akcija-reakcija


ja sam protiv tog modela da se zemlja cepka na entitete il de je koji narod većinski da je to njegova zemlja jer sam o tome već pisao na jednoj svojoj temi...čisto da se ne ponavljam:roll:

a ako baš hoćemo Kosovo onda po toj tvojoj logici ima veću legitimnost za nezavisnost nego Republika Srpska u BiH :idea:
time ti želim samo pokazati da je to "rešenje" loše a ne da pravdam samoproglašenu nezavisnost Kosova...

jer se i po pitanju Kosova jsano zna moj stav:rtfm:

AMA ČOVEČE BOŽIJI REP.SRPASKA JE FEDERALNA JEDINICA, KOSMET TO NIJE DAJ PROBAJ TO RAZUMETI MISLIM NE ZNAM KAKO DA TI TO NACRTAM
DRUGI NAZIV ZA FEDERALNU JEDINICU JE DRŽAVA U DRŽAVI
 
Ma ti lažeš bre, ja sam svedok tih događaja Bogić Bogićević je u ime BiH glasao za izdvajanje BiH iz SFRJ. Prvobitno je bilo dogovoreno da će BiH i Srbija i Crna gora utji u novu federaciju pa je taj dogovor propao. Ne petljaj se u ono o čemu pojma nemaš tjuti kao i ostali koji tjute kad ne znaju šta da napišu već samo čitaju ko svako pametan.

Taj Bogic Bogicevic je glasao i protiv uvodjenja vanrednog stanja i razoruzanja paravojnih formacija u SFRJ , nagovorio ga Ilgeberger, a posle pobego u inostranstvo , da bi po oformiranju novonastalih drzava vratio ali ne u BIH vec Sloveniju.
 
Drugo, BiH se nikad nije petljala u unutrasnje stvari Srbije, ali Srbija svakodnevno petlja, rovari i spletkari u BiH. Kad prestane to raditi, smirice se poprilicno i stanje u BiH.
Mislis, kad Vuk Jeremic kaze da Srbija podrzava suverenitet i teritorijalni integritet BiH, to mu dodje spletkarenje? Kada kaze da podrzava ustavnu reformu koju podrze sva tri naroda, to mu dodje rovarenje, je l'?

Mani me toga. Srbi u BiH nemaju problem sa tom BiH zbog Srbije nego zbog onih koji se izdaju za BiH patriote i njihovih konacnih ciljeva. Srbija je, na nasu sramotu, toliko puta okretala ledja RS, a njihova zelja za slobodom od sarajevskih "multietnicara" nikad nije nestajala.

Nije do Srbije nego do bosnjackih politicara, a Bosnjacima bi bilo dobro da to shvate dok ne bude kasno.
 
:hahaha::hahaha:

da u pojedinoj republici :mrgreen:

ili drugim rečima ako se Sloveniji dopustilo da se odvoji po AVNOJevskim granicama onda tada više formalno SFRJ nije ni postojala...što je i dovelo do podelu na zemlje koje su htele van te zajednice i na zemlje koje su ostale u zajednici... :bye:

KOME SE SMEJEŠ BRE MENI, ENO TI JE CITIRAN USTAV PA PROČITAJ ČLAN 5., SAD MOŽEŠ DA SE SMEJEŠ SEBI

УСТАВ
СОЦИЈАЛИСТИЧКЕ ФЕДЕРАТИВНЕ
РЕПУБЛИКЕ ЈУГОСЛАВИЈЕ


Члан 5.
Територија Социјалистичке Федеративне Републике Југославије је јединствена и сачињавају је територије социјалистичких република.
Територија републике не може се мењати без пристанка републике, а територија аутономне покрајине — ни без пристанка аутономне покрајине.
[B]Граница Социјалистичке Федеративне Републике Југославије не може се мењати без сагласности свих република и аутономних покрајина.[/B]
Граница између република може се мењати само на основу њиховог споразума, а ако се ради о граници аутономне покрајине — и на основу њене сагласности.
 
Poslednja izmena:
Tema pocinje sukobom navijackih grupa, na sto se ti nadovezujes kako je BiH bure baruta te ce se smiriti tek kad se rasformira. To nije u redu.

Jugoslavija, po meni, nije nikad trebala ni postojati. Ti si jugonostalgicarka, a ja pamtim dosta toga loseg iz te vajne zajednicke drzave. Tu se razlikujemo.

Bogic je u samom raspadu Juge imao marginalan ucinak te ga se ne moze smatrati odgovornim ni za njen raspad, ni za danasnju BiH ovakva kakva je.

Još neke situacije su na izvestan način tako počele;)

Ako po tvom mišljenju Jugoslavija nikad nije trebala ni postojati, zašto neko ne bi imao pravo da sumnja u svrsishodnost postojanja Bosne i Hercegovine?
Nemoj se samo na istoriju pozivati, mnoge države su postojale pa nestale....šta to čini BiH tako izuzetnom?

A što se teme tiče, mislim da bi jednako bila zapaljena bilo koja druga zastava(osim možda ona koja potiče iz neke islamske republike): Hajde da se ne lažemo, Grbavica je prestala da bude ono što je bila prvo 96. a onda onog momenta kad je na dvadeset metara od osnovne škole sazidana velelepna dzamija.
Ne, nemam ništa protiv islama, nego znam šta je i kako je na Grbavici bilo, tako da mi nemoj slučajno pripisivati neku mržnju, šovinizam....
 
Poslednja izmena:
Ma ti lažeš bre, ja sam svedok tih događaja Bogić Bogićević je u ime BiH glasao za izdvajanje BiH iz SFRJ. Prvobitno je bilo dogovoreno da će BiH i Srbija i Crna gora utji u novu federaciju pa je taj dogovor propao. Ne petljaj se u ono o čemu pojma nemaš tjuti kao i ostali koji tjute kad ne znaju šta da napišu već samo čitaju ko svako pametan.

Slab si svjedok ako ti je Bogicevic kriv za raspad. Ali pretpostavljam da ovdje ionako svako tumaci istoriju onako kako ga je volja.

Meni nije zao sto se Juga raspala, zao mi je sto se onako krvavo raspala.

Sto se tice sutnje, trebala si da sutis onda a ne da mudrujes o raspadu BiH zbog toga sto su se sukobile dvije navijacke grupe od po 30-tak huligana.
 
Mislis, kad Vuk Jeremic kaze da Srbija podrzava suverenitet i teritorijalni integritet BiH, to mu dodje spletkarenje? Kada kaze da podrzava ustavnu reformu koju podrze sva tri naroda, to mu dodje rovarenje, je l'?

Mani me toga. Srbi u BiH nemaju problem sa tom BiH zbog Srbije nego zbog onih koji se izdaju za BiH patriote i njihovih konacnih ciljeva. Srbija je, na nasu sramotu, toliko puta okretala ledja RS, a njihova zelja za slobodom od sarajevskih "multietnicara" nikad nije nestajala.

Nije do Srbije nego do bosnjackih politicara, a Bosnjacima bi bilo dobro da to shvate dok ne bude kasno.

Spletkarenje Vuka Jeremica se vidjelo neki dan u intervjuu Washington Times-u.

Srbi iz BiH su svojevremeno podignuti na oruzje upravo iz Beograda, bas kao i oni u Hrvatskoj. Kakvi Bosnjaci i gluposti.
 
Slab si svjedok ako ti je Bogicevic kriv za raspad. Ali pretpostavljam da ovdje ionako svako tumaci istoriju onako kako ga je volja.

Meni nije zao sto se Juga raspala, zao mi je sto se onako krvavo raspala.

Sto se tice sutnje, trebala si da sutis onda a ne da mudrujes o raspadu BiH zbog toga sto su se sukobile dvije navijacke grupe od po 30-tak huligana.

Pa kad nije kriv sto je pobego iz zemlje ?
Meni je zao sto smo uopste usli u Jugoslaviju, trebalo je Hrvate i Slovence prepustiti Italijanima i Austrijancima 1918.pa oni o njima da brinu .
 
Slab si svjedok ako ti je Bogicevic kriv za raspad. Ali pretpostavljam da ovdje ionako svako tumaci istoriju onako kako ga je volja.

Meni nije zao sto se Juga raspala, zao mi je sto se onako krvavo raspala.

Sto se tice sutnje, trebala si da sutis onda a ne da mudrujes o raspadu BiH zbog toga sto su se sukobile dvije navijacke grupe od po 30-tak huligana.

MISLIM DA SAM TE DISKVALIFIKOVALA ZA DALJNI RAZGOVOR NA OVOJ TEMI :bye:
 
Spletkarenje Vuka Jeremica se vidjelo neki dan u intervjuu Washington Times-u.
Sto, zato sto je nazvao BiH protektoratom? Pa i jeste protektorat.

Srbi iz BiH su svojevremeno podignuti na oruzje upravo iz Beograda, bas kao i oni u Hrvatskoj. Kakvi Bosnjaci i gluposti.
A Albanci na Kosovu iz Vasingtona, pa sta? I jedni i drugi i treci se nisu digli na oruzje zato sto je to oruzje imao ko da im da, nego zato sto su imali problem sa vlascu.
 
onog časa dok je Slovenija izašla iz SFRJ, SFRJ više nije formalno-pravno postojala...e sad zašto je Sloveniji to bilo dopušteno pitaj ove Dačićava starije kolege da ti odgovore na to pitanje ;):D

Zato pises velikim slovima, da bude uocljivije? :lol: E, zebrice, zebrice... mozda sebe, mene ne.

Raspala bi se Juga i da se Bogicevic nikad ni rodio nije, zapamti to.

Slovenija tj. rukovodstvo je izvrsilo nasilnu secesiju po nagovoru zapada, 1988. izvrsena je anketa gradjana Slovenije gde se izjasnilo oko 80 % za zajednicki zivot u SFRJ , a vec 1990. za ostanak u SFRJ je bilo 18 %.
SFRJ je sistematki podrivana i razbijana uz saradnju svesno ili nesvesno njenog rukovodstva.
 
AMA ČOVEČE BOŽIJI REP.SRPASKA JE FEDERALNA JEDINICA, KOSMET TO NIJE DAJ PROBAJ TO RAZUMETI MISLIM NE ZNAM KAKO DA TI TO NACRTAM
DRUGI NAZIV ZA FEDERALNU JEDINICU JE DRŽAVA U DRŽAVI

da razlika je golema RS je stvorena ratom a Kosovo kao autonomna pokrajina u sklopu Jugoslavije sa odrednicom "šira" Srbija je imalo decenijama


daklenije isto :D slažemo se
 
onog časa dok je Slovenija izašla iz SFRJ, SFRJ više nije formalno-pravno postojala...e sad zašto je Sloveniji to bilo dopušteno pitaj ove Dačićava starije kolege da ti odgovore na to pitanje ;):D
Zato što su u generalštabu JNA veliki deo generala bili Hrvati i nisu dozvolili da se likvidiraju slovenački pobunjenici.:D
 
Sto, zato sto je nazvao BiH protektoratom? Pa i jeste protektorat.

Prije svega zahvaljujuci Srbima i Srbiji, dakle nas dragi Vuk je vise nego licemjeran.

A Albanci na Kosovu iz Vasingtona, pa sta? I jedni i drugi i treci se nisu digli na oruzje zato sto je to oruzje imao ko da im da, nego zato sto su imali problem sa vlascu.

A kakvih su to problema sa vlascu imali Srbi u BiH 92.? Ili bolje receno jos 91, kad su krenuli formirati sve one tzv. "SAO"?
 
Slovenija tj. rukovodstvo je izvrsilo nasilnu secesiju po nagovoru zapada, 1988. izvrsena je anketa gradjana Slovenije gde se izjasnilo oko 80 % za zajednicki zivot u SFRJ , a vec 1990. za ostanak u SFRJ je bilo 18 %.
SFRJ je sistematki podrivana i razbijana uz saradnju svesno ili nesvesno njenog rukovodstva.

Dakle, u te dvije godine Slovenci su shvatili da od zajednicke drzave Juge vise nema nista.

Pametni ljudi.
 

Back
Top