Krivolov konacno kaznjen!!!!

Vec se vodi rasprava na jednom drugom forumu,tip se ovde pravi naivan da je pecao na farovima automobila a akumulator mu sluzio samo za ukras (nije nego) a kao drugo on je uhvacen u KRIVOLOVU,znaci da je nesto KRAO sto nikakako po zakonu NIJE SMEO,znaci prekrsio je zakon i sad ce pojedinci da skoce i da se busaju kako je mnogo uzeti nekom kucu cakmaru sa dve sobe i 20 ari livade jer nema da plati:
- kaznu jer je krao,
- kaznu po komadu ribe koja je jos i zasticena vrsta (potocna mrena),
- kaznu jer je pecao nocu,
- kaznu sto je izgubio spor pa mu sleduju i sudski troskovi,
- kaznu sto nije platio na vreme pa stigose i kamate posle nekoliko GODINA (ovo se desilo jos 2006-e)!
Po meni je dobro prosao,kaze hteo je da se priseti malo detinjstva,kako pisu tip zivi 40 godina u Boru sto znaci da je mator konj a tada se sigurno NIJE ubijala riba strujom jer retko ko da je i imao auto pre pola veka dole nit im trebao akumulator,nije smeo da ubija zasticenu vrstu (bez obzira na njenu velicinu,ako je zasticena onda znaci da je retkost),a najzesce mi da nece vise da ide NIKAD u svoj zavicaj jer je uhvacen u kradji,da zna da ce to od sada zbog novih zakona moci da mu se desi SVUDA u Srbiji pre bi trebao da izjavi da NIKAD VISE NECE KRASTI!!!!
Pozdrav :cool:
 
Ovo je stvarno jedan jako konfuzan slučaj. Ja sam prvi za stroge kazne, samo bih postavio pitanje dali je dokazano i na osnovu čega da je lovio na struju, dali je imao štap u ruci ili kako je već uspeo da uhvati 4.5 kg ribe nije malo ljudi. Ja sa tom količinom (naravno kupljenoj u prodavnici) skoro celo slavlje za 20 ljudi spremim. To nije količina za počastiti prijatelje. Drago mi je da čujem da negde ima velikih kazni.

Tragedija u ovom slučaju je ta što se koplja slome na gladnom čoveku i ja da nemam lovio bih radi prehrane(verovatno samo koliko mi je potrebno), nebih kopao po kontejnerima a nedaj bože da neko pomisli u tome da me zaustavi. Hoću reći da gladna usta ne biraju, ako je čovek stvarno bez posla država je trebala naći pravu meru za kaznu a to je (sa stanovišta sociologa) društveno koristan rad. Kojim bi on mogo da ostvari mnogo veću korist na poribljavanju i očuvanju prirode nego što je ovo.

Šteta je učinjena, za nju je platio neki jadnik na glup način od njega napravljen još veći socijalni slučaj, riblji fond nije nadoknađen. niti će to oduzeto imanje to nadoknaditi. Šta će držvava da uradi sa nekim ko nema da plati a nema ni imanje. Da ga stavi u zatvor i da ga hrani pa to mu dođe kao blagoslov. Ovde treba da organizacije koje su oštećene kao što je u ovom slučaju ribolovački savez same da traže da takvi ljudi budu upošljeni u društveno koristan rad na šteti koju je načinjena (u ovom slučaju bi to moglo da bude rad na poribljavanju ili nešto što bi savezu koristilo) što bi bilo mnogo efikasnije rešenje nego ovakvo suvoparno kažnjavanje.

Ne branim tog lika, ali šta se radi kad neko potruje celu reku naplati mu se isto kao tom siromahu samo što nikom nije palo napamet da privatnikui pleni imovinu jer to narušava ugled u privatizaciji. A krupni lopovi se množe i to zahvaljujući istom tom pravosuđu.
 
Za ovo podataka je ostra kazna... Nisam siguran da su svi dobijali takve presude... Kada zakon bude za sve isti onda cu mozda i podrzati ga, ali uzeti sve to... Pa krali su ribe i na tone pa nisu ovoliku kaznu dobijali, da ti uzme kucu i zemlju... Ja sam za zatvor i palcanje kazne, ako nema novaca poslati ga da to odradi negde i to je to...
 
Zakon isti za sve,svi jednaki pred zakonom!
A u praksi dali je baš tako?
Mislim da je ovde kazna preoštra.
Uzeti čoveku krov nad glavom?
Bolje da su ga smestili u ćuzu na neko vreme.
E onda mu dati da sakuplja otpad oko iste te reke na mojoj je krao ribu!
Ovako je napravljen još jedan socijalni slučaj!

Pa daga netreba slučajno streljati?
Mislim da je poenta rešenja problema edukacija!
Šta ribo čuvari rade sa zaplenjenom ribom ?
Misliš da je vrate nazad?

Za ovo podataka je ostra kazna... Nisam siguran da su svi dobijali takve presude... Kada zakon bude za sve isti onda cu mozda i podrzati ga, ali uzeti sve to... Pa krali su ribe i na tone pa nisu ovoliku kaznu dobijali, da ti uzme kucu i zemlju... Ja sam za zatvor i palcanje kazne, ako nema novaca poslati ga da to odradi negde i to je to...

Niste vi izgleda razumeli situaciju,niti razlog kazne,niti njen uticaj (i uopste tako ostrog zakona),steta...
Za sta je koristio akumulator?
Za koga je lovio skoro 5 KILA ribe kojoj je prosecna tezina 50-100-inak grama u tim manjim recicama,pola sela ili par prijatelja?
Zasto nije platio odmah kaznu kad je znao da je kriv?
Zasto je lagao novinama i sad se busa da nije kriv,kuka kako mu uzimaju dedovinu na kojoj NE ZIVI vec 40 godina (a i kuca cakmara sa 2 sobe nije za neki zivot u 21-om veku),znaci ne uzima mu niko krov nad glavom!
Zaplenjenu ribu ribocuvari sigurno ne jedu,ona se cuva kao dokaz krivice lopova iliti krivolovca,to sto se njegov slucaj razvlacio pa ga izgleda potkacio noviji VEOMA strog zakon (kakav nam i treba) je njegova krivica!
Zatvor nije resenje za takve,on da ide da sedi,lezi i tovi se na racun nasih poreza a kad izadje da ide opet da krade ribu i prodaje je,kakvo prevaspitavanje pominjete!?
Zakon JESTE isti za sve,samo sto su krupni krivolovci ili zasticeni (mito sudijama) ili cesce imaju izvidnice koje im javljaju za kretanje ribocuvara,ponekad cujem i sami ribocuvari,a najbitnije je da mnogi od njih ne prezaju ni od cega pa se cesto desavaju picnjave na ribocuvare,bacaju se bombe... NIKO nije lud da pogine za dzak ribe,dok ne krene SUP u akcije sa ribocuvarima nece se nahvatati i osuditi oni najveci,prvo ce da stradaju ovi manji,sto mi naravno uopste NIJE ZAO,lopov je lopov a nicija nije gorela do zore!!
Pozdrav :cool:
 
Ma bez obzira za čega mu služio akumulator.
E pazi sad!
Čovek ima 100.000 u šteki i ide da ćoriše ribu tamo po nekom budžaku okrećući pedale od bajsa kako bi video kad plovak nestane.Nato dođu ribočuvari i ukebaju ga sa 4-5 kg ribe.
E recimo da je to mera za jedan osrednji kotlić.Izmere ribu i čuvaju je kao dokazni materijal ,koji prikazuju na sudu.Prilikom prezentacije dokaznog materijala,polovina sudnice pada u nesvest dok druga polovima baca peglu zato što se riba usmrdela.
Po završetku slučaja ponosni kaznodobitnik kalkuliše hoće li platiti globu,ili pustiti na doboš dedovinu pošto je pokrivena šindrom i neuklapa se u koncepciju EU i 21. vek.
Procenjuje da je 100.000 dinži u džepu pametnija varijanta!
Odjednom sve mu nabolje kreće.Ušao je u Ginisa !!Prvi na svetu!!Drugo mesto osvojio neki slepac koji je upecao zlatnu ribicu,a on prvi sa kilogramom ribe po ceni od pedesetak hiljada dinara.Zahvaljuje se ribočuvarskoj službi i ostalim organima,jel da nije njih nebi nikada postao poznat!!
:dash:
 
A da nije mozda ta dedina sindra bila negde pored recice pa nekome zapela za oko sa sve placem ili nesto slicno tome!? Ma ovo mi je "mlogo" sumnjivo! Ne , ne branim lopuzu, treba da mu oderu kozu sa ledja ali pitam dali bas sada kada se ljudi slicnog morala ( sa mnogo vise "upecane ribe") baskare po dedinju i nekim "dedinim rezidencijama" na toj destinaciji!???
A znam lovocuvare koji su potezali oruzje na pecarose ako nemaju dozvolu ili tako nesto a izlovili su na tone ribe i usput snabdevali ugostitelje svezom ribom! Cist biznis k'o suza!!

Jos malo bi trebalo obratiti paznju na ovu "dedinu vilu", zasto bas nju da mu uzmu ako je bila tako " catrlja" i ako je bila bezvredna!! Zar suva lova nije bolje resenje!? :think:

Nesto slicno se desava i sa divljaci zar ne!? Pa , dali se secate lovacke afere, koje zbog toga morao da da dedinu "odzakliju" ?? Niko!! Tresla se gora - rodio se mis! Ali, to je samo zato sto je ovaj mozda "upecao" veliku ribu pa podelio sa tuziocima i sudijama pa je dedina sindra ostala i dalje u vlasnistvu dedinih potomaka!!!
Cirkus kao i svasta - nesto jos!!
 
Kad pomenu dedinje tamo ima nekih "pecaroša" koji piju vino od po 5000 € a pritom im je jedino radno mesto u mirnom skupštinskom jezeru. Ovakvog kradljivca je trebalo kazniti (opet pominjem) DK radom. a ne oduzeti zu zemlju koju bi možda nekad i obradio. A ovima što iz reke vade boce od 5000€ treba pročešljati dedovinu
 
Ma bez obzira za čega mu služio akumulator.
E pazi sad!
Čovek ima 100.000 u šteki i ide da ćoriše ribu tamo po nekom budžaku okrećući pedale od bajsa kako bi video kad plovak nestane.Nato dođu ribočuvari i ukebaju ga sa 4-5 kg ribe.
E recimo da je to mera za jedan osrednji kotlić.Izmere ribu i čuvaju je kao dokazni materijal ,koji prikazuju na sudu.Prilikom prezentacije dokaznog materijala,polovina sudnice pada u nesvest dok druga polovima baca peglu zato što se riba usmrdela.
Po završetku slučaja ponosni kaznodobitnik kalkuliše hoće li platiti globu,ili pustiti na doboš dedovinu pošto je pokrivena šindrom i neuklapa se u koncepciju EU i 21. vek.
Procenjuje da je 100.000 dinži u džepu pametnija varijanta!
Odjednom sve mu nabolje kreće.Ušao je u Ginisa !!Prvi na svetu!!Drugo mesto osvojio neki slepac koji je upecao zlatnu ribicu,a on prvi sa kilogramom ribe po ceni od pedesetak hiljada dinara.Zahvaljuje se ribočuvarskoj službi i ostalim organima,jel da nije njih nebi nikada postao poznat!!
:dash:

A da nije mozda ta dedina sindra bila negde pored recice pa nekome zapela za oko sa sve placem ili nesto slicno tome!? Ma ovo mi je "mlogo" sumnjivo! Ne , ne branim lopuzu, treba da mu oderu kozu sa ledja ali pitam dali bas sada kada se ljudi slicnog morala ( sa mnogo vise "upecane ribe") baskare po dedinju i nekim "dedinim rezidencijama" na toj destinaciji!???
A znam lovocuvare koji su potezali oruzje na pecarose ako nemaju dozvolu ili tako nesto a izlovili su na tone ribe i usput snabdevali ugostitelje svezom ribom! Cist biznis k'o suza!!

Jos malo bi trebalo obratiti paznju na ovu "dedinu vilu", zasto bas nju da mu uzmu ako je bila tako " catrlja" i ako je bila bezvredna!! Zar suva lova nije bolje resenje!? :think:

Nesto slicno se desava i sa divljaci zar ne!? Pa , dali se secate lovacke afere, koje zbog toga morao da da dedinu "odzakliju" ?? Niko!! Tresla se gora - rodio se mis! Ali, to je samo zato sto je ovaj mozda "upecao" veliku ribu pa podelio sa tuziocima i sudijama pa je dedina sindra ostala i dalje u vlasnistvu dedinih potomaka!!!
Cirkus kao i svasta - nesto jos!!
E zato ne gotivim Krstaricu,sve neki teoreticari zavere i Don Kihoti!!
Jel vam mozda NIJE milo sto se konacno krenulo u obracun sa LOPOVIMA,vama koji niste ribolovci (cim ovako pisete) je to samo 5 kila ribe odnosno bas nista jer smatrate da ribe ima kao pleve i da nije steta ubiti 5 ili 50 ili 500 kila ribe"za drugare da meznu malo",a vadite iz konteksta da je to ZASTICENA vrsta,dal bi isto rekli da neko ode i ubije pandu za krzno,ovi mu odrape nenormalnu kaznu a vi se raskukate zasto kad je to"samo rakun",sta ima veze sto je zasticena vrsta!?
Ne cuva se riba do presude sudjenja genije,neko do pokretanja parnice,i neku nekom dzaku,nema potrebe ni za tim jer se slika i prikaze tako kao dokaz na pokretanju parnice (odmah po hvatanju),zato se neki veci ne hvataju jer on baca akumulator i ribu nazad u vodi kad vidi camac ribocuvara kako idu ka njemu i hvata neku pecaljku u ruke pa kao peca iako je noc i ni to ne sme,ali ovaj nije bio dovoljno pametan i IMA veze za sta je koristio akumulator ako je vec pecao pod farovima,to je kao da te neko tuce i dodjete na sud,ti kazes tukao me metalnom stanglom a on tvrdi da ti je udario samar a stangla mu je onako stojala u zadnjem dzepu!?
Po poslednji put ponavljam NIJE mu niko uzeo krov nad glavom nego kucu cakmaru u kojoj NE ZIVI vec 40 godina i koja je samo sa dve male sobe (kao i svaka druga takva) i ne moze da ima neku bogzna kakvu vrednost a i to parce zemlje sto kazete novo dedinje je uz KiM kao i citava ta opstina,a citajte malo koliko je taj kraj OPUSTOSEN zbog napada sipaca na stanovnistvo po tim selima,i onda pisite takve nebuloze da mu je neko bacio oko na lep plac ili lepu kucu koji su ustvari oduzeti jer nije hteo da plati kaznu,pa se GODINAMA dodavala kamata i onda je doslo do toga da treba da plati 3 soma eura cemu se on nije nadao i ode 20 ari zemlje za to,pitanje je i dal toliko vredi ta zemlja!!
Pozdrav :cool:
 
E zato ne gotivim Krstaricu,sve neki teoreticari zavere i Don Kihoti!!
Jel vam mozda NIJE milo sto se konacno krenulo u obracun sa LOPOVIMA,vama koji niste ribolovci (cim ovako pisete) je to samo 5 kila ribe odnosno bas nista jer smatrate da ribe ima kao pleve i da nije steta ubiti 5 ili 50 ili 500 kila ribe"za drugare da meznu malo",a vadite iz konteksta da je to ZASTICENA vrsta,dal bi isto rekli da neko ode i ubije pandu za krzno,ovi mu odrape nenormalnu kaznu a vi se raskukate zasto kad je to"samo rakun",sta ima veze sto je zasticena vrsta!?
Ne cuva se riba do presude sudjenja genije,neko do pokretanja parnice,i neku nekom dzaku,nema potrebe ni za tim jer se slika i prikaze tako kao dokaz na pokretanju parnice (odmah po hvatanju),zato se neki veci ne hvataju jer on baca akumulator i ribu nazad u vodi kad vidi camac ribocuvara kako idu ka njemu i hvata neku pecaljku u ruke pa kao peca iako je noc i ni to ne sme,ali ovaj nije bio dovoljno pametan i IMA veze za sta je koristio akumulator ako je vec pecao pod farovima,to je kao da te neko tuce i dodjete na sud,ti kazes tukao me metalnom stanglom a on tvrdi da ti je udario samar a stangla mu je onako stojala u zadnjem dzepu!?
Po poslednji put ponavljam NIJE mu niko uzeo krov nad glavom nego kucu cakmaru u kojoj NE ZIVI vec 40 godina i koja je samo sa dve male sobe (kao i svaka druga takva) i ne moze da ima neku bogzna kakvu vrednost a i to parce zemlje sto kazete novo dedinje je uz KiM kao i citava ta opstina,a citajte malo koliko je taj kraj OPUSTOSEN zbog napada sipaca na stanovnistvo po tim selima,i onda pisite takve nebuloze da mu je neko bacio oko na lep plac ili lepu kucu koji su ustvari oduzeti jer nije hteo da plati kaznu,pa se GODINAMA dodavala kamata i onda je doslo do toga da treba da plati 3 soma eura cemu se on nije nadao i ode 20 ari zemlje za to,pitanje je i dal toliko vredi ta zemlja!!
Pozdrav :cool:
2j0jg9l.gif
 
I ja to rece, ako su uhvatili lopurdu!!
Medjutim ovo oko zasticene vrste........ pa sta ako je zasticena vrsta!?? Pa i njegova malenkost " covek" bi valjda trebao biti zasticena vrsta , pa ga poneko zgazi , predje na suprotnu traku i lisi zivota , pregazi na trotoaru .................. i dobije se samo uslovna kaznica!! Godinu dana uslovno!! A dedovinu niko ne sme da spomene!!
Sta cemo mi sa tom ne- zasticenom vrstom!??
** bes 5 kila ribe, i to sve neka sita, budala, nije lepo ko covek otisao u neki ribnjak i zahvatio za decu i drugare nego kocka dedinu mukom stecenu imovinu za nekakvu situ!!!
valjda bi i drzava trebala biti zasticena i njeni gradjani ( pri tom ne mislim samo na one koji zive u gradu) i mnogo toga je jos zasticeno pa koga zabole!
A ta dedina kucica na granici moze jednog dana lepo da se unovci :rtfm: kada budu ponudili ovi dole neko milionce po starom receptu!!:rotf::rotf:
Sve je ovo jedan veeeliki cirkus!!! Uka i povika na vuka a lisice (prepredenjaci) sve sj***se!!!
I pri tom piju rujno od par 'iljada jevreja!!!:whistling::whistling:
 
E zato ne gotivim Krstaricu,sve neki teoreticari zavere i Don Kihoti!!
Jel vam mozda NIJE milo sto se konacno krenulo u obracun sa LOPOVIMA,vama koji niste ribolovci (cim ovako pisete) je to samo 5 kila ribe odnosno bas nista jer smatrate da ribe ima kao pleve i da nije steta ubiti 5 ili 50 ili 500 kila ribe"za drugare da meznu malo",a vadite iz konteksta da je to ZASTICENA vrsta,dal bi isto rekli da neko ode i ubije pandu za krzno,ovi mu odrape nenormalnu kaznu a vi se raskukate zasto kad je to"samo rakun",sta ima veze sto je zasticena vrsta!?
Ne cuva se riba do presude sudjenja genije,neko do pokretanja parnice,i neku nekom dzaku,nema potrebe ni za tim jer se slika i prikaze tako kao dokaz na pokretanju parnice (odmah po hvatanju),zato se neki veci ne hvataju jer on baca akumulator i ribu nazad u vodi kad vidi camac ribocuvara kako idu ka njemu i hvata neku pecaljku u ruke pa kao peca iako je noc i ni to ne sme,ali ovaj nije bio dovoljno pametan i IMA veze za sta je koristio akumulator ako je vec pecao pod farovima,to je kao da te neko tuce i dodjete na sud,ti kazes tukao me metalnom stanglom a on tvrdi da ti je udario samar a stangla mu je onako stojala u zadnjem dzepu!?
Po poslednji put ponavljam NIJE mu niko uzeo krov nad glavom nego kucu cakmaru u kojoj NE ZIVI vec 40 godina i koja je samo sa dve male sobe (kao i svaka druga takva) i ne moze da ima neku bogzna kakvu vrednost a i to parce zemlje sto kazete novo dedinje je uz KiM kao i citava ta opstina,a citajte malo koliko je taj kraj OPUSTOSEN zbog napada sipaca na stanovnistvo po tim selima,i onda pisite takve nebuloze da mu je neko bacio oko na lep plac ili lepu kucu koji su ustvari oduzeti jer nije hteo da plati kaznu,pa se GODINAMA dodavala kamata i onda je doslo do toga da treba da plati 3 soma eura cemu se on nije nadao i ode 20 ari zemlje za to,pitanje je i dal toliko vredi ta zemlja!!
Pozdrav :cool:

A, što mene spominješ?:lol:
 
Idi bre kako se poklopi! :lol: Nisam mislio ti nego osobe koje vazdan isteriju neku pravdu za"siromaska"koji je u ovom slucaju eto samo hteo da elektrifikuje 10-20 kila ribe (cim nije stao posle 5) onako samo"za drugare"kao meze uz pivce! :lol:
Naravno drugar da IMA veze sto je zasticena vrsta,malobrojnost i osetljivost na zagadjenje su doveli do toga da je drzava svrsta tu,ZATO je kazna veca nego da je lovio recimo pastrmku,evo nedaleko od mene se desilo da je tip uhvatio 4 (cetiri) pastrmke ali pored table da je zabranjeno pecanje,nije se potresao zbog toga i samo je vadio,dodjose posle pola sata-sat ribocuvari,oduzese mu pribor,zalepise prijavu i on je zbog ~1kg ribe popio kaznu od 25 000 DINARA,zato sto je lovio kalife koje nisu zasticena vrsta i kolicina je visestruko manja i prvi mu je prekrsaj,aj sad branite malo njega! :roll:
Pozdrav :cool:
 
Vidi kume!
Izgleda da ti ova tema baš neleži najbolje.
Poenta cele priče je BUMERANG efekat!!
Živimo u društvu gde je nažalost kultura privilegija malobrojnih.
Ako nisi shvatio da je duhovno nad materijalnim nema veze.Imaš vremena!!!
Lopov se uvek vraća "zanatu"!
I ovaj će kad tad.I dokle mu uzimati imovinu?
Verovatno dogod ima šta za fendovanje.
I nakraju kad nebude imao šta da mu se oduzme?
E onda ga poslati u zatvor i da radi društveno koristan rad!
Pa zar to nije moglo odmh!
Da je odležao godinu dana u buvari i imao 365 izlazaka na vodu da izvlači šasije od "FIĆA" i krševe od "SMEDEREVACA",da kupi plastične flaše i otpad "svesnih" građana koji je istovaren zato što je to "idealno" mesto!!
Misliš da bi mu palo napamet da to opet uradi!
Uzmimo možda da bi.
Drugi put dve godine!
Treći tri!!
Ali da znaš!
Imovina nije oduzeta njemu,već njegovoj deci!!
I štaće sada ta deca da rade kad odrastu!
Dali si se zapitao?
Pitaš lise hoćeli se oni svetiti toj istoj državi koja im je oduzela zemlju?
Ili nedaj bože tim ribočuvarima?
Pa kod nas se takve stvari prenose sa kolena na koleno!
Radikalne metode su verujem prošlost,zato treba trezveno razmisliti i doneti odluku sa dalekosežnim efektom.
I za kraj ako dozvoliš da citiram našeg nobelovca Ivu Andrića:"I dođe čas kad pametni zaćute,budale progovore a fukara se obogati ...."!
 
Nije mi legla tema zato sto umesto da svi uglas krenete sa:"ako,i treba ostro sa LOPOVIMA,danas sitnijim,sutra sa vecim,prekosutra one najvece..."vi skoro svi kao po nekoj komandi krecete da BRANITE lika,kao takva smo zemlja,covek je morao time da se bavi,to nije strasno jer je ipak samo 5 kila ribe...
Sad ti jos kreces sa tim da mu je neko deci oduzeo imovinu,koja bre deca oni su ko zna gde po belom svetu i mnogo iz zab... za kucu cakmaru uz siptarska sela iz kojih pucaju svakodnevno ovamo,a tek ti je"biser"da ce se svetiti drzavi za oduzetu imovinu,boze sacuvaj lopov da uci decu da ga osvete sto je uhvacen,a posto je mator verovatno je maaaalo kasno za to i"deca"verovatno i svoju decu imaju i nisu LUDI da se svete za kaznu LOPOVU pa da onda oni i njihova deca ispastaju!!
 
Nije mi legla tema zato sto umesto da svi uglas krenete sa:"ako,i treba ostro sa LOPOVIMA,danas sitnijim,sutra sa vecim,prekosutra one najvece..."vi skoro svi kao po nekoj komandi krecete da BRANITE lika,kao takva smo zemlja,covek je morao time da se bavi,to nije strasno jer je ipak samo 5 kila ribe...
Sad ti jos kreces sa tim da mu je neko deci oduzeo imovinu,koja bre deca oni su ko zna gde po belom svetu i mnogo iz zab... za kucu cakmaru uz siptarska sela iz kojih pucaju svakodnevno ovamo,a tek ti je"biser"da ce se svetiti drzavi za oduzetu imovinu,boze sacuvaj lopov da uci decu da ga osvete sto je uhvacen,a posto je mator verovatno je maaaalo kasno za to i"deca"verovatno i svoju decu imaju i nisu LUDI da se svete za kaznu LOPOVU pa da onda oni i njihova deca ispastaju!!

Mozemo do prekosutra tako samo shvati da nikome ili bar meni nije stalo da sad nesto ovde razvlacimo temu i umanjimo krivicu lopurdi koju su uhvatili!
Taman posla, samo ovo "danas sitne , sutra krupne................" ma nema nista od toga!! najpre krupne!! Ove sa Dedinja i ove iz Skupstinskih klupa i ove :per::per: a usput svakako malo trenirati strogocu i na ovakvim tipovima!!
ne opravdavam ja njega, nego kritikujem zasto se velike zverke ( citaj lopuze) ne nadju na klupi ali kod nekog sudije kojem nije naredjeno kako da sudi , no po zakonu i propisu!!

Vidite li nasta lici ova zemlja, vidite li da vec 20 godina oko 250 bitangi sedi i kroji nam sudbinu povecavajuci sebi plate, dnevnice, pratioce, kvadrate, limuzine................ uredjujuci zakone a cak i ustav da njima odgovara a mi se za to vreme bavimo ovom bagrom sto je krao ribu!! Ako su mu i uzeli, samo da znate kada je ovde bila tema o lovackoj mafiji, cini mi se da je vrlo malo poruka bilo na toj temi! Zasto?? pa mnogo ljudi i ne sme da govori kada je rec o mocnicima a progovore kada je u pitanju kakav dripac koji i nije neki lopov, jer da je pametniji a vec resio da krade, krao bi valjda nesto bolje i vece pa bi bilo i za sudije i za njega a i za tuzioce!! I odmah da spasavam zivu glavu, ne mislim ovde licno ni na koga no onakao nagadjam!! A mozda takvih slucajeva i nema kod nas, sta mislite!?? sada se sirom Srbije sprovodi akcija MUP-a u vidu kontrolisanja traktora, dali su registrovani, dali imaju svetlosnu signalizaciju........... ma bre opsta hajka a dok policajac zaustavlja traktoristu koji vuce prikolicu i u njoj natovario pesak, za to vreme osisana spodoba sa debelom vratinom i zlatnom kajlom za volanom najnovijeg dzipa, zamalo da pregazi i policajca i traktoristu, ali ......... ko uopste sme da zaustavi njega!! Traktoristi su leglo kriminala, njih ako sasecemo u korenu, resili smo se organizovanog kriminala!! U zdravlje!!!
E tako je i sa ovom bagrom sto je corisao 5 kila zasticene vrste!!!!
Nema nama spasa, ocigledno!!
 
Poslednja izmena:
KAKVE sad pa veze imaju ribocuvari sa losom vlascu koja ne juri lopove,gde vise rasiriste temu pobogu,aj da dodamo i globalno otopljavanje i povecanje raka koze zbog toga,i za to su oni krivi nanu im olosku sto ne cine nista,propade nam zemlja zbog toga!! :roll:
Iskljucujem se ipak iz ove teme jer nije ono sto sam ocekivao!
Pozdrav :cool:
 
NEKO RIBU I DIVLJAČ ČUVA, GAJI , NEGUJE , VADI NOVAC IZ DŽEPA DA BI MOGAO DA LOVI I DA RIBOLOVI. S DRUGE STRANE SKOTOVI KRIVOLOVE ( BACAJU KREČ U REKU, STRUJA, FARISANJE DIVLJAČI, HVATANJE U ZAMKE I ŠTA SVE NE JOŠ). OVIH DANA SUD U LOZNICI OSLOBODIO DVOJICU KRIVOLOVACA KOJIMA JE NAĐENA SRNA U RANCU. GDE ĆEŠ VEĆE BRUKE ZA SUDSTVO. NE DA TREBA BITANGE DA OSTANU BEZ KUĆE I KUĆIŠTA NEGO I DA NAUČE I SPECIJALIZIRAJU GULJENJE REPE U ZABELI.
 

Back
Top