O slobodi i privatnosti uopšte na forumima

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

DMSD

Zainteresovan član
Poruka
110
Pitanje za Taba: Pre zaključavanja teme korisnika Vendi, pobrojao si razloge zbog kojih po tebi "nije moguće" ulaziti u pp korisnika. Sve što si nabrojao je tačno. Konkretno pitanje za tebe: da li misliš da nešto nisi pobrojao (što predstavlja način eventualnog ulaska u pp), tj. da možda postoji alternativni način za isto (a ne odnosi se samo na Krstaricu, već na gomilu foruma). Obzirom da je ovo "škakljiva tema" iz čisto pravne perspektive, podvlačim da ne sugerišem javno ništa, i da neću ništa govoriti o takvoj eventualnoj metodologiji. Ali, mislim da su ti moja pitanja dovoljna smernica za zaključivanje...
 
i postoje vanzemaljci, evo molder ih je vise puta sreo, ali nikada zvanicno nije potvrdjeno...

teorija zavere, sa mel gibsonom u glavnoj ulozi...
i ja bih tu ubacila jos neke...kojima prisluskuju telofone, i brljaju po posti, sto ih prate, otimaju ih kinezi i egipcani i tunizani i turci...i tako dalje..ma svet je jedno opasno i neprijateljsko mesto...a i forum bogme, a moderatori i administratori zlikovci!
 
dmsd
kad si pre primetio da neko čita tvoj pp nemaš ni 20 postova na krstarici) i na osnovu čega
ja se jedino mislim da može moj muž da pričita moje privatne poruke ulaskom na e mail, a čak ni on to nije uradio jer ga ne interesuje
ispisala sam i primala preko 150 pp i nemam ideju o tome da je neko to čitao osim onog kome je pp i poslat
to može biti i stoga što i nisu interesantne nikome jer pazi šta kome pišem, da taj neko ne prenese nekom nešto i sl
obazriva sam i u pp
 
tamo gde radim ishakovali su jednu masinu koju ne znam kakve zastite ima i sta se ispostavilo da je neko mnogo bistar koji je upravo naucio kako da koristi tu mashinu napravio sajt gde je ostavio uputstvo kako se to radi a potom u primeru stavio pravi user i pass :lol:

a stizali su svima i mejlovi gde je neko zakupio domen sa slicnim imenom i trazili ljudima podatke izmedju ostalog i pass-ove da ne pricam da su neki i poslali :lol:
 
Poštovanje Vexy,
Uopšte ne pričam na osnovu svog iskustva isključivo sa Krstarice...Imam neposrednog i posrednog iskustva i sa različitih drugih foruma, domaćih i stranih...A uostalom, šta sam ja uopšte rekao? Samo sam postavio konkretno pitanje, dok se istovremeno drugi bave pretpostavkama (ili predrasudama)...
 
Pitanje za Taba: Pre zaključavanja teme korisnika Vendi, pobrojao si razloge zbog kojih po tebi "nije moguće" ulaziti u pp korisnika. Sve što si nabrojao je tačno. Konkretno pitanje za tebe: da li misliš da nešto nisi pobrojao (što predstavlja način eventualnog ulaska u pp), tj. da možda postoji alternativni način za isto (a ne odnosi se samo na Krstaricu, već na gomilu foruma). Obzirom da je ovo "škakljiva tema" iz čisto pravne perspektive, podvlačim da ne sugerišem javno ništa, i da neću ništa govoriti o takvoj eventualnoj metodologiji. Ali, mislim da su ti moja pitanja dovoljna smernica za zaključivanje...

Skakljiva iz pravne perspektive dupne kosti....

Mislim...nemoj sad da pocinjem o tome kako ces dokazati da si iza tog nicka bas ti licno i da su to bas tvoje licne poruke i da li neko drugi i ko drugi ima tvoju sifru, nisi li je namerno nekome dao, nisi li je slucajno nekome rekao jer si bio nesmotren, koji si uopste licni podatak ostavio prilikom registracije, da bi neko ovde znao ko si zapravo ti i nije li se registrovao tvoj brat, chale, keva, shurnjaja ili pashenog, svastika ili dever :roll:

IP adresa je nikakav dokaz jer cak i ako nije dinamicka, opet da se vratimo na ovo iz prethodnog pasusa...

Znaci, ako hoces anonimnost sa jedne strane, a sa druge strane bi da tuzis nekoga zbog povrede privatnosti, prvo se odluci sta ustvari hoces i kakvu privatnost bi da stitis.

I na kraju, lepo vam je covek (tab503) rekao, ako sumnjate, izvolite tuzite, pa ce se tehnicki dokazivati jel to moguce ili nije.
Nemojte ovde pisati proizvoljne stvari, nego dajte primere i to konkretne. Ko je kome procitaio pp i koji pp i koju je posledicu taj neko imao i koji dokaz za to imate.

Znaci....smarate sa tim pozivanjem na pravo i na tuzbe i na privatnost.
Kao da je ovo sajt UBS banke u Cirihu a vi transferisete milione ojra
Smarachi dosadni:thumbdown:
 
Pitanje za Taba: Pre zaključavanja teme korisnika Vendi, pobrojao si razloge zbog kojih po tebi "nije moguće" ulaziti u pp korisnika. Sve što si nabrojao je tačno. Konkretno pitanje za tebe: da li misliš da nešto nisi pobrojao (što predstavlja način eventualnog ulaska u pp), tj. da možda postoji alternativni način za isto (a ne odnosi se samo na Krstaricu, već na gomilu foruma). Obzirom da je ovo "škakljiva tema" iz čisto pravne perspektive, podvlačim da ne sugerišem javno ništa, i da neću ništa govoriti o takvoj eventualnoj metodologiji. Ali, mislim da su ti moja pitanja dovoljna smernica za zaključivanje...

čim postavljaš ovakvo pitanje, meni se čini da ti znaš koji je to alternativni način i samo oćeš da to Tab kaže, tj napiše
a po mom mišljenju jedini način da neko drugi pročita osim onome kome sam poslala pp je da se prepriča ili prosledi pp (ako postoji i opcija prosledi uopšte)
 
Ma nista tracharenje.
Samo konkretno.
Ko, kad, gde, kako.
Sve ostalo je samo pokusaj da se narusi ugled krstarice pa pripazite da ona vas(ke) ne utuzi :mrgreen:
nakon sto vam narusi privatnos' i ustanovi ko se krije iza tih anonimnih nikova.
Iza kojih je naravno, najlakse pala.muditi na ovakav nacin
Ok, i treba da bude tako i ne sme i ne treba niko da narusava ni moju ni bilo ciju privatnost i treba da ostanemo anonimni ako to stvarno hocemo.....ali ako neko nesto zna, neka kaze konkrento, nemoj ovako da se.rucka na sitno i na kvarno i zloupotrebljava tu istu anonimnost koju bi da stiti
 
Poslednja izmena:
mosim suvišno je napominjati da se nick, a naročito šifra ne priča nikom, da se opcija zapamti me koristi isključivo na svom računaru (koji samo ti koristiš, eventualno osoba u koju imaš 101% poverenja), a na tuđem komp se na kraju forumašenja koristi opcija odjavi se
to radi svako ko ima iole pameti
to čak i ja radim ovako neuka kad je hakerisanje u pitanju
 
a ko je taj ko misli da ce administrator i moderator da kaze, cak i da moze, a znamo da ne moze, ali hipoteticki, kad bi moglo...da zaista mogu da se citaju poruke..pa svi koji su na vlasti kriju istinu...od puscanstva...ovde naravno nema sta da se krije..ali da ima..oni bi krili!
:D

da, al oni (administratori) tu mogućnost sakrivanja poruka čuvaju za sebe, a tuđe poruke čitaju, jer ih npr interesuje šta sam skuvala danas i koje sam pelene koristila za svoju decu dok su bili bebe i dal sam starijeg sina upisala u zabavište...eto, oni prosto ne mogu da žive bez toga, pa su me namamili da se ovde učlanim i da pišem takve stvari da bi ih oni čitali
e jeste
 
da, al oni (administratori) tu mogućnost sakrivanja poruka čuvaju za sebe, a tuđe poruke čitaju, jer ih npr interesuje šta sam skuvala danas i koje sam pelene koristila za svoju decu dok su bili bebe i dal sam starijeg sina upisala u zabavište...eto, oni prosto ne mogu da žive bez toga, pa su me namamili da se ovde učlanim i da pišem takve stvari da bi ih oni čitali
e jeste

:hahaha:

..ja se bojim za moje prljave tajne.. :sad2: :lol::lol:
 
da, al oni (administratori) tu mogućnost sakrivanja poruka čuvaju za sebe, a tuđe poruke čitaju, jer ih npr interesuje šta sam skuvala danas i koje sam pelene koristila za svoju decu dok su bili bebe i dal sam starijeg sina upisala u zabavište...eto, oni prosto ne mogu da žive bez toga, pa su me namamili da se ovde učlanim i da pišem takve stvari da bi ih oni čitali
e jeste

bas tako!

vidis pelene, npr...koje pelene koristis..moze da bude jedna vrlo bitna informacija jer se deci u pelene sakriva droga kad se svercuje preko granice..ili je to samo u filmovima?!?:think:
 
bas tako!

vidis pelene, npr...koje pelene koristis..moze da bude jedna vrlo bitna informacija jer se deci u pelene sakriva droga kad se svercuje preko granice..ili je to samo u filmovima?!?:think:

da bre vidiš krstarica je i ustvari i otvorene sa ciljem da se razotkrije lanac krijumčarenja droge koja se stavlja u pelene za bebe, pa se zato čitaju pp ovi da se vidi ko te pelene kupuje i koristi
tu je umešana i fbi, cia, čak i haški tribunal, nego mi to ne znamo
 
da bre vidiš krstarica je i ustvari i otvorene sa ciljem da se razotkrije lanac krijumčarenja droge koja se stavlja u pelene za bebe, pa se zato čitaju pp ovi da se vidi ko te pelene kupuje i koristi
tu je umešana i fbi, cia, čak i haški tribunal, nego mi to ne znamo

i ozna!

kao ozna vise ne postoji...za udbu sam isto to cula..a svi forumasi udbasi!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top