kakou brzati rad kompjutera?

france

Primećen član
Poruka
546
Imam lap-top Toshiba 2.4Ghz-256mo DDR-64mo memoire-HD 30go i konekciju internet 512k...radio je perfektno sa velikom brzinom medjutim evo desetak dana radi strasno sporo,treba mu 1 min da otvori okrene stranicu i cesto zablokira potpuno!Skenirao sam ga sa Kaspersky AV i jos nekim AV i nema nijednog virusa.Na HD imam vise nego pola slobodnog prostora tako da nije opterecen,ne znam da li je moguce da imam problem sa sa MEMOIRE VIRTUELE jer mi je jednom bilo stiglo upozorenje da nemam tamo dovoljno prostora.Probao sam sa ovim softverom MEM TURBO koji sluzi za ubrzavnje rada na kom. ali nista se nije promenilo.Koristim AV Kaspersky on ne opterecuje mnogo sistem jer i bez njega kom.mi radi vrlo sporo! Sta je najbolje preduzeti u ovakvim situacijama????UNAPRED HVALA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
1. uradi Check pa Defragmentaciju diska
2. Skeniraj kompjuter na spyware
3. Kasperskog prebaci na Manual
4. Ako imas P2P program mozda je to
5. Desni klik na desktop > Properties > Appearance > Effects i odcekiraj polje Use the following transition effect for menus and tooltips.
6. Izbaci programe koji ti ne trebaju
6. Disc Cleanup - ocisti kompjuter od smeca - bolje da to uradis sa nekim od programa za tu namenu........
 
Pa kada bi napisao sta sve imas instalirano na particiji gde ti je OS i koje stranice posecujes, mozda bi se nesto i moglo uraditi,ovako samo kako ubrzati rad ne daje nikakvu osnovu pa se sve svodi na gola nagadjanja!??
 
Andreavk:
1. uradi Check pa Defragmentaciju diska
2. Skeniraj kompjuter na spyware
3. Kasperskog prebaci na Manual
4. Ako imas P2P program mozda je to
5. Desni klik na desktop > Properties > Appearance > Effects i odcekiraj polje Use the following transition effect for menus and tooltips.
6. Izbaci programe koji ti ne trebaju
6. Disc Cleanup - ocisti kompjuter od smeca - bolje da to uradis sa nekim od programa za tu namenu........
Kojim programom najbolje da skeniram kom. na spyware?koji je dobar program da ocisti kom.?
 
Anonymous:
Andreavk:
1. uradi Check pa Defragmentaciju diska
2. Skeniraj kompjuter na spyware
3. Kasperskog prebaci na Manual
4. Ako imas P2P program mozda je to
5. Desni klik na desktop > Properties > Appearance > Effects i odcekiraj polje Use the following transition effect for menus and tooltips.
6. Izbaci programe koji ti ne trebaju
6. Disc Cleanup - ocisti kompjuter od smeca - bolje da to uradis sa nekim od programa za tu namenu........
Kojim programom najbolje da skeniram kom. na spyware?koji je dobar program da ocisti kom.?

Dal ste ludi. Pa ko zna sta covek ima na tom laptopu. Nemoj formatirati disk nego uradi to sto ti je andreavk rekao/la. Znaci sve tim redom.

Za ciscenje kompjutera od spyware-a koristi program Ad-Aware

ftp://ftpx.download.com/pub/win95/utilities/aaw6.exe

ili Spy Remover

http://www.realclicks.com/downloads/SpyRemoverTrialVersion.EXE

Na kraju celog ovog procesa ocisti kompjuter pomocu alatki Win Doctor u Norton System Works-u i Do Them All opcije u meniju programa Registry Cleaner koji mozes naci na ovoj adresi : http://www.vtoy.fi/jv16/programs/RegCleaner.exe

Pozdrav

p.s. I izbrisi sve P2P programe
 
Takva rešenja ne vode ničemu, jer su u startu kratkoročna. Ako se nešto i popravi (u šta sumnjam, jer je za bolju optimizaciju potrebno malo više ručnog čeprkanja), to će trajati taman toliko da se čovek još više iznervira.

Zato i postoji reinstalacija. Uostalom, prebacivanje podataka na drugu mašinu nije ništa komplikovanije od ovog što mu vi opisaste.
 
Tacno je da je formatiranje i ponovna instalacija Os-a najlakse resenje ali treba da nauci i kako da odrzava HDD da bi racunar najbolje radio.
Mozda nije lose da u Win-u podesis automatsko odrzavanje:
Start > All Programs Accessories > System Tools Scheduled Tasks > Add Schelduled Task > podesiti automatsko usluznih programa.
Slazem se da su Registry Mechanic i System Mechanic odlicni programi za te svrhe.
 
Tvoje pitanje pravi zbrku!
Dali ti comp. sporo radi ili ti je spora konekcija???
Ako ti sporo otvasra stranice onda postoje 2 mogucnosti: ili ti nesto nije u redu sa konekcijom ilisi nesto skinuo sa neta pa te zeza (m0ze i fajervel).
Ako je ovo drugo, skini Window Wacher5 pa ce ti sve sa neta ocistiti pa ili ce biti u redu ili ces znati da nije to u pitanju, proveri i konekciju.
Probaj da igras spajder solitere (ozbiljno) ako karte idu sporo onda ti nesto koci comp. Nebi bilo lose da se setis kada je tacno pocelo kocenje i sta si tada radio!
 
evo sta sam uradio;1.dezinstalirao programe koje nisam koristio 2.Defragmantirao sam HD 3.i mislim najvaznije instalirao i poceo da koristim OPERU koja je mnogo brza od IE samo se treba navici na nju sada kom. radi dobro ali mislim da jos nije kako treba...jos cu da nadjem ove programe koje ste mi rekli da ocistim SPYWARE siguran sam da ih ima....DRUSTVO HVALA NA SVIM SAVETIMA I ODGOVORIMA!
 
DIOGEN1:
Tvoje pitanje pravi zbrku!
Dali ti comp. sporo radi ili ti je spora konekcija???
Ako ti sporo otvasra stranice onda postoje 2 mogucnosti: ili ti nesto nije u redu sa konekcijom ilisi nesto skinuo sa neta pa te zeza (m0ze i fajervel).
Ako je ovo drugo, skini Window Wacher5 pa ce ti sve sa neta ocistiti pa ili ce biti u redu ili ces znati da nije to u pitanju, proveri i konekciju.
Probaj da igras spajder solitere (ozbiljno) ako karte idu sporo onda ti nesto koci comp. Nebi bilo lose da se setis kada je tacno pocelo kocenje i sta si tada radio!
konekcija je super!
 
Anonymous:
evo sta sam uradio;1.dezinstalirao programe koje nisam koristio 2.Defragmantirao sam HD 3.i mislim najvaznije instalirao i poceo da koristim OPERU koja je mnogo brza od IE samo se treba navici na nju sada kom. radi dobro ali mislim da jos nije kako treba...jos cu da nadjem ove programe koje ste mi rekli da ocistim SPYWARE siguran sam da ih ima....DRUSTVO HVALA NA SVIM SAVETIMA I ODGOVORIMA!
Ovo je bio nick FRANCE!
 
Ako ti ni ciscenje od spijuna ne pomogne, onda ti je najbolje da reinstaliras win. I onda pamet u glavu pa ne dozvoli da ti se ponove prethodne greske.
1.Redovno radi defragmentaciju - za ovo ti preporucujem Diskeeper koji mozes skinuti ovde
2.Ne instaliraj programe i ostala cudesa koja nr koristis nikako ili koristis jednom godisnje da cisto da bi video sta imas od programa.
3.Redovno koristi neki program za ciscenje registra - npr. registryCheckUp.
4.Spyware i antivirus obavezno
To bi bilo otprilike to sto je najpotrebnije za odrzavanje i normalno funkcionisanje windows-a
 
lepo ti instliraj norton antivirus skini sve update
obriši viruse koji su ti ušli preko e-maila
i biće ti lap top ko nov
meni je isto tako najednom usporio kočio i td a imao sam kaspersky koji je živo sranje jer je propustio sve moguće e-maile sa virusima što se nortonu nije dogodilo nijednom
pozdrav
 
lepo ti instliraj norton antivirus skini sve update
obriši viruse koji su ti ušli preko e-maila
i biće ti lap top ko nov
meni je isto tako najednom usporio kočio i td a imao sam kaspersky koji je živo sranje jer je propustio sve moguće e-maile sa virusima što se nortonu nije dogodilo nijednom
pozdrav
 

Back
Top