskaces da nastavis posao od svog provaljenog kompanjona?

hm....kad malo bolje razmislim jasno mi je zasto se siptari odmah skupljaju u gomilu i onda pokusavaju da izigravaju neku "sili".....vi ste im dali te instrukcije.

A sada si ti tu da pripomognes "budaku" pa zato i postavljas ta nebulozna pitanja da bi skrenuo tok razgovora sa prave teme.

Nije mi jasno da tu zastarelu i provaljenu tehniku "napada u coporu" jos primenjujete ili ne mozete nista pametnije i suptilnije da smislite.

Vas desetak ste tako providni i predvidljivi da je i najograniceniji posetilac Krstarice do sada primetio da vam tu nesto ne stima kako treba.
Ali na zalost to da sada ni jedan administrator ne vidi....izgleda da ce morati da im se crta.

Čim ti neko kontrira, ti se osjećaš napadnut! Jadno! Ili tradicionalno... :think:
 
Meni se čini da vam je ostala samo paranoja.
Inače, agresor i imperijalista je onaj koji poseže za teritorijem izvan svojih granica.
Ja nisam primjetio da je iza WW2 neko kidisao na teritorij Srbije. Ali je bogami Srbija stalno posezala za tuđim.
Tako da ti te kvalifikacije ne prolaze.
A šipci su vaš interni problem i bolje da se usredotočite na njih. :mrgreen:


Paranija ili zivo sjecanje na mnoga stradanja pocevsi ona od Turaka nemoguce je izbrijati jer nema podataka i precizno naucno utvrditi broj ubijenih SRba od vremena dolaska Otomana na ove prostore mislim da je svima jasno zasto je to nemoguce ali bi se taj taj broj sigurno kreteo u rasponu od milion pa 3 miliona .
Drugo genocid se ne mora pociniti samo na jednoj teritoriji prema jednom narodu vec se oni cini prema narodu to jest pripadnicima jednog naroda me gdje oni zivjeli
SRbija posezala za tudjim ? Dokazi , pokazi za cim je to SRbija posezala !
Ono sto ne prolazi je tvoj bjedni pokusaj a primjetio sam da to stalno radis obezvrijedjivanja i omalovazavanja i srpskog naroda i njegove kulture i njegove tradicije i nasledja
Zasto , cemu to , kakav ti problem imas sa Srbima kad sve sto onio kazu ti dovodis u sumnju nepostavljajuci sebi ono jedno kriticko pitanje zar je moguce da su uvijek u krivu .
 
Paranija ili zivo sjecanje na mnoga stradanja pocevsi ona od Turaka nemoguce je izbrijati jer nema podataka i precizno naucno utvrditi broj ubijenih SRba od vremena dolaska Otomana na ove prostore mislim da je svima jasno zasto je to nemoguce ali bi se taj taj broj sigurno kreteo u rasponu od milion pa 3 miliona .
Drugo genocid se ne mora pociniti samo na jednoj teritoriji prema jednom narodu vec se oni cini prema narodu to jest pripadnicima jednog naroda me gdje oni zivjeli
SRbija posezala za tudjim ? Dokazi , pokazi za cim je to SRbija posezala !
Ono sto ne prolazi je tvoj bjedni pokusaj a primjetio sam da to stalno radis obezvrijedjivanja i omalovazavanja i srpskog naroda i njegove kulture i njegove tradicije i nasledja
Zasto , cemu to , kakav ti problem imas sa Srbima kad sve sto onio kazu ti dovodis u sumnju nepostavljajuci sebi ono jedno kriticko pitanje zar je moguce da su uvijek u krivu .

Šta sad ti pričaš? Jel ja poričem da je nad Srbima počinjen genocid?
Ja sam i napomenuo da je isti počinjen još u vremenima Turaka!
Srbija je posezala za hrvatskim teritorijem, meni dovoljno veliki dokaz pokušaja imperijalizma i agresije.
I molim te, nađi jedan post gdje ja omalovažavam srpski narod, kulturu, tradiciju ili nasljeđe. :roll:
 
Jel ti to sada uskaces da nastavis posao od svog provaljenog kompanjona?

hm....kad malo bolje razmislim jasno mi je zasto se siptari odmah skupljaju u gomilu i onda pokusavaju da izigravaju neku "sili".....vi ste im dali te instrukcije.

A sada si ti tu da pripomognes "budaku" pa zato i postavljas ta nebulozna pitanja da bi skrenuo tok razgovora sa prave teme.

Nije mi jasno da tu zastarelu i provaljenu tehniku "napada u coporu" jos primenjujete ili ne mozete nista pametnije i suptilnije da smislite.

Vas desetak ste tako providni i predvidljivi da je i najograniceniji posetilac Krstarice do sada primetio da vam tu nesto ne stima kako treba.
Ali na zalost to do sada ni jedan administrator ne nije primetio....izgleda da ce morati da im se crta.


Vidi mu reakcije na najnormalnije postavljeno ptanje... koji kompleksas. :lol:

Nije mi on nikakav kompanjon, levatu, ne poznajem covjeka uopste niti on mene. Interesuje me zasto tu akciju zovete jednim imenom, dok je apsolutno cijeli svijet naziva drugim imenom (Allied Force - Zdruzena sila). Dakle, zainteresovalo me odakle vam ti vasi neki privatni nazivi.


S obzirom da si ti primijetio kako tu nesto ne stima kako treba, da li si ti onda najograniceniji posjetilac Krstarice? :lol: Vidi svoj boldani komentar :lol:
 
Poslednja izmena:

Back
Top